Aşk mı?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Genel Tartışma Alanı kategorisinde Sartre tarafından oluşturulan Aşk mı? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,119 kez görüntülenmiş, 52 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Genel Tartışma Alanı
Konu Başlığı Aşk mı?
Konbuyu başlatan Sartre
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Objectivity

Farkeder mi

Yeni üye
Yeni Üye
Aklı başında kimseleri esir alıyorsa demek ki o kişi artık hür değildir. [MENTION=6517]Lefty[/MENTION] , ben sizlerin aşk dediğiniz şeye bu kadar bağlanmanızı ve sevmenizi anlamıyorum. Gerçekten. Çünkü bu sizleri farkında olmadan kendinizden uzaklaştırmaktadır. Ben başka insanların kusurunu ya da güzelliğinden başka şey görmezsem, kendi kusurumun ve güzelliğimin farkına da varamam.

Ben neden birisinin varlığı ile mutlu olmalıyım? Bu sorumu yanıtlayabilir misiniz?

Tekrar söyleyeyim kişi için en doğru kişi kendisidir. Ben belki de bu neslin aşkından şikayetçiyimdir. Şayet bu nesil benim neslim olmayabilir. Ben başka insanlardan beklenti içine olabildiğince girmemeye çalışırım, sevgili dostum. Ben inanmadığım için kaçtığımı da söylemem, o yüzden aşka beni yakalaması şansını hiç vermedim, vermeyeceğim diye düşünüyorum.

Son iki paragrafınıza yönelik; Allah korusun. Gerçekten böyle beyhude meselelerle ne zihnimi ne de zamanı mı dolduramam zira ben başka meseleler peşindeyim.

Ben zaten çok mutlu olduğumu da bilmenizi isterim. Bu sebeple ekstra bir insana ihtiyacım yok ve onun mutluluğunu düşünme gereksinimi de edinmek istemem,

Saygılarımla.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Aklı başında kimseleri esir alıyorsa demek ki o kişi artık hür değildir. [MENTION=6517]Lefty[/MENTION] , ben sizlerin aşk dediğiniz şeye bu kadar bağlanmanızı ve sevmenizi anlamıyorum. Gerçekten. Çünkü bu sizleri farkında olmadan kendinizden uzaklaştırmaktadır. Ben başka insanların kusurunu ya da güzelliğinden başka şey görmezsem, kendi kusurumun ve güzelliğimin farkına da varamam.

Ben neden birisinin varlığı ile mutlu olmalıyım? Bu sorumu yanıtlayabilir misiniz?

Aşk da bir çeşit tutsaklıktır, haklısınız fakat yine de sizin farkında olmadan kendi kendinizi hapsettiğiniz esaretten çok daha özgür bir alanda yaşanmaktadır.
Siz bu saydığınız kuralların içinde özgür olduğunuzu düşünüyor musunuz gerçekten? Kendi kendinize duvarlar örmüş ve olasılıklar üzerinden garantici bir hayat yaşamaya çalışıyorsunuz ki özgürlük bunun neresinde, hiç anlamış değilim.

Prensip sahibi olmaya karşı değilim fakat yaşamadığınız bir duygu üzerinden vardığınız kesin yargılar, gerçekten çok düşündürücü...

Başka bir insanın varlığı ile mutlu olmaktan bahsetmiyorum ki, sadece aşk duyulan bir insanla yaşanan paylaşımların güzelliğini anlatmaya çalışıyorum. Aşk varsa iki insanın arasında, birbirlerine ihtiyaç duydukları ya da mecbur oldukları için bir arada değillerdir, tam tersi beklentisiz bir şekilde kendi seçimleridir orada bulunmak.

Aşkın yarattığı yıkım ya da süresi insanı korkutsa da, yaşamaktan kaçmak insanın kendisine yapacağı en büyük haksızlıklardan birisidir bana göre.

Günümüzde yaşanan yüzeysel -sözde- aşklardan bahsetmiyoruz tabii ki. Gerçek bir aşkın insanda yaratacağı etkiden bahsediyorum ki bu değişimi ancak yaşayıp, öğrenebilirsiniz.

kahin

Kahin
Yeni Üye

anlıyamazsın zaten hiçi aşık olmamışsınki, azıcık aşık olsan bu yazdıklarına güler geçerdin.
:) :) sözü fazla uzatmaya gerek yok
, bir gün aşık olursan , o zaman herşey değişicektir senin için o zaman tekrar gel tartışalım..

haaa unutmuşum sen neden? mutlusun biliyormusun? hiç aşık olmamışsında ondan
bir zamanlar bende tıpkı senin gibi çok mutluydum, aşk kim? ben kim? diyordum, aşk ve ben imkansız ikiliydi, ama aşkta nsonra herşey değişti, aşk ve ben ayrılmaz ikili olduk,
hatta saglık sorunlara neden? olmaya başladı , bak evlat daha gençsiniz . kahinin sözlerini
ciddiye alsan iyi olur kahin asla sonuçsuz ve anlamsız konuşmaz.

Son düzenleme:

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Aşk mı yoksa hastalık mı diye sorulduğunda tüm uzmanlar, aşk zaten bir çeşit hastalık halidir derler. Öyle ki insan bazen mantığını kaybedecek ya da yaptığı saçmalığı idrak edemeyecek bir noktaya geliyor.

Platonik aşk bunu da yaptırdı! 'Uçakta bomba var..'

Trabzon'da kalkışa hazırlanan pilota 'Uçakta bomba var' mesajı geldi. Uçak arandı, panik yaşandı. Mesajı atanın, pilotun kız arkadaşına aşık olan bir adam olduğu anlaşıldı.

kahin

Kahin
Yeni Üye
ben buna katılmıyorum,son nefesimde bile,o kadına delicesine aşık olup o şekilde ölüceğimi
düşünüyorum. :)
aşkın hastalık olduğunu düşünmekte bir çeşit hastalıktır..
aşk aklı başında beyinlerin işidir.
aşksız yaşıyanların,neler? kaçırdıklarını görmelerini isterdim..
Platonik aşk bu kelimeden nefret ediyorum..:mad::(

Son düzenleme:

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
ben buna katılmıyorum,son nefesimde bile,o kadına delicesine aşık olup o şekilde ölüceğimi
düşünüyorum. :)
aşkın hastalık olduğunu düşünmekte bir çeşit hastalıktır..
aşk aklı başında beyinlerin işidir.
aşksız yaşıyanların,neler? kaçırdıklarını görmelerini isterdim..
Platonik aşk bu kelimeden nefret ediyorum..:mad::(

Uzmanlar aşk hastalıktır diyorsa aşk hastalıktır, bilime karşı senin sözlerinin bir anlamı yok. Beyin tarama testlerinde aşık beyin ile obsesif bir kişinin beyninin aynı bölgeleri aktif olduğuna göre; aşk da bir çeşit hastalıktır.

Platonik aşık olduğun ve asla o kadına ulaşamayacağın için bu kelimeden nefret etmeni anlayışla karşılıyorum.

kahin

Kahin
Yeni Üye
Uzmanlar aşk hastalıktır diyorsa aşk hastalıktır, bilime karşı senin sözlerinin bir anlamı yok. Beyin tarama testlerinde aşık beyin ile obsesif bir kişinin beyninin aynı bölgeleri aktif olduğuna göre; aşk da bir çeşit hastalıktır.

Platonik aşık olduğun ve asla o kadına ulaşamayacağın için bu kelimeden nefret etmeni anlayışla karşılıyorum.

aşkın bilimsel olduğunu düşünmüyorum lefty :) bu yüzden bana görede
bilimcilerin sözlerinin bir anlamı yok :)
aşk bilimsel olsaydı, göreceli olurdu, onu görürdük değilmi? :)
bende seni anlıyorum, platonik aşkı hiç yaşamamışsın canın saolsun
:)

kahin

Kahin
Yeni Üye
[MENTION=6517]Lefty[/MENTION] bu videoda platonik aşktan hiç bahsedilmiyorki, :) benim aşkım platonik biliyorsun.. :)
bu adam saçmalamış bir oturuşta 2 ekmek yerim üstünede, yarım kilo tatlı götürürüm. :)
aperatif olarakta çay içerim. ruhum acı çekiyor lefty aklım acı çekiyor şu an bile o kadını düşnüüyorum. ben hayata değil tanrıya küsmüş biriyim. beni nasıl? tedavi etmeyi
düşünüyorsun. :)

neler? hissetiğimi bilmiyorsun lefty ahh bi bilsen .. uyurken yemek yerken koşarken
hayal kurarken gülerken ağlarken nefes alırken nefes verirken, umutlarımda
umutsuzlugumda her an her saniye onu düşünmek zorunda kalıyorum,
32 yıldır aynı acı hiç değişmedi lefty.. sadece değişen tek şey var oda yaşlandım.

Son düzenleme:

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
[MENTION=6517]Lefty[/MENTION] bu videoda platonik aşktan hiç bahsedilmiyorki, :) benim aşkım platonik biliyorsun.. :)
bu adam saçmalamış bir oturuşta 2 ekmek yerim üstünede, yarım kilo tatlı götürürüm. :)
aperatif olarakta çay içerim. ruhum acı çekiyor lefty aklım acı çekiyor şu an bile o kadını düşnüüyorum. ben hayata değil tanrıya küsmüş biriyim. beni nasıl? tedavi etmeyi
düşünüyorsun. :)

Doktora gideceksin, onlar bir çözüm bulacak.
Beynin seni esir almış, bu yazdıkların sadece senin algında var, hakikatte yok.
Beyin yapın düzelirse bu yazdıkların da anlamsız gelmeye başlayacaktır.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Aşk, iki taraf da aynı duygulara sahipse çok güzel bir duygu fakat yine de insanın dengelerini bozduğu da bir gerçek.
Karşılıksız aşk ise zaman kaybıdır, etkisinde kurtulmak için çaba sarf etmek gerekiyor.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç