Twitter'dAn Alıntılar

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde "ictenlik" tarafından oluşturulan Twitter'dAn Alıntılar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8,339 kez görüntülenmiş, 142 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Twitter'dAn Alıntılar
Konbuyu başlatan "ictenlik"
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Sanırım bir çeşit isyan/tepki.
Başta babaya, topluma ve diğerlerine...
ve belki babanın da parası yok vs. (bilmiyoruz) ama sonuç olarak burs aramalı, babanın yurda verdiğini alarak alternatif biçimde yaşamaya çalışmalı ve başka türlü sosyal/etik tepkiler üretmeli idi deriz ama bilmiyoruz...

Muhtemelen baba oğul çatışması ama derinine inersen inanç, özgürlük çatışması. Toplumsal değerler çatışması.
Din, düşünce, vicdan, inanç özgürlüğü. 18 yaşında ergin birey..

Yani ikinci bir olasılıkta babanın çocuğu dinsiz ya da din konusunda inancı zayıf addedip o ortama zorlama olasılığı.

Diğer olasılık tıp okuyacak/kazanacak yeterliliğe sahip birey ve muhtemelen aile içi toplumsal/çevresel ego sürtüşmeleri ve mobbinge varan bir istenmediğine zorlama ya da gerontokrasi ama toplumun örgütlenmesi bu ve genel yapı o..
Yani egonu özgürlük addetmeyecekler.

Sonuç olarak babaya: "Ben sizin malınız değilim" diyor ve " Al şimdi al tıp kazandığım için sevin" diyor, ailesini, yurdu, toplumu ifşa edip çekip gidiyor..
Başka yolları olabilirdi Enesçik.

Son düzenleme:
M

Mantıksız2022

Ziyaretçi
Ekşi sözlük gibi terbiyesiz pisliklerin bulunduğu yerlerde Enes'in babasına yönelik tonla küfür, hakaret dönüyor.
Bu sitelerde, Enes'in kaldığı yurdun baskısı yüzünden intihar ettiği iddiası var.
Enes'in intiharını yurdun baskısına bağlamak resmen saçmalık.

Namaz kıl, oruç tut filan dedilerse ne olmuş? İntihar sebebi mi?
Yani bana göre, Enes başka türlü psikolojik rahatsızlıklara sahipti. (Bipolar bozukluk benzeri bir rahatsızlık gibi duruyor.)

Babasına ağır hakaretler edip adamın acısını katlayanlar hakkında yorum yapmak bile istemiyorum.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Aşağıdaki ekteki twitte diyor ki;

Kahvaltıda 12 yumurta yedim. İki poğaça yediniz ve onu 400 kalorilik bir "kahve" ile yıkadınız. Sen asansörle iki kat yukarı çıktın ve ben neredeyse bayılana kadar ağırlık kaldırdım. Kendiniz üzerinde çalışın, bana sağlık dersi vermeyin, vermeye kalkmayın. Aynı ligde/klasmanda bile değiliz.

Şimdi aynı şeyi söylemek istiyorum. Zorlarsam 30 a yakın şınav çekebilirim. Hafif koşu ve ortalama bir kardiyo eforu yapabiliyorum. Tüm gün bir köyde bağ bahçe işinde herhangi birinin yaptığ herhangi bir işi tüm gün hafta ay yıl sürdüreiblri ve yapabilirim.. Yıl içinde tek bir gün hastalıkla yatmadan ve kaytarmadan bunu yapabilirim ve yapıyorum. Bu yük taşıma, ağaç odun işleri, toprak kazma, taş sökme, orman kesme, vb işler dahil...
Yürürken %70-80 ininizi dökerdim... İlk üç saatte dökemesem 17. saatte dökerdim... 17. saatte dökemesem 45. saatte dökerdim. 45. saatte dökemesem 1678. saatte dökerdim ve dökülmezdim, toplanırdım...

Test isteyen varsa gelsin ben test edeceğim.

Akciğerim bir hayvan gücünde basıncında. İsteyen gelsin istediği testi yapalım. Akciğer diyafram basınç güç testleri. Uzaktan ya da sayıyla mum söndürme.
43,7 yaşındayım. Sağlığım fena değil. Ben neyin risk grubuyum. Ben %70 i ve belki 80-90 ı mızı dağıtan öldürecek bir salgın ve hastalığın ancak risk grubu olabilirdim..
Benim çocuklarım neyin risk grubu. Seninkiler götüne kaldırmadan 15 metre ağaca tırmanır iner.
Sağlıklıyım sağlık imliyorum ve sağlık; oto-immune fiziksel zihinsel dirence dayalı sağlık imleyip sağlık tavsiyesi veriyorum...

... ... (nokta noktalık nokta noktasına) güvenmeyen istediği enjeksiyonu alabilir bana ne! ve ama bana/bize karışmasın. NEden karışıyor? Kendiyle ilgilensin..

Can benim ölüm benim... Gövde benim beden benim... Mülkiyeti benim.. Kendi sağlığıma kendim karar veririm.
Benim enjeksiyonuma otoriteyse gelsin benim testime... Ben sokar çıkarırım teste bakarız...
Ben kimseye öyle bir yetke vermedim. Öyle bir yetke gücü kendinde gören varsa bakarız...

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Bu hesapta dün oldukça up-uzun bir twit dizisi vardı va aslında kopyalayacak ya da paylaşacaktım ki bugün kaldırılmış, muhtelemen şikayet almış olmalı

Sanırım ana fikri şuydu.
Cezayir ya da Fas ta bulunan bir Berberi topluluğu. Geleneksel olArak kadınları genç yaşta şehre giderek fuhuş yapıyor ve bir 5-10 yıl bu yolla para kazanıp biriktiriyor sonra köyüne geri dönüp bir ev vb alarak eş seçemi için eş kabulüne başlıyor.
Daha sonra evleniyor ve kalan yaşamını sadakat içinde normal bir aile düzeninde geçiriyor

İşin ilginci bu gelenek 7.-8. yüzyılda islamın kabulünden sonra da tamemen aynen sürmüş.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç