KADER NEDİR ?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Genel Tartışma Alanı kategorisinde Adem tarafından oluşturulan KADER NEDİR ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,227 kez görüntülenmiş, 100 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Genel Tartışma Alanı
Konu Başlığı KADER NEDİR ?
Konbuyu başlatan Adem
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Citrus

Citrus

Felsefe.net
Yeni Üye
Tesadüflerle bu kadar komplex varlıkların oluştuğunu savunan bir düşünce sisteminin yanlışlığı benim için ebediyyen tartışmaya kapalıdır...
Tesadüf diye bir kelime kullanmadım, yaşamın sistemi evrimdir dedim. Evrimin özü nedenselliktir, tesadüf değil.

Evrimi gayet iyi biliyorum...
Evrimi gayet iyi biliyorsanız tam olarak hangi gerekçeyle reddediyorsunuz? Sizin itirazlarınızı ciddiye alan bir bilim dalı var mı?

Kuranı iyi okumanızı tavsiye ederim..
Okudum. İsterseniz evrimle çeliştiğini düşündüğünüz bölümleri yazabilirsiniz ve onları yorumlayabiliriz.

Darwin bile teorisinin gerçek olabilmekten çok uzak olduğunu türlerin kökeni kitabında itiraf etmişken hala atalarının MAYMUN olabileceğini düşünenlerin bulunabilmesi çok ilginç.

Darwin'in kitabında öyle bir itirafı yoktur. Muhtemelen Asa Gray'e yazdığı mektuptaki bitki çeşitliliğini açıklayabilmekle ilgili ifadesinden bahsediyorsunuz. O ifade sürekli olarak alıntılanıp bağlamından koparma safsatasına başvurulur. Klişe olmuş bir şeydir. Eğer o ifade değilse, kendi çalışmalarına varsayımsal dediği ve 'en temel hatam çok az veriden tümevarımdır' şeklinde kendini eleştirdiği ifadesinden bahsediyorsunuzdur. İkisinde de sizin ima ettiğiniz anlam söz konusu değildir.

Darwin evrimi genel olarak tespit etmiştir fakat işleyiş kuramı (pangenez) zaten yanlıştır.

MAYMUN vurgusunu yaparken bu canlıyı aşağı gördüğünüzü mü ima ediyorsunuz? Eğer düşünme şekliniz buysa, hatalı fikirlere sahip olduğunuzu balık baştan kokar misali göstermiş olursunuz bana göre.

Genetik ve anatomide elde edilen bilgiler sayesinde anlaşılan şey modern insanın günümüzde yaşayan şempanzelerle ortak bir ataya sahip olduğudur.

Selamlar.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar