İçinizden Geçeni Söyleyin

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Forum Oyunları kategorisinde Painfully tarafından oluşturulan İçinizden Geçeni Söyleyin başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 34,399 kez görüntülenmiş, 465 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Forum Oyunları
Konu Başlığı İçinizden Geçeni Söyleyin
Konbuyu başlatan Painfully
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Prens Ernak

Serçe

Üye
Yeni Üye
Al sana beleş Serçe yuvası :)
depositphotos_189841822-stock-photo-nest-on-a-white-background.jpg
Çoook şekersin :)

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Biri vardı etimle kemiğimle bu yüzyıldan nefret ettim diyen ve ben bu ilk değil ama etimle kemiğimle bu ülke insanından nefret ettim

Adamlar kar fırtınası geliyor diyor. İstanbul da yarın hayat tatil edilebilir/edilsin diyor. Göz göre göre geliyor. Bu yapılmamış, yapılmamışken oturmuşlar pusuya yatmış çakal gibi yol gözetliyorlar mevcut belediye yönetimine sosyal medyadan saldıracak içerik bulalım üretelim yayalım

Devletin haber ajansına kadar

Ortalığı kıyamet götürüyor

Hava yolu kargo bölümü kardan çökmüş insanlar uçakta havaalında mahsır
Otoyolu, özel otoyolu her yer kapanmış kaza var insanlar mahsur kimin açacağı belli değil, karayolları mı özel şirket mi kavgası var
Antepte bilmem nerde 15 saattir kapalı yol varmış
Devletin haber ajansındahiçbiri yok, İstanbulun içişleri bol bol yayınlanıyor, istanbulda şey kovalıyor ava çıkmış
Sosyal medya ağız trol kavgası boş içerak dolu

2-3 gündür gördüklerim
Adam otoyolda karayolunda mahsur belediyeyi suçluyor. Bu İstanbul da varda Bolu da da oldu daha dün. Adam Erzurumdan yazıyo.
Gazeteci tuz yok diey twit atıyor 2 adım gitmeden tuzlama arzı görüp twit siliyor aynı gasteci twit silen yavşak demiş
Adam otoyolda mahsur adamın videosunu paylşamış kaç tanesi girin bakın
Hayatımda böyle organzi iğrençlik görmedim, kendini deşifre eden. Daha önce gördüm de bu kadar nahoş ve kendini alçaltan bu kadar berbat aşağılık yere bartmışını düşmüşünü

Muahlefeitnde dürüst olanını yapın, insanca yapın, çirkefliğe gerek yok, ekstra çabaya gerek yok açığı varsa ara bul göster saldırmaya belaltı vurmaya gerek yok
Çirkefliğin sonu hoş değil

Meteroloji ne halt ediyor
O kurum kime bağlı

İstanbul sabaha kadar yağıyor geçmiş olsun

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Biri vardı etimle kemiğimle bu yüzyıldan nefret ettim diyen ve ben bu ilk değil ama etimle kemiğimle bu ülke insanından nefret ettim

Adamlar kar fırtınası geliyor diyor. İstanbul da yarın hayat tatil edilebilir/edilsin diyor. Göz göre göre geliyor. Bu yapılmamış, yapılmamışken oturmuşlar pusuya yatmış çakal gibi yol gözetliyorlar mevcut belediye yönetimine sosyal medyadan saldıracak içerik bulalım üretelim yayalım

Devletin haber ajansına kadar

Ortalığı kıyamet götürüyor

Hava yolu kargo bölümü kardan çökmüş insanlar uçakta havaalında mahsır
Otoyolu, özel otoyolu her yer kapanmış kaza var insanlar mahsur kimin açacağı belli değil, karayolları mı özel şirket mi kavgası var
Antepte bilmem nerde 15 saattir kapalı yol varmış
Devletin haber ajansındahiçbiri yok, İstanbulun içişleri bol bol yayınlanıyor, istanbulda şey kovalıyor ava çıkmış
Sosyal medya ağız trol kavgası boş içerak dolu

2-3 gündür gördüklerim
Adam otoyolda karayolunda mahsur belediyeyi suçluyor. Bu İstanbul da varda Bolu da da oldu daha dün. Adam Erzurumdan yazıyo.
Gazeteci tuz yok diey twit atıyor 2 adım gitmeden tuzlama arzı görüp twit siliyor aynı gasteci twit silen yavşak demiş
Adam otoyolda mahsur adamın videosunu paylşamış kaç tanesi girin bakın
Hayatımda böyle organzi iğrençlik görmedim, kendini deşifre eden. Daha önce gördüm de bu kadar nahoş ve kendini alçaltan bu kadar berbat aşağılık yere bartmışını düşmüşünü

Muahlefeitnde dürüst olanını yapın, insanca yapın, çirkefliğe gerek yok, ekstra çabaya gerek yok açığı varsa ara bul göster saldırmaya belaltı vurmaya gerek yok
Çirkefliğin sonu hoş değil

Meteroloji ne halt ediyor
O kurum kime bağlı

İstanbul sabaha kadar yağıyor geçmiş olsun

TEM otoyolunda (sanırım karayolları sorumluluğunda) mahsur kalmış Şafak Sezer videsou şöyle paylaşılıyor

Biz anlatınca inanmıyorlar. Bu da mı yalan.? imamoğluistifa

Bu bir değil beş değil onbeşte değil yirmibeş hiçdeğil yüzlerce-binlerce hesap buna benzer şey yazmış

Burada anlattığım şey bu yanlış anlaşılmasın: bölünüp parçalanmışsınız ,itişip kakşıp dalaşmaktan başka işiniz yok klamamış ve memleketin ama asıl insanlığın da içine etmişsiniz

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Yolllari acma belediyenin gorevi mi yoksa karayollari genel mudurlugunun mu?

Yollar genel bir tabir hepsinin bölgesi ayrı ayrılmış ve sanırım karışıklığın bir bölümü de bu yüzden .
Özel şirketler ve onların işlettiği otoyollar, karayollarına bağlı otoyollar, belediyenin sorumluluğunda olan belediye bölgesi ve otoyol parçaları da sanırım var.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Yolllari acma belediyenin gorevi mi yoksa karayollari genel mudurlugunun mu?

Dünün bilançosu

Türkiye'nin İstanbul'un üstüne Sibirya soğuğu uzantılı soğuk çökmüş ve bir tür vorteks hat oluşturup anlık kar fırıtınası yaşatma olasılığı var ve bu ortala mbir hava tahmininde yok yani açarsan telefonu 2-3 cm santim kar yağcak görürsün, meteoloji de sanırım (emin değilim ama) ciddi bir uyarı yok
Bunu yazan/söyleyen twtiter daki amatör meterologlar

Sonuç olarak ne oldu?
İBB belediye başkanı baktı işler yolunda yağış yok ya da bilgisi yok ya da herkes işini yapıyor dedi gitrmi şbir balıkçıya yemek yemiş.
İBB sözcüsü İsveç'e tatile gitmiş hadi o plan yaptığında bunun oolasılığı o kadar güçlü değilmiştir.
Bunlar malzeme oldu. Bana sorsan yolları başkan mı açıyor ama bu halk ıbiliyorsun yani gitmemelisin siyasi basiretsizlik malzeme verdin
Ama sosyal medyaya bak, bunu yazar ifşa edersin tatlı bi iron ikaramizahta yaparsın ama biizm millet cılkını çıkarıyor.
Onun dışındabir belekdiye yönetimi gerçketen yol açama temizleme tuzlam konusuan beceriksiz eksik başarısızsa onu da dürüstçe eleştirirsin
ama ona gelene kadar
Türkiyenin her yerinde bir haftadır yağı şvar
AKPl iantep maraş bir ço kbeldeyeni nyolalrında mahsur kalanlar var
Karayollarında havaalanında TEM de her yede yol kapalı
Sosyal medyayı geçtim onların ahberi devletin haber ajansında orantılı dğeil
Sosyal medya kullana vatanndaşlar iki taraflı Çiller gafları gibiydi
Politik bir savaş seçimde kazanılıp kaybedilmişse savaşı propagandayı orada bırak kazanan kazanmıştır
Yan idün organize bir karapropaganda hazırlığı vardı ve varmış ve evet mevcut beldeiye yönetimini belki sorunalrı vardı ama yapılan karapropagnada ve bin gafla
Organize kötülük gibi organize kara propaganda
Progagnada ayrı şey muhalefet ayrı şey

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
Nereye baksam boşu boşuna bir uğraş, saçma sapan bir döngü. İnsanlar yaşıyorlar, düşünüyorlar, düşünürken saçmalıyorlar, saçma şeyler veya mantıklı şeyler yapıyorlar. Bir şekilde hepsiyle bağlantılı olsam dahi hiçbirisi ilgimi çekmiyor; insanlar umrumda değil, daha doğrusu umrumda ama zorunda olduğum için umrumda.

Toplumsallaşmak (insanlığın gelişmesini sağlayan şey), kendim için, bana salakça geliyor. Toplumssal duygulara ve düşüncelere önem veremiyorum veya kendi kişiliğimde bir karşılığını bulamıyorum. Mesela şahsi menfaatime karşı olduğu için hangi siyasi partinin gitmesi gerektiğini biliyorum ama elim bir türlü oy vermeye gitmiyor. Bu davranışın temelinde "Sen diğerleriyle aynı mısın? Gittikçe sisteme daha bağlı kalıyorsun, Yöneticiyi değiştirmenin yolunun küçük bir kağıt parçasında olduğuna inanmaya başlıyorsun."" düşüncesi yatıyor.

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
Allah'ın sünnetinde hak ya da batıldan biri tamamen galebe çalmaz, sadece ivme kazandığı olur. Ülkemizde de bu bıçak sırtı durum devam ediyor ve Tanrı'nın sünnetindeki karşılıklı ahir zaman devrimleri için kilit ülke konumundaki ülkemizde bu demografik ayrışma devam edecek.

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
valla ülkemde istediğim gibi Türkçemi Türklüğümü, kimliğimi yaşıyor, savunuyor, paylaşıyor, seviyor, benimsiyorum. , Milli Mücadelede mayası olan her kimlik bu ülkede benim bu yaptıklarımı yapabilmeli, tamam Kürtler normal vatandaştan farkı yok, sadece Kürtçe değil, Çerkezce, Lazca, Arapça Türkiye Cumhuriyeti'nin varlığını muhafaza ettiği ülkenin yan dilleri olarak anayasaya girsin, bu ülke için kan dökmüş farklı kimlikten olan vatandaşlarımıza, kuvayi milliyecilere, mili mücadelecilere bir borç, bir vefa borcu olarak. Özelde Kürt, Çerkes, Laz, Arap dili kültürü unutulmasın, genelde tüm kültürler diller unutulmasın, Çerkes, Laz, Kürt, Arap dil ve Kürt tarih kurumları kurulsun, Kürt vatandaşlarımızı üzmeyelim, biz toleranslı bir devletler silsilesinin varisiyiz, devlet artık pkk'ya karşı da üstün geldi, demokratik açılımı yapmama serbestliğimiz yok. Biz Türkler hakim kültür ve hakim milletiz, bundan dolayı ülkemiz zayıflamaz, evet son on yılda iyi gelişmeler oldu ama yetmez, hep dedim bunu : " Eskisi gibi bir açılım hatasına düşülmeden ve devletin askeri hakimiyetinden ödün vermeden siyasi iktidar demokratik açılımları yapmalı." Eski yönetimlerin hatalarını, sürdürdüğü yanlışlıkları devam ettirme hakkımız hiç yok ki bu kadar siyasi iktidar kontrol altına alınmışken... evet... üzmeyelim bu ülkede mayası olan farklı kimlikten vatandaşlarımızı.

Son düzenleme:
T

TENTEN

Ziyaretçi
Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla.

1. X in elleri kurusun, (yok olsun) zaten yok oldu ya.
  2. Malı da kazandıkları da kendisine bir yarar sağlamadı. (kurtarmadı)
  3. (O) alevli bir ateşe girecektir.
  4. Karısı da odun hamalı (ve),
  5. Boynunda bükülmüş bir ip olarak (ateşe girecektir.)

X bu ülkeyi yönetenler. :)

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
herkes akıl veriyor ama hiç kimse benim durumumda olmak istemiyor, şizofreni damgası yemiş raporu olan engelli statüsünden memur olan biri insanım, bunlar aklıma gelince bütün cesaretim gidiyor, bir türlü açılamıyorum, belki de karşımdakinin statüsü kuvvetle muhtemel beklentileri de beni korkutuyor çünkü tahmin etmek zor değil, onlara da hak vermiyor değilim, ama ben öyle değilim benim için fiziksel anlamda etkilenmek, benimsemek hoşuna gitmek tek kıstas, onun dışında bir beklentim yok karşı taraftan, aslında dışarıdan da onlar gibi bulurum gibime geliyor, buldum da ama o zamanlar hastalığım çoktu, şimdi herhalde onlar için geri dönecem o mekanlara, ama şunu farkettim karşı taraftan da bir sinyal alınca duygusal anlamda çok bağlanıyor benimsiyor seviyorum.

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
bir film vardı, ruslar berline girince hitlerin karargahını da işliyordu , ahlak disiplin kumanda çökmüştü, kadın ve erkek subay görevliler birbirleri ile yatıyor kadınlar hamile kalıyordu, kendimin hastalıktan sonraki durumumu da ona benzetiyorum bazen, hiç sağlam direğim kalmadı her ne kadar iyileşmiş olsam da .

odun

Filozof
FS - KT. Yöneticisi
İnternet geldi, mertlik ve dürüstlük bitti.

- Kim demişse, iyi demiş -

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
fark ettim, eskiden insanları üzmeme kırmama incitmeme noktasında daha hassastım, haklı olduğumu düşündüğüm bir konu olsa da alttan alır özür diler ya da kendimi, önemli değil kırıldıysa da özür dilerim diye teskin ederdim, fark ettim ki can sahiplerinin öküz gibi benlikleri var, bundan dolayı haklı olduğum bir konuda ya da eğer toplumsal menfaat varsa öbürünü ya da diğerlerini ezmem gerektiğini anladım, tabi kötülük ortadan kaldırıldığında geri alttan almak alçak gönüllü olmak sevmek tebessüm etmek gerekir, fark ettim ki insan zor durumda kaldığında aç kaldığında yoksun kaldığında itibarı yok olduğunda en kötü şartta biraz daha iyisi olması için çabalıyor durumu mümkün mertebe daha iyi yapmak için çalışıyor, saygınlık para mal mülkünü biraz daha iyileştirebilmek için mücadelesine devam ediyor, daha önce yediklerini unutuyor duygularını bastırıyor ve kavgasına devam ediyor.

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
ben de bir bilemedin 2 günde bir göz felci geçiriyordum, gözlerimin kontrolünü kaybediyordum, ve saatlerce bu felç sürüyor bazen 10 saati bulduğu oluyordu, bu süreçte insanların konuştuklarını anlayamıyor, çat pat anladığım kelimelerden anlam çıkarıp cevaplar vermeye onlarla konuşmaya çalışıyordum, göz teması da kuramıyordum, öyleki çoğu gün hastalandığımda bu şekilde işten çıkıp eve gitmek zorunda kalıyordum, izin de veriyorlardı, ama eve gidene kadar ölümlerden ölüm beğeniyordum, eve geldiğimde ise hemen yatıyordum, çoğu zaman gözlerimi kapattığımda da göz kapaklarım felç içinde kalmaya devam ediyordu, hiç bir ümidim yoktu, annem böyle yaşamaya alışacaksın dedi, malulen emekli olmayı düşünüyordum, bu süreçte Allah'dan bana hep şifa vermesini ve imtihanımı kolaylaştırmasını diledim, gerçekten imtihan kaldıramayacağım raddedeydi, bir hafiflese insan olduğumu hatırlayacaktım... Ama birden bire gözümdeki bu rahatsızlık geçiverdi, şimdi 5 aydır sağlığım yerinde, neden iyileştiğimi bilmiyorum, ama duanın gücü olduğuna inanıyorum, sen de Allah'dan imtihanını kolaylaştırmasını dileyebilir ve dualarına katabilirsin, Allah'ın hazinesi geniş, hiç ummadığın yerden kapı açar, masumane bir niyazdır rabbim imtihanıma razıyım ama kolaylık ver demek...
Ben bu süreçte bir yandan içimdeki isyan rüzgarlarını bastırmaya çalışıyor bir yandan da Allah'dan merhamet dileniyordum, rabbim cümle sıkıntıda olan kullarına merhamet nazarı ile baksın.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç