Kendini İfade Etmek

E

evrensel-insan

Ziyaretçi
evrensel-insan diyor ki 'kendini gerçekleştirme' ne demektir.....daha gün doğarken akşam olmaya başlamıştır bile, diyor bir eski zaman bilgesi...insan, belirli ve kesin bir şey olarak dünyaya gelmiş değildir, dünyaya bir dizi potansiyeller olarak gelir yani bazı şeyleri...
İçeriğin tamamını görüntülemek için lütfen giriş yapınız.

birazdahaderinmavi

Yeni üye
Kayıtlı Üye
sevgili evrensel-insan verdiğiniz linkde reklamdan başka birşey göremiyorum, ama sizin düşüncelerinizi bir şekilde alabilirsem ,biraz daha adam olacağıma inanıyorum...

E

evrensel-insan

Ziyaretçi
sevgili evrensel-insan verdiğiniz linkde reklamdan başka birşey göremiyorum, ama sizin düşüncelerinizi bir şekilde alabilirsem ,biraz daha adam olacağıma inanıyorum...
"Reklam" derken, neyin "reklami" hem bu kadar "pesin hukumlu olmak" sizin kendinizi ifade etme sekliniz mi? Ya da bu kaniya sadece...

birazdahaderinmavi

Yeni üye
Kayıtlı Üye
güzel kardeşim verdiğiniz link ,beden dili eğitimi ,finalden yarışma sınavı ve 2012 astrolojiniz...gibi reklamlardan ibaret...siz linki filan boş verin ne söylemek istiyorsanız söyleyin,olabilir ki sizin söyleyecekleriniz de gerçeğin bir kısmını yansıtabilir ve ben ,kendimi böylece biraz daha zenginleştirebilirim...

E

evrensel-insan

Ziyaretçi
güzel kardeşim verdiğiniz link ,beden dili eğitimi ,finalden yarışma sınavı ve 2012 astrolojiniz...gibi reklamlardan ibaret...siz linki filan boş verin ne söylemek istiyorsanız söyleyin,olabilir ki sizin söyleyecekleriniz de gerçeğin bir kısmını yansıtabilir ve ben ,kendimi böylece biraz daha...

birazdahaderinmavi

Yeni üye
Kayıtlı Üye
gerçeğin ne olduğunu tartışmıyoruz...çok açık ve net söylüyorum, bireyin kendisini ifade etmesi ,kendisini üretmesi /varlaması ile bir ve aynı süreçtir...yani insan önceden belirlenmiş ve bir şey olarak doğmaz, bütün ömrü boyunca ve bütün etkinlikleri aracılığıyla hem kendini üretir/var eder hem de ifade eder....yeterince anlaşılır olduğunu...

E

evrensel-insan

Ziyaretçi
gerçeğin ne olduğunu tartışmıyoruz...çok açık ve net söylüyorum, bireyin kendisini ifade etmesi ,kendisini üretmesi /varlaması ile bir ve aynı süreçtir...yani insan önceden belirlenmiş ve bir şey olarak doğmaz, bütün ömrü boyunca ve bütün etkinlikleri aracılığıyla hem kendini üretir/var eder hem de ifade...

birazdahaderinmavi

Yeni üye
Kayıtlı Üye
ben teşekkür ediyorum...bireyin bütün ömrü boyunca sergilediği tüm davranışları ve eylemleri ''kendini ifade etme'' ile ilgilidir ve aynı zamanda ''kendini gerçekleştirme '' süreciyle de örtüşüktür,gibime geliyor...aslında kendi olma mücadelesiyle bireysel varlığımızı gerçekleştirmiş oluyoruz ve kendimizi ifade etmeye çalışarak, kendi bireysel...

E

evrensel-insan

Ziyaretçi
ben teşekkür ediyorum...bireyin bütün ömrü boyunca sergilediği tüm davranışları ve eylemleri ''kendini ifade etme'' ile ilgilidir ve aynı zamanda ''kendini gerçekleştirme '' süreciyle de örtüşüktür,gibime geliyor...aslında kendi olma mücadelesiyle bireysel varlığımızı gerçekleştirmiş oluyoruz ve kendimizi...

birazdahaderinmavi

Yeni üye
Kayıtlı Üye
insan ,bu alemin sonsuzluğu içinde ,bireysel varoluşunun cılızlığını ,geçiciliğini sezmekte ve bu insani varoluş problemini aşabilmek için,kendi asıl kimliğini yani bütün ömrü boyunca yarattığı değerleri diğer insanlara yansıtarak onların kimliğinin biçimlenişinde etkili olarak,onlar aracılığıyla kendi kimliğini -ölüp gittikten sonra da-...

Eğmeç

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Ne zaman konuşsam, anlatma çabasına girsem, karşımdakinin algıladığı bambaşka olurdu. İnsanlara bakınca da -dinlemeye pek önem vermediklerinden midir nedir- aynı şeyi gördüm hep. Öyleyse, kendimizi 'güzel' ifade etmeye çalışmanın anlamı ne? Karşıdakinin 'pek de güzel olmayan' bir şekilde anlama olasılığı hep var olduğuna göre?

glsezinrs

Yeni üye
Kayıtlı Üye
insan ,bu alemin sonsuzluğu içinde ,bireysel varoluşunun cılızlığını ,geçiciliğini sezmekte ve bu insani varoluş problemini aşabilmek için,kendi asıl kimliğini yani bütün ömrü boyunca yarattığı değerleri diğer insanlara yansıtarak onların kimliğinin biçimlenişinde etkili olarak,onlar aracılığıyla kendi...

P

Pyramos

Ziyaretçi
Ne zaman konuşsam, anlatma çabasına girsem, karşımdakinin algıladığı bambaşka olurdu. İnsanlara bakınca da -dinlemeye pek önem vermediklerinden midir nedir- aynı şeyi gördüm hep. Öyleyse, kendimizi 'güzel' ifade etmeye çalışmanın anlamı ne? Karşıdakinin 'pek de güzel olmayan' bir şekilde anlama olasılığı hep var olduğuna...

birazdahaderinmavi

Yeni üye
Kayıtlı Üye
"Özgürce ifade etmek" ten "özgürlüğümüzün farkında olarak ...ı kastediyorsanız, hem varoluşsal (ontolojik), hem kavramsal (epistemolojik) alanda örtüşmeyi zorunlu kılar bence..Bu da biraz karmaşık geliyor bana..Hangisi önce gelir, diğeri onun üzerine yapılanır?Hiyerarşi varsa zaten örtüşemezler.. bazan ayırmakta...

birazdahaderinmavi

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Ne zaman konuşsam, anlatma çabasına girsem, karşımdakinin algıladığı bambaşka olurdu. İnsanlara bakınca da -dinlemeye pek önem vermediklerinden midir nedir- aynı şeyi gördüm hep. Öyleyse, kendimizi 'güzel' ifade etmeye çalışmanın anlamı ne? Karşıdakinin 'pek de güzel olmayan' bir şekilde anlama olasılığı hep var olduğuna...

fef elif

Yeni üye
Kayıtlı Üye
sadece karşıdakinin anladığı kadar ifade edebiliriz kendimizi

ÖZERK

Yeni üye
Kayıtlı Üye
kendini doğru ifade etmek,kendini tanımaya da başlıdır.insan kendisiyle ne kadar yakın olursa kemdisini ifade ederken okadar doğru cümleler kulanır.insan kendilerini ifade edemedikleri zaman sinirlenir yada kavgaya başvururlar.buda kendileriyle pek ilgilenmedikleri içindir.peki insannın kendisiyle ilgilenmesi nedemek ? insan,ya hayalde yaşar...

byReveal

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Çağımız öyle bir çağ ki insanımız düşünceye önem vermiyor. İnsanların çoğunluğu hazır bilgiler ile yetinip düşünme yeteneğini yitiriyor. İnsanlar birbirleriyle elbette iletişim kuruyor ancak bu ne için? Elbette karşıdakini anlamak için değil her zaman kendilerini ifade etmek için kendi düşüncelerini anlatmak için. Sorun bu konunun başlığında...