Sorularla Birbirimizi Tanıyalım.

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde sheid tarafından oluşturulan Sorularla Birbirimizi Tanıyalım. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 16,058 kez görüntülenmiş, 128 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Sorularla Birbirimizi Tanıyalım.
Konbuyu başlatan sheid
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"
E

evrensel-insan

Ziyaretçi
Çünkü Qua yı benden başka kimseye anlatamadınız o yüzden..hoş benim ne anladığımda tartışılır ya neyse..sizi kırmaktan korkuyorum..nedeni ise bilgi adına canınızı vereceğinizi söylemeniz..bu samimi söyleminiz o günden beri beni eziyor diyebilirim..

Bu kaniya nerden vardin?

Benim basim dusunmekten, dusunce uretmekten, sorgulamaktan ve sorgulatmaktan, bilgilenmekten, ve bunlarin paylasimindan ne doner, ne deagrir.

Sonucta beynin gidasi numenal yeti ve onun durmaksizin isleyisidir.

Neden "ezilesin" algi, bilgi, kavram ve bunlarin her turlu sorgulanmasi ve turetimi; insanoglu beyninin sagligi, dincligi ve zindeligidir.

Biliyor musun, serbest dusunurler; dunyanin en zinde en saglikli en dinc beyinlerine sahiptir.

Cunku akillarinin ic ve dis celiskileriden kurtulmak icin sorgularlar ve sorgulatirlar; dusunurler ve dusundurturler.

Iki turlu beyin vardir, sane ve insane. Iste bu sane beyin insan beynidir.

Sane ve zitti insane in cok anlami var, bir kaci;

iyi düşünebilen

mantıklı sıfat

akıllı

makul sıfat

akıllıca

insaflı

akla yatkın

aklı başında sıfat

Aklı başında, akıllı, kafası sağlam T

sakal

Kahin
Yeni Üye
Biliyor musun, serbest dusunurler; dunyanin en zinde en saglikli en dinc beyinlerine sahiptir.

Cunku akillarinin ic ve dis celiskileriden kurtulmak icin sorgularlar ve sorgulatirlar; dusunurler ve dusundurturler.

Iki turlu beyin vardir, sane ve insane. Iste bu sane beyin insan beynidir.

İşte bu doğru gerçekten,şu beynimizdeki tabu haline gelen bilgileri ve bunun karşısına çıkanları birbiriyle çatışmadan karşılaştırmasını yapmak rahatlatıyor..ve bunu deneyimledim..aslında bir terapi gibi..

E

evrensel-insan

Ziyaretçi
İşte bu doğru gerçekten,şu beynimizdeki tabu haline gelen bilgileri ve bunun karşısına çıkanları birbiriyle çatışmadan karşılaştırmasını yapmak rahatlatıyor..ve bunu deneyimledim..aslında bir terapi gibi..

Iste qua felsefesi bu sanity i (sane olma ) kazanmanin anahtaruidir. Cunku ancak serbest dusunen bir beyin, qua felsefesini kendini serbestledigfi konu ve kavramda ortaya koyabilir. Boylece sorgulama sorunun tum resmini verir.

sheid

Yeni üye
Yeni Üye
sinirlenince rahatlamak için naparsınız?

P

Pyramos

Ziyaretçi
sinirlenince rahatlamak için naparsınız?

Şartlara/ortama göre değişiyor.. olduğum yerden uzaklaşmak, yüksek sesle müzik dinlemek, duvar ,masa,levha veya benzeri bir şeyi yumruklamak, sövmek,kendi kendimle konuşup telkin etmek en hit yöntemlerim:)
...

Kazanana/başara bileceğinizi düşündüğünüz bir şeyi kaybedince/başaramayınca ne yaparsınız?

sakal

Kahin
Yeni Üye
Önümde maddi yada manevi bir engel görmüyorsam sonuna kadar zorlarım.Kolay elde edilen hiç bir başarı bana göre değerli gelmiyor sevgili pyramos.Bunca emeğe çabaya rağmen olmuyorsa takdir bize ait değil,isyan da etmemek lazım..çünkü böylesi hayırlıdır der geçeriz..

-----

Kendinizle bütünleştirdiğiniz ve sevdiğiniz ama yapamadığınız bir meslek dalı var mı.?

sakal

Kahin
Yeni Üye
kendim cevaplayım bari..

pilot olmayı isterdim ama olamadım,şimdilerde model helikopterle uçuyormuş gibi yapıyorum:)

-----

en sevdiğiniz hobiniz ve en çok karşılaşmaktan korktuğunuz fobiniz nedir ?

Not: bu başlıkta en son soruyu cevaplayan yeni bir soru ile devam ediyor..

daVinci

Üye
Yeni Üye
En sevdigim hobimki zaten tek hobim satranç oynamak,en buyuk fobim toplum icinde küçük duruma düşmek.

Bugun birkac saat icinde olecegini bilseydin olmeden once son yapcagin sey ne olurdu?
(Not: butun sorular okumadim umarim bu soru sorulmamistir.)

sakal

Kahin
Yeni Üye
ne yapacağım ölüm şekline göre değişirdi,idam dediğini varsayalım..maddi ve manevi temizlik yapardım herhalde..ölüm saatimizi bilmemek ne büyük bir lütufmuş meğer,sabahtan beri bu soru kafamı kurcaladı,kızıma sıkı sıkı sarıldım ve derin derin kokladım..tuhaf bi duygu be..

tatil anlayışın hangisi.?

yorucu,tehlikeli,adrenalin,hep farklı,zirve..nezih,güvenli,kaliteli,bizim site,haz..

Beyaz

Felsefe.net
Yeni Üye
Yaşımı hissetmiyorum, yaşım ise beni fazla hissediyor. İşkenceyi terazi çekiyor. Derken yanlış soruya kaymışım. :) Adrenalini severim, bir o kadar da korkarım.

Benimle ilgili en çok neyi merak ettin mesela?

flzf

Filozof
Yeni Üye
Neden olmasın

İlk canlı neydi ?

daVinci

Üye
Yeni Üye
Tek hucreli bi mahlukat belki bilemiyorum.
nicin bu forumu tercih ettin?

flzf

Filozof
Yeni Üye
Canım istedi daha iyisinimi önereceksin :)

Bu yeni enterasan forum üyeleri nerden geldi ?

daVinci

Üye
Yeni Üye
Beni ilgilendirmez:D
Kendilerine sormak istemez misin?

flzf

Filozof
Yeni Üye
isterim Ama çet bölümüne yazamıyorum :)

Sıkıldığın zaman ne yaparsın ?

quustion

Felsefe.net
Yeni Üye
Fizik ve felsefe hakkında düşünür ya da program yazarım.
Hayatındaki en büyük rezillik neydi?

daVinci

Üye
Yeni Üye
Mutlulugun ve huzurun.
dunyaya tekrar gelebilecegin fakat insan haricinde sadece bir hayvan olabilecegin soylenseydi hangi hayvani neden secerdin?

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar