Veli/Evliya/kültü

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde ls2 tarafından oluşturulan Veli\/Evliya\/kültü başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,816 kez görüntülenmiş, 39 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Veli\/Evliya\/kültü
Konbuyu başlatan ls2
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

sakal

Kahin
Yeni Üye
o zaman kuranda bozulmuş olmalı, çünkü bu ayet kuranda yazıyor, senin jeton ne zaman? düşücek diye bekliyorum, sanırım uzunnnnnn bir süre bekmemem gerekicek.. :D :D

koruyucusu benim diyor indiren ve bozulmayacağını söylüyor..1400 senedir de bozulmamış..

kahin

Kahin
Yeni Üye
[MENTION=3569]sakal[/MENTION] gösterdiğim 2 ayetten bunumu? anladın, eyvahhhhh eyvahhhhh :O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O

aman tanrım oh my god bu nasıl? bir zeka,bu nasıl bir mantık

senin bu mantığına tanrılar bile gülüyor olmalı.

(5/MÂİDE-51: İnananlar, Yahudileri ve Hristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudur. Sizden kim onlarla dost olursa onlardan sayılır. ALLAH zalim toplumu doğru yola iletmez.) / Elmalılı Hamdi Yazır (5/MÂİDE-51: Ey o bütün iyman edenler! Yehud ile Nesârâyı yar tutmayın, onlar ancak birbirlerinin yaranıdırlar, içinizden her kim onlara yardaklık ederse muhakkak onlardan ma'duddur, Allah ise zulm edenleri doğru yola çıkarmaz)

birde bu ayete bak üstteki ayeti inkar ederek (allah kendi ayetini inkar ediyor ) israiogulların yanı yahudilerden bahsediyor. sana garip gelmıyormu?

birazcık derinlere in lütfen..

Ey İsrailoğulları! Sizlere ihsan ettiğim nimetimi ve sizi vaktiyle âlemdeki ümmetlere üstün tuttuğumu hatırlayın!" (Bakara, 2/122

Son düzenleme:

sakal

Kahin
Yeni Üye
ayetler apaçık bunda anlaşılmayacak ne var..sen ne anlıyorsun bu ayetlerden..

ls2

Kahin
Onursal Üye

Müminler Allahın dostu velisi işte.

aranızda velayet verdiğim süper kahramanlar var veya yüzyılda biir tanesini yetkili kılarım ki ayetlerimi yeniden yorumlasınlar falan gibisinden bir yetkilendirme var mı? veli arkadaşlar kuranı kendilerine noter yapıp yetki almışlarsa dayanakları nedir?

Kuranın mukaddesatından bedavadan aşırma yapmak o kadar kolay mı? Kuran son peygamber deyince bu tipler mehdi,veli,ermiş vs kadrolarını yaratmışlar bana göre. ha birde hollywoodlu kainatın imamı kadrosu var :p

ls2

Kahin
Onursal Üye
koruyucusu benim diyor indiren ve bozulmayacağını söylüyor..1400 senedir de bozulmamış..

ya o ayet onu yani mushafı kasdetmiyor. dini terketmeme neden olan hoca yalanlarından biridir. veya propaganda. bu ayeti incele dostum. azıcık inceleme ile yalanı farkedersin..

sakal

Kahin
Yeni Üye
Müminler Allahın dostu velisi işte.

aranızda velayet verdiğim süper kahramanlar var veya yüzyılda biir tanesini yetkili kılarım ki ayetlerimi yeniden yorumlasınlar falan gibisinden bir yetkilendirme var mı? veli arkadaşlar kuranı kendilerine noter yapıp yetki almışlarsa dayanakları nedir?

Kuranın mukaddesatından bedavadan aşırma yapmak o kadar kolay mı? Kuran son peygamber deyince bu tipler mehdi,veli,ermiş vs kadrolarını yaratmışlar bana göre. ha birde hollywoodlu kainatın imamı kadrosu var :p
Veli kelimesine fazla takılma bence..anladığın manada keramet sahibi insanlar değil Allah ın sevgili kulları..

ls2

Kahin
Onursal Üye
Veli kelimesine fazla takılma bence..anladığın manada keramet sahibi insanlar değil Allah ın sevgili kulları..

ha güzel sende aç yolu millet yürüsün şeyhim gaysım falanım fişmanım die

hicr 9.

tefsirlerini oku. neymiş o kanaate varmış alimler.

cin: arapların kötü ruhları/şeytanlar. meleklerde iyi ruhları.

müşrikler diyorki sana cinler vahyediyor sen mecnunsun falan. ayet geliyor. hayır diyor ben vahyediyorum cinler/ şeytanlar değil. ayrıca koruyorum aradaki iletişime şeytanlar erişemez bozamazlar vahyi.

eğer kuran musafı kasdediyorsa (ki musaf tamamlanmışta değil) (ayrıca bu bu sonradan kabul edilen bir yorum) ilk orjinal kuranı elimizde bu deyip göstersinler tüm dünyaya. ama yok o da yok. ..

sakal

Kahin
Yeni Üye
tabiki kuranı kastediyor koruyucusuda biziz diyor, yalan bunun neresinde..

kahin

Kahin
Yeni Üye
yanlış yeri okuyorsun, :D israil oğullari ile ilgili bölümü oku lütfen. :D önce doğru yeri okumayı
öğrenmelisin, seninle işimiz var.. :D

sana verdiğim 2 ayetin korumayla ne alakası? var , siz teistler bu foruma gelmeden
ne içiyorsunuz? :D anlamıyorum.. ne içiyorsanız bırakmalısınız yan etkisi çok fena
:D

dipnot:
kırmızı fontlu yerleri hiç okumadığın nasıl? belli oluyor. teist sakal. :D

Son düzenleme:

sakal

Kahin
Yeni Üye
Ayetler de sıkıntı yok senin algılarında sıkıntı var..kazı koz anlıyorsun..asıl ben sana sormalıyım ne içiyorsun diye çünkü bazen kendini tanrı bazende onun askerlik arkadaşı falan sanıyorsun..yazdıklarının çoğu laf salatası..bir iki gülücük te kondurdunmu oldu bitti..sana harcadığım zamana yazık ama neylersin tutamıyorum kendimi..

ls2

Kahin
Onursal Üye
tabiki kuranı kastediyor koruyucusuda biziz diyor, yalan bunun neresinde..

Sakal; aptala yatıyorsan söle de yazmayalım. bu iki oldu. geçende Allahın varlığı zaten biliniyor diyordun.

sakal

Kahin
Yeni Üye
Yorum yapmıyorum ne biliyorsam onu yazdım..sen nasıl kabul edersen..

kahin

Kahin
Yeni Üye
[MENTION=3569]sakal[/MENTION] beni eleştiricegine verdiğim ayetleri bir incele ve anlamaya çalış, :)
sorun bende değil sorun ayetlerde ve sende ayetleri anlamandanda yorumlama komik oluyorsun,

ayetleri incelemek işine gelmiyor değilmi? :) verdiğim 2 ayetin çelişkilerini 15 yaşındakı agnostık
bile anlar ama senin anlaman için,din afyonunu terk etmen gerekıyor, aşırı afyon almışsın.
yüksek dozda teizm seni bozmuş. tohafbirşey olmuşsun.. :)

kahin

Kahin
Yeni Üye
şimdi bu ayette, sen yine diyeceksinki; bu ayette sıkıntı yok,bizde tekrar diyecezki bu ayette sıkıntı büyük diyecez ve kırmızı fontla işaretliyeceğiz.

Ve andolsun ki, gökleri ve yeri ve ikisinin arasındakileri altı günde yarattık. Ve Bize (hiç)bir yorgunluk dokunmadı. / Diyanet İşleri (50/KAF-38: Andolsun, gökleri, yeri ve ikisi arasında bulunanları altı günde (altı evrede) yarattık. Bize bir yorgunluk da dokunmadı.)

1: şimdi sana soruyorum bu 6 gün dediği neye? göre belirlenmiştir, allahın katına göremi?yoksa evrenin yaratılış gününe göremi? her iki aynı ayna olursa mantık hatası olur. allah katında rakamların ne işi? var allah rakamlardan bagımsız değilmiydi?
burda allah evrenın 6 günde yarattı diyelım bu seferde allah evrenin içinde olmak
zorunda çünkü zamandan bagımsız mekandan bagımsız bir allah 6 günde evrenı yaratmaz anında yaratır. mantık hatalarını tek tek yazdım ..
2: biz yarattık diyor, allah biz yarattık neden? diyor,hani allah tekti hani? allah yaratmıştı evreni.
burada allahtan başka bir ilah daha var kim? o ilah .. bu sorulara mantıklı cevap veremieyceksen
hiç yazma daha iyi...

Son düzenleme:

sakal

Kahin
Yeni Üye
bu konuda araştırma yapmadım bilimsel bir makalede okumadım..dünyamızın bugünki halini alabilmesi milyonlarca yıl almıştır..bu altı günden kasıt nedir bilmiyorum..belkide ilk oluşum halini altı günde yaratmıştır..

Allah tabi tekde bir şey yaratırken eline kazma kürekle işe koyulmamıştır herhalde emrinde okadar melek varken..

Son düzenleme:

ls2

Kahin
Onursal Üye
Yorum yapmıyorum ne biliyorsam onu yazdım..sen nasıl kabul edersen..

Sakal Sakall!

Sakal gardaşşşş!

inancını sorgulama sonunda yıkılır. bu kesin bilgidir. uzak dur istersen bizden, inançsızlığı övecek değilim, aklını kimseye teslim etmiyorsan,hakkını kimseye yedirmiyorsan sorun yok, inancınla mis gibi yaşarsın ..

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç