Twitter'dAn Alıntılar

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde "ictenlik" tarafından oluşturulan Twitter'dAn Alıntılar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,998 kez görüntülenmiş, 142 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Twitter'dAn Alıntılar
Konbuyu başlatan "ictenlik"
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"
M

Mantıksız2022

Ziyaretçi
tabiki :) prankreas üretmiyorsa hiç bir şekilde işlem yapılamaz, yapay pankreas için çalışmalar var ama daha tam olarak yok.
Beslenme uygun şekilde ayarlanırsa iyileşmeyecek hastalık yok. Yapay pankreas, gen tedavileri filan keşke şaka olsa ama değil. Ciddi ciddi bu gen terapileri ve ilaç benzeri işlere milyonları yatırıyorlar, bir süre sonra işe yaramadığı ortaya çıktığında başka bir uyduruk tedavi üzerinde çalışmaya başlıyorlar.
Uyduruk bir beslenme programı bile diyabete iyi gelebilir.

Sırf et diyeti, gaps diyeti veya düşük karbonhidrat diyeti ise kesin çözüm.

Ü

Üye silindi 3937

Ziyaretçi
Beslenme uygun şekilde ayarlanırsa iyileşmeyecek hastalık yok. Yapay pankreas, gen tedavileri filan keşke şaka olsa ama değil. Ciddi ciddi bu gen terapileri ve ilaç benzeri işlere milyonları yatırıyorlar, bir süre sonra işe yaramadığı ortaya çıktığında başka bir uyduruk tedavi üzerinde çalışmaya başlıyorlar.
Uyduruk bir beslenme programı bile diyabete iyi gelebilir.

Sırf et diyeti, gaps diyeti veya düşük karbonhidrat diyeti ise kesin çözüm.

Pankreas yenilenmez. nasıl çalıştığı hakkında bilgim olduğu için söylüyorum :) zaten pankreas'ı çalışmayan bireylerin %90'ı tip1 diyabet hastası. Bu nedenle ömür boyu ilaç tedavisi kullanmak zorunda. Bu insanlarda bünyeden bünyeye fark eder.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Pankreas hiç üretmiyorsa? bırak o içindekileri tencereyi yese yine nafile.

Yanlış...
Ben bu yorumu gözden nasıl kaçır mışım?

Buna bak -2016

Tip 1 diyabetli (T1DM) bir çocuk Paleolitik ketojenik diyetle başarılı bir şekilde tedavi edildi: 19 aylık insülin özgürlüğü​

(Bunun aynısı Fransız başka bir ekip tarafında 2019 da bu çalışma ya da literatürden haberleri olmaksızın ikinci kez başarıldığında bunu bulan/yapan lliteraütre kazandııran ilk grup olduklarını sanarak bir içerik yayınlamışlar ve sanırım oldukça sözde takdir toplayıp bu gruba hehangi iadei itibarda sunulmamış ve bunu açıklayan (ifşa eden bir twitter gönderi leri vardı ancak erişemedim -yarım saat aradım.)

Bu yine bu grubun bir doktoruyla yapılan bir Tip1 li röportajından bir bölüm

S16: Gıda Sorularımızı Csaba Tóth'u yanıtladığınız için teşekkür ederiz. Tip 1 diyabet antikorlarım artık negatif ve ilaçlara ihtiyacım yok. (13 yıl boyunca insülin ilacı aldım GAD ve 1A2 pozitif). Başlangıçta sadece ilk 8 ay yağlı dana eti ve kuzu eti yedim daha sonra çok nadir yumurtalara yabani deniz ürünleri ekledim. Sığır eti ve kuzu eti yerken daha iyi hissediyorum İyileşme sırasında hangi aşamada bal, ara sıra mevsimlik meyve ve sebzelerin küçük miktarlarda eklenmeye uygun olup olmadığını görmek iyi bir fikirdir?

Sağlıklı insanlarda antikorlar da bulunabilir. Seviyeleri, hastalık aktivitesi konusunda pek bir şey söylemez. Tekrarlanan C-peptid ölçümünü içeren bir laboratuvar testi, gıda "genişlemesini" değerlendirmek için gereklidir.

İlgil ibir twitter gödnerisi

Onları bunu neden duymadığınızın yanıtları aranırsa burada ("bilimsel sansür")

Sansür ifşalarına dair twitter gönderileri

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Pankreas yenilenmez. nasıl çalıştığı hakkında bilgim olduğu için söylüyorum :) zaten pankreas'ı çalışmayan bireylerin %90'ı tip1 diyabet hastası. Bu nedenle ömür boyu ilaç tedavisi kullanmak zorunda. Bu insanlarda bünyeden bünyeye fark eder.

Yanlış....

Yukarıya bak

tabiki :) prankreas üretmiyorsa hiç bir şekilde işlem yapılamaz, yapay pankreas için çalışmalar var ama daha tam olarak yok.

Yanlış

Eklediğim grubun onlarca yüzlerce T1DM hastası var ve oldu yazışın

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
bak tip 1 :) farklı tip2 farklı. tip1 için henüz birşey net bi şekilde geliştirilmedi :)

Hayır tip1

Burada sundum

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
bak tip 1 :) farklı tip2 farklı. tip1 için henüz birşey net bi şekilde geliştirilmedi :)

Yaptılar (Paleomedicina) Tip 1'i insülinsiz yönetildi ve diyet süresince asla insüline ihtiyaç yok ve oluşmadı. Zaman sonsuz...Bu diyette insülin ihtiyacı yok. (Pankreası bilmem yazılıp sorulabilir ama insüline gerek yok)

Tekrar tekrar yaptılar..

Tip 1 de bu diyet denenmiş başarısız hiç- bir tek hastaları bile yok/olmadı.

Başka hastalıklarda, hastalarda iyileştirdiler.. Aslında bu diyeti deneyip metabolik oto-immun herhagi sorununda gelişme kaydetmeyen insan var mı? (Bilmiyoruz)
a1c, hipo hiper glisemi, hipertansiyon bunlar günler haftalar içinde düzeliyor. 4 günden sonra çoğu zaman bu diyette hiç bir ilaç yok
Makaleleri artık alınmıyor, artık vaka raporu tutmuyorlar yayınlamıyorlar ama o enstitü hiç bir tedavi ilaç protokolü yok hala ayakta. Yani diyetleri zaten internette sunuluyor. Ben takibe aldığımda 6 bin takipçileri vardı.
Çoğu zaman sadece danışmanlık ama böyle bir bilgiye eriştiği için gönüllü bağış nedeniyle insanlar oraya çok formalite bir ödeme yapar
Zaten belirli diyet listesini tekrar yazdırır ya da bir kaç görüşme ve rutin takip

Doktorlar satılıktır, (...) big pharma (...) /bağlıdır. Bakın görün...
Tıp dergilerinin editörleri bağımlıdır.
(...) (...) oraya başka şeylerde yazmak istedim ama dedim farzedin...

(Harvard'dan bir ekip (bu işin muhtemelen Kopernik Galileo dünyanın yuvarlak olduğu işine dönebileceğini gördükleri için geçen yıl ucundan kıyından bir Carnivore makalesi geçti o da sosyal medya anketi)

"Temin ederim ayakta uyutuluyorsunuz." Crohn's lu Ms'li ,artritli vs. yakınınınız varsa hiç tereddüt etneyin geçiktirmeyin
Hiç bir ilaç yok.

Ben diyeti öğrendim 3 sene oldu ekonomik gücüm yok yapamıyorum . olsa başka bir şey yemezdi mve gücüme gider

Ü

Üye silindi 3937

Ziyaretçi
Yaptılar (Paleomedicina) Tip 1'i insülinsiz yönetildi ve diyet süresince asla insüline ihtiyaç yok ve oluşmadı. Zaman sonsuz...Bu diyette insülin ihtiyacı yok. (Pankreası bilmem yazılıp sorulabilir ama insüline gerek yok)

Tekrar tekrar yaptılar..

Tip 1 de bu diyet denenmiş başarısız hiç- bir tek hastaları bile yok/olmadı.

Başka hastalıklarda, hastalarda iyileştirdiler.. Aslında bu diyeti deneyip metabolik oto-immun herhagi sorununda gelişme kaydetmeyen insan var mı? (Bilmiyoruz)
a1c, hipo hiper glisemi, hipertansiyon bunlar günler haftalar içinde düzeliyor. 4 günden sonra çoğu zaman bu diyette hiç bir ilaç yok
Makaleleri artık alınmıyor, artık vaka raporu tutmuyorlar yayınlamıyorlar ama o enstitü hiç bir tedavi ilaç protokolü yok hala ayakta. Yani diyetleri zaten internette sunuluyor. Ben takibe aldığımda 6 bin takipçileri vardı.
Çoğu zaman sadece danışmanlık ama böyle bir bilgiye eriştiği için gönüllü bağış nedeniyle insanlar oraya çok formalite bir ödeme yapar
Zaten belirli diyet listesini tekrar yazdırır ya da bir kaç görüşme ve rutin takip

Doktorlar satılıktır, (...) big pharma (...) /bağlıdır. Bakın görün...
Tıp dergilerinin editörleri bağımlıdır.
(...) (...) oraya başka şeylerde yazmak istedim ama dedim farzedin...

(Harvard'dan bir ekip (bu işin muhtemelen Kopernik Galileo dünyanın yuvarlak olduğu işine dönebileceğini gördükleri için geçen yıl ucundan kıyından bir Carnivore makalesi geçti o da sosyal medya anketi)

"Temin ederim ayakta uyutuluyorsunuz." Crohn's lu Ms'li ,artritli vs. yakınınınız varsa hiç tereddüt etneyin geçiktirmeyin
Hiç bir ilaç yok.

Ben diyeti öğrendim 3 sene oldu ekonomik gücüm yok yapamıyorum . olsa başka bir şey yemezdi mve gücüme gider

peki :) siz nasıl biliyorsanız öyle düşünün. İşin içinde olduğum için dedim ben :)

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
peki :) siz nasıl biliyorsanız öyle düşünün. İşin içinde olduğum için dedim ben :)

peki siz nasıl biliyorsanız öyle düşünün. İşin içinde olduğum için dedim ben

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi

Bu bilimsel makale, bu gerçek . ve bunu ben bilmiyorum.. yani bu bu.. Olan bu. Yani bu diyetle Tip 1 insulinsiz yonetilir. Bu bilimsel gerçek. Bu ben oyle biliyorum değil.

Tip 1 diyabetli (T1DM) bir çocuk Paleolitik ketojenik diyetle başarılı bir şekilde tedavi edildi: 19 aylık insülin özgürlüğü

Ü

Üye silindi 3937

Ziyaretçi
2005 ve 2007 makaleleri :) ama dünya nufusunun %40'ından fazlası obez ve şeker hastası diye biliyorum :)

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Allah bunu çok fena çarpmış. :unsure::unsure::unsure::unsure::unsure:
Çaresiz kalırsa, alay ettiği alternatif tıpçılara tedavi olmayı deneyebilir. :):):):):)

dehidrasyonmuş, bir şey yok, uykusuz felan kalmıştır konuşma yapcam diye kasılmıştır stres bir şey olmuştur

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
tenten gardaşım senin kafan karışık diyim sana😅

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç