Sorularla Birbirimizi Tanıyalım.

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde sheid tarafından oluşturulan Sorularla Birbirimizi Tanıyalım. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 16,027 kez görüntülenmiş, 128 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Sorularla Birbirimizi Tanıyalım.
Konbuyu başlatan sheid
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"

DüşünceliKarga

Yeni üye
Yeni Üye
Firavun kedisini seçerdim çünkü antik mısırda tanrı olan hayvan
En sevdiğin filozof kimdir?

seyrialemir

Meraklı Üye
Yeni Üye
En sevdigim filozof Platon ( Eflatun).
en cok etkisi altinda kaldiginiz, Kitap ve yazari kimdir?

mona

Yeni üye
Yeni Üye
Olasılıksız - Adam Fawer
Sonsuzluğun olduğu bir yerde nasıl yaşardınız?

DüşünceliKarga

Yeni üye
Yeni Üye
mutsuz ve huzursuz yaşardım hiçbirşeyden korkmazdım.
Mısır Tanrılarından en çok hangisini seviyorsunuz?

meyelan

Filozof
Yeni Üye
mısır püskülü tanrısı olurdum,gdo suz
......................
tanrı sen olsan insanın elinden neyi geri alırdın?

oyun oynayacak kimsede yok..

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
mısır püskülü tanrısı olurdum,gdo suz
......................
tanrı sen olsan insanın elinden neyi geri alırdın?

oyun oynayacak kimsede yok..

cevaplım mi ben bunu şimdi, bu soruyu kimse cevaplamamış; bi mantık denklemi kurulmalı burda, ben tanrı olmazdımlara girilmeden; ya da geçiştirip gidilmeli örneğin özgürsüzlüğünü alırdım elinden; ya da ",nsanın eli,nden" eli ile bana verdiğini/uzattığını/ikram ettiğini alırdım gibi ama oyun oynayacak kimse yoksa ne şimdi burda; bi oyuncak mı almalıyım ben insandan;

konuşma kutusunda ya da karalama defterinde tesadüfen açıla nbi sayfa ile gördüğüm konfiçyüz sözüne gitti aklım," sen bana bi elma ben sana bi elma verirsem birer elmamız olur, sen bana ben sana birer bilgi vrirsek ikişer bilgimiz olur" örneğin bu düşünce kalıbını kullanarak siyasi/politik bi çözüm ya da fikir üretmeye gitt iaklım yan ibu soruyu gerçekten samimi ve içten oalrka cevalamayı hiç düşünmedim, Kendimi kısıtladım bu konuda kendeime bu hakkı tanımadım yani bunu düşünme şansı veredimle verdim gibi oldu arası oldu ama o aralıkta da bi şey bulamadım;

Yani açıkça söylersem bi tanrı olsam insanın elinden ne alırdım düşüncesini gerçe kanlamda düşünmedim ya da sınamadım, kendime bu izni tam oalrak vermedim, Ben bu soru nasıl cevaplanır ya da geçiştirilir, politize edilir ya da mantıksal bi denklemle nası lgeçerli ve tutarlı cevaplar üretilebiliri düşündüm daha çok;

bu yüzden şunu yanıtlamayı deneyeceğim, İnsanın elinden bi şey alma şansım olsaydı ya da gerçeğinden bi şey çıkarma eksiltme şansım olsaydı ve bu özgür iradeye ve doğal kendiliğinden oluşa/doğal öğrenmeye ve öğrenmelere nihai oalrak bi müdahale anlamı taşamasaydı, hiç bi şey çıkaramaz ya da alamazdım sanırım; bu da olmadı; O zaman bu soruyu nasıl yanıtlamalıyım;

Sadece bir günlük işini ya da tüketimini alırdım, sökerdim gerçekliğinden; Şu anlamda o gün hiç bi insan çalışmazdı ya da o gün hiç bi insan tüketmezdi; Bunu da şu nedenle ve ölçütle kurguladım; Kısmen müdahalesiz birlik irade oluştırabilecek ya da insanalra bi şey gösterebilecek belki bi şey olabilirdi ve doğal akımı ve öğrenmeyi, süreğenliğide aksatmazdı sanırım;

Gerçeğimi istiyorsunuz? Benim gerçeğimi yani gerçekten bu soruyu yanıtlasam yanıtlaşmış olsam yanıtlayacağım bi noktadan;
Şu ikisinden biri olurdu yeme-içme ya da seks; ama bu da değil, çünkü bu çok ciddi bi müdahale olurdu ve fiziksel bi deneyimde en güçlü fiziksel arzu kaynaklarını o deneyimden sökmek olurdu, fiziksellik ya da fiziksel deneyim büyük ölçüde çökerdi;

Gerçek ben bu soruyu içten bi biçimde kendime bunu tam anlamıyla düşünme yapma izni vererek ve gerçek yanıtıma ulaşarak gerçek hayal ve düşünce gücümle yanıtlayamadım, geçiştirdi mgibi oldu; ve yeniden düşüneceğim;

şansım olsa dedim hakkım olsa değil çarpıtmayın lütfen; şans istem dışıdır; ben istemeden kendiliğinden olma anlamına vugu yaparak ilettim ve söyledim bunu; tamam şöyle yapardım, şans olasılıkları sıralardım, ölçütlü ve belki de sonsuz olasılık içinden rastgelilik ve özgür seçime bırakılmış kendi isteğiyle verme/bırakma özgürlüğüne bağlı bi alım olurdu bu, bu da değil hayır tüm parayı ve para basma makinalarını ve teknolojisini alırdım, hayır bu da değil; neyse ne;

ama ben bu sorunun yaklaşık tek mantıklı sonucunu buldum gibi de; yazmadım; bu bi mantık bulmacası olsun, düşünün lütfen düşünelim;
yok öyle bi cevap tabi kendimi alırdım gibi bi şeydi bu, yani tanrılık diye bi şey kalamz sonucu doğuran bi eylem oalrka bu da mantıksız tamam;
gerçekten bilmiyorum ben, ben bu soruyu bi üç bin yılda nfazla düşünmem egerekirdi ki bu bu katlarla uzayabilir ve büyüyebilirdi, En iyisi gelecekte uzak bigelecekte çok uzak bi gelecekte yanıtlayayım ben bu soruyu ve borcum olsun, alacağım olmasın;
-
bu nedenle ben bu soruyu tekrarlıyorum sadece;

meyelan

Filozof
Yeni Üye
aklını alsam da tüm mesuliyetlerini kaldırsam mesela üstünden.Alınca aldığım yada bahşettiğim şeyin ne olduğunu bilemeyeceğinden ne zarara uğramış olur ne de kérın farkında olur ama ben yetkinliğini almakla onu suçlayabileceğim herşeyden azat etmiş olurum.Neyse bu bir cevap olmasın zaten ,soruyu soran ben olayım ama cevap dileyene kalsın..

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Savaşı ya da toplumsal uykuyu elinden alırdım insanlığın;

Gökyüzüne uçup giden dağılan renkli resimler yapabilseniz düşler gibi düşüncelerle ve denizden yapmaymışçasına paletleriniz olsa resim yapar mıydınız çocuklar için?

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
İnandığınla yaptığın uyuşmuyorsa sorun nerde?
bilmiyorum; güç; tekillik

insan varolmanın yorucu yıkıcı etkilerine ne kadar karşı koyabilir ve aslında özgün bir gerçeği yaratabilir ama sorum bu değil
realitenin dışında
matrix gibi olan bu şeyin içinde tam bir ataraksiya, kopmaz bir özgürlük arıyorum, düşsü?
bu nedir? nasıl gibi bir şey
nasıl bunu varedeceğiz?

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç