Keşfim (Bilimsel):

NuriKara

Üye
Kayıtlı Üye
Sıklık (eşittir) özkütle (çarpı) hacim (bölü) kütle Cisim küçüldükçe yalnızlığı azalır, sıklığı değişir, ama yalnızlığı değişmez; Yalnızlık (eşittir) özkütle (çarpı) sıklık, yalnızlığın değişmesi; kendisine denk olan maddelerin sayılarının değişmesidir, gezegenler, yıldızlar aynı kategoride sayılıp en yalnız cisimlerdir, boşluk diye bir şey...
İçeriğin tamamını görüntülemek için lütfen giriş yapınız.

NuriKara

Üye
Kayıtlı Üye
Zaman Ölçüsü:

Zaman ne değildir? Zaman bir boyut değildir, zamanın içinde hareket edemezsiniz; zamanla birlikte hareket edebilirsiniz, zaman bir boyut değildir; zaman değişimin kendisidir, ta kendisidir: hareket ettiğiniz zaman aynı anda zamanın içindede hareket etmiş olursunuz; nöronlarınız hareket ettiklerinde boyutlarda ve zamanın içinde...

NuriKara

Üye
Kayıtlı Üye
Göreceli zamanın varlığından bahsederler, ama vücuddaki herbir parçacığın zoraki olarak aynı hızda hareket ettiğinden bahsetmezler. Zira bir bütünün parçaları farklı kurallara tabii olsaydı, nasıl bir sonuç ortaya çıkardı; farklı zamansal süreçlere tabii olan uzuvlar; beyin böyle bir durumda kontrol edemezdi, kalp gereken kanı pompalayamazdı...

Lefty

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Zamanı bükmeden zamanı yavaşlattım, zamanın bir boyut olduğunu düşünmüyorum; zaman nesnelerin değişimiyle meydana gelen bir olgudur. Aynı şekilde geleceğe veya geçmişe yolculuk yapılamaz, çünki zaman akar, aktığı zaman geriye anılardan başka bir şey kalmaz. Bir zaman dilimi...

NuriKara

Üye
Kayıtlı Üye
Zamana yenik düşüyorsun Nurican...
Bilim insanlarından yeni bir açıklama gelmişti ve sanırım okumadan yorum yapmışsın. Bu konularda net konuşmak henüz mümkün değil, biraz zaman gerekiyor...

Lefty

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Şimdi; tek yaptıkları bilardo toplarını tersi yönünde hareket ettirmek, yani pekbir zaman yolculuğuymuş gibi gözükmedi bana. Yaptıklarını küçümsemiyorum ama zaman yolculuğuyla pekbir alakası yok.

Herşeyden önce hareketlerden bağımsız olarak geri alsalardı, geri sarmak yerine yoktan o duruma...