Umumiyetli İşler

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe.Net Arşiv kategorisinde seyrialemir tarafından oluşturulan Umumiyetli İşler başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,297 kez görüntülenmiş, 36 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe.Net Arşiv
Konu Başlığı Umumiyetli İşler
Konbuyu başlatan seyrialemir
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan a380

seyrialemir

Meraklı Üye
Yeni Üye
Bende bundan bahsediyordum işte :)

:D bu durum bana yeni bir hikaye skec kaynagi oldu. Umimi ihtiyaclar uzmani tv programi Mitkör :) ve konuklari. Umumi ihtiyaclarin temel kaynagi nedir sorusuyla baslayip iyice ic ice giren sohbet akisi ve iclerinde kulagi agir isiten bir misafirin yanlis soruya Dogru yanit vermesi.. Cok sagolun Flzf ve Sakal sayesinde bir konu daha buldum. Tesekkür ederim, yazip bitirince paylasacagim sizlerle arkadaslar.

sakal

Kahin
Yeni Üye
[video=youtube;S1T2HiA8lj0]http://www.youtube.com/watch?v=S1T2HiA8lj0[/video]

seyrialemir

Meraklı Üye
Yeni Üye
:) :) hahahahaha severim cem yilmazin dogaclamalarini tsk ederim paylasim icin.

sakal

Kahin
Yeni Üye
mehmet yaşin le vedat milör karşılaştırması var onu da izle,karnım ağrımıştı gülmekten..zeki adam bu cmylmz..

seyrialemir

Meraklı Üye
Yeni Üye
mehmet yaşin le vedat milör karşılaştırması var onu da izle,karnım ağrımıştı gülmekten..zeki adam bu cmylmz..

Kesinlikle öyle, günümüzün iyi bir gözlem mizahcisidir. vakti zamanin da Leman da karikatüristlikle baslamistir. karikatürleri ise yaramaz ama komediyenligi ki, ben kara mizahi severim, hakkini veriyor gercekten. birde bir sürü taklitciler cikti, bazen netten takip ediyorum Türkiye mizahi nerde diye ve cok üzülüyorum.
Ne sacma programlar ne sacma tiplerc ikmis ya. Üc bes kisi cikmis berbat taklit yapiyor ve gündem de kaliyor. Yahu 80´li yillarda bu zaten modaydi, Ugur Yücel, Sezen Aksu bile bu taklik showlar sürecinden gecti, ve hala ayni yerde sayiyor.
son 10 yildir doya doya güldügüm bir komedyen veya mizah programi yok denecek Kadar az. Oysa Türkiye mizahi Güclü bir toplulugu temsil eder. Ama yapilan yenilikler sitkom dedigimiz Amerikan eglence kültürünü andiran taklik boyutundan Ileri gitmemis. Orta oyunlar, Meddahlar, Geleneksel Mizah anlayisimiz cok asimile olmus. Örnegin Sahan denilen sahis, ya ben bu vatandasta ne buldular anlamiyorum. ne durum komedisi, ne mizah, ne mizac, ne de komedyenlige yatkin bir fizik, Mimik var.

sakal

Kahin
Yeni Üye
maalesef öyle,belden aşağı iki lafla komedyenlik mi olur,teyo dayı bile bunlara beş basar..neyse saati 2 ettik sohbet hoştu teşekkür ederim,görüşmek üzere iyi geceler..

seyrialemir

Meraklı Üye
Yeni Üye
iyi geceler simdiden keyifli pazarlar dliyorum tüm arkadaslara.

seyrialemir

Meraklı Üye
Yeni Üye
Ben ve Ev Sahibeciğim
-Hoşgeldiniz Backhausen, tatil nasıldı?
-Tşk ederim güzeldi ama hep yağmur yağdı.
-Aaa siz hep Almanya Güneybatıya gidiyordunuz tatile. Yoksa bu sene Bahamalara mı gittiniz?
-Yoo yine Güneybatıdaydık.
-Ee tabi Güneybatıda 10. ayda yağmur olur mu hiç. Kar olması gerekiyordu. Tüh desenize kayak yapamadınız. Sizde kanyon yapsaydınız hazır yağmuru yakalamışken.
-Nasıl?
-Hey Allahım sen şu Alman kuluna Akdeniz çoğrafya, iklim ve ilmini ihsan eyle..

seyrialemir

Meraklı Üye
Yeni Üye
Her malzemeden mizah üretemezsin diye benimle iddaya giren bir arkadas Camasir makinesinden mizah cikarmami istemisti. bende gün icinde bu kisa hikayeyi yazmistim.

somali_yardim_camasir_makinesi_2422904595.jpg

ÇAMAŞIR MAKİNESİ

Günün birinde kırsal bir kesimde çok yoksul bir köy varmış ve bu köyde yaşayanlar hiç bir işten anlamazmış. Daha da kötüsü bu köyde henüz elektirik yokmuş.
Bu köyde Caho adında bir gariban varmış ve Cahoya Almanyada ki bir akrabasından miras kalmış.
Bu miras sadece eski merdaneli bir çamaşır makinesiymiş. Caho elektiriğin ne olduğunu bilmiyormuş ki çamaşır makinesini bilsin. Derken aradan uzun bir zaman geçtikten sonra çamaşır makinesinihayet Cahonun evine gelmiş.

Tüm komşularda bir merak toplanmışlar cahonun evine. Her kafadan bir ses çıkıyormuş.

_ bu nedir loo Caho?
_ bilmeym, bir alate benziy
_he dogru diysin, bir alate benziy
_peki bu alat ne işe yarıy?

Bu aletin ne olduğunu bulmaya çalışmışlar bir sürü ihtimaller getirmişler akıllarına ama çamaşır makinesi olduğunu anlayamamışlar. Aradan bir kaç hafta geçmiş makine öyle duruyor köylü her gün müzeye gider gibi Cahonun evine gidiyor ve çamaşır makinesinin ne olacağı hakkında fikirler üretip duruyormuş.
Derken bir gün köye şehirli misafir gelmiş, tüm köylü misafirin etrafında toplanmış en iyi şekilde misafir etmişler, ağırlamışlar. Şehirlinin misafirliği bitip döneceği sırada yaşlı bir köylünün aklına çamaşır makinesi gelmiş.

_Sen şeher görmüş bir adamsın bize ancak sen yardım eden, bizim yamalu Cahoya bir alat geldi miras neym kalmış emmisinden, teee Alamanyadan geldi. Bir bakıversen şu alata.
_Olur bakalım.

Dedikten sonra hep beraber Cahonun evine gelmişler, şehirli makineyi görür görmez çamaşır makinesi bu demiş. Köylü anlamamış tabi. Şehirli anlatmaya çalışmış.

_Bu aletin adı çamaşır makinesidir, elde çamaşır yıkamanıza gerek kalmadan bu makine tüm çamaşırları tertemiz yıkar. Bakın şurdan çamaşırları koyarsınız, şuraya da ilaçı ve kapağını kapattıkdan sonra şurda ki düğmeye basarsınız ve makine çalışmaya başlar.

Tüm köylü şaşırmış ama madem bu makine çamaşır yıkıyor o halde bizde elde çamaşır yıkamayız demiş ve tüm çamaşırlarını toplayıp Cahonun evine getirmişler. Sadece unuttukları daha doğrusu şehirlinin söylemeyi unuttuğu bu aletin çalışması için elektirik gerektiğiymiş.
Köylü durmadan getiryormuş çamaşırlarını ama Caho ne yapsa çalıştıramıyormuş makineyi. Şimdi bunu köylüye anlatamaya çalışsa kimseyi inandıramayacak ve görgüsüzlükle suçlanacak. Mecburen iş başa düşmüş ve Caho tüm çamaşırları elinde yıkamaya başlamış.
Sabah akşam çamaşır yıkar olmuş.
Hikayemiz burada bitti.

Cahoya nemi oldu?
Hiç bir şey, o günden beri Caho çamaşır yıkar durur bir süre sonra yıkadığı çamaşırdanda para kazanmaya başaldı ve adı yamalı Cahodan çamaşırcı Cahoya çıktı. Yıkadığı çamaşırlar sayesinde köyde beş tarla, elli koyun, on inek ve iki tanede at satın aldı ve tabi evlendi. Yakında ikinci torun gelecek.
Ha bu arada çamaşır makinesi hala geldiği gibi duruyor sadece üstünde dantel bir örtü ve bakır bir vazo durur ve köyün hala elektiriği yoktur....

Nisan / 2008

karamel

Meraklı Üye
Yeni Üye
Ya ben kötü bir kızım biliyorum ama şu ego patlamalarına da bir ayar çekmek anlamında bir dur demek lazım. seyrialamir hiç komik olmamış..
yani yıl 2008 belki espri anlayışında ultra bir sıçrama olmuştur ama olmamış. kusura bakma.

seyrialemir

Meraklı Üye
Yeni Üye
Ya ben kötü bir kızım biliyorum ama şu ego patlamalarına da bir ayar çekmek anlamında bir dur demek lazım. seyrialamir hiç komik olmamış..
yani yıl 2008 belki espri anlayışında ultra bir sıçrama olmuştur ama olmamış. kusura bakma.
ego derken? pek anlamadim karamel

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Mizah ve komedi iki farklı kulvar bence ve bu yazıda kahkalar atmadım fakat tebessüm ettim. Bu durumda bana göre mizah sayılabilir.

Film tavsiyeleri bölümünde bir film tavsiye etmiştim, "Dancing in the Dark" Film müzikal ve müzikal bir film insanı hüzünlendirebilir mi bana göre hayır yani ben hüzünlenmem fakat bu film bittiğinde gözümden yaşlar akıyordu.:) Orhan Pamuk kitapları bana göre Nobel Ödülü alamaz fakat alıyor. Bu benim kitaptan anlamadığım anlamına gelmez sadece bana hitap etmiyor demektir. Orhan Pamuk'u da kötü bir yazar yapmaz. Ben hiç bir kitabını okumam o ayrı konu fakat iyi bir yazar olmadığı anlamına gelmez.

[MENTION=4498]karamel[/MENTION] komiklik aramış olmalı ve bulamamış anlaşılan fakat ego konusunda kendisine katılmıyorum, egolarına esir olmuş ne üyeler var [MENTION=4544]seyrialemir[/MENTION]'de bu durumu hiç gözlemlemedim. O eski üyeler burada olsaydı 1 kelime yazacak gücü kendinimizde zor bulurduk:) Şaka bir yana keşke olsalar da yazamasak sonuçta onların da tarzı buydu fakat demek istediğim bu sitede daha ego görmemişsiniz [MENTION=4498]karamel[/MENTION]

seyrialemir

Meraklı Üye
Yeni Üye
Mizah ve komedi iki farklı kulvar bence ve bu yazıda kahkalar atmadım fakat tebessüm ettim. Bu durumda bana göre mizah sayılabilir.

Film tavsiyeleri bölümünde bir film tavsiye etmiştim, "Dancing in the Dark" Film müzikal ve müzikal bir film insanı hüzünlendirebilir mi bana göre hayır yani ben hüzünlenmem fakat bu film bittiğinde gözümden yaşlar akıyordu.:) Orhan Pamuk kitapları bana göre Nobel Ödülü alamaz fakat alıyor. Bu benim kitaptan anlamadığım anlamına gelmez sadece bana hitap etmiyor demektir. Orhan Pamuk'u da kötü bir yazar yapmaz. Ben hiç bir kitabını okumam o ayrı konu fakat iyi bir yazar olmadığı anlamına gelmez.

@karamel komiklik aramış olmalı ve bulamamış anlaşılan fakat ego konusunda kendisine katılmıyorum, egolarına esir olmuş ne üyeler var @seyrialemir'de bu durumu hiç gözlemlemedim. O eski üyeler burada olsaydı 1 kelime yazacak gücü kendinimizde zor bulurduk:) Şaka bir yana keşke olsalar da yazamasak sonuçta onların da tarzı buydu fakat demek istediğim bu sitede daha ego görmemişsiniz @karamel

Elestiriniz icin tesekkür ederim, Dijital. Ego degil elbet, yazdiklarimi her alanda paylasmiyorum, bu sitede emegime saygi duyulacagini görmüs olmak ve amatör yazilarima okuyucu gözünde elestiri almak icin bir kac karalama paylastim. Üretmenin ego oldugunu hic düsünmedim.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Elestiriniz icin tesekkür ederim, Dijital. Ego degil elbet, yazdiklarimi her alanda paylasmiyorum, bu sitede emegime saygi duyulacagini görmüs olmak ve amatör yazilarima okuyucu gözünde elestiri almak icin bir kac karalama paylastim. Üretmenin ego oldugunu hic düsünmedim.

Tabi ki paylaşımlarınıza devam etmelisiniz. Ego olduğunu yukarıda da ifade ettiğim gibi ben de düşünmüyorum. Ego bambaşka bir durum ki bu konuda Aykut Oğut'un "Bu Egoları Şişirsek de mi Saklasak?" kitabını çok beğenerek okumuştum, okumayan herkese tavsiye ederim.

seyrialemir

Meraklı Üye
Yeni Üye
Tabi ki paylaşımlarınıza devam etmelisiniz. Ego olduğunu yukarıda da ifade ettiğim gibi ben de düşünmüyorum. Ego bambaşka bir durum ki bu konuda Aykut Oğut'un "Bu Egoları Şişirsek de mi Saklasak?" kitabını çok beğenerek okumuştum, okumayan herkese tavsiye ederim.
Kitabin varligindan haberim yoktu ancak en kisa sürede temin edip okuyacagim. Yurtdisinda olunca güncel kitaplari bulmak ve takip etmek güc oluyor. Bilgi icin tesekkür ederim. Kitabin ismi cok hosuma gitti. :)

seyrialemir

Meraklı Üye
Yeni Üye
Köftelik Hayatlar

Destanlar yazılırdı yıllar önce
Destana benzerdi insan hayatı
Bugünse bir seyirlik film arası,
Saniyelik reklam oluverdi.
Ekmek arası yapılmış köfte misali
Hıhh,köftelik hayatlar var
İştahla tüketilip, mideyle bağırsak
Arasında yapılan yolculuğun
Helada son bulup rahata erdiği HAYATLAR

Haziran /2000
Nisan

a380

Felsefe.net
Yeni Üye

ego patlaması derken bunu öfke patlaması olarak mı düşündün.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç