dinler ve kalkınma/gelişme sorunu...

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bilimsel Araştırmalar kategorisinde birazdahaderinmavi tarafından oluşturulan dinler ve kalkınma\/gelişme sorunu... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 16,650 kez görüntülenmiş, 145 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bilimsel Araştırmalar
Konu Başlığı dinler ve kalkınma\/gelişme sorunu...
Konbuyu başlatan birazdahaderinmavi
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan sakal
M

Mor ve Ötesi

Ziyaretçi
İkra/ bi-ismi rabbike-lleżî ḣalak(e)

ile başlıyor...

OKU!!!
mine-el garaib...

kitap oku diyor,ama bu adamlar islam medeniyete engel diyor,

kitap "İkra/ bi-ismi rabbike" diyor...
peygamber ilim bensem kapısı alidir diye haber veriyor,ali ben "BE" nin altında ki noktayım diye ilave ediyor,
birileri hala islam medeniyete engeldir diye yırtınıyor...

ama bir konuda haklılar!!!
kutsal kitapları anlamadan okuyan dindarlar yüzünden,kitapları okumaktan bile aciz olanlar ancak bu sonuca varabilirler...

Ferdinand Bardamu

Kahin
Yeni Üye
Hala sorduğum sorulara bir yanıt almış değilim..Yoksa bilmiyormusunuz?

Ferdinand Bardamu

Kahin
Yeni Üye
Kuranda çocuk yetiştirilmesi için ayetler diyanet vakfının mealinde şöyle belirtilmiş Bakara 223 enfal 28 Tgabün 14-15 tahrim 6

ancak bunlarda elle tutulur birşey yazılmamış...

M

Mor ve Ötesi

Ziyaretçi
Kuranda çocuk yetiştirilmesi için ayetler diyanet vakfının mealinde şöyle belirtilmiş Bakara 223 enfal 28 Tgabün 14-15 tahrim 6

ancak bunlarda elle tutulur birşey yazılmamış...

diyanet vakfının mealimi???
meali boş ver,sen kuran ne yazmış onu söyle...

örnek... kalem ve kelem KLM kökü ile yazılır; kalem okursan alim olursun,kelem okursan ne olabileceğini sen tahmin et...

onun için;meal okumayı boş ver; mazallah kalemi kelem yazmış olabilirler...

Ferdinand Bardamu

Kahin
Yeni Üye
Anladım yani diyorsunuz ki Prof Dr Hayrettin Karaman, Prof Dr Ali Özek, Prof Dr İbrahim Kafi Dönmez, Prof Dr Mustafa Çağrıcı, Prof Dr Sadrettin Gümüş, Doç Dr Ali Turgut hata yapmış olabilir o yüzden sizin söyledikleriniz makbuldür bu 6 kişinin hata yapma ihtimali vardır..Siz kimsiniz peki? Yani söyledikkleriniz içler acısı şeyler..Bilmiyorsunuz gelip burada çarezislik ifade eden kelam olursa böyle olurmuş da kelem ise şöyle olurmuş gibi ucuz ve anlamsız numaralara tenezzül ediyorsunuz. Bilen kişinin yapacağı şeyler değildir bunlar..Yani siz çok biliyorsunuz bu alimler az biliyorlar ve kelam ile kelemi ayırt edemiyorlar.Buna akıl sahibi kimse inanmaz,komiktir..Siz en iyisi bu vesile ile Kuran'ı bir daha okuyun...

M

Mor ve Ötesi

Ziyaretçi
Anladım yani diyorsunuz ki Prof Dr Hayrettin Karaman, Prof Dr Ali Özek, Prof Dr İbrahim Kafi Dönmez, Prof Dr Mustafa Çağrıcı, Prof Dr Sadrettin Gümüş, Doç Dr Ali Turgut hata yapmış olabilir o yüzden sizin söyledikleriniz makbuldür bu 6 kişinin hata yapma ihtimali vardır..Siz kimsiniz peki? Yani söyledikkleriniz içler acısı şeyler..Bilmiyorsunuz gelip burada çarezislik ifade eden kelam olursa böyle olurmuş da kelem ise şöyle olurmuş gibi ucuz ve anlamsız numaralara tenezzül ediyorsunuz. Bilen kişinin yapacağı şeyler değildir bunlar..Yani siz çok biliyorsunuz bu alimler az biliyorlar ve kelam ile kelemi ayırt edemiyorlar.Buna akıl sahibi kimse inanmaz,komiktir..Siz en iyisi bu vesile ile Kuran'ı bir daha okuyun...

ben,sen ve saydığın tüm kişiler insan ve insanın hata yapma ihtimali her zaman vardır,
hata yapmamak için işin aslına bakmak gerek...

yıllardır kutsal kitapları okuyup anlamadan dindar olanlar yüzünden hiç okumayanlar ortalığı bu hale getiriyor...

sakal

Kahin
Yeni Üye
Evet şimdilerde ünvan Prof olunca faizli krediye bile cevaz verenleri duyduk ne oluyorsa..Ayrıca elimde diyanet onaylı bir mealde sırf yahudilere hakaret içerdiği için meali bilerek yazılmayan bir Kur'an varken devam edin Türkçesinden...ne anlayacaksanız artık..
Maalesef bu Proflardan bir tanede bizde mevcut..boyu kadar ciltlerle de eseri var ama boşşşşş...

sakal

Kahin
Yeni Üye

Arapçada bir nokta yanlış kelle götürür boş konuşuyorsun..gelir bir sinek harfin üstüne pisler..haybeye gidersin..

Ferdinand Bardamu

Kahin
Yeni Üye
Önce şunu belirteyim Prof ünvanına sahip bir insan hata yapabilir herkesin yapabildiği gibi..Ancak insanların hata yapıyor oluşu hata yaptıklarını ispat etmez..Sizin için basitleştireyim Türkiye Cumhuriyetinin başkenti Ankaradır cümlesi hatalı değildir..Buna karşılık olarak ben bunu söylediğimde , sen bir insansın hata yapabilirsin, bu nedenle bu söylediğin hatalıdır diyemezsiniz,dersenniz manasızdır..İkincisi bu mantıktan hareketle arapça okunduğunda da hata yapılabileceğinden , orjinal dilinden okumak da birşeyi değiştirmez, zira hata ihtimalini ortada kaldırmaz..Üçüncüsü yanılmıyorsam sizler de insansınız ve sizin söyledikleriniz de bu nedenle hatalı olabilirler...İki kişiden birine inanılacak ise alim olanını seçmek akıl dahilindedir.Buraya Kurandan alimlerle ilgili ayetleri paylaşabiliriz.Eğer hata yapılmış ise Diyanet İşleri Vakfının mealinin neresinde hata yapımıştır bunu belirtin BOŞ KONUŞMAYIN..Son olarak hala bir cevap verememiş oluşunuzu , bunun yerine şu yahut bu mealde hata yapılabileceği gibi anlamsız bir noktadan hareket ettiğinizi hatırlatırım..Bir cevap verememektesiniz..

sakal

Kahin
Yeni Üye
Hazırlayanlar...

Hayrettin Karaman
Ali Turgut
Mustafa Çağırıcı
İbrahim Kafi Dönmez
Sadreddin Gümüş....Dr.Ali Özek başkanlığında..1987

ES-SAFF suresinin 13.ncü ayetinin meali yoktur..fotoğrafını çekip göndereyim isterseniz..

Ferdinand Bardamu

Kahin
Yeni Üye
Hazırlayanlar...

Hayrettin Karaman
Ali Turgut
Mustafa Çağırıcı
İbrahim Kafi Dönmez

ES-SAFF suresinin 13.ncü ayetinin meali yoktur..fotoğrafını çekip göndereyim isterseniz..

es saf 13 : seveceğiniz başka bir şey daha var: Allahtan yardım ve yakın bir fetih.Müminleri müjdele yazıyor neresi yok...?

sakal

Kahin
Yeni Üye
fotoğrafın boyutu 635 kb olunca kabul etmiyor defalarca denedim olmadı..her neyse sabah uğraşırım..sonuçta hata hatadır..O baskıda ünvanları Prof olarak geçmiyor 1987 baskısı..bulabilirseniz kendinizde bakabilirsiniz..

Ferdinand Bardamu

Kahin
Yeni Üye
Problem değil..Belki hatalıdır belki değildir..Zaten esas konu bu değil.Bir tane eksiklik yahut hatalı kısım kitabın tamamının hatalı olduğunu ispat etmez.Ancak yine de bir iddiada bulunduğunuz için fotoğrafı göndermenizi bekleyeceğim..Ben sorumu genelleştirerek yineliyorum..Kalkınma ve ekonomik gelişimde bireylerin eğitimleri önemlidir..Kuran kişilerin eğitilmesi konusunda ne demiştir? Kişiler nasıl eğitilmelidir? Hangi yöntemler kullanılmalıdır? Dedikleri her ne ise günümüzün koşullarında bizim sorularımıza cevap olmakta mıdır? Kuran ne önermektedir?...

sakal

Kahin
Yeni Üye
Hazırlayanlar...

Hayrettin Karaman
Ali Turgut
Mustafa Çağırıcı
İbrahim Kafi Dönmez

Saff değil mümtehine suresi 13,ayet mealiymiş..

Unutulan ayetin meali şöyle : '' Ey iman edenler,Allah'ın kendilerine gazap ettiği bir kavmi dost edinmeyin.İnkarcıların kabir ehlinden umutlarını kestikleri gibi.Onlarda ahiretten umutlarını kesmişlerdir.''

Mümtehine suresinin sonu Saff suresinin başına geldiği için ben sure adını yanlış vermişim özürdilerim..

Ferdinand Bardamu

Kahin
Yeni Üye
Problem değil sure ismini karıştırmanız...Ancak bu ayet aynen yazdığınız şekilde Diyanet İşleri Vakfının mealinde var sayfa 550 de herhangi bir farklılık yok yani unutulmamış...

Ferdinand Bardamu

Kahin
Yeni Üye
Ocak 2010 Ankarada basılmış 8.baskı...Dediğim gibi unutulmuş olsaydı da bir şey değşimeyecekti..

sakal

Kahin
Yeni Üye
[video]https://fbexternal-a.akamaihd.net/safe_image.php?d=AQBKHouh_3etW p12&url=https%3A%2F%2Ffbcdn-vthumb-a.akamaihd.net%2Fhvthumb-ak-ash4%2Fs403x403%2F410299_13983 6679494678_139834076161605_333 71_1334_b.jpg[/video]fotoğrafı ekleyemedim..videoya çekip face üzerinden URL sini kopyalamaya çalıştım yinede olmadı..yinede deneyeceğim tamamı için..

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar