Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde telrunya tarafından oluşturulan Karalama Defteri başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 208,554 kez görüntülenmiş, 1,750 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Karalama Defteri
Konbuyu başlatan telrunya
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan velevki

meyelan

Filozof
Yeni Üye
kolay gelsin,minicik bir çift göz gece uyanmış..ne güzel masal..

meyelan

Filozof
Yeni Üye
elimde gördüğün parlak şey var ya ,incecik,pullu ve tam yolun ortasında,kavurucu sıcakta.. karagri ekoseli bir yılan gömleği.az önce kıvrılarak,belki kıvranarak çıkarıverdi gözümün önünde.ben ve ağaç kurbağası dut ağacının üstünden bakıyorduk.gözgöze geldik küçük kurbağayla --inan ikimizde aynı korkuyla korkuyorduk sevimli kurbağa--ama sanırım gitti buralardan yeşil dostum.inelim mi aşağı artık.yada ben kurbağa sen ben mi olsan acaba.yok canım atlama sakın bu kadar kötü olamaz fikrim.dur daha gitmemiş tamam vazgeçtim atlama..duuurr..

meyelan

Filozof
Yeni Üye
bak ben içince öyle bir kadeh içmem ha..hani şu 1500lük kola şişeleri varya ev yapımı ,mayalanmış ve anasonu fazla kaçmış yarısı kesin.arabayıda ayıktan iyi kullanırım ohoo milim şaşmaz tekerim,kim anlar zil gibiyim..peh beni geçecek olanında alnını karışlarım.ama benim hanıma üflesem şimdi bu nefesten bayılır Allama komalık olur hahah,zaten arabayı kullanmayıda pek bilmez..dur dur bak aklıma ne geldi aslında ben bir deneyeyim şunu bakalım ne diycek kafayı bulunca hakkımda,öküz möküz tamamda acaba var mı başka falsolu işi anlarız şimdi.yaaa varya eğer bana bir yamuğu varsa doğrarım kıtır kıtır dinime imanıma,kim ne derki alkolluyüm zaten bişey hatırlamıyorum filan..
gel karıcım bugün benim için biraz iç(yumurtla bakalım ne yaptın,ya varya anasını seveyim ben bunu haketmedim)ama namus bu icabında itinayla temizlerim.Allah biliyor şimdi halletmezsem kime ne derim..

meyelan

Filozof
Yeni Üye
sayın paramedik arkadaşlar;yanma işi ,yada yanıcı maddelerin türüne bağlı yanık olguları ve tedavileri,ilkyardım teorileri çeşit çeşittir bilirsiniz .örneğin özafagus yanıklarında müdahaleyi siz anlatın at kuyruklu arkadaşım.buyrun..
tamam ama önce siz masum bir çift gözün ,ruhu kirden gözükmeyen birine baktığında oluşan, 3.derece temassız yanığının ilkyardımını anlatın at gözlüklü hocam..

tarih:Zeytin yaprağından saçları olan, kardan adam günü ,heykeltraşlığım bile var ,çamurdan yapa yapa öğrendik :p

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica][FONT=Verdana, Arial, Helvetica]Yani eğer kızgınlaşırsam ve olmam gerekenden daha fazla kızgınlaştığımın farkına varırsam ve bunu daha olumlu birşeye dönüştürürsem ve cihazları sonuna kadar açıkken bu olumlu enerjiyi onlara yönlendirirsem ne olur? Morallerini bozabilir miyim?
Bunu yaptığında ateşe ateşle karşılık veriyor olursun.
[/FONT]
Sanıyorum söylemek istedikleri şey şu; eğer kızgınlaştığını hissediyorsan, bunu durdurmanın tek yolu kızmayı bırakarak mutlu veya huzurlu olmandır. Mutlu ve huzurluyken onlara herhangi birşey gönderme isteği duymazsın.?
Bingo.

Alıntı
[/FONT]

meyelan

Filozof
Yeni Üye
Trip dediğini kızlar atar galiba..atsın da sayın hanım arkadaşım bana atmasın.Aynı versiyondayız t-rip dosyalarını açacak program bendede yüklü değil.Onun yerine kartopu atsın mesela,ne bileyim çiçek filan atsın..o da olmadı basket topu atsın ben bakmadığım sıra kafama razıyım.ama bana trip atma.benim tepemin tası tam oturmuyor yerine habire atıyor çünkü...neyse saygı bizden t-rip readerı olanlara..

meyelan

Filozof
Yeni Üye
herkesin bir kabuğu var ya hani..yada öyle söyleyip diğer dünyadan kendini özgün, ayrı,aykırı,bulunmaz sanmanın karşılığı olarak kabuğuna çekilmenin zamanı filan denir ya.yok öyle birşey herkes üryanlığı,genelliği ile apaçık ortada,yalan kendini kandırmaktan,inandırmaktan başka bişey değil.Belki bazı azıcık,3-5 bin kişi dünyada gözenekli bir kabukta yaşayabilir,tamamen ırak olmayan bir yerde.5-10 bin kişide bir kabuğun varlığını kabul edebilir.O sebepten bir kabuğuna çekilme davası varsa ortada yaşamadığımız bir dedikodudur.Devekuşuda kabuktan çıkar ama kafayı kuma gömünce kabuğuna çekildim sanır..öyle işte kabuk davası..

meyelan

Filozof
Yeni Üye
yok olmuyor ,sanki mantıklı bir gün olmalı bugün.tuhaf yani John coffee gibi ağzımdan çıkaracağım şeyler kalmamış sanki.Bir dert mi bulmalıyım tetiği düşürecek ve rastgele yaylım olacak ,üstelik kimseyede çarpma ihtimali olmayan kelimeler için..Birilerinin avuç içlerini mi görmeliyim ruhuna dokunmak için,ben gözlere inanmam çünkü.Işıkta başka karanlıkta başkalar ,ama ellere gözünü kapatsanda bakarsın dokunarak..Neyse yani bu gün Cuma mübarek gün dokunmasın kimse ,yatağına sığmayan idam mahkumu gibi ,derin ve boyumdan büyük dualarla bekleyesim var..

meyelan

Filozof
Yeni Üye
Ölümü yaklaşan insanlar bilgece laflar edermiş,biriken ne varsa sıralı sırasız anlatırlarmış.Yakında donacağını anlayan domateslerin çiçek açmaya çalışması gibi.Halbuki ne açtığın çiçek meyva olacak,ne söylediklerinin ısrarla yaşayarak öğrenen insanlara bir faydası.Uyumadan önce okunanlar gibi ,yarı açık bilinçle saçma bir düşün olmadık yerinde geçip gidecek,uyandığında hatırlamayacaksın bile.İnsan hatırlarken sadece acı kökenli şeyleri hatırlarmışya önce,acından damıttıklarını sürme elime yüzüme,öl öleceksen.

meyelan

Filozof
Yeni Üye
--Cv ne vantrolog diye yazmak nerden aklına geldi,alem adamsın Süha.Hayatta vermezler sana o işi,tamam adamlar yazı yaz demişlerde bari güzel sanatlar filan deseydin,sanatçı sansalardı.
--Sanat dediğin aşk ile başlar dostum,aşk ise eline bir pinokyo kuklasını alıp 7/24 vantrolog gibi yaşayabilmekle.Doğruyu bilirsin,sol yanındaki pinokyonun yalanına cevap verirsin,ciddiye alırsın,seversin ,ama Onun burnu hiç uzamaz.Ve ben baktım ki iyi bir vantrologmuşum. en iyi yaptığın şey dediler bana yazdım,yalanım yok.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Burası, sanal bi dünya; Kişi doğrusunu ve düşüncelerini saçmalı ve savurmalı, çılgınca ve özgürce;
Dışarıda dış dünyada susturulmuşluklar, iletişimsizlikler burada geçerli olmamalı,
Dış dünyanın kuralları ve soyutları ve iletişim biçimleri, kısıtlamaları, iletişimsizlikleri taşınmamalı buraya;
Burada sanal bi doğaçlama ile şarkı-türkü söylenmeli; çılgınca seslerle; Kimse duymuyormuş gibi,
Burada kayaara bağrılır gibi bağrılmalı;
Burada kayalara haykırır gibi haykırılmalı;

ls2

Kahin
Onursal Üye
Solcu bir kıza aşık olsam, onunla illegal bir örgüte katılsam, şu lanet olası düzene saldırsakta saldırsak, ve kan revan içinde ölsek istiyorum. işte mutlu son...

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Solcu bir kıza aşık olsam, onunla illegal bir örgüte katılsam, şu lanet olası düzene saldırsakta saldırsak, ve kan revan içinde ölsek istiyorum. işte mutlu son...

Mutlu sonlar mutlu ve iyidir, zafer olur onun sonu;

sakal

Kahin
Yeni Üye

ilk aşkım dev genç liydi,daha 16 yaşında dgm de yargılanmıştı,hapis hayatı dağa kaçmalar filan derken bir gün jandarmalar vurdu öldü..karlı kayın ormanları onun türküsünü söylüyor şimdi..

illegal bir hayattan mutlu son çıkmaz..

meyelan

Filozof
Yeni Üye
biriniz normal değilsiniz ,bu ne böyle nereye düştük ..

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
bu bir karalama defteriyse karalayalım; İmzamız Nesin sözüyse saçmalayalım, dalga geçelim, böye dalgacı gelmedi desinlere oynayalım, Şayet böyle dalgacı gelmedi dedirtirsek bizim düşünsel miracımız olacak; Burada miraç sadece bi temsil ve kelimesel benzetmedir, Çağrışımı imgelendi ve kullanıldı;

Dalgacılığın bana verdiği yetkiye dayanarak; kulak çınlatan sesler;
Foruma gelip, duvarları yumruklayanlar çok olmuş çocuklar;
Kayalar kırıp aşındırmak; ters rezonans deneyin; uçacak hepsi;
Damar damar çatırdayan yarıklar, uçacak hepsi;

meyelan

Filozof
Yeni Üye
yukarıda görülen birinci örnek görüldüğü gibi..neyse şakakaldırır mısınız ,kaldırırsınız bence ondan dedim..

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar