Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde telrunya tarafından oluşturulan Karalama Defteri başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 207,260 kez görüntülenmiş, 1,750 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Karalama Defteri
Konbuyu başlatan telrunya
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan velevki

istanbul2

Felsefe.net
Yeni Üye
sakal beye katılıyorum syn meyalan güzel karalıyorsun bende takip ediyorum gerçi başlık altında toplasan bu kadar keyifli olmaz herhalde:) bir yandan da takibi zor oluyor..şöylesi güzel olur sanki sen başlığı açıp başlarsın bizde aralarda renklendiririz:eek:sayfada kendini yalnız hissetmeyisin diye...

meyelan

Filozof
Yeni Üye
bu başlığın altında saklanmak daha kolay benim için ,sular bazen köpürüyor ,bazen dereler kuruyor öylece kalıyor herşey ...devamlılık birazda profesyonellik içerir sanırım.Benimki tutulma anları,şizofrenik kırılmada çıkan kaçaklar gibi tikler işte..mahçup ettiniz hüsn-ü zannınızla,bu ancak sizlerin güzelliğinin ispatıdır..:)

felsefehayat

Felsefe.net
Yeni Üye
Ben varım!
Ve gönüllü tutsağım orda!
Değişmeden ve zamansızca kendini onaylayan bir savaşçıyım!
Şifalı bir iksir gibi içimde dolaşan bu şey mezar taşıma şu yemini kazıdı;
Tek kelimeyle eksiksizim ve bu sayede yeniden tekrar tekrar doğuyorum!

meyelan

Filozof
Yeni Üye
Bak..güven bana burda korkacak hiçbirşey yok..aynı gündüz gördüğün gibi herşey .bu hışırdayan şey sabah gölgesinde ateş yakıp çay pişirdiğin ağaç.hani üzerine doğru hızla çöken bir dev değil yani..orada oturan adam mı ..küçükken senle kaydırak diye kayardık yosun tutmuş yerinde bir keresinde ayağın takılmıştı yuvarlanıp düşmüştün ,o taş işte..bu tak tak diye gelen ses mi ,e burası bir değirmenin üstü, su taşı döndürdükçe bu ses çıkar tabi..yoksa bir saatin sesi değil geri sayan ,saat asacak bir yer yok burada. bak etrafına.. haklısın göremezsin,dokun öyleyse..toprak mı oldu ellerin,eski evet ama korkma yıkılmaz,güneş doğar birazdan uyanırsın belki..ben kim miyim bu kadar şeyi senin gibi iyi bilen,hatta eski merdivende elbisenin takıldığı çiviyi bile unutmayan..sence..

sakal

Kahin
Yeni Üye
bulmaca çözmeyi pek sevmem ama bulmaca gibi tek seferde çözemediğim yazıları okumayı seviyorum..

meyelan

Filozof
Yeni Üye
şimdi sen sırça köşkünde,şömine başında sırtın üşümeden,bir yudum kırmızı şarabı damağında gezdirip,boğazın üstünde yağan karın beyazlığına bakıp..bu ne biçim bohemia? hayat bu mu?diye düşünürken..ama beynini sıfır kilometrede ,poşeti açılmamış hediyelik eşya gibi iade etmene enfazla 15 yıl kalmışken..martıların bu soğukta nereye saklandığını düşünmedin?solucanların ne solunumu yaptığını düşündüğünde ciğerlerine toprak dolmadı,göçükte kalmış bir madencinin son düşüncesini tahmin etmedin,afrikada iç savaşta kolsuz bacaksız insanların kaderi buymuş deyip,aklını kullanmanın öneminden dem vurdun..
şimdi ben sana dışardan bahçe camından, sana göre kıskançlıkla bakıyorken..sen benim gözümdeki sen ve solucan bağını görebiliyor musun?

seyrialemir

Meraklı Üye
Yeni Üye
karalama defteri olduguna göre, karnim acikti desem ayip olmaz demi? Söyle keyifli sicak bir aksam yemegi olsa, sevgili ailem yanimda olsa, babam gülen gözlerle eseoglu esekler diye bize takilsa, annemi kizdirsa. kahkahalar aratak karnimiz doysa. Yemegin hemen ardindan demli bir cayla bolkana kacsak sigara icmeye, annem (ziflenin cok yarari var size) diye tatli tatli bize kizsa, sonra evdeki tatli canavarlari hani noldu kadayif cekmedi mi daha serbetini diye cocuklar gibi mizmizlansa, bu defa ben onlara ( nasil yiyorsunuz bu kadar tatliyi?) diye takilsam.. Off Offf karnim acikti...

meyelan

Filozof
Yeni Üye
Neon lambalar,renkli ledler yanmıyor hiçbir hatıranın kenar süsünde,fon müziğinde mesut günlerle ilgili bir sesverende yok.Gönül gölge edip biraz puslandırıyor,izliyorsun her çektiğin nefeste esrarla esrarlı günleri.
Dönüp dönüp o uzun evde, 5-6 yaş, baştan başa boşluktan sonra bir basamakla aşağı inip ,çakma tahtadan aralıklı görünen mutfağımsı yere giriyorsun.Yine çay çarpıyor gözüne,dönüp 45 derecelik bir yoksaymayla, bahçe kapısına dokunuyorsun tam iki adım sonra.Aç...ma sakın dur..hazır olduğundan eminsen..çözemeyeceksen açma kapıyı..nefes al ..tamam istiyorsan aç...evden büyük eski ve kurtlu bir elma ağacı,eski direklerle ayakta tutulan ,yenmiş ağaç kırıntıları ve asırlık kiracı emanetleri kırık dökük eşyalar ile kaplı ,her yanı açık çatıya elma ağacının iri dalından kolay geçiş..bu muydu gitme dur ,hazırlan dediğim..çatı ve ağaç işte..bazen bu işi bırakmalıyım diyorum kendime..tamam nerdeysen söyle ve devam et..neden saklandın şimdi oraya ,çık ve savaş ,çöz,öfkeni/korkunu yen.hallet ve dön...hayır getirme o kızı buraya..yok yok hayır dedim bırak elini onun orda kalmalı,getiremezsin bu böyle olmaz,zorlama, böyle bir çözüm yok, orada kalmalı..e-li-ni bı-rak di-yo-rum sana..bişey olmayacak söz ona..nasıl mı eminim ..bilmiyorum haklısın..o çatıda kız üşümesin,saklandıkları bulamasın,tut elini ve aç gözünü..

meyelan

Filozof
Yeni Üye
Bir yerinden tutmalı hayatı ,mesela böyle tam bileğinden sıkıca, acıtacak kadar,parmak izin çıkmalı ,sıcağını ve korkusunu nabzından alabilmelisin hayatın.İnceliğinden korkup kırmak istememekle,elinden kaçırmak istememek gücün şiddetine yansımalı.O çekmeye çalışacak şüphesiz sen tutmaya.Zor kullanmak gerekiyor bazen ne de olsa.O sevdiğin için bırakmak istemediğini sanacak,vazgeçilmezim deyip hırçınlaşacak,saçlarını savuracak yüzüne.Sen;mecbur ve onsuz olmayacağının bilincinde aşıkmışsın gibi ikiyüzlü,çıkarcı ama güven veren bir tonda çekiştireceksin.
Hayatla göz göze geleceksin bir ara sakın bakma gözlerine ,başını çevir bekle ama bileğinide bırakma sakın.Korktuğunu sansa ne olur,vazgeçilmezlik dağında gizli bir uçurum var halbuki yollarını yalnızca sen biliyorsun.
Azletmek ve azledilmek bir anlık bir karar bilmiyorsa O nunda suçu yok aslında.Sen artık saçının rüzgarıyla ipekler kirpi okuna döndüğünde bırak o sülün saflığında akbabayı vazgeçilenler gayyasına doğru.
Sen vazgeçenlere ait koca şehrin insanısın nefes alsan da yaşamamak kayıp yada ayıp sayılmıyor zaten ,herkes kadarsın.İsyancılıktan kurtul sıradan ol hayatı yaşama ne farkeder,hiç.

meyelan

Filozof
Yeni Üye
çık hadi şu ofisten artık.kapat ajandamı nedir o öff alemin delisini sen mi düzelticeksin.hadi ama aşkım böyle yapıyorsun işini kıskanıyorum nerdeyse,bak yeni elbisemi giydim dışarı çıkıcaz diye.off tamam sana 15 dakika daha bak sonra giderim bir dahada yüzümü göremezsin.Kızım cansu hanıma bişey ikram et çabuk,eh bir soda ver o zaman.
15 dakika sonra..
tamamdır işte geldimm.haklısın işten güçten bize zaman ayıramadım.nereye gidelim yada sen bilirsin ne istersen işte ..yeter ki söyle..canım benim,sen olmazsan nasıl anlam bulurdum ben...
---bööhhğğğ-- kızım noldu?sana böyle ,mideni mi üşüttün.cansu tut şu ceketi canım bir dakika..--bööhhğğ --şey hoca..mm bööhh şey ...bana yalan bulantı yaparda,en çok da kendimize söylediklerimiz böööhhğğ--siz gidin bişey yok,görmezsem geçer..

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Karalancak bi şey yok ve hem karalasamda okunuyosa niye karalama gibi saçma bi türetmeceyi sevmeme ve yenisini ve iyisini arama hali;

ama şu var ben kara ve karanlık sevmediğim için karayı kar-a diyip kar' a basmak gibi felan yorumlamayı, aklıma böyle aydınlıkk çağrıştırmayı denemiştim,
Karanlık hiç sevmiyorum ben,
Bazen şöyle düşünüyorum, Yoğun ışıkta görememek ya da çok yoğun ışık geçirmeyen bi şeyin karanlık görünmesi, aslında öyle olmamasını düşünme,
Örneğin çok yoğun bi mor doluluk mu kara ve karanlık, Boşluk göremediğimiz kadar yoğundamı kara, ve diğer şeyler,
Işıksızlık yok, Karanlıkta gören var ya da gösteren şeyler,
Bizim ışık algımız düşük galiba,
HEr yer aydınlık olmalı,
Ve hatta karalama yerine aydınlama defteri ya da aydınlıklama defteri denmeli buralara, böyle yerlere,
Aydınlık ve ışık çağrıştırmalı böyle yerler, esin doldurmalı değil mi?
,bitmeyen, tükenmeyen kelimeler, sessiz sesleri duymak,
doğaçlama piyano çalmak gibi (çalamam ama imge-düş) gibi kelimelerle hemen hoş bi şeyler tıngırdatmak için ortam ısısı gibi,
Kokular gibi,
NEden aydınlanma aydınlama aklıklama, ışıklama, ışkalama vb. defteri demiyoruz ki!
Bence esin artar;

meyelan

Filozof
Yeni Üye
insanların kara yerleri artalı,karanlıklara kaçtılar,orda zifir varken leylim deyip şarkı söyleyecek yer buldular.kara kalsın bence siz ışığınızı alın ve gidin en iyisi..yüzüm görünsün istiyor muyum ben,yada o sanal mı olurdum aydınlık sevsem.sonra flaşlar çirkinleştiriyor insanı sanki benim burnum büyük çıkıyor mesela ışıklı yerlerde..istemem kendi adıma kara-lama iyidir.kara bir lamanın tükürmesi gibi sebepsiz..

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Sanallık imgem hiç bir fiziksellik barındırmıyor ve kendimi düşünürken ben hiç fiziksel bi şey olarak düşünmüyorum ya da bedenimi ben olarak düşünen yada ifade eden bi şey çağrıştıramıyorum kendime;
Ben diye koyduğum ve düşündüğüm imge , ben diye bi şey de değil,
boşlukta bulut varmı yok mu belli değil,
Bi gökyüzü ama kimse uğramamış,
bi düşler ülkesinden buraya uzak masaüstü ya da kablosuz bağlantı ile erişiyor, kablosuz bi aygıt bedenim;
Aygıtımı umursamıyorum ve şimdilik iş görüyor, çökene kadar system devam;
Işığım burda değil ki;

meyelan

Filozof
Yeni Üye
bak işte buraların sahibi geldi,gelde saklanma karanlığa.sen şu arabanın arkasına saklan, şimdi gider ses çıkarma sakın..hhişş sus(hoşgeldiniz [MENTION=2]mavimor[/MENTION] :))
oyun oynamak serbest mi bu saatte,kimseyi dövmem söz.paylaşırımda her oyunbaz kelimemi valla.

mavimor

Kahin
Yeni Üye
:) Estağfurullah. sahibi sizlerseniz buraların. Biz vesile olduk sadece:)

Bu sıra bizim bebek telaşı vardı hayatımız onun etrafında döndüğünden başka bir şeye zaman kalmıyor malesef:))

mavimor

Kahin
Yeni Üye
bu beğen butonu cok iyi olmuş çağatay insanın dokunası geliyor:)

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
mavimor?
kırmızısız mor mu mavi?
öyle değil mi?
neden olmasın?

meyelan

Filozof
Yeni Üye
aman sakın orjin değişmesin ne güzel olmuş ,böyle bir bebeğin yüzüne bakınca insanın aklına gelen milyonlarca güzel şeyin tümünü vareden Rabbim ;cümle dertlerden uzak etsin hep birlikte ikicihanda saadet nasip etsin inşallah..size ve bebeğinize..:)

mavimor

Kahin
Yeni Üye
Teşekkürler güzel dilekleriniz için:)

sabah iş var, gece de uyanma mesaisi:) bu gemi gider

aman sakın orjin değişmesin ne güzel olmuş ,böyle bir bebeğin yüzüne bakınca insanın aklına gelen milyonlarca güzel şeyin tümünü vareden Rabbim ;cümle dertlerden uzak etsin hep birlikte ikicihanda saadet nasip etsin inşallah..size ve bebeğinize..:)

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç