Uzaylılarla Neden Hala Karşılaşmadık?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Genel Tartışma Alanı kategorisinde Objectivity tarafından oluşturulan Uzaylılarla Neden Hala Karşılaşmadık? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,596 kez görüntülenmiş, 68 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Genel Tartışma Alanı
Konu Başlığı Uzaylılarla Neden Hala Karşılaşmadık?
Konbuyu başlatan Objectivity
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Mantıksız2022

M3CSL

Meraklı Üye
Yeni Üye
bu böyle olmaz ama. burası felsefe sitesi. işkembeden gizemler sitesi değil.

Bilgi nedir? önce üzerinde anlaşalım. (felsefesini yapmamız veya objektif olmamız gerekmiyor. size göre bilgi nedir? başka deyişle size göre güvenilir bilgi nedir? kriterleriniz nedir?

Bilmediğim nedir? (sizin güvenilir dediğiniz bilgi ile benim güvenilir olmadığını düşündüğüm bilgi üzerine karşılaştırma yaparız)

Sözüm sadece size degil @Lefty de katılsın.

Sayın Ali'nin insan bilmediğine düşmandır sözünü bende size karşı kullanabilirim. sizde bilmediğinize düşmansınız. bildiğini sandıklarınız hurafedir. (dersem) nolur?

yani bu böyle olmaz...

bİLMEDİĞİM Bir şey olsa bile dinlerim, geçmiş tecrübelerim ile aklım ile çelişiyormu ona bakarım, şüphe içinde yaklaşırım.

Erdemli olan her görüşün bir nedeni olabileceğini anlamak,şüphe içinde yaklaşmaktır.
Bilen değil ,öğrenen toplum olmamız ümidiyle.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
bİLMEDİĞİM Bir şey olsa bile dinlerim, geçmiş tecrübelerim ile aklım ile çelişiyormu ona bakarım, şüphe içinde yaklaşırım.

Erdemli olan her görüşün bir nedeni olabileceğini anlamak,şüphe içinde yaklaşmaktır.

Tahminimce 2020 ve sonrası resmi açıklamalar gelmeye başlayacaktır çünkü Trump bazı hazırlıklara başladı ve özellikle Kudüs detayı; Süleyman Tapınağı'nın yeniden inşası ve Armageddon açısından çok önemlidir.

William Martin, Foreing Policy Dergisi'ndeki yazısında bu inanışı şöyle açıklıyor:
"Bu doktrine göre, Kudüs’teki (Süleyman) tapınağın yeniden inşası da dahil İsrail ulusunun tam olarak yeniden kurulmasının Mesih’in ikinci gelişini sağlayacağına ve onun mutluluk döneminin kuruluşunu başlatacağına inanılır. Bu nedenle Tanrı’nın planına karşı gelmek istemeyen Hıristiyanlar İsrail’i desteklemek zorundadır."
(William Martin, Hıristiyan Sağı ve ABD’nin Dış Politikası, Foreing Policy Dergisi, Bahar 1999 sayısı, Türkiye baskısı, İstanbul Bilgi Üniversitesi Yay. s. 62–76)

-Alıntı-

ls2

Kahin
Onursal Üye
bİLMEDİĞİM Bir şey olsa bile dinlerim, geçmiş tecrübelerim ile aklım ile çelişiyormu ona bakarım, şüphe içinde yaklaşırım

İşte bu kadar. cevap için teşekkürler.

basitçe düşünüyorum; ben hayatım boyunca; hiç elektromanyatik dalga,virüs ve uzaylı görmedim.

elektomanyatik dalga var diyenler radyo yaptık aha bu sayede çalışıyor diyorlar. radyo çalışıyor buna şahidim ve bunu referans alarak güvenilir bilgi sayarım.

doktoru giderim, bilmem ne virüsü kapmışın der, bir ilaç verir. iyi olurum. adam doğru diyormuş der kanıt sayarım.

uzaylılar ve planlarından bahsedenlerin hayatın içinden bir delil sunmasını istiyorum. sunamıyorlar. öyleyse güvenilir bilgi değildir benim için.

illa radyo veya ilaç gibi kanıtlarda istemiyorum tabiki. yaşam tecrübem ve zihnimdeki bilgi birikimlerime uygun delilleri varsa gene kabul ederim.

tabiki. şüpheye düşmek , bildiklerini sürekli sorgulamak ve fikir değiştirmek düşünen insanlara özgüdür.

aynen. ancak Lefty adlı arkadaşımız. ister kabul et ister etme böyle, inan yada inanma ilerde göreceksin felan gibi laflarıyla uzaylı komplolarını gerçekmiş gibi foruma saçmakta. birde üzerine ;

Geçmişten günümüze analiz yapmayı ve parçaları birleştirmeyi beceremiyorsun ki, daha ne konuşuyorsun acaba?

gibi sapır olduğunun farkında bile olamadığı bir cümle kurarak forumda dolanmaktadır. bu arkadaş ve sözde araştırmacıları tüm dünya tarihindeki olayları etüt etmişler(!) ve birleştirmişler.

neyse fazla uzatmayım. sözlerinizden anladım ki siz Lefty in uzaylı komplolarına destek vermek için değil,genel mesaj olarak yazmışsınız bir önceki mesajınızı. kusuruma bakmayınız..teşekkürler.

Son düzenleme:

elbiss

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Bir kurgu düşünün ki her aşaması kusursuz olabilecek nitelikte olsun öyle bir senaryo düşünün ki her anı farklı bir atraksiyon olsun öyle bir oyuncu kitlesi düşünün ki rollerini güzel sergileyebilsin....

Hayat açısından baktıgımızda aslında hepimiz hayatlarımızda bir kurgu bir senaryo ve birer rol içerisindeyiz ..

Peki nasıl ?*

Öncelikle dünyada olan tüm sistemlerin insanların oluşturdukları birer kurgu dur...Yani ögretmen yani muhendis yani elektirikçi yani fizikçi. vss...sistemlerde ögrendikleri bunların hepsi biz insanların oluşturdugu kurgu sistemlerdir....

senaryoları ise fizikçinin görevleri matematikçinin görevleri mühendisin görevleri vss üzerine olanlar ise birer senaryo ürünüdür..

Oyuncular ise her dala atanan insanlarlardır....

Uzaylı kavramıda aslında böyledir ortaya bir kurgu birde senaryo birde oyuncu eklerseniz karşınıza UFO çıkar ama ne hikmetse bu OYUN tutmuştur..Tıpkı diger tutanlar gibi diyebilirim.Ben şahsen inanmıyorum inananlara da birşey diyemem sadece yukarıdaki sözlerime bence göz gezdirsinler diyebilirim.

Böyle.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Bir kurgu düşünün ki her aşaması kusursuz olabilecek nitelikte olsun öyle bir senaryo düşünün ki her anı farklı bir atraksiyon olsun öyle bir oyuncu kitlesi düşünün ki rollerini güzel sergileyebilsin....
Hayat açısından baktıgımızda aslında hepimiz hayatlarımızda bir kurgu bir senaryo ve birer rol içerisindeyiz ..
Peki nasıl ?*
Öncelikle dünyada olan tüm sistemlerin insanların oluşturdukları birer kurgu dur...Yani ögretmen yani muhendis yani elektirikçi yani fizikçi. vss...sistemlerde ögrendikleri bunların hepsi biz insanların oluşturdugu kurgu sistemlerdir....
senaryoları ise fizikçinin görevleri matematikçinin görevleri mühendisin görevleri vss üzerine olanlar ise birer senaryo ürünüdür..
Oyuncular ise her dala atanan insanlarlardır....
Uzaylı kavramıda aslında böyledir ortaya bir kurgu birde senaryo birde oyuncu eklerseniz karşınıza UFO çıkar ama ne hikmetse bu OYUN tutmuştur..Tıpkı diger tutanlar gibi diyebilirim.Ben şahsen inanmıyorum inananlara da birşey diyemem sadece yukarıdaki sözlerime bence göz gezdirsinler diyebilirim.
Böyle.

Bu kadar büyük bir evrende sadece Dünya'da yaşam olduğunu düşünmek bir yanılgıdır.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Kimse buna karşı çıkmadı zaten.

Kanada Savunma Bakanı önemli bir toplantıda açıklayabileceği kadarını açıklamış, laf arasında daha fazlasını söylemek için uygun zaman değil şeklinde bir cümlesi de var. Kaynakları da belirtmiş, bu aşamadan sonrasını zaman gösterecektir.

elbiss

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Bu kadar büyük bir evrende sadece Dünya'da yaşam olduğunu düşünmek bir yanılgıdır.

Kelimeleri nasıl yazsam diye düşünmekteyim tam manasıyla başarabilirmiyim bilemiyorum ama denemek istiyorum...

Büyük evren içerisinde aslında herşeyin sistematik bir biçimde yerli yerinde ve olması gerektiği şekilde olması bile bize var oluşşsal bir yaşam dairesi içerisinde olduğumuzu söyleyebilir nitelikte diyebilirim..

Dünya dışında yaşam varmıdır orasını tam manasıyla kestirip net söyleyemeyiz..Teoriler yada kurgular oluşturabiliriz yada insanların yaptıkları teknolojik ürünlerden makinelerden sözedebiliriz...Net bir durum olması için yakın bir temas sonucu oluşan degerlerle ifade edebiliriz...Benim gözümde netlik objeyle denklikte anca olabilir lakin dünya dışında yaşam vardır diyenlerede bir sözüm olması asla olamaz herkesin inanmak istediği degerler farklıdır diye düşünmekteyim.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Uzayın derinliklerinden gelen 20 radyo sinyali tespit edildi.

Gökbilimciler son bir yılda uzayın derinliklerinden gelen 20 kadar yeni radyo sinyali tespit etti.

Avustralya'daki Swinburne Teknoloji Üniversitesinden Ryan Shannon, yeni teknoloji radyo teleskopları kullanarak yaptıkları çalışmada bir yılda 20 kadar hızlı radyo patlaması keşfettiklerini belirtti.
Shannon, 20 radyo sinyalinin en yakınının 425 milyon ışık yılı uzaktan geldiğinin tahmin edildiğini söyledi.

Bazı uzmanlar bu sinyallerin uzaylı bir yaşam formu tarafından yayıldığını savunuyor.

Araştırmanın sonuçları "Nature" dergisinde yayımlandı.

Güçlü radyo dalgaları ilk kez 2007'de Avustralya'daki Parkes radyo teleskobu tarafından tespit edilmişti.

Kaynak:

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Oumuamua

Oumuamua'nın muamması çözülüyor: Başka bir gezegenden gelen uzay gemisi olabilir!

Geçtiğimiz yıl güneş sisteminden geçen 'Oumuamua' isimli galaksiler arası cisimin uzaylılar tarafından yollanılmış bir uzay gemisi olabileceği iddia edildi.

Harvard Üniversitesi'nden iki araştırmacı Shmuel Bialy ve Abraham Loeb 12 Kasım'da yayınlanacak olan araştırmalarında tam olarak ne olduğu tanımlanamayan cismin asteroidlerde rastlanmayan yörünge biçimi, şekli ve hızlanış biçimi sebebiyle başka bir medeniyet tarafından gönderilmiş bir uzay gemisi olabileceğini söyledi.

The Astrophysical Journal Letters'ta yayınlanacak olan araştırmada Bialy ve Loeb yaptıkları hassas matematiksel hesaplar sonrası Oumuamua'nın "belki de tamamen operasyonel bir araştırma yapmak niyeti ile Dünya'nın yakınına uzaylı bir medeniyet tarafından yollanmış" bir obje olduğunu ifade etti.

Bütün bilim insanları aynı fikirde değil

Bilim insanları Oumuamu'nun yüzeyinde güneş panelleri olabileceğini de belirtti. NBC News MACH'e konuşan Loeb, "Elimizde daha fazla bilgi olmadan Oumuamua'nın hangi amaçla gönderilmiş olabileceğini bilmemiz mümkün değil." dedi.

Ancak bütün bilim insanları Loeb ve Bialyile aynı fikir de değil. Almanya'dan Astronom Coryn Bailer-Jones konuyla ilgili "Bilimde kendimize 'kanıt nerede?' diye sormalıyız, 'kanıt eksikliği nerede ki ben oraya istediğim gibi bir hipotez yerleştireyim' şeklinde değil" ifadelerini kullandı.

Bir başka bilim insanı Bailer-Jones ise Oumuamu'nun 'takla atar' biçimdeki hareket tarzı sebebiyle "Eğer bir uzay gemisi ise bu yuvarlanma Dünya'ya herhangi bir apart yöneltmeyi imkansız kılmalı." şeklinde konuştu.

Oumuamua şu anda güneş sistemini terk etmiş durumda. Yeryüzündeki herhangi bir teleskopla da artık Oumuamu'yı gözlemlemek mümkün değil.

Kaynak:

880x495_cmsv2_64a0dce0-e398-53fd-9f78-0c55b920c08e-3420444.jpg

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Bu sorunun cevabı olmasa bile bunu -soğuk- bir şaka olarak alalım

Alıntı:
C: Hayır. Üzerinde düşünmen için birşey: Bilimadamlarınız neden dünyadışı varlıkların uzak bir sistemden Dünya'ya seyahat edemeyeceğinde ısrar ederek bariz olanı görmezden geldi?

S: (L) Burada bariz olan nedir?
C: Işık hızında veya "daha hızlı" yolculuk mümkün olmasaydı bile, ki elbette mümkün, dünyadışı bir ırkın büyük bir uzay gemisi inşa edip nesiller boyunca onun üzerinde yaşamasını engelleyecek hiçbir şey yok. Fethetmek için uygun bir dünya aramak üzere zaman ve mekanda büyük mesafeler katedebilirler. Uygun bir gezegen bulduktan sonra bu gemiyi yörüngede uzak bir noktaya yerleştirebilir, o güneş sisteminde çeşitli somut düzlemlere üsler kurabilir ve seçtikleri medeniyetleri sabırla manipüle ederek uygun bir teknolojik altyapı hazırlatabilirler. Sonra, uzun, yavaş ve büyük bir zihin programlama projesi uygulayıp, durum uygun olur olmaz girip el koyabilirler.

S: (L) Olmuş olan, veya olmakta olan şey bu mu?
C: Gayet mümkün ve belki de şimdi senin için bunun ayrıntılarını öğrenme zamanıdır.

Kasyopya Deneyi - 9 Ağustos 1997

Kavramı ilk kez duydum ve google da aradım. Bizi muammaya benziyor ismi.. Amatör bir astronom keşfetmiş ilginç NASA keşfedemiyormuymuş-göremiyormuymuş

@sanalmanik

Aşağıdaki haberi okumadığını tahmin ediyorum. Araştırma ekibi, Oumuamua'nın uzay gemisi olup olmadığı konusunda 12 Kasım'da bir açıklama yapacakmış

kahin

Kahin
Yeni Üye
arkadaşlar hepimiz uzaylıyız, unuttunuzmu? bana göre evrenin içindeki herkes uzaylıdır, biz uzayın
dışında yaşamıyoruz içindeyiz, uzaylılara inanmam ama onlarda insan lütfen ayrımcılık yapmıyalım
uzaylıda olsa insan insandır aşık olunca derbeder olur gönlüm uzaylıda olsa aşk aşktır misalı.. :D :D

kahin

Kahin
Yeni Üye
Oumuamua uzay gemisi değil arkadaşlar, :D yuhhh yani kafayımı? yediniz sadece meteor! astroittir.
şekli birazcık uzay gemisine benziyor diye hemen uzay gemis içindede uzaylımı? oldu, pes yani :D

kahin

Kahin
Yeni Üye
hahahaha koskoca bilim dünyasının düştüğü hale bakınız, güneş sistemi dışından bir meteor parçası
gelmiş olamazmı?
güneş sistemi dışından geldi diye hemencecik uzay gemisi oldu öylemi?

şaka gibi bir haber birazda gemiye benziyor diye uzaylılar bizi gözetliyor ,diyorlar. şu nasa
bile sallama konusunda teistleri bile geçti...

hepimiz uzaylıyız hepimiz kardeşiz, uzaylıları hor görmüyelim lütfen bırakın rahat rahat uçsunlar.. :D :D

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Oumuamua uzay gemisi değil arkadaşlar, :D yuhhh yani kafayımı? yediniz sadece meteor! astroittir.
şekli birazcık uzay gemisine benziyor diye hemen uzay gemis içindede uzaylımı? oldu, pes yani :D

Dikkatlerini çeken bazı detaylar varmış ve netleştirip 12 Kasım'da açıklama yapacaklarmış gerçi Amerika'ya asla güven olmaz çoğu şeyi hasıraltı ediyorlar.
Yapacak bir şey yok, açıklamayı bekleyeceğiz.

Harvard Üniversitesi'nden iki araştırmacı Shmuel Bialy ve Abraham Loeb 12 Kasım'da yayınlanacak olan araştırmalarında tam olarak ne olduğu tanımlanamayan cismin asteroidlerde rastlanmayan yörünge biçimi, şekli ve hızlanış biçimi sebebiyle başka bir medeniyet tarafından gönderilmiş bir uzay gemisi olabileceğini söyledi.

The Astrophysical Journal Letters'ta yayınlanacak olan araştırmada Bialy ve Loeb yaptıkları hassas matematiksel hesaplar sonrası Oumuamua'nın "belki de tamamen operasyonel bir araştırma yapmak niyeti ile Dünya'nın yakınına uzaylı bir medeniyet tarafından yollanmış" bir obje olduğunu ifade etti.

kahin

Kahin
Yeni Üye
Dikkatlerini çeken bazı detaylar varmış ve netleştirip 12 Kasım'da açıklama yapacaklarmış gerçi Amerika'ya asla güven olmaz çoğu şeyi hasıraltı ediyorlar.

sevgili lefty sen bali yapma yahu, sen zeki bir insansın , sana hiç yakışmıyor, :D
sakın bana bu saçmalıklara inandığını söyleme, teleskopla incelenmişmi? yönmü? değiştiriyormuş sürekli yalan haber bunlar herşeye innıyorsunuz nasa allah yok
olmadığını bulduk deseler inanırmısın? acaba inanmazsın biliyorum. :D :D

sevgili lefty bende bir zamanlar uzaylılarla kafayı bozmuştum, sonunda uzaylı olmadığını
anladım, biz zaten uzaylıyız lefty sende uzaylısın, selam uzaylı ırkdaşım saygılar. :D

Son düzenleme:

kahin

Kahin
Yeni Üye

ufo gören masum insan lefty... :D :D

Son düzenleme:

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
sevgili lefty sen bali yapma yahu, sen zeki bir insansın , sana hiç yakışmıyor, :D
sakın bana bu saçmalıklara inandığını söyleme, teleskopla incelenmişmi? yönmü? değiştiriyormuş sürekli yalan haber bunlar herşeye innıyorsunuz nasa allah yok
olmadığını bulduk deseler inanırmısın? acaba inanmazsın biliyorum. :D :D

sevgili lefty bende bir zamanlar uzaylılarla kafayı bozmuştum, sonunda uzaylı olmadığını
anladım, biz zaten uzaylıyız lefty sende uzaylısın, selam uzaylı ırkdaşım saygılar. :D

Uzaylı değil de dünya dışı yaşam formları demek daha doğru olacaktır. Haberin başlığını değiştirmeden alıntı yaptığım için 'uzaylı' şeklinde yazıyor.

Kahin, bence seni yakında alıp götürecekler çünkü eminim seni incelemeye değer bir tür kabul ediyorlardır.

Pazartesi açıklama yapacaklarmış, beklemek zorundasın.

MeLekSy

Meraklı Üye
Yeni Üye
belkide Uzaylı diye bişey yoktur , Ufolarda Amerikalarıların Casus uçaklarıdır.

Muhafazakarbirateist

Felsefe.net
Yeni Üye
Bir yaratıcı yoksa ve koşullar kendi kendine gelişiyorsa başka bir gezegende canlıların oluşacağı koşul çok sık olmamalı dolayısıyla bu kadar büyük bir evrende oldukça seyrek kalıyoruz sonuç olarak aramızdaki mesafeden dolayı yollarımız hiç kesişmeyebilir

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç