Felsefe.net'e nasıl geldiniz?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde mavimor tarafından oluşturulan Felsefe.net'e nasıl geldiniz? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 25,566 kez görüntülenmiş, 149 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Felsefe.net'e nasıl geldiniz?
Konbuyu başlatan mavimor
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Coldman

Zazakistan

Felsefe.net
Yeni Üye
Genetik doktorasini hangi okulda yaptiniz?
Florida üniversitesinde.. Ailemin maddi durumu iyi olduğu için keyfi okuyordum sevdiğim alanlarda. Bu yüzden iş bulma kaygısı gütmeden, 5-6 farklı alanda okudum. Tanışma faslında dediğim gibi, Elektrik-elektronik mühendisliği, ekonomi ve uluslararası ilişkiler alanlarında lisans , fizik ve genetik alanlarında yüksek lisans yaptıktan sonra, genetik bölümünde doktora yaptım.
Ama Genetikten önce fizik doktorası yapıyordum (katıhal fiziği üzerine). Ama son yıl bıraktım.Genetik doktorasına başladım.
Ama yaptığım iş olarak, arsa satın alıp, ev yapıp satıyorum. Küçük bir işadamıyım.
Hoşgeldiniz. peki niçin üye oluyorsunuz felsefe forumlarına sizi buna yönelten nedenleri paylaşabilir misiniz?
Felsefe bana ayrı bir tat vermeye başladı. Ruhumu dinlendiriyor.Özellikle oxford üniversitesinin felsefe hocalarının eserleri ve makaleleri beni çok etkiledi.
Biraz okuduklarımı heyecanla paylaşmak, biraz da kitabın dışına çıkıp aktif şekilde tartışmak için sanalı tercih ettim.

meyelan

Filozof
Yeni Üye
Hoşgelmişsiniz gelenlerin kalıcı ve katılımcı olması dileğimiz.Öğrenmeye bu kadar zaman ayırabilmiş olmanız imrendirici. Potansiyel yükünüzün nasıl yansıyacağını merak ediyorum.Yaşınızı (bu kadar eğitimi ne kadar zamana yaydığınızı anlayabilmek adına)merak etmekteyim ,tabi mahsuru yoksa.
Aklıma sizin vesilenizle gelen "evrensel insan" arkadaşımıza selam ile.

Zazakistan

Felsefe.net
Yeni Üye
37 yaşındayım...
Küçük yaştan beri 2 şey ilgimi çekmiştir. Bilim ve yabancı diller.

Bu yüzden keyif alarak okudum. Biraz da maddi açıdan rahat olmanın huzuru vardı. Parasal sıkıntılar olsaydı, lisans biter bitmez iş arardım sanırım.

Düşünsel bazda hep devrimciydim, hep sola oy verdim. Eylemlerde ve mitinglerde hep en ön saftaydım.
Ama yaşantım kapitalist :)

Gerçi ileride bir iş sahası kurup, işsiz gençlere iş kapısı açmak istiyorum. Kefenin cebi yok.

alpine

Sorgucu Üye
Yeni Üye

Florida üniversitesinde.. Ailemin maddi durumu iyi olduğu için keyfi okuyordum sevdiğim alanlarda. Bu yüzden iş bulma kaygısı gütmeden, 5-6 farklı alanda okudum. Tanışma faslında dediğim gibi, Elektrik-elektronik mühendisliği, ekonomi ve uluslararası ilişkiler alanlarında lisans , fizik ve genetik alanlarında yüksek lisans yaptıktan sonra, genetik bölümünde doktora yaptım.
Ama Genetikten önce fizik doktorası yapıyordum (katıhal fiziği üzerine). Ama son yıl bıraktım.Genetik doktorasına başladım.
Ama yaptığım iş olarak, arsa satın alıp, ev yapıp satıyorum. Küçük bir işadamıyım.

Felsefe bana ayrı bir tat vermeye başladı. Ruhumu dinlendiriyor.Özellikle oxford üniversitesinin felsefe hocalarının eserleri ve makaleleri beni çok etkiledi.
Biraz okuduklarımı heyecanla paylaşmak, biraz da kitabın dışına çıkıp aktif şekilde tartışmak için sanalı tercih ettim.

Masallah.

Simdi ogrendiklerini bize 2 cumlede ozetleyebilirmisin?

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
hoş geldin Zazakistan, kendi felsefenden söz ederek başlayabilirsin;
../
geçmişin tüm tartışmalarını bir yana bırakarak -ki ben hepsini unuttuk bile- yeniden gelmene sevindim...diğer arkadaşların da sen gibi yeniden gelmelerine vesile olması dileğimle...

boşvergitsin

Felsefe.net
Yeni Üye
merhaba,felsefe net'i google'dan buldum:) aslında felsefeyle ilgili hiç bir bilgi birikimim yok, ama meraklıyım ve rahatça soru sorabileceğim bir yer arıyordum, burayı gördüm,gözüm tuttu ve üye oldum :)korkarım size pek bir katkım olmayacak cahilce sorularım dışında,yani isterseniz beni şimdiden atabilirsiniz,sorun etmem:p

alpine

Sorgucu Üye
Yeni Üye
merhaba,felsefe net'i google'dan buldum:) aslında felsefeyle ilgili hiç bir bilgi birikimim yok, ama meraklıyım ve rahatça soru sorabileceğim bir yer arıyordum, burayı gördüm,gözüm tuttu ve üye oldum :)korkarım size pek bir katkım olmayacak cahilce sorularım dışında,yani isterseniz beni şimdiden atabilirsiniz,sorun etmem:p

Hosgeldin.

Bir kac tane sorda, bakalim, ona gore atalim veya tutalim...

boşvergitsin

Felsefe.net
Yeni Üye
hoşbuldum:)

hemen mi sormam lazım?ben sırası gelince, yani kafamı karıştıran bir şey olunca soracaktım.
bu arada yazılanları okuyacağım bir köşede durup. rahatsız etmemeye çalışacağım söz.
sonra ben sorar, sizde atacaksanız atarsınız,atmak için acele mi ediyorsunuz yoksa bana mı öyle geldi:)

alpine

Sorgucu Üye
Yeni Üye
hoşbuldum:)

hemen mi sormam lazım?ben sırası gelince, yani kafamı karıştıran bir şey olunca soracaktım.
bu arada yazılanları okuyacağım bir köşede durup. rahatsız etmemeye çalışacağım söz.
sonra ben sorar, sizde atacaksanız atarsınız,atmak için acele mi ediyorsunuz yoksa bana mı öyle geldi:)

Olurmu oyle sey, benim haddime mi kimseyi bir yerden atmak. Latife, latife... :)

Insanlari fikir beyan ettiler diye, soru sordular diye alip bir yerlere atma eylemine "siyaset" deniyor bizim memleketimizde. Siyasetin aksine felsefe bu ikisi olmadan yapilamadigi icin, burada kimsenin kimseyi bu sebepler ile alip bir yere atacagini sanmiyorum.

boşvergitsin

Felsefe.net
Yeni Üye
Olurmu oyle sey, benim haddime mi kimseyi bir yerden atmak. Latife, latife... :)

Insanlari fikir beyan ettiler diye, soru sordular diye alip bir yerlere atma eylemine "siyaset" deniyor bizim memleketimizde. Siyasetin aksine felsefe bu ikisi olmadan yapilamadigi icin, burada kimsenin kimseyi bu sebepler ile alip bir yere atacagini sanmiyorum.
içime su serptiniz:) zaten felsefeyi tam da dedikleriniz için merak ediyorum ve tabii ki o çerçevede cesaret ediyorum cahilliğimle :)

ls2

Kahin
Onursal Üye
Hoşgeldin [MENTION=4876]boşvergitsin[/MENTION]

NuclearSunrise

Felsefe.net
Yeni Üye
Bir facebook sayfasının yorumlarında gördüğüm birinin çalışma yeri olarak geçiyordu bu forum. Ben de felsefeye ilgili olduğumdan dolayı tıkladım ve kaydoldum. Şimdi buradayım

meyelan

Filozof
Yeni Üye
[MENTION=4876]boşvergitsin[/MENTION] aynı kontenjandan geldim bende ,hoşgeldin.Merakın kötüsü olmaz yada az gelişmişi,öğrenmek için soru sormaya başla bakalım ne olacak sonu.

boşvergitsin

Felsefe.net
Yeni Üye
@boşvergitsin aynı kontenjandan geldim bende ,hoşgeldin.Merakın kötüsü olmaz yada az gelişmişi,öğrenmek için soru sormaya başla bakalım ne olacak sonu.

çok sıcak bir karşılama oldu, teşekkür ederim:)
yanlız bu sor bakalimdan ürktüm ben:)burayı sevmeye başlamışken kendimi attırmamak için sormayı ağırdan mı alsam ne:p

meyelan

Filozof
Yeni Üye
öncelikle atılmak kolay değil burda,genel kurallar belli. kişisel saldırı ,küfür,hakaret,TCK ya muhalif işler yapmazsanız kimse atmaz.
birde ''sor bakalım ''kalıbı pek tarzım değil kusura bakmayın.öyle öğretici edası karışmış araya ,haddim değildir.
ama ben burayı daha çok okumak ve konular hakkında detaylı bilgi edinmek adına başlangıç olarak kullanıyorum mesela,bu anlamda dolu bir yerdir.

boşvergitsin

Felsefe.net
Yeni Üye
öncelikle atılmak kolay değil burda,genel kurallar belli. kişisel saldırı ,küfür,hakaret,TCK ya muhalif işler yapmazsanız kimse atmaz.
birde ''sor bakalım ''kalıbı pek tarzım değil kusura bakmayın.öyle öğretici edası karışmış araya ,haddim değildir.
ama ben burayı daha çok okumak ve konular hakkında detaylı bilgi edinmek adına başlangıç olarak kullanıyorum mesela,bu anlamda dolu bir yerdir.
estagfurulllah,kusura bakılacak bir şey yok, art niyet olmadığı kessin, ben abarttım sanırım:)küfür ve hakkaretle işim olmaz,ama muhalif işler için söz veremem:p habire atılmaktan kastım; felsefeyle ilgili size çok cahilce gelebilecek sorularla çileden çıkarmaktı. yoksa çok kibarımdır, endişe edilecek bir durum yok aslında:)

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
Felsefe ile alakali ve cahilce :) Boyle birseyin mumkun olmasi mumkun mu?

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
Konuyu bilmedigini bilmekte, birseyi bilmek oldugundan dolayi cahillik olarak degerlendirilmeyebilinir.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar