Dünyalar Barışı

flzf

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Nedeni algilayan icin cok basit.

Henuz zihni yetileri insanlasamamis insanogluyuz.

Insani degil,m hayvani zihin tasiyoruz.

Ayrica buradaki "hayvani" hayvana yakisandir.

Insanogluna yakisan ise insdanidir.

Maalesef dogum ile insan olunmuyor, insan olmak icin algi bilgi farkindalik ve...
İçeriğin tamamını görüntülemek için lütfen giriş yapınız.

evrensel-insan

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Bu kadar zulüm için yeterince aptal olmadığımızı düşünüyorum bu olsa olsa insan üstü bilinmeyen varlıkların işi başka açıklama gelmiyor aklıma.
Aciklama da basit.

Insanoglunun kendisi her turlu erksel erkeksel ve erk eksel temelli guce otoriteye ve yonetim yonlendirime tapan niteligini dogal ve...

Lefty

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Dünya barışı diyince savaşlardan açlıktan yoksulluktan ölümlerden zulümlerden zevk alan tanrı yada tanrı gurupları aklıma geliyor. Sanki birileri tepeden bütün bu kötülükleri izleyip zevk alıyor ve bilerek devam ettiriyor gibi.
Sizcede garip değilmi el birliği ile gezegenimizi ve evrenimizi cennete...

flzf

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Uzun bir aradan sonra tekrar hoşgeldin flzf:smile:

Bazı insanlar kötü olmayı ya da kötülüğü seçiyorsa bu seçimde Yaratıcının suçu var mıdır?

Liderler toplumların ve ülkelerin kaderini belirliyor. Barışçı tutum ve söylemler içinde olmayan kişiler lider olduğu sürece savaş kaçınılmazdır, hep bir...

asil

Yeni üye
Kayıtlı Üye
"A K I L L I" iki değişik anlamda kullanılabilir.

(Utanmaz birine söylenen) A utanmaz, ne yaptığını sanıyorsun? cümlesinde olduğu gibi,

(Vücudunda pek çok kıl olan birine) A kıllı, ne dediğini kulağın duyuyor mu? da denebilir.

Diğeri de kafada bulunan "AKIL" ı belirtmek, akıl sahibliğini ifade etmek, aptaldan ayırmak için söylenir...

meyelan

Üye
Kayıtlı Üye
"A K I L L I" iki değişik anlamda kullanılabilir.

(Utanmaz birine söylenen) A utanmaz, ne yaptığını sanıyorsun? cümlesinde olduğu gibi,

(Vücudunda pek çok kıl olan birine) A kıllı, ne dediğini kulağın duyuyor mu? da denebilir.

Diğeri de kafada bulunan "AKIL" ı belirtmek, akıl sahibliğini ifade...

alpine

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Hoşbulduk dijital ve hemen cevaplıyım tabiki vardır suçu öyle kötü insanlar yaratıp seyretmek varmı eroin satıcısı insanlar almasın benim suçummu diyebilirmi =)
Diyebilir...

Bu size absurd gorunebilir, ancak bu soylem, soyleyen kisi icin son derece hak ve adil olabilir. Yasadigi cevrede buyuk...

flzf

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Diyebilir...

Bu size absurd gorunebilir, ancak bu soylem, soyleyen kisi icin son derece hak ve adil olabilir. Yasadigi cevrede buyuk oranda kabul de goruyor olabilir. Bunlari Meksika ve Kolombiyada goruyoruz mesela...
Mantıken kabul edilebilir bir açıklama olsada vicdanen değil insanların...

"ictenlik"

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
"barış için kim bi şey yapmıştır?"

bu soruyu sordum düşünüyorum şimdi

meyelan

Üye
Kayıtlı Üye
Senin hangi sınıfta olduğun belli mi? :)))
Ben şu kıllı olanı tercih ediyorum.Sanırım sınıfsal olarak ona daha uygunum bide şöyle bir alt başlığı var bu sınıfın
Erkeğin A kıllısı Ali'den,Kadının A kıllısı ayıdan gelir.denir.Alt başlıkta birine uyuyor işte...

asil

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Bu durumda senin kadın olduğunu düşünüyorum (İnşalah bu silinmez)

meyelan

Üye
Kayıtlı Üye
Bu durumda senin kadın olduğunu düşünüyorum (İnşalah bu silinmez)
Düşün tabi özgürsün,bende senin erkek olduğunu düşündüm şimdi.Ya da tam tersi. nolur tersiyse dünya barışını bozan erk ek zihniyetine uyarsın(Sadece tepkisel tutum seyri için bir cümle)
Kategorize etmeye başlayan insanın barıştan...

asil

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Düşün tabi özgürsün,bende senin erkek olduğunu düşündüm şimdi.Ya da tam tersi. nolur tersiyse dünya barışını bozan erk ek zihniyetine uyarsın(Sadece tepkisel tutum seyri için bir cümle)
Kategorize etmeye başlayan insanın barıştan söz etmesi komik,ayrılabilen bölünebilen her farklı şey öteki...

Nejdet Evren

Aktif üye
Kayıtlı Üye
ve fakat erk-egemen zihniyetin kadın üzerinde emeği sömürgeleştirip yaygın bir düşünce düzeyine ulaştırmış olması barış önündeki aşılması gereken önemli bir engel durumundadır. burada cins olarak kadın ya da erkek ya da biseksüel, homoseksüel, trans olmak değil sorun; sorun erk-egemen zihniyetin yerleştiği her beden, düşüncenin barışın...

"ictenlik"

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
barış için yapılabilecek iş;

ucuz ve karşılıksız temel enerji çalışamaları ve buluşları;
ucuz gıda ve tüketim malzemeleri yetiştirme (buluş-çalışma düşünce-icat ve çözüm önerileri)
ucuz ve kolay barınak malzemeleri üretimi ve buluşları;
ucuz ve temel silah-karşı silah edindirme çalışmaları; (bu şaka! ama gerçekte) (herkeste eğer güçlü bir...

Son düzenleme:

"ictenlik"

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
enerji gıda ve para bölüşümü -bu üçü üzerine düşünmek gerekiyor ve kuram üretmek
sınırsız para teorileri -para bölüşüm terorileri toplum modelleri ama öncelikle sanırım gıda ve enerji sorunu çözülmeli

yani karşılıksız bi enerji bulmak savaşı giderirdi ama nasıl- ya da az karşılıklı

enerji üretimini iyleştirmek kolaylaştırmak ve enerji...

Son düzenleme:

ÇaresizDüşünen

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Dillerin insanların fikir alışverişini tam sağlayamadığını düşünüyorum.
örneğin herkesin ortak dili olan matematiğe bakın. matematik bir akıl oyunudur. felsefe ile çürütülmeye çalışılsa bile nettir. Bakın matematikte hiç karmaşa var mıdır? ve de nasıl ilerlemiştir. Bu denli ilerlemesinin sebebi şüphesiz dünyannın her yerinden insanın ona katkı...

Bir

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Makyavel'in sözü gibi. Savaştan kaçmak yoktur, sadece düşmandan üstün olana kadar erteleriz.
Dünyada insan olsa da olmasa da bir savaş var. Düzenin düzensizliğe savaşı. İnsan grupları büyüdükçe, daha makyavelist tavırlar takınmak zorunda kalıyorlar. Örneğin devletin tepesindeki kişiler, her yol mübahtır diyor. Çünkü öyle düşünmeseler bile...

"ictenlik"

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Evraka! ve Buldum!

Dünyalar barışı her ne kadar bir ütopyadan ibaret görünse de, "klavyeden kahramanlar" ya da bir "kağıt kalemden kahramanlar" var oldu, o halde bu işe geçmişte kafa yoranlardan biri olarak söyleyebilirim ki; İbrahim'in dinlerin ve Babil'in tanrısının ifşası, varsa bu dinlerin geçmişte dünyayı ziyaret etmiş bir dünyadışının...