Umumiyetli İşler

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe.Net Arşiv kategorisinde seyrialemir tarafından oluşturulan Umumiyetli İşler başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,308 kez görüntülenmiş, 36 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe.Net Arşiv
Konu Başlığı Umumiyetli İşler
Konbuyu başlatan seyrialemir
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan a380

seyrialemir

Meraklı Üye
Yeni Üye
-Hopp kardeşim nereye öyle ???
-Şeye.
-Neye?
-Yahu nereye olabilir, malum işimi görmeye.
-O malumda, ama böyle elini kolunu sallayarak nereye dedik sana?
-Eninin Kö... tövbe tövbe,, nereye olacak helaya gidiyorum..
-Ne dikleniyorsun lan memura.
-Buyur memur, he?
-Beğenemedin mi?
-Yok yahu siz kendinize yakıştırdıktan sonra banane,, ne memuru af edersiniz?
-Umumi İşler Müdürü
-Yani, W nokta C görevlisi
-Yok, dedik ya Umumi İşler Müdürü diye.
-Maşallah vede inşallah Fuzuli İşler müdürülüğüne kadar yükselirsin...
-Hop dedik nereye?
-Kardeşim, bırakta gideyim da, Koyuvereceğim yoksa şuracığa.
-Peki, Buyur al şu formu doldur bakım.
-Ne formu, ben iş için müracat etmedim ki.
-Biliyorum. Bu formu onun icin vermedim sana.
-Ya ne için verdiniz?
-Oku anlarsın.Nufüs kağıdın yanında mı?
-Yanınmda ama nolacak?
-Yahu oku sen hele bir. Uğraştırma şurda memuru yaa..
-Peki. Adı, Soyadı, Doğum tarihi, Mesleği, en son giriş kayıdı yaptığı UİM,, ne ?
-Umumi İşler Müdürlüğü yani.
-Dalga mı geçiyorsunuz benimle ya, nedir bu şaka falan mı, eğer öyleyse şakanın esaslısını vede esanslısını ben yapacağım birazdan.
-Sakın ha,, Umumi İşler müdürlüğünün 23. ve 37. maddesi gereğince şaka yapmak veya altına yapmak yasaktır.
-Hayda yahu delimisiniz siz?
-Memura hakaret etmeyin.
-Ettirmeyin sizde. Bırakında gidip işimi göreyim off yaa..
-İyi ya bende onun için verdim bu formu size, formu doldurun gidin işinizi görün.
-İyi Kardeşim ver doldurayımda bitsin bu işkence artık. Alın buyrun formunuzu...
-Hop dedik nereye?
-Hayda e doldurdum işte formu, yine ne oldu?
-Hee doldurdun, ama bununla bitmiyor..
-Neylen bitiyor peki.. Kan örneğii parmak izi falan mı lazım yoksa ha??
-Yok canım o kadar değil yani.
-Ne kadar peki? Söyle artık allah rızası için, zor tutuyorum valla..
-Şimdi bu formu yukarı kata çıkıp, Umumi İşlem Genel Müdürlügüne imzalatıp onaylatacaksın, sonra ordan alacağın harç makbuzunu alıp zemin katta bulunan gişede mühürletip, ordan da Umumi İşler bankasında bedelli olaraktan hela ücretini havale edeceksin. Havale ettiğin rapor kağıdıyla birlikte nufüs cüzdanını bana teslim edeceksin, sonra ben sana bir fiş keseceğım kaç numaralı heleya gideceğini belirten işte hepsi bu kadar...
......
Ula bu koku nerden geliyor, hay allah cacını almasın, tutamadın 3 saniye demi. Ee kusura kalma ben artık mecburen Umumi güvenliği çağırmak zorundayım.. ...
-Neden?
-Mecburen ee Umumi İşler Müdürlüğünün 37. maddesini çiğnedin, seni Umumi güvenliğe teslim etmeliyim.
-Peki ya sonra?
-Ne sonrası, memlekette yasa var, Umumi Mahkemeye sevk edileceksin.
-Yeter beeeeeeeeeee.. oldu olacak asın bari..Altima ettirdiniz bee-
-Yok ona Umumi Mahkeme karar verir, ama meraklanma sen sadece, umumi asayiş bozmaktan ceza alır, en fazla, üç ay umumi hela temizliğinde çalıştırılsın.
-Peki Sayın Umumi İşler Müdürü Acaba ben sizi öldürsem cezam ne olur heeeeeee??
-Nasıl yani ya, heyy hişttt gelme üstüme, sana diyorum heyy,, bak gelme üstümee heyy bak umumi çevikleri çagırırım, çek ulan elini, boğuuliiyoovvrummm...

M. Nisan / 2011/ Eylül

sakal

Kahin
Yeni Üye
kahrolası bürokrasi..

flzf

Filozof
Yeni Üye
Umumi işlerden edebi metinler çıkartmışsın ya seyrialemir yaratıcısın vesselam :) Ama kendimi umumi bir yerdeymişim gibi böyle tereddütte hissettim biraz :)

seyrialemir

Meraklı Üye
Yeni Üye
Bürokrasinin her an isledigi bir memelekette Almanyada yasayinca, ee birde Aziz Nesin´lere Ilham kaynagi bir memleketin insani olunca mizahta yaraticilik sinir tanimiyor o Zaman :D
Umumiyetli islere umumiyetle egiliyor. Okurken umumi bir yerdeymis hissine kapidiysaniz yazdigim basarili olmus demektir. tesekkür ederim.

flzf

Filozof
Yeni Üye
:))) Rica ederim.

sakal

Kahin
Yeni Üye
Vedat Milor u nasıl buluyorsun seyrialemir?

seyrialemir

Meraklı Üye
Yeni Üye
Vedat Milor u nasıl buluyorsun seyrialemir?

hakkinda cok sey bilmiyorum, bol miktarda birbirinden farkli fakulte yüksek linans yapmis sanirim ve tv programi oldugunu duymustum. Ama hic bir bilgiye sahip degilim hakkinda. Evimde 6 yildir tv yok olsunda istemiyorum bu yüzden popiler olaylari takip etmiyorum.
Nicin sordunuz sakal? takibe degerse arastirayim Vedat Milor´u?

sakal

Kahin
Yeni Üye
anladım,mesleğin ve bu başlık bana onu hatırlattı..her neyse dünya çapında bir gurme kendisi..özellikle konu şarap sa bir numaraymış..

seyrialemir

Meraklı Üye
Yeni Üye
anladım,mesleğin ve bu başlık bana onu hatırlattı..her neyse dünya çapında bir gurme kendisi..özellikle konu şarap sa bir numaraymış..

yillardir degisik dünya mutfaklarinda calistim, karavan veya alakart dedikleri degisik sistmeletde yer aldim. Gurme olmanin popilarizelikten öteye gitmedigini söyleyebilirim. Bilgi sahibi olmak cok ayri, ancak is lezzete geldiginde durum cok farklilasiyor. cekirdek bir ailede bile her ferdin damak zevki degisir. O yüzden öyle gurmelr avrupada cok yaygindir. Dünyanin bir numarali mutfaga sahip oldugu idda edilen fransiz mutfagi, ki iki yil bunun egitimin aldim. Benim icin dünyanin en igrenc mutfagidir. Yoksul ülkelerde her türlü mahlukatin yenilmesini kismen anlarim cünkü, hayatta kalmak icin yemek zorunda kalirlar. Ancak fransada akla gelecek her canli yenir ve oldukca lüks bir sunumu vardir.

Zaten lezzetin algisi kokudur. dil tatlari ayirt etmeye yarar ama asil yenilen veya icileni koku duyumuzla ayirt ederiz. bu yüzden nezle grip oldugumuzda yedigimizin tadini Almaz agziminizinn tadi yok deriz.

ahcilikta Usta olmak birbirinden farkli binlerce insanin karin doyurmak icin geldigi bir ortamda ortak lezzeti yakalamaktir. Bende koku duyusu hassas biriyimdir. hic tatmaigim soslari biraz tadip koklayarak icinde kac cesit baharat oldugunu sayabilirim. Koku duyusu iyi olan her insan gurmedir ve uzmandir :))

sakal

Kahin
Yeni Üye
Almanya da yaşayınca uzak kalmış olabilirsin kelimelere ahçı değil aş cı olacaktı..iş aş deriz ya öyle..

flzf

Filozof
Yeni Üye
Hayır benim anlamadığım sakal ve seyri alemir umumi işler ile aşçılık tad lezzet davasını nasıl bağladınız ne ara ordan oraya geçtiniz ben anlayamadım anlamkta istemiyorum açıkcası :)

sakal

Kahin
Yeni Üye
namı diğer vedat miloru izlerken midem bulanır,konuda heladan açılınca ve meslek aşçılık olunca ....beyin fonksiyonlarım görsel olarak hızlı işliyor olayları sanırım..

flzf

Filozof
Yeni Üye
namı diğer vedat miloru izlerken midem bulanır,konuda heladan açılınca ve meslek aşçılık olunca ....beyin fonksiyonlarım görsel olarak hızlı işliyor olayları sanırım..

Anladım şimdi bende gördüm bian o tabloyu çünkü :)

seyrialemir

Meraklı Üye
Yeni Üye
Almanya da yaşayınca uzak kalmış olabilirsin kelimelere ahçı değil aş cı olacaktı..iş aş deriz ya öyle..

Sakal asci oldugunu bilmekteyim asevinde yemek yapan, yemek satan kisi ( isimdir) bende öyle diyordum, fakat egitlimli ascilara ahci denildigine dair pek cok uyari aldim. özellikle klub otel gibi yerlerde ahcibasi tanimlamasi yapiyor. TDK lugatta ahci kelimesinin bir anlami olmasada ahci denmem gerektigine dair uyarildim hep :D bende ahci diyorum

seyrialemir

Meraklı Üye
Yeni Üye

Benztemenin mizahi algisini cok seviyorum :))

sakal

Kahin
Yeni Üye
Sakal asci oldugunu bilmekteyim asevinde yemek yapan, yemek satan kisi ( isimdir) bende öyle diyordum, fakat egitlimli ascilara ahci denildigine dair pek cok uyari aldim. özellikle klub otel gibi yerlerde ahcibasi tanimlamasi yapiyor. TDK lugatta ahci kelimesinin bir anlami olmasada ahci denmem gerektigine dair uyarildim hep :D bende ahci diyorum

yaa hemen alınma o sana uyarı yapanların cehaleti..yemek yapan kişiye açcı denir bunu onlara öğret:)

bazen duyarım ahçı diyenleri,bazı yörelerde cenaze evine ağıtçı tutarlar numaradan ağıt yakar ağlar dövünürler..bak bu ahçı sıfatı onlara yakışır ama aşçılık başka..

bu arada acıktım yahu ...açım ama ne yesem,ruhum değil midem.:)

seyrialemir

Meraklı Üye
Yeni Üye
yaa hemen alınma o sana uyarı yapanların cehaleti..yemek yapan kişiye açcı denir bunu onlara öğret:)

bazen duyarım ahçı diyenleri,bazı yörelerde cenaze evine ağıtçı tutarlar numaradan ağıt yakar ağlar dövünürler..bak bu ahçı sıfatı onlara yakışır ama aşçılık başka..

bu arada acıktım yahu ...açım ama ne yesem,ruhum değil midem.:)

bir dilim ekmegin arasina peynir salam biber domates biraz yag ve bir parca sarimsak ekleyin, az birsey karabiber tosta basin afiyet olsun :) en pratigi bu

sakal

Kahin
Yeni Üye
bu kadar becerikli olsam aşcı olurdum zaten..en iyisi ton balığı,zahmetsiz..

seyrialemir

Meraklı Üye
Yeni Üye
Hayir bu umumi isler yazisinin üstüne yemek tarifi verdim ya :D kendi durumuma gülüyorum

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç