Sorularla Birbirimizi Tanıyalım.

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde sheid tarafından oluşturulan Sorularla Birbirimizi Tanıyalım. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 16,091 kez görüntülenmiş, 128 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Sorularla Birbirimizi Tanıyalım.
Konbuyu başlatan sheid
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"

sheid

Yeni üye
Yeni Üye
İnsanları düzeltme gibi bi huyum var mesela bi insan bi kelimeyi yanlış söyleyince hemen düzeltiyorum bu bazen pek hoş olmuyor.Bazende patavatsız olabiliyorum.Bunlardan kurtulmak isterdim.
----
Sizce en büyük ceza nedir?

sheid

Yeni üye
Yeni Üye
Sürprize göre değişir.Ama genel olarak bakarsak evet hoşlanıyorum.Bi anda beklemediğin şeylerle karşılaşmak bazen zevkli olabiliyor.

-----
Hayatta sizi en çok ne mutlu eder?

P

Pyramos

Ziyaretçi
Hayatta sizi en çok ne mutlu eder?

Bir hayalime kavuşmak. zamanla hayallerimizde değişiyor ancak değişmeyen 2 güçlü hayalim var. onlardan biri olursa sanırım çok mutlu olurum.(gerçi çok mutlu olurum diyorum ama aslında bilmiyorum çünkü henüz hiçbir güçlü hayalim gerçek olmadı) mutlu olmak içinse bir opel insignia alabilmem yeter:) ya da Fenerin şampiyonlar liginde bir tur geçmesi:) çok mutlu olmayı bilmem ama mutlu olmayı çok sade/küçük şeylere indirgemeyi bilmeliyiz yoksa halimiz harap :)
...

Hiç güçlü/büyük bir hayaliniz gerçek oldu mu?

sakal

Kahin
Yeni Üye
Pyramos;108904Hiç güçlü/büyük bir hayaliniz gerçek oldu mu?[/QUOTE' Alıntı:
Samimi olarak ne istedi isem gerçekleşti,tabiiki bazı fedakarlıklar gerekiyor.Tek bir şeye ihtiyacımız var çalışmak ve yine çalışmak..Tembellik bütün hayallerimizi akamete uğratır.Ben şuna inanıyorum,insan bir hedef belirler vede kararlılıkla ona ulaşmak için çalışırsa,sizin dışınızda büyük bir engel,etken olmadıktan sonra sanmıyorum ki o hedefe ulaşamayasınız.

Sizce evde hayvan beslemek (özel ihtiyaçlar dışında) doğrumudur,beslediğiniz bir hayvan var mı?

sheid

Yeni üye
Yeni Üye
Aynen kararlılık çok önemli.Sonuçta düşüncenin boyutu yok.Ne düşünürsen olabilir.Ne kadar istediğine ve çabana bağlı tabiki..
----
Bence beslenmesi doğru değil.Hayvanları seviyorum ama gerçekten hiç hoş olmuyo.Hayvanla insanın ayrı bi yeri olmalı.Bahçe falan olursa bi ihtimal.Hayır yok bi zamanlar işte kaplumbağa olsun balık olsun kuş olsun hepsi vardı öldüler ama :D Elimle sevemediğim hayvanlarıda beslemek sıkıcı oluyor.Diğer türlüsüde evde beslenmiyor..
----
Ağır bir suça işlemediğiniz halde ortak olsaydınız napardınız?

sakal

Kahin
Yeni Üye
Vicdan azabından her gün öleceğime sonucu ne olursa olsun kendimi de yakarak bu yükten kurtulurdum..

Sır veren kişi ölse o sırrı gerekli görülürse ifşa edermiydiniz.?

sheid

Yeni üye
Yeni Üye
Sırrı veren kişiye göre değişir aslında..Eğer gerçekten gerekli olduğu kanısına varırsam ifşa ederdim bende..
----
Bir hata yaptın diyelim sonrasında bu hatayı telafi etmek için mi çabalarsın yoksa olan oldu yapacak bi şey yok diyip akışına mı bırakırsın?

sakal

Kahin
Yeni Üye
Zor bir soru.. neye,kime,duruma,olaya göre değişir.Ok yaydan çıkmışsa yapacak bir şey yoktur telafi yoluna bakardım herhalde,ama maddi bir hata genelde telafi edilebilir,durum mana olunca iş zorlaşır gerçekten,bu durum öyle akışına bırakmakla filanda pek düzelmez çoğu zaman.Hata yapmamaya gayret ederim ama insanoğluyuz işte kul kusursuz olmaz.
-----
Klasik bir soru ama çok gezen mi bilir yoksa çok okuyan mı sizce..Benim için önemli..

sheid

Yeni üye
Yeni Üye
Aslında bu kişiden kişiye göre değişir.-Ben şöyle düşünüyorum çok okuyan biri kısa vakitte bir çok bilgi edinebilir.Bu sıkıcıda olabilir, hiçbir deneyimi olmaz, öğrendiklerini iyi anlamayabilir.Çok gezen kişi ise çevresinde gördükleriyle daha iyi anlar, yorumlayabilir ve deneyimlidir ne kadar zaman çok harcansada.Ayrıca bundan sıkılacağınıda sanmıyorum.Edindiği bilgilerin kendisine göre ne kadar doğru ne kadar yanlış olduğunu görebilir.Benim için çok gezenin edindiği bilgi daha değerli olsada çok okuyan daha çok bilir.
----
Peki bende klasik bi soru sorayım :D Issız bir adaya düşseniz yanınıza alacağınız 3 şey nedir ?

sakal

Kahin
Yeni Üye
Samimi olmak gerekirse bu klasik soru zaman zaman aklıma gelir ve her defasında isteklerim değişir,neden derseniz ne kadar çok şey bilirsem o derece az şeye ihtiyaç duyuyorum.Basit bir alet ile ne harika şeylerin ortaya çıktığını görüyorum bu yüzden ilk isteğim kesici bir alet olurdu,2.si birkaç sebze tohumu,3.ncü isteğim tabiiki bir eş olurdu.Kitaplar bilemiyorum..benim için vazgeçilmez şeyler ama o adada kendim kitap yazardım heralde:)
-----
Hangi filozof sizin fikir ve düşünce dünyanıza daha yakın.?

sheid

Yeni üye
Yeni Üye
Ben Tolstoy'u çok seviyorum düşünceleri falan bana yakın geliyor.Öte yandan nedense varoluşçulara karşı bi ilgim var.Varoluşçu değilim ama Dostoyevski olsun Sartre olsun Nietzsche olsun fikirleri beni etkiliyor.Çok mu çelişiyorum kendi içimde bilmiyorum :D
-----
Yüzleşmekten korktuğun bir şey var mı?

sakal

Kahin
Yeni Üye
Ben Tolstoy'u çok seviyorum düşünceleri falan bana yakın geliyor.Öte yandan nedense varoluşçulara karşı bi ilgim var.Varoluşçu değilim ama Dostoyevski olsun Sartre olsun Nietzsche olsun fikirleri beni etkiliyor.Çok mu çelişiyorum kendi içimde bilmiyorum :D

Bence bir çelişki yok,hepside karanlığa birer kandil yakmışlar renk renk..kendimizce hoş gelenin etrafında dönen pervaneleriz sadece..

Ölümle yüzleşmekten korkuyorum,aslında ölümden çok geçmişte yaptığım hatalarla yüzleşmekten diyelim..Çoğu insana bahsettiğim de zerre kadar önemsemediği hatalar.Fazla ince fikirli olmakta iyi değil ama bu gerçek..yüzleşeceğiz ben öyle inanıyorum..
-----
Aynı soruya sizin ve başka arkadaşlarında cevabını almak isterdim..Yüzleşmekten korktuğunuz bir şey var mı.?

sheid

Yeni üye
Yeni Üye
Ben ölümle yüzleşmekten korkmuyorum.Benimde yaptığım birtakım hatalar var tabi geçmişte hatta sürüsüne bereket baya bi çoklar:D ama hiçbirinden pişman değilim hepsinin bana katttığı onca şey oldu.Dolayısıyla bundan yüzleşmekten korkmam.Olması gerekiyormuş ve olmuş..Ben çok değer verdiğim insanları kırdığım zaman bununla yüzleşmekten korkuyorum.Onlara diyecek söz bulamamaktan.Bide hesap günü var tabi o zaman napıcam pek bilmiyorum ama öyle işte. :)
-----
Radyo dinlermisiniz?Hangi müzik türlerinin sizi yansıttığını düşünüyorsunuz?

sakal

Kahin
Yeni Üye
Çok sık olmasa da dinlediğim ve abonesi olduğum bir kaç radyo var..Söyleşiler ve sağlık ile ilgili bazı konular için takılırım..Bir kitap yada herhangi bir şey okurken dikkatimi dağıttığından genelde kafa dinlediğim zamanlarda müzik dinlerim genelde fon müziği tarzında klasik müzikten hoşlanırım,bilhassa kitaro vangelis enigma yada Fahir atakoğlu tarzı şeyler,birde kızney üflemeye çalışıyorum ara sıra pek de becerdiğim söylenemez ama en azından ses çıkıyor:).Bunların beni yansıttığını düşünmüyorum aslında,bizim türkülerimiz çok değerli ozanlarımız var.Bazen bir Barış Manço,Cem Karaca..bazı zaman da Aşık Veysel,Neşet Ertaş gibi sanatçılar duygularımı dile getirir..Müzik bambaşka bir şey nasıl desem kendimce bir DNA sarmalına benzetirim insanların dinledikleri müzikle gen yapıları uyum içinde olduğu zaman bir caniden bile bir melek yaratılabilir..Tarih de bunun örnekleri de var zaten..
-----
Sizce bir karıncanın değeri nedir.?Ya da şöyle sorayım şu hayat içerisinde siz mi yoksa karınca mı doğaya olumlu bir şeyler katmakta..?

P

Pyramos

Ziyaretçi
Sizce bir karıncanın değeri nedir.?Ya da şöyle sorayım şu hayat içerisinde siz mi yoksa karınca mı doğaya olumlu bir şeyler katmakta..?

Tabiki karınca. küçükken naylonu yakar yanarak düşen damlaları ile karıncalar üzerine bombardıman yapardım. sadece karıncalara da değil çiçeklere,yabani otlara,ağaç dallarına falanda bombardıman yapardım taki çökene /düşene kadar. sonra birgün ateş damlalarından biri koluma isabet etti (izi hala durur)..sanırım o zaman anladım yaptığımın iyi birşey olmadığını. şimdi ise mümkünse evde/işyerinde vs karşıma çıkan en çirkin böceği bile öldürmeden ve zarar vermeden dışarı atmaya çalışırım.
...
Geçmişi özler misiniz?

sheid

Yeni üye
Yeni Üye
geçmişi özleyecek kadar yaşlanmadım daha öyle pek özlem duymuyorum geçmişe duyacağımıda sanmıyorum :)
---

ne tip alışkanlıklarınız var?kolay vazgeçebilirmisiniz alışkanlıklarınızdan?

Teoman

Felsefe.net
Yeni Üye
Hemde çok kolay geçebilirim. Peki tüm gün ne yalan söyleyeceğim şimdi diye düşündünüz mü?

sheid

Yeni üye
Yeni Üye
pek yalan söylemem aslında, yani hiç bu duruma mecbur kalmadım..
---
Sizce neden insan kendi canına kıyar?

Teoman

Felsefe.net
Yeni Üye
Yaşamın yaşanmaya değip değmediğinde bir yargıya varmak için.

Hiç ölümü düşündün mü?

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar