Tanrının varlığı veya yokluğu hakkında somut kanıtlar

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Genel Tartışma Alanı kategorisinde burakender tarafından oluşturulan Tanrının varlığı veya yokluğu hakkında somut kanıtlar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 137,198 kez görüntülenmiş, 1,062 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Genel Tartışma Alanı
Konu Başlığı Tanrının varlığı veya yokluğu hakkında somut kanıtlar
Konbuyu başlatan burakender
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Ruairi

kahin

Kahin
Yeni Üye
teizmdeki iman gücünün astral mantığu kısa ve net:
allahım sana geliyorum.. dualarımı kabul et.. yoksa gelmem . beni cennette almıyacaksan söyle
şimdiden anlaşalım hadi allahım lütfen utanma haddi hadiiii susma bi binlik çalışır.
şöyle bol hurili bir yerden en az 20.000 dönüm yer alıcam borcumuz nedir? :D
rüşvetse rüşvet mezhepse mezheplere böldük .. boyunlarını vurduk..
lütfen sıkılma allahım sen emret bir yaparız iyide olsa kötüde olsa hatta ispat olmasa bile
bizim hayalimiz bize yeter.. :D

Ekli dosyalar

• indir.jpg
    indir.jpg
    10 KB ·
    Görüntüleme: 4

sakal

Kahin
Yeni Üye
Tanrılar çıldırmış olmalı filmin adı..gülmek istersen..

kahin

Kahin
Yeni Üye
[MENTION=3569]sakal[/MENTION] hala beni hatırlamadınmı? seninle çok uzun yıllardır, ne anılarımız? oldu unutmuş
olamazsın. :D beni hatırlamamana şaşıyorum..
sen felsefenin ve teistlerin tuzu biberiydin, hiç değişmemişsin, her zaman asabi inatçı
ve kararlı ve oldukça şüphecisin.. :D

burada filim çevirmiyoruz, biz burada teizmi çürütüyoruz, kızmıyorsun değilmi?
kızdığında buz koymalısın acısını alır .. :D

Son düzenleme:

sakal

Kahin
Yeni Üye
Ferdinand bardamu olabilirmisin acaba hadi daha fazla meraklandırmada söyle lütfen

sakal

Kahin
Yeni Üye
Nöbetçi filozof. .

Son düzenleme:

sakal

Kahin
Yeni Üye
Teizmi çürütmek...beyhude bir çaba da olsa kolay gelsin. .yanlış yapa yapa doğruyu bulursunuz umarım. .

meyelan

Filozof
Yeni Üye
PKay dı herhalde o film. güzeldi evet.

kahin

Kahin
Yeni Üye
[MENTION=3569]sakal[/MENTION] hiç uyannıkken rüya gördüğün oldumu? hiç sen hiç uyumasaydın, düş dünyasıyla gerçek dünya arasındaki farkı nasıl? anlıyacaktın,
örneğin:
sen düşündüğünde düşündüklerini bir rüyaymış gibi yaşıyabilirmisin?
örneğin uyuduğunda gördüğün yaşam sana daha gerçekçi gelmiyormu?
sana göre hangi? evren gerçektir desek sakal ne der acaba :D
düş dünyasımı? yoksa uyanık olduğun dünyamı?
yada sakal için bir seçenek daha yaratalım, sana göre her ikiside aslında
gerçek değilmidir? senin bedenin gerçek değilse, senin soyutluğun aslında
nasıl? birşeydir, hiç böyle düşünmedin değilmi?
:D şimdi düşünmeye çalış düşünmenin anlamını bulduğunda yaz bakalım.

kahin

Kahin
Yeni Üye
evet beylerrrr sevgili üyemiz sakal şimdi sizlere ruhun tarifini vericek,lütfen sessiz olun bu onun anatomisi
olucaktır. harika bir hipotezle bezenmiş, sevgili üyemiz yüksek IQ ile bizleri etkiliyebilicekmı?
bakalım hep beraber görücez,evetttt sakalcık anlat bakalım kuranda ruhun görsel olarak neye? benzetmişler, senden duyalım, bakalım ne kadar? hakimsin şu kitaba hadi göster kendini bana ruhun
tanımını yap...
ruhun soyutluğu ile tanrının soyutluğu arasındaki farkıda hipotezlersen sevinirim.. :D

kahin

Kahin
Yeni Üye
eeeeee pardon duyamadım ses gelmiyor.. ses yok .... eko bir iki deneme ses kontrol sakal konuşucak
dikkat! dikkat! houston iniş izni istiyorum... ayda namaz kılıcam. . :D ayda ezan sesi duydumda..

sakal

Kahin
Yeni Üye
Bak bunu biraz düşünmem lazım..paralel evrenler filan..aslında hepimiz derin bir uykudayız öldüğümüzde uyanacağız. .
.

kahin

Kahin
Yeni Üye
tamam çok güzel harika gidiyorsun, :) bizler derin uykudayız, o zaman konuşan kim? şu an ben uykudaysam sana yazan kim? şu an ben uykudaysam ve bir gün uyanıcaksam, o zaman
o zaman şunu diyebilirmiyiz? bizlerin özgür irdesi yok çünkü bizler uykudayız uyandığımızda
açıkmak yok susamak yok tüm evrenden bagımsız olmak böyle birşey sanırım hayallerın güzel
keşke olsa demek geliyor içimden, nerdeyse ama kendi ağzınla söylüyorsun bizler derin uykudaysak
uyuduğumuzda uykuda olan kim? peki.. :)

sakal

Kahin
Yeni Üye
İşin gücün gırgır aşmaya sana hiç Kuran'dan hadise bahsettim mi örnek getirdim mi sen beni sorguya çekemezsin..

kahin

Kahin
Yeni Üye
bak sana ne göstericem? :) eskiden daha sinirliydin zaman seni biraz yumuşatmış :) bu halin daha
iyi olmuşsun, :)

kuranda ruhla ilgili bir ayet bu konuda yorum yaparmısın? :)burdakı mantık hatasını kırmızı fontla
işaretledim. bakalım ne kadar? zekisin görelim. :D

Bakara 87- Celâlim hakkı için Musa’ya o kitabı verdik, arkasından birtakım peygamberler de gönderdik, hele Meryem oğlu İsa’ya apaçık mucizeler verdik, onu Rûhu’l-Kudüs ile de destekledik. Size nefislerinizin hoşlanmayacağı bir emirle gelen her peygambere kafa mı tutacaksınız? Kibrinize dokunduğu için onların bir kısmına yalan diyecek, bir kısmını da öldürecek misiniz?

Bakara 253- O işaret olunan resuller yok mu, biz onların bazısını, bazısından üstün kıldık. İçlerinden kimi var ki Allah, kendisiyle konuştu, bazısını da derecelerle daha yükseklere çıkardı. Biz Meryem oğlu İsa’ya da o delilleri verdik ve kendisini Rûhu’l-Kudüs (Cebrail) ile kuvvetlendirdik. Eğer Allah dileseydi, bunların arkasındaki ümmetler, kendilerine o deliller geldikten sonra birbirlerinin kanına girmezlerdi. Fakat ihtilâfa düştüler, kimi iman etti, kimi inkâr etti. Yine Allah dileseydi, birbirlerinin kanına girmezlerdi. Fakat Allah dilediğini yapar.

Meyem 17- Sonra ailesiyle kendisi arasına bir perde koymuştu. Biz ona ruhumuzu gönderdik de ona tam bir insan şeklinde göründü

Bu ayetlerde vahyi taşıyan meleğe yani cibrile RUHUL KUDUS =KUTSAL RUH ifadesi kullanılmıştır. Bizlerde aynı ifadeleri kullanırız.

kahin

Kahin
Yeni Üye
burdaki mantık hatası şu kuranda başka bir ayette belirtilen ruh kavramı evrenden bagımsız tanrı gibidir. zamansızlık boyutunda görsel bir şekli olmuyan soyut bir kavramdır, ruh tüm mealciler
bunu çok iyi bilir.ama ruh kavramı bilmsel olmadıgı için ruhun tanımın yaparken
madde boyutundan bagımsız bir boyutta olduğunu anlatırlar ayetlerde fakat burdaki ayet bile
kuranı çürütmeye yeterde artar bile , ruhun tanımında mantık hatası yapılmıştır.
ruh madde boyutuna inerek 5 duyu organımızın algıladıgı biçimde lanse edilerek tanımlanmıştır.
işte ayet işte ispat.. itina ile 5 dakikada teizm çürütülür.

sakal

Kahin
Yeni Üye
Cebrail den bahsediyor ne var bunda..oda senin benim gibi yaratılmış bir varlık sorunu anlamadım

kahin

Kahin
Yeni Üye
dikkalice okursan meryem 17 de cebrailden ruh olarak bahsediyor hala anlıyamadınmı? meleklerin ruhu olmaz :D :D melekler nurdan yaratılmıştır . ruh ve nur farklıdır. nurun boyutu farklıdır ruhun boyutu farklıdır..

(19/MERYEM-17: Komşuları ile arasına bir perde germişti. Bu sırada ona ruhumuzu (Cebrail'i) gönderdik. O, ona normal bir erkek kılığında görünmüştü.) / Gültekin Onan (19/MERYEM-17: Sonra onlardan yana (kendini gizleyen) bir perde çekmişti. Böylece ona ruhumuz (Cibril'i) göndermiştik, o da, düzgün bir beşer kılığında görünmüştü.

ruh kavramı insanlar içindir, çünkü insanlar madde boyutundan sonra, ölüm sonrası ruh
olmaktadır, melekler ise nurdan yaratıldığı için madde ve ruh kavramlarından zaten
bagımsız yaratılmıştır. ala sana bir ispat daha.... :D öğren bunları ihtiyacın olucak.

sakal

Kahin
Yeni Üye
Ete kemiğe büründüm yunus diye göründüm der yunus..insan ruhun vücut bulmuş halidir.

kahin

Kahin
Yeni Üye
aradığınız sakala şu an ulaşılamıyor, lütfen tekrar denerken, jetonun düşmesi için 24 saat bekleyiniz.
:D :D

kahin

Kahin
Yeni Üye
eyvahhh yunus ne alaka? gardaşşş D mey deyy meydeyyyy angara çık aradan sakal konuşucak

allahım sana geliyorum, roket ayrıldı sakal kendi gidiyor. :D sakalı kaybettık o artık ruhanı boyutta
ermiş oldu..

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç