Olabildiğince Açıkça ve Dürüstçe Kendini İfade Etmeyi Denemek;

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde "ictenlik" tarafından oluşturulan Olabildiğince Açıkça ve Dürüstçe Kendini İfade Etmeyi Denemek; başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 12,727 kez görüntülenmiş, 122 yorum ve 2 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Olabildiğince Açıkça ve Dürüstçe Kendini İfade Etmeyi Denemek;
Konbuyu başlatan "ictenlik"
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
düzenleme-edit (15.04.2016)

dönüp dolaşıp bu başlığa geliyorum sanırım bugünlerde;
bi tür kendini anlatma sıkışması-aşması
kaybetme/kaybolma-boğuluş, anış
yalnızlık-yalnızlaşma boğulması/içgüdüsü,
kendini olduğu gibi anlatabilme arayışı ve düşünce durumunu subjektif geçirebilme güdüsü
kendini toparlama isteği- yalınlaşma beklentisi de dahil -sadelik arayışı
önce kendini toparlama ve doğru sunma isteği ile birleşik
--
yabancılaşma, duygudurumunu kontrol
kontrolsüzlük ve kendisizlik başta olmak üzere sonlar ve kötü fikrlerle boğuşma
edememe, gerçeğe nüfuz edememe, kendini gerçeksiz ve yalnız içine çekinik hissetme-kapanma- duygusal yalnızlığını aşamama birleşik
daha edilgen anlatmak -deneyeceğim; çekinik bir ton
(aşağıda ilerleyen)

gerçeğine anlam verememe, kendini ve duygu durumunu aşamama ve bölüşememe,
gerçekliğini algıladığı gibi diğer kişilerin önüne getirememe ve çözümleyememe
gerçeğini yeterince iyi paylaşamama, kendini kontrol edememe,
dışardaki gerçeğe yabancılaşma ya da gerçeğin anlamsızlaşması-kaybolması -daralması ve büzüşmesi gibi hisler
kendi içinde olmama hali -kendinin içinde başkalarının olması ya da karışık karmaşa hali
ya da kendi içinde olmama-durumların karışması gerçeği nkarışması gibi tuhaf durumlar
kendini onaylamayan bir yabancının duygusal çatışmalarıyla yaşamak ve bu ben değilim demek gibi bir durumda durum beni ifade etmiyor olmak hissi
ve kontrolsüz duygusuzluk/kişiliksizk halleri
duygudurumuna nüfuz edememe, durumu değiştirememe
boğuşma-boğuşmalı

kendni onaylamamak-diğer çatışmalar başkası olmak-başkasına bulaşmak bulanmakl ıhisler- geçişmek -tarif onaylanmamak/onaylayamamak birleşik
garip
ve başkalarının içinde olması gibi haller
enerji bulaşması gibi duygular hep boğulma halleri yabancılık, gerçeklik yitimi -araç sürme zorlukları -gerçeklik ve iş yürütme zorlukları stres boğmaları anomalileri -olgun tepkiler verememe- Durumları aşamama ve çözümleyememe- duygusal saplanma zorlukları içinde

gerçekliğin gerçekten daralması zorlanması karanlıklaşması-boğulması-boğuklaşıp ve kısılması gibi haller
yürek baskıları ve zorlukları; yürek boğulmaları, yürek karanlıkları, acıdan yapılma endişelerle, anlatılmayan duygu durumlar ve enerji basmaları-kara basmaları
ısınmalar-soğumalar-ateş ısı basmaları vb. leri

ve bunları yeterince bölüşememe ya da nedenlerini bilememe
ya da başak şeyler bağlaam alternatif terolier üretme çzöümelyemem dışa sunamam ne yapıalcğaını bilemem halleri
tam açıklayamama cevap edinme yalnızlığı
cevaplara ya da yardıma ihtiyaç duyma birleşik

aşma arayışları içinde bölüşme paylaşımları deneme
ve kendini sunuş biçimini tanımlama giderme iyileştirme arayışları da dahil buna

içtenleşme ve doğal sunum arayışı- elinde birşey varmış gibi davranmadan ya da biliyormuş gibi yapmadan
ve bi şeyler sunuyormuş gibi olmadan ama hala bunu yaparakta olsa kendini anlatabilmeyi deneme

gerçek varlığının, sanal varlığının duyduğu acıları ya da yaşamsızlığı yaşam zorluğunu varlık sıkışmasını giderebilme/ paylaşabilme-çözümleyebilme
geçirebilme ya da yol bulabilme
duyguları acıları ve kaygıları hatta kontrol
--
paylaşacak sınırlı kitle olduğu fikirleri dirençleri
bunu insanlara çapraz ve boğuk geldiği algıları
gerçekdışı ya da anomalik ya da tıbbi algılandığı ilkeleri
enerjisel (ya da alternatif) gerçeklik -fikirleri ya da açılımları- olabileceğine inanmayan kitle düşüncesi baskıları
ilkeleri
gerçeklik anlayış farklılıklarının gölgelemesi sonucu sunamama ilkesi vb. leri
ve bunu nbaştan analtmayı ve analtacağı bozması çarpıtması geçirememesi içinde boğulma yalnızlaşma düşünceleri
düşüncelerini ve kendini anlatmama becerememe
iletmeme hisleri
gerçekliği farklı algılamanın ya da görmenin ve tanımanın getirdiği zorluklar ve ortak fikre sahip olmama
sınırlı bi kitleye has deneyim ya da benzeri inancı düşüncesi ya da düşünceleri

duygusal açıklamalar yapma zorluğu ve kendini tanımama, içtenlik zorluğu ve çabası birleşik
kendinde ne olduğunu tam dillendirememe,
kendini ve düşüncelerini yeterince iyi paylaşmama
belki de duygudurumunu ve yönünü kaybetme üzerine insansı-varlıksı arayışlar

ben yapayalnızım arkadaş dersem
anlatamıyorum kimim ve nerdeyim nerde kayboldum bu değil
neler oluyor paylaşamıyorum
düşündüğüm şeylerin kafa karışıklığı ya da buna uygun gerçeklik paylaşımını pek mümkün görmemek
bu olmadı
daha öncede denedim olmadı

hayat sıkışması, duygu sıkışması, kendini ifade etme ve durumu aşma yada benzeri arayarak, belki yardımlaşma bilmiyorum, tam istemiyorum da anlatamıyorum da belki yeni bir yol ve anlatma

(geçmiş yazılarımı düzenleyeceğim ya da sileceğim

burada aşağıda ya da şu an sildiğim bölümde yine kapalı bir duygudurumda ya da karmaşık bir halde buralarda forumda ve internet aleminde boğuşurken kendimde oluşan kişisel zorluklu ve mücadeleli süreçlerde yine bi şeyler yazmışım.

Sonucu, kendini doğal anlatmak yerine düşüncelerini kapalı tutarak sunmaya ve mücadeleye girişmeye ya da
duygu düşünce ve bilgi sunmaya yanlış ve zorluklu eğilim gibi şeylere-nedenlere yormuşum ve düzelten bi açıklama sunmaya mı girişmişim

Yazmışım çünkü Kasyopya verisini okuduktan sonra internette bu ve benzer gerçeklik fikirlerini paylaşanlarla giriştiğim bilgi mücadelesinin getiriği burada oluşumu açıklama açıklığı aramışım, tam bu değilse de bu

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Yeni edit 04 Haziran 2021

Arkadaşlar ben hala yerinde duruyorsa imzamda da indirilebilirbir nüshası ve kopyası bulunan "Kasyopya İletişimleri" denilen (bu bir takım yıldız adı gezegen değil yani bazıları yanlış anlıyor) bir şey okudum. Yepyeni fikirler ve yepyeni bir gerçek edindim. Bu yepyeni gerçekle ne yapılacağını kendi de bilmemek bir yana bu gerçeğin kendisi diğer insanlar da onu bilmeli bu gerçeğe tek sen sahip olmamalısın diyordu. Tam olarak böyle.

İnternet maceram her yere gidip yazmayı denemem böyle başladı benim ve anlatacağım ya da anlatmak istediğim aslında bununla ilgilidir. Oradan aldığım yeni gerçeklik ve buna diğerlerimizin ihtiyacı ya da bölüşülme zorunluluğu.

Sunmalıydım, anlatmalı ve denemeliydim
Bunu nasıl yapacağımı bilmiyordum. Hala da öyle.

Gittiğim her yerde iletişim karışıklığı yaşadım. Çözmeye çalıştıkça daha da. Yazan ben değildim gibi oldu, duygusal tepkiler. Beceremedim ya da tepkiler oldu ve anlatamadım çünkü olağanüstü düzey ve derece de absürd ve önceki fikirlere göre gerçekdışı şeyler. İnsanlar da tepki gösteriyor belki ben beceremiyorum bilmiyorum.

Bir de tam bu dönemin öncesi ani bir beta bloker ilaç ve antidepresan kesmeye bağlı manik kayma ve geçici psikoz dönemi muhtemelen yaşıyordum ve tam olarak böyle bir dönemde bu iletişimleri yapmayı denedim..

Bunun hala nasıl sunulacağını bilmiyorum ama bunu denediğim geçmiş görüşmelere göre sunma konusunda daha kontrollü ve anlatabilir hissediyorum.
Tabi ki bir anlatmacı gerekmiyor metin kontrollü ve tarafsız biçimde okunabilir. Ben bu editlemeyi girerken kendi geçmişimi gözden geçirip düzenliyor ve de çözümlüyorum.

Bir yazar olarak şunu ifade edebilirim. Bahsettiğim metnin içerdiği bize sunulmuş gerçek parçaları dediğim şeyleri görüşecek ve görüşmek isteyen bir ekip ve dostlar ve arkadaşlar ve bunu kontrollü ve özgürce yazışabileceğimiz alanlar arıyoruz.
ya da bu metnin görüşülmesinin açıktan özgürce yapılabilmesini istiyoruz.
bunu şöyle ele alabiliriz. Marksizm özgürdür. İslam özgürdür. İnananı kabul edeni ya da o düşünceyi benimseyeni bağlar ama bir tarihi taban var tekrar tekrar onu açmak zorunda kalınmıyor ve ilgililer buluşup söyleşebiliyor. Bu dediğim metin tabi ki bundan geniş ve bu anlamda bize göre her insanı da ilgilendiriyor.

Konuşalım diyoruz. İçerdiği çelişkiler var onları açmak çok zor. Verinin ediniş biçimi karmaşa. İçerik çok ağır. Söylem gerçek ötesi. Ben üçüncül bir gözlemci ve okuyucu olarak anlatım sorumlusu değilim ilgiliyim. Sorular düzenli verilmiyor git başımızdan deniyor. Öyle şey olamaz deniyor.

Bilgi özgürlüğü istiyoruz. Her şey özgür olmalı.

Eminim daha iyi bir editte görüşürüz.

Eski mesaj 2014 ya da 2016 olmalı

bende neler yazdığımı şimdi okuyorum ve ben neler yazmışım böyle diyorum;
neden ifade edememişim ya da neden böyle ifade etmişim, neden bi düzene koymamışım, neden aktaramamışım, neden konudan sapmışım;
her neyse galiba bunları ben yazdım ve yazmışım o halde;

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
arkadaşlar kasyopya diye bir veriyi sunmaya giriştim internette
bunu okudum her şey karıştı işte
Okuduktan sonra sanırım bunun önemini düşündük
Kafamızda canlanmalar oldu gibi hissettik ya da oldu
Düşünce dünyamızda değişimler-
aslında başkası da anlatmak zor
Yani diyordu ki bu bir gelecek iletişimi

Napalım napalım internette bari yazalım, deneyelim, insanlar ne düşünür ya da okutabilir miyiz? gibi düşüncelerle oraya buraya giriştim aslında ben kendim de

Çünkü okutarak yani insanlara yardım edeceğimi düşünüyordum .ya da bunu ortaklaşadan geçirecektim-genişletecektik sorguyu
bi tür altın/yeni fikir-yeni yer-olgu bulmuştum ve paylaşıyordum ya da deneyecektim

Ya da gerçek anlamda verinin ya da iletişimin dünyadaki bi çok şeyi ve düşünce sistemini etkileyebileceği ya da değiştirebileceğine olan inanç ya da inanıyordum, körleri kırağına inanç
hala kalpten inanıyorum dünyada böyle bir veri yok,
biz her açıktan insanlara ulaşmaya çabaladık çünkü inandık her neyse

,bu fikirlere giriştik sunduk her neyse
Bunu nasıl paylaşacağımızı bilmiyoruz şimdi
hala aynı yerdeyiz ve okuyup duruyoruz ve hayatımız karmaşa şimdi
bireysel karmaşalarımız daha çok oldu son dönemde

Ama amacımız Kasyopya ya da onun edinimini ve bu arkadaşları grubu ve yaptıkları işi ve aldıkları-sundukları veriyi tartışmak tanıtmak sunmak işte reklamlamak ve benzeri idi aslında hala da sonuçta böyle farketmez

Yani ondan/Kasyopya dan yeni ve veri düşünce türetmekte ve buna dayalı felsefe katışımı
oh be rahatladım gibi sanırım tam anlatacağım bu muydu
Biz felsefe yaptıksa da işte bu süreç
Daha önce tabi bunun tartışıldığı yerlere gittim ve kovuldum hani bilmeden de

Ve bunun bir gelecek aktarımı olduğunu -Bu subjektif olabilir gerçekten öyle ;Böyle yazmak hoşuma gidiyor çünkü gerçeği söylüyorum
kendi gerçeğimi ben -inanığımı yani ben
isterse trilyonlarca veri ki -tersini söylesin bana- orda gördüğümü yüreğimde olan kabaran işte bu
söylüyorum ki bence-bizce o veri bir gelecek aktarımı denemesi ve bunu söylüyorum -yüreğimin inandığı anladığı olarak bunu ben şimdi yeniden

nası yazacağımı bilemedim hep karışığım, içimden sesler ve onaylamalar bekliyorum bazen ve bazen de yazdıklarım beni rahatsız ediyor mu diye bakıyorum böyle şeylere takıntım var -

yani tam anlatırsam insanlık gerçeğine ters gerçek demeyelim de bir başka gerçek masalı -Bununla buluştuk/boğuştuk bu hayatta
içimize girmiş bir şeyler -anlatamadıklarımızı bağışlayın çünkü denedik;

Arkadaşlar daha önce burda bir başlık açmış ve yazamamamışım
şu olmuş,
Kasyopya sunmak , içeriği tanıtmak ve benzeri için internete girişmişim ,
Bu süreçte iletişim sorunları-anlatamama ve kişisel gerçeğini sunamama ve hatta dikte edememe belki bile olabilir -bu samimi gerçekten- zorluklar, duygusal boğuşmalarla kötü bi dönemde bu başlığı açmışım ve bence tamamlayamamışım
kendimi ve isteğimi girememişim -tanıtamamışım ben şimdi benzeri bir duruma girişmişim yeniden
ki hala beceremiyor gibi hissediyorum ama ne yapayım yani
Hem duygusal hem hayatsal çözümleme işte deniyorum ben
ve kişisel zorluklar problemler ve anlatmak bir çözüm yolu ise?

--
Şimdi biz bunun gerçekten bir gelecek aktarımı olduğuna inanıyoruz da şimdi ki mesele bu değil aslında kendi hayat karmaşamızı da açtık -bunaltımızı -Bunula eşitmi bilmiyorum ilgilimi sanmıyorum ama araya karıştırdık
Bunu geçmişte sunmaya başladık zaten olmadı, Kendi düşünce dünyamızı da buna eşlik ederek birlikte ama neyse işte kişisel şeyler

yani orda bu metindeki insanların anlattığı zorluklar,Oradaki katılımcılarının yaşadığı tuhaflıklar ve hayat anomalileri, gerçekliği farklı görme sezme durumları ya da yaşama ve işte diğer benzeri tuhaflıklar da oldu oluyor hayatımız da ve bu ara çok sıkıştık
bunu okumanın üzerine artık gerçeği orda anlatıldığı benzeri yorumlama var ama yorumlayamama daha fazla ama karmaşık
ve bunun sonucu tam paylaşamama ikilemleri
ya da az sayıda kişiyle çok az sayıda kişiyle hatta belki hiç yok gibi
gerçeği böyle görmeyen bir kitleyle
ben nasıl görüyorum-görmüyorum onu da tam bilmiyorum yemin ederim artık
gibi karmaşalar var hayatımda bilmiyorum ansıl aşılır
yani o grup celse katılımcılarının anlattığı şeyler
böyle şeylere ilgi duyanlar varsa lütfen yardım etsin ya da ilertişi mbirlik ve dostlu kkraulı mve bazkalım neler yapabiliyoruz ne olursa işte
bi şeyler biilenler varsa paylaşsın paylaşalım
lütfen ilgi duyanlar varsa yardım etsin konuşalım ya da bu tip verileri olanlar
bi yolu varsa hayatım karmakarışık dostlar arıyorum ya da ne aradığımı diyeceğimi artık bilmiyorum
cevaplar ya da çıkarlar arıyorum insanım ben ve bencilim belk ide kendi hayatımı arıyorum
darmadağın ettiğim şeyleri arıyorum denge ya da yaşam

Son düzenleme:

Thetoyman

Yeni üye
Yeni Üye
Şu ifadeyi duymaya hazırım; Örneğin şu ifade biçimi bir felsefe forumuna yakışmıyor, tüm kalbimle açığım;

Doğu teosofisi dışında metafizik, psişik konulara hiç girmedim. Doğu teosofisinde de etik işlenir hoşuma gider, bir de çok güzel edebi eserlerdir aynı zamanda bhagavat gita vs. Fakat tabi ki kimilerine göre psişik, metafizik konular felsefenin üstünde, insana akıl yetersiz gelebilir.
İnsanın bu tür şeylere ihtiyacı olabilir, herneyse.

...

İlk olarak dürüstlüğünüz üzerine;
" Ne kadar da çekilmezdir kendisini hiç saklamayan
İşte bu kadar utanmalısınız kendi çıplaklığınızdan
Eğer tanrı olsaydınız utanmanız gerekirdi kıyafetlerinizden" Böyle Buyurdu Zerdüşt

Bunu hatırlarım, hatırlayınca bir kez daha hak veririm. Üstüne tavsiye edeceğim bir film vardır size. Mike light 'ın "Çıplak " 1993 filmi

Öğüt verebilecek, tavsiye de bulunabilecek bir yeterlilikte olduğumu düşünmüyorum... O yüzden bu kadar

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Bunu hatırlarım, hatırlayınca bir kez daha hak veririm. Üstüne tavsiye edeceğim bir film vardır size. Mike light 'ın "Çıplak " 1993 filmi
Öğüt verebilecek, tavsiye de bulunabilecek bir yeterlilikte olduğumu düşünmüyorum... O yüzden bu kadar

ben çok teşekkür ederim filmi hemen edineceğim ya da bakacağım bulabiliyomuyum, izlemediğimi anımsıyorum;

ls2

Kahin
Onursal Üye
Bir keresinde kendisi hakkında oldukça açık sözlü bir kızla tanışmıştım..garip bir biçimde bu durum beni rahatsız etti.. hiçbir zaman çok açık olamayız..bu bir ütopya :)

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
ben denedim günah çıkarmayı
denemeliyim;

-

bu değil düşündüm yine , bazı şeylerde çok zorluyorum;
özellikle din gerçeği ve belki biraz bazen dünya gerçeği, bunun gibi işte belki ölümden sonra yaşam gibi belirgen şeyler;

kişinin görmesi ve üzerine düşünmesi ya da tartışması için çok fazla ısrar ediyorum, sunum yapıyorum ya da gözüne sokuyorum;
empati yapıyorum ve empatiye zorluyorum yanılmıyorsam,
konuyu kaygan bi zemine çekebilecek ifadeler küçük tartışmalar alevletebilecek şeyler ya da egoya küçük dokunuşlar
emin değilim -yazmışım

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
bi gün bu postun en iyi düzenlemesine kavuşabilmesi umuduyla

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
çok açık omayı sanırız donkişot beceremiyoruz yine de
bunaldım yaşayamıyorum, çalışamıyorum elim işe mişe gitmiyor ölmek gibi ölmek kalmak gibi kalmak uçmak gibi uçmak
öyle bir sadelik
elimde (ulaştırılması ya da katmanlanması -naltılması-açoılması ve tartışılması da tanıtılamsı da gereken) bir bilgi ve veri yumağı var gibi hissediyorum
Herkes gibi araştırıp, okuduk, düşündük ve "Kasyopya" da kaldık
ya da takılı kaldık;
Bundan sonra diyeceğimiz ileri geri gitmiyor artık gibi
Sunulan her şey boş, okunan her şey boş; bunu okumamış herkese saçmasapan /kafalalarla bakıyoruz desem yeridir -gerçekliğe zaten öyle
Tartışamalar bi yere varmayacaksa da bi şekilde söyleyelim içimiz ezilmesin-
ben artık nasıl söylenmeli ama bi şeyler söylemek istiyorum

İçeriğinin anlattıklarının yanı sıra, gerçekliğini hayali ve farklı olduğu düşüncesi, ve tüm varoluşun bütün bir bilinç oluşu fikri de bizde yer etti artık bu fikre açık insanlarla iletişmek tartışmak ve benzerini zaten düşünen ve taşıyanlarla da bilgi işbirliği ve yardımlaşma istiyoruz
modern dünya masalları ve karmaları biz artık ne yazık ki bunun ötesinde daha geniş bir gelecek yelpazesi ve fikri doluyuz , bunu kusura bakmayın ama bunun çok ötesinde gerçeklik merakı ile doluyuz Yani daha geniş bir gerçeklik algısı peşinde kim olma ki? kim ne derse desin artık görünen bu ve görünen köy artık kılavuz istemiyor,Şimdi bi şey olduğumuzu söylemeden, Kasyopyaya dayanarak (paylaşıyoruz) ve sonrasına-değişimlere- Şimdi bunları ukalalık olarak düşünürdük yazmazdık bir çatışma unsuru ya da
-bireysel olarak yanlış anlasılmasını istemem asla ve asla bu söylediklerim-

elimde çağcıl bilgi var hissediyorum donkişot bunu nasıl paylaşacağım
,elidme değil tabi ama orada gerçeklikte asılı duruyor ya da ben ne diyeyim şimdi işte-ilgililer konuşsun düşünsün; bu hayatı talan edenler
gidip eskisi gibi yaşanmıyor ve unutulmuyor elimde değil artık kalakaldım yalnızlıkla-kendimlikle
hayatım bölünük bir sanrı -başka şeye -olamıyorum eskiye giremiyorum eski hikayeye artık ben

tümvarlık olma fikri ,gerçekliğin değişimliliği ya da çokboyutluluğu, sanrılılığı (ki insanların rüyası gibi fikiriler ver gerçekliği ndeğieşceği fikri yanında (ve bunun paylaşım düşünme karmaşalılığı bizi alt üst ettikten sorna konuşuyoruz olabildiğine doğal) artık (ki bu fikirler bizde yer etti oldukça ) -(kısmen -algı) bunlar artık aklımdan çıkmıyor artık (bazen sanki) gerçeksizim bilinen anlamda mekan ve yer kendim duygularım çarpık (kayboldu diyeceğim ama tam böyle değil)
yani görüş tabanım, değerlendirme tabanım, uzlaşma tabanım değişti
-zaman yer duygumuz da evet bazen -oldukça- karmaşıklaşıyor da
bu her ne oluyorsa birileri bana bize yardım etsin -bizde varsa alsın ne?=
ne diyeceğimi deneceğini bilmiyorum,
---
arkadaşlar gerçeklikle olan boğuşmam da bir çeşit son bu-
-
ya da değil her neyse; arkadaşlar hayatında, çarpıklaşmalar, farklılaşmalar, zorlamalar, sancılar-acılar üzerine kurulu hayatlar-sanrılar yaşayanlar gerçeklikle ilgili yeni fikrilere/sorgulara ihtiyaç duyanlar arayanlara duyrulur kasyopya okumayı şiddetle ve önemle -acizane- tavsiye ediyoruz; borç biliyoruz

--
forum yazılarımız ve internette bulunmalarımız -büyük oranda- bu veri ile ilişkili idi
veriyi sunmak ya da sunduğumuz veriyi okumuş olmaktan oluşan kafa karşıklığı ve daha fazla paylaşma isteği ile sorgulatma ve bilgiye sunma isteği-diğerlerimizinde değerlendirmesine bilgisine sunma isteği gibi isteklerle yazdık hep oluşturduğumuz düşünce süreçleri (bu veri okumasının oluştuduğu düşünce biçimiyle) bağlantılıdır;
felsefe oluşturmalarımız ve felsefe süreçlerimiz, felsefe kurgularımızın çoğu altyapı temelini bu metne dayanarak oluşturduk ya da etkilendi ve oraya dayanarak sağlam attık tuttuk ya da ordan düşünce transferi yaptık, denedik her neyse ben tam analtamıyorum bağlantıları kullandık- aslında bu veriyi ya da veri -temel fikrini- fikirlerini- inandığımız- sunmaya ve görüşmeye giriştik bunu borç biliyoruz söylemeyi artık ve çünkü bir gerçeklik masalı bulduk ya da benzeri ve bi gerçeklik iksiri bu-cevap iksiri bu
bu yönde cevaplar arayanlara sunduk-sunuyoruz

ve çoğu yazımızda -kısmen- oradaki (kasyopyadaki) düşünce süreçlerine dayanaklıdır ama ana adım yine o -Oranın verdiği itki fikri , paylaşma fikri ve yalnız tutamama -aktarma bilinci ve isteğidir

ve bu veriye (kasyopya) referanslarda ,atıflarda ya da alıntılarda-birleştirmelerde bulunduk,
Daha çok ordan derledik
Bunlar bizim yorumumuz tabi- orayı burayı bağlamaz da
-
her neyse işte bu durumda sanal kasyopya rreferansıdır da aslında /kasyopya birikimi ydüşünce süreçleri sunumudur bi nevi - Muhtemelen son on yılda yazdıklarım -kişisel düşüncelerim- ve belki ilerde yazacaklarımda aslında bir sanal ve bağımsız düşünme olmayacak sanırım
Bu nedenle bağımsız düşünme ürünü olarak -görülmemeli- görülemez
kabul edilemez ve Kasyopya metni vurgulanmalıdır kasyopya -metni- altına çemberlenmelidir de
-
gerçi ilk mesajımda son mesajımda böyle-foruma girişimde;
-
ben sanırım bu foruma ruhçuluk gibi bir başlıktan girerek böyle bi çalışam okuduğumu ve içeriğe dayanakra sunum paylaşma yapcağımı da belirtmiştim yani diyeceğim o ki ne diyeceğimi bilmiyorum ama
din sunucusu değilim -misyoner hiç değil ama aslına bakarsanız öyle oldum-olmuşum- bi çeşit ,bi nevi
bi yerde-bi yerlerde-bi şekilde işte ama neyse

---

karmaşık yazdım biliyorum ama neden bu kadar açıklama yaptın sanal diyebilirsiniz; belki lafları dolaştırdım ama kasyopya dayanağımı belirtmeliyim -"kasyopya demek bizde yüksek bilinç rehberliği demek-başka bir anlam içermiyor; "
bu kadar açık ve net ve kısa sözlü;

Yüksek bilincin ya da bilincin derin-yüksek kısımlarının yardımının-iletişiminin bir tabla tahta aracılığıyla derlenmesi farketmez bu bunun böylece enerji iletişimine dönüşmesi demek
Çünkü Kasyoypa bir tahta aktarımıdır
-
uzaylı zuzaylı, başkaları biz analtmıyoruz- anlatmıyoruz biz -anlaşalım ve kafanız karışmasın ;anlatmayacağız da gelecekte de (bu çarpıtmayla da boğuşmayacağız kim ne diyorsa yapıyorsa, düşünüyorsa onu yapsın artık- )

Bizim terminolojimizde bu
bilinç kaynaklarına /doğrudan erişilmesi ya da bilincin geleceği denilebilir bir ölçüde ;
ya da bilinç derinlerine-ötelerine denilebilir de ama uzaylılar gözünüze girsin sizin hemi

ve işte bunun (bilincin fenomeninin) fiziksel bi fenomen olarak ta bi tahtayla yansıması (bize ne anlatırsa bu işte bu=)

insan tahtaya güvenir-ateş su hava tahta işte bu yüzdendir- thatakafalılar bizi -bizi gidi bizi
içten verilenin-verilebilenin dıştan verilmesi demek-yansıması
zaten öylece olanın doğal fenomeni

-Yani demem odur ki yüksek yoğun/derinç bilinç kısımları ile bi tabla/tahta aracılığla konuşan (ya da konuştuğunu sanan) insanların (=) verilerinden demeç esinlerenerek yazdım hep;
Onlara armağan olunur-ithaf olunur

(=) .. yukardaki boşluk için;
Ki bu insanlar sözüm ve ona ve tırnak içinde konuşanlar hala kendileri olduklarını söylerken??? nokta nokta nokta
-
--
son not;
tahtayı bıraksınlar tahtayı yeter artık-biz varız

sontahtakafalılar -sonnot

---------- Mesajlar Birleştirildi at 07:34 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 06:23 ----------

tahtadan medet umanlar ve tahtayla haberleşenlerle konuşuyorum siz kiminle konuşuyorsunuz allahaşkına
kimden bekliyorsunuz
tahtadan haber bekleyenlere sesleniyorum- siz kimden nerden bekliyorsunuz
bu dürüst açıklamalardan sonra -ki bende tahtadan aldım suyumu şimdi yazdım bak- dürüst çaba ve dürüst sürdürme dürüst iç açış ve dürüst girdirme; dürüst sokuş sözlerini dürüst dürüst bak iyi bak nasılda dürüst sokuyorum sana
tahtakafalılar! bıktım

çarpıtmayın artık fikirlerimizi

---------- Mesajlar Birleştirildi at 08:18 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 07:34 ----------

Celse bekleyen okuyucular var -bende dahil
günlük -belki- takip eden bakan sorgulayan okuyucular var bende dahil
sayısını bilmiyorum ama milyonlar mıdır binler midir?
celse düşmüş mü_ celse düşmüş mü?
heyo yeni celse düşmüş gelmiş ne söylemişler -acaba ne söyleyecekler?
gözünüze girsin; gözümüze girsin; gözüme de girsin -benim gözüme hey
(Laura senin gözüne girmesin emi!)

--
Laura denilen bir kadın var günyüzünden yazdırıyor/bildiriyor- (Laura alınmasın düzeltebiliriz)
(Laura sen alınma sana değil sitem-i sitem/istem - isitem yok sitayişte hata yok! nakemah

--
Laura denilen bir kadın tahtayla uzaylılarla haberleşiyor -ne haber ama
bizde buluyoruz onu -ne haber ama -geleceğe duyrulur-geleceğimize -sabit

--
ya da Laura denilen bir kadın yabancılarla
ya da Laura denilen bir kadın ;kadın kendi zaman mekan geleceğiyle /kendi bilinçaltıyla üstüyle herşeyiyle bunu diyorlar
bu ne anlama geliyor

Amerikadan Laura bildiroyo-bi ara Fransa dan bildirdi bize Laura -hey Laura
Frank öldü bok yoluna gitti hey Frank -Frank ve Laura nın kafası çok karışık- Fizikçi Arky geldi -Arki Lorayla evlendi hey hey- Kasyopyalılar ona sana saldırmıyor dedi hey hey

Laura bildiriyor
Bir tahta aracılığıyla bildiriyor
bu çatlakta kaçırıyor bu çatlakta hey hey
biz sorguluyoruz he
(ne yazmadım buralara ben -şimdi he)

---------- Mesajlar Birleştirildi at 08:18 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 08:18 ----------

Lauranın tahtası eksikmiş olum bi tahtada siz bulun; eksiltin!

---------- Mesajlar Birleştirildi at 08:20 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 08:18 ----------

tahtamı yok olum yeryüzünde Lauranın tahtasına mı kaldınız -siz
Laura haberleşir siz haberleşemezsiniz
zor iş lan bu kanal işi
saldıralar var -yılanla va- çiyanla va -mülayipler var - va da va

--
Loranın terminolojisi boktan*daha iyisini yaparız evet-güzel yerleri var avet! uyandıran
Lorayı seviyoruz hey Laura alınma

---------- Mesajlar Birleştirildi at 08:55 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 08:20 ----------

kanal tıkanık dolu-kanal bronşit oldu-kanal porçöz-kanal evlendi kanal boşandı

---------- Mesajlar Birleştirildi at 09:38 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 08:55 ----------

lugol geldi tuz bitti-salamura yağlı gitti hey hey
et yi et yi hey hey hey
-

arkadaşlar daha dürüstünü ya da açığını denesem ne yazardım bilmiyorum;
bir baştan alacağım;
hayat karmaşaydı, bulanık ;cevaplar aradık, arıyorduk
bi karmaşık dünya yaşamı -diyeceğim ne saçma ve bulantılı
Kasyopya diye bir metin gözümüze girişti (ilişti)
biz zaten böyle şeyler okuyor arıyorduk

bu veri bize dünyada/gerçekte olan olayları çok azımızın bildiği, gerçeğin aslında sandığımız gibi olmadığı, bir rüya ve ilüzyon olduğu ancak aynı zamanda, gizli hükümetlerden /kontrol planlarından-düzeninden ve uzaylı işbirlikli teknolojilerden üst boyutlu varlıklardan ve onların kontrol manipülasyon planları-düzenlerine kadar karmaşık parçalı bi sürü veri vb. içerirken ve bunlardan bahsederken "biz biriz" ve aslında tüm bunları biz yapıyoruz ve her birimiz tümvaroluşa sahibiz de da diyor ve ekliyordu _
işte millet bunlar oluyor biz bunları yapıyoruz biz diyordu özetle;
işte millet;

göremiyorduk katrilyon kere katrilyon gezegende yaşam vardı uzayda bizim evrenimzide hatta yerel bölgede oryon da bile 3bin küsür gezegende-gerçeklik farklılarları öne sürüyordu-algı farklıları; bu nedenle göremiyorduk biz

şimdi ben bunları yazıyorum masal diyor gocunuyorum ben abi
gocunuyorum ulan gocunuyorum ve bi daha gocunuyorum ben gozunuyorum tamam mı ben gocunuyorum
gördüğüm yeri görmüyorsun ben ne kaçırıyorum bana göster olur mu? olur mu? şimdi hemen göster neden ben bu masalda bunca takıldım ve ısrar ediyorum ne gördüm ben yaşadım he; ne gördüm de bunda bu kadar ne var yüreğimde bu kadar benim de ben bunda bu kadar ısrarcıyım ve talepçiyim ben

anlatamadık hala anlatamıyorum
Şimdi bunlara inanılıp nası paylaşılmaz ama; nası paylaşılırda onu da soruyoruz

bu uzaylı işine çok taktık-Üst uzaylı grup
bu çok karmaşık geldi-acı geldi travmalı girdi, bizi en çok endişelendiren zorlayan bu oldu- bayaa travmalı bi iş bu - matriks benzeri kurgu hikaye bu
bunu böyle görmek-olayı böyle sanmak ve yanlış algıya çekmek belki bilmiyorum anlatamıyorum tam ama bu idi, meselem sanırım bu olmalı benim
Durum böyleyse bu veriyi sunmak gerekliydi, ya da her açıdan insanlık geleneğinde böyle bi açık veri yoktu; Eğer bunlar gerçekse diyorduk ama biz kabul ediyorduk ki gerçekti bunu da yazmalıyım ben
tüm insanların bilmesi ve okuması gerektiği üzerine hala da ısrarcıyız-Belki cevap bu değil ama- olmalı değil
bu veri bi yangın ve tutamam

neden saklanır ya da açıklanmaz ya da daha fazla kitleye ulaşamaz ve sorgulanamaz -eriştirilemez ve sorgulatılamaz
ısrarcıyız neden denenmez ve gözlem altında tutulamaz ısrarcıyız neden başka denemelerle geliştirilemez-
Neden Lauranın yatak odasına girilemez ve bir bilim ekibi kurumu-kurulu gözlemi de girmez
haberlere ve gazetelere konu neden olmaz ısrarcıyız neden
neden kimse önemsemiyorken ben bunda bi şey görüyorum ve tüm dünya adına tüm dünyadan fazla önemsiyorum bunu?

-yüreğimdeki tüm bu şeyi ve katranı boşaltmadan durmayacağım sadece neyse ney; farkedilmek istiyorum artık-bu verinin farkedilmesi; lanet ya da bişeylerin farkedilmesi ve bizim iyileşemiz yaşayabilir olamamız ya da dünyanın yaşanır olması -az zorlanma- belki bilmiyorum sonu umudum ama -bencilce evet- öyleyse öyledir de- birilerinin bizi ve yaşamlarımızı farketmesi,
-rahat ve kolay yaşama yolu aramaksa
evet öyledir olabilir
tamam ben yanlış yazıyom o zaman
gerçek duygularını ifade et
aşağıdaki parça yazımlar -bu böyle olmayacak
-sesli düşünme

eski yazım -hep böyle zaten /yanlış yazdıklarım yani bir kısmı bunun

dünya gündemine girmez ve neden küçümsenir ve neden al aşağı edilip paylaşımına ve sorgulanmasına girişilemez (kime ne?)
neden anlamadan dinlemeden hemen (anlattın mı?)
belki ben yanlışım evet ama
belki insanlar için endişe ettik, belki acıdık belki acı bilmiyorum
-acıma fikirlerine son ver artık

bunu insanlara anlatmak istedik ama acıdan ama anlamadan ama herkes herşeyi bilmiyor hissetmeden bilmiyorum ve tam tanımlayamıyorum artık herşeyi
kelimeler beni bulsa keşke
-insanlara acıyorsun ve kendine yerinde; tökezliyorsun görmüyor musun;? bu açık

belki dünya gerçeği buysa herkes bilmeli dedik,
biri benim acılarımı dindirmeli dedin /görmeli ve farketmeli ve bana ilgi sunmalı dedin

tamam insanlara acıdık-kendimize de acıdık evet ama
belki egosal pay çıkardık ne farkeder ben yazamasam da neyse o işte ben kabulüm buna- ego mego
belki insanlar bilmeli dedik; belki bende bilgi var dedik -kimsenin bilmediğini biliyor hissettik; -özel bi şeye sahip mi? nitelikli mi? bilmiyorum da -Bizde var sizde yok mu dedik; dedik mi bilmiyorum bunu
hayır ben özelim dedin
-herkes özeldir herkes der demez mi? bu değil mi yani?

sorumluluk mu hissettik ya da hissetmedik bilmiyorum ama egosal galiba neyse işte itraftır tam tanımlayamıyorum -kendi çabalarımdır yanılgılarımda her neyse subjektif bunlar
bi insan bu kadar kötü boşaltabilir içini -çok yol, çalış
özitiraf ya da özleleştiri tabi ki sağaltıcı bir süreçtir

bu veriyi dolaylı ve içerimli paylaşma göçebeliğine ya da seferberliğine giriştik savunmakta ve artı ve internet alanlarına uğradık;
kendini olmasın sakın
ben buldu mu

Kendi felsefemizi bundan dolayı üstünledik mi bunu üzerinden belki bilmiyorum da
kaynaktan dolayı; ona eminlikten ve güvenlikten saf atıp tuttuk ;

Bazı yerde açamadık, bazı yerde açtık farklı yorumlandı bizde karmaştık/çuvalladık ve işin içinden çıkamadık
ne deneceğini bilmiyorum
çuvallama olağan insan öğrenmesi buna dahil

içimde bir rahatlama ve bırakma kurtulma hissi de arayarak yazıyorum, kendim ifade etme hisleri, temize alma-çekme, ne de bilmiyorum aslında tam ifade edemiyorum
kaçış arıyosun yüzleşme değil

Yani güdümü, yazınımı, yolumu, oluşumu tam itiraf ve aktarma arıyorum desem tam yeridir
yalan

"ya işte arkadaşlar bizim her birimizin ve hepimizin (aynı ve eşit-birlikte) geleceği ve üst iletişimi-bilinci olduğunu söyleyen bir grup(aracı ya da grupla temas yoluyla- ya da bunun bilinciyle) iletişim fikrinden sağılan ve yola çıkan ve bunu öne süren bir yazdırımın-yazdırmanın ve verinin esintisi ile kişisel işi/boyu aşan söylemlere giriştik sanıyoruz acı çekiyoruz galiba bunu çözümleyemedik

ve tabi ki ben kendimi esinliyorum ve grup adına konuşamam benim denemelerim kendim bireysel
ve tabi ki kimse bana mümessillik vermedi sunmadı -böyle bi şeyde olamaz sanıyorum- bireysel çaba ve deneme de -yani bireyselliği son tahlili de yine de tartışılır ama yine de

işte arkadaşlar neyse ney bu şeyin-şeylerin içinden çıkış yolunu bilen var mı? size sormam söylendi?

---------- Mesajlar Birleştirildi at 10:31 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 09:38 ----------

arkadaşlar yaşadığım duygusal, düşünsel ve yaşamsal karmaşayı aşmaya (ve ya da çözümlemeye) ve gidermeye çalışıyorum sadece ve ya da bildiğim inandığım tek yol bu; Daha korumalı bir yaşam için itiraflar -içdökümler kendini açıklama ve çözümleme süreçleri önerisi -bir tavsiye bu bana ve size de olabilir
-bireysel ve subjektif olabilir- kişisel karmaşa ve duygusal da

anlatamadığım başka yoğun kişisel geçişmeli süreçlerim (yaşam anlatılarım) ve yaşam çalkantılarım/zorluklarımda olabilir, duygusal boğulmalar ve yanlış izlenimler, yaşamda hata gibi görülen şeylerle boğuşma -eleştirme/eleştirilme ve yargılama/yargılanma her şey, istediğini yapamama-
birini öldürmemiş olabilirsin ama başkalarının onaylamadığı ama kendinin onaylacağı başkalarını rahatsız eden bi şeyler yapmış olabilirsin örneğin
bu mu yani
ahlaki çatışamalar ve duygusal yaralara -yararlara da girmiyoruz sanırım ; bunu biz aşmalıyız evet ama nasıl

Bunlar bunu etkiliyor ve tetikliyor olabilir ancak her nasılsa işte son yıllarım Kasyopya verisinin takıntısı diyen bir adamla karışık yazıyorum bunları; Adam laflarını araya sokuyor ve repliğimi boğuyor
bu adam bencilin teki ve beni inciten kişinin ta kendisidir
vay öyle mi görülüyor ordan bakınca

burda anlatılan gerçekliğin üzerine dünyaya acımakla geçti, bilmiyorum ki,
Dünyaya bilgi erişmekle coo
Ya bile biri beni ifşa etse kabulüm
eğer bu beni rahatlatacaksa
kendin çözümlemelsin
dertlerini yan

sanırım yaşam bize bir yaşam vermediği için pişmanız ve ilerlemiyoruz kendimiz öğrenip yapmıyoruz ondan bundan ve koşullardan bekliyoruz ama bu beni nereye vardıracak notunu da ekliyoruz buna bir serzeniş olarak
tamam ağlamayı sızlamayı bırak demesi kolay
büyü bebek
ya ne kolay
o

-
tamam anladım herkes aynı kaderi paylaşıyor siz nasıl yaptınız bunu?
zamanı gelince herkes anlar
bu yapı ve matriksel mi ilgili? mozaik-duygusal
bir anlamda
içimden sesler duyuyor ve kim kimle konuşuyor ve kim cevaplıyor belli değil ve bunu açıklamak istedim ama nasıl sorusunu da sordum
sen yap
bi adamın içinden ben yazabilir miyim o kendini yazarken ve yazıyor sanıyorken ve onu bu aynı anda yazıyor ve okuyor
bu oldu
şimdi mi
aman ne komik
ben nerdeyim
-ne tür bi delilik türü bu! amnezi-histeri -

---------- Mesajlar Birleştirildi at 10:56 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 10:31 ----------

histeriyle ilgili vikipedi başlığını okudum da bu tazyikli su olayı
evet ne varmış bunda
bunu kim diyor
biz diyoruz canım-hipokrat kim
bu işe yarar mı
neden olmasın kimbilir
/kimliğimi karıştırmayın
hipokrat bu kanıya nerden vardı acaba şimdi bunu merak ettim hayal dünyası çok genişmiş adamın
gerçekten şakayı bi yana bırakırsak
bu tazyikli su olayı
erkek için bir benzeri
aynı bölgeyemi
evet evet evet
bu şaka mı?
neden olmasın
soğuk
evet
mafsalları karıştırmış adam
,
burda bir modern terapi çeşidi yaratmaya çalışıyoruz canım araya girme -ses verme
,
bir saniye sorucu gerçekten merak ediyor-bu kanıya nerden vardığını
düşün

Son düzenleme:

ls2

Kahin
Onursal Üye
olabildiğince açık sözlü başlığında bile bu kadar karmaşık olmayı başarabildiğin için tebrikler Sanalmanik :)
diyelim ki bende kasyopyayı doğru kabul ettim inandım. ne olacak dostum? benden/bizlerden ne bekliyorsun?

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
böyle bi öneri içinde değilim
ben sadece kişisel rahatlamaya girişme içinde yazdım ifadelerimi

temelin dağ başındaki kriko isteyememe fıkrasını anlatacaktım ama sanırım daha önce anlatmışımdır

---------- Mesajlar Birleştirildi at 06:30 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 05:24 ----------

-daha dürüst bir tanıklık için deneme-açık

2004 yılında ilk bilgisayarımı aldığımda çok sevinmiştim. İlk kişisel bilgisayarım. O yıllarda yeni çalışmaya başlamışım ve DSL internet yeni çıkıyor ve bulunduğum ile yıl sonunda geliveriyordu. Hemen ön abonelik başvurusu yapıyorum ve bi kaç hafta sıra bekledikten sonra internetimiz bağlanıyordu. Ne macera ama geceyarısı bilgisayarcı arıyorum felan. Her işe koşmam böyle. 49 TL ye 256 kbps sınırsız internet. Çok seviniyoruz tabi.

52k çevirmelileri biz çok kullanmadık ve MiRC’in az ucundan kurbanlarıyız biz. Biz MirC için kullanmadık bunu. belki eskiye özlem arada ama Mirc bi tuhaf_ Kast hatırlattı bana şimdi neden? Bunu soruyorum şimdi hemen
İller arası diyalog bizi aşar, Bir sosyalleşme yolu ilginç, Şimdi hatırlıyorum da insanların ihtiyaçları vay be dedirtiyor ne günlermiş. Biz ne karanlıklardan ya da aydınlıklardan çıkmışız ve ne değişimlerden geçmişiz, (toplumsal da) ,

Telefon çaldırıp uzayla görüşüyomuş gibi hissetmek. Telefon çaldırmaları ile kurulan bi sürü dostluk var, ne ilginç; Neden bunları anlatmıyoruz biz, Eskiden böyle anlatırdık, İnsanlarda tatlı bi telaş ve tuhaf bi heyecan vardı- sönmeden önce-gece

Bilgisayar bizim için şu demek. Araştırmak öğrenmek ve keşfetmek, bağlı olmak, erişebilmek,
sınırılılık
dünyaya bağlanmak, veri deposu ve ulaşım, Bedava film ve müzik indirmek, okumak, gezmek her şey, erojen içeriğe (ya da istediğine) ulaşabilmek ve araştırma yapabilmek-her şey -;Anisiklopedinin körsel khali

Genellikle o yıllarda iki yüce amaç için kullanılacaktı. Birincisi malum erkeksi ve kadınsı şeyler arzular felan bunu herkes bilir geçelim burayı açmayacağım, Bu da büyük bir sevinç insan için

Diğeri ise malum o yıllarda ya da öncesinde okuduğum sınırlı erişimli kanal şeyleri/masalları. Kanal bilgileri denen şeyler ve izlenimler
İlk başta ne inandık bunlara. Dünyadan insanlar seçiliyor ve yükseltilecek. Hemen içinde bulduk kendimizi, demek bu oluyormuş ha. Yıllardır böyle bi şey arıyor gibi hissettik. Bi şeyler bulmuştuk. Hemen inanıverdik.

Binlerce denekle örnekleyebilirim ki/ya da örneklenebilir ki farklı anlamları var. Kandırılan kuklacılar..
Bugün daha iyi görüyorum.
Bugün ne görüyorum bilmiyorum.
Ve cevapları biliyorum kısmen artık.
Sanmıyorum ama daha iyi cevaplarım var sadece.

Kanal bilgileriyle muhabbetiyle tanışmam
Özel hissettirdi ki ilginç başka şeyler de var. İlginç bir kitapla ilginç bir şekilde karşılaşmak ve yarı istemsiz bir karmaşayla satın almak, olmadığın bir yerde tesadüfen bulunmak gibi bi şeydi bu.

sonrası okuma süresince tuhaf duyguların oluşması, ısı basmaları deneyimlenmesi, Kitap içindeki meditasyon uygulamalarında kendini tuhaf hissetme. Bi yerle bi şeyle iletişim kuruyormuş hissetme, Hep açıp insan bunları debertmeli. Bunlar neden oluyor-oldu. (ne oldu da oldu?) (mekanism) İnsan gerçeği. Örneğin hipnoz kurumu var. Araştırma kurumları. İnsan gerçeği incelenmelidir –topluca. İki kelimeye/ilkeye sıkıştırılmamalıdır. Bunlar deneklerle ve geniş gruplarla araştırılmalı. Hep eleştiren yazılar yazılır bu insanlar hakkında ve dalga geçilir bunlarla. Bu yanlış bi toplumsal tepki. Bu toplumsal patolojinin ve sosyolojinin ve bilimin de araştırma konusu olmalıdır. Toplum çözümlenmelidir. İnsan zihni ve ihtiyaçları ve karşılıkları çözümlenmelidir. Olaylar da öyle-

Geceleri meleklerle konuşan ve koruyucu tanrıya/tanrılara inandırılan insanlara ve çocuklara; iyiler ve kötüler olduğu ve kötülerden koruyan iyilik melekleri olduğu, karşılıksız koruyucular felan olduğu anlatılırsa. İnsanlar süper kahramanlar felan arar neyse bu. Her neyse bunlar gerçeğin parçasıdır, içindedir.

Çocuk, çocukken yüzleştirilmeli gerçeklerle ama insanlığın elinde gerçeklik olsa, gerçek olsa . Zorlu yaşam koşullarıyla çocuklar karşılaştırılmalıdır.-tanımlanmalı ama kaçmayın-yalnız da bazen evet ne olur
öğrenmeyi öğrenmeliler. evet yalnız da; yalnızlık yalnızlık değil siz gruplarla yapın
Mücadele etmeyi öğrenmeliler. Başetmeyi,. başetmeliler-Sorundan kaçmayı değil

Fazla korumacılık ya da baskıcılık, aşırı şefkat (ki acıma da bunun içinde)( bunlar .. insan için. Çocuğunu at bırak sere serpe büyüsün onu acıya ve doğaya teslim et. Çocuğuna acıma ve fazla gereksiz koruma-güven. Üzülmesine ve ağlamasına izin ver, Kırılıp incinip (kırıp döküp) kendini onarmayı öğrensin. ve kendi onarmayı öğrendin-bırak bozsun_ Hayatla başetsin-başetmeyi, Hayattan aldığımız ders bu sanırım.
tam bu değil benim bu dediğim ama olsun bakalım bu olsun

Bilgisayardan önce kitaplar vardı evet. Eskiden ansiklopediler, dergiler gasteler her şey vardı.
(flashback karışması- bunların nedenlerini hep biliyorum-soracağım size)

Gençlik yıllarında psikolojiye merak sardık. Merak sardık çünkü kendimizi çözümleme, giderme ve iyileştirme aynı zamanda da uyumlaştırma ihtiyacı hissediyorduk. Toplumsal olarak zorduk. Zor yaşıyorduk. Fiziksel, mental ya da zihinsel zorluklar-acılar içindeydik ve evet ne var bunda durduk yere evet durupdururken hemde -sebepsizce -biz- zorluklar çekiyorduk. Dış dünyada, dış doğada oyun oynamak bu güzel-keşfetmek bu güzel_ Bizi bir toprağa salmalı ve bırakıp kaçmalı,
Ne zordur insanın kendi kendinde büyümesi

Sosyal sorunlarımız/fobilerimiz vardı. İletişim sorunları. Duygusal kökler-yükler ve sorunlar benzeri zorluklar-acılar ve incitilmeler zordu_
Paylaşımsız bölüşümlülük zordu; Eşitlik zorlamaları eşitlik ölçen akıllarda yaşar
. Çocukluk travmaları acı çekmeler, ,incinmeler-incitmeler de zordu; incitilmeler de belki. Kendimizi araştırma ve keşfetme ve iyileştirme süreçleri arıyorduk. ya da aradık ve de ; Gerçi biz (bazılarımız) belki de herşeyi arıyorduk. Soruyoruduk. Bilmiyorum şimdi. Bulabildiğimiz herşeyi okurduk. Okuyorduk değil içerdik-içiyorduk demiş-ti birimiz.

ve felsefe sosyoloji ne olursa okuduk, Klasiklere kadar, Zen budizme kadar, transandantal mransandatal meditasyon felan bilmem ne? O taşın altında yok bu taşın altında var mı? arkadaş

Arayıştaydık. Duygusal zorluklarımız vardı. Yaşam kabuslarımız vardı.

İtiraf ediyorum. Seçilmiş-seçmiş ya da özel vb. (tanımlanamayan ya da tanı konulmayan) hissettik (hissedenlerimiz oldu olmuştur-çoktur-hala da var da öyledir evet ne var bunda şimdi soruyorum size- herkes kendini seçmiyor mu?)
ve özel ya da görevli gibi şeyler.
Birileri çıkıp insanlara acıyan, acıyıp duran, her acının üstesinden gelemeyen böyle mi olacak
bilmem sen düşün
Birileride diyebilir ki insanları kurtarılmayı bekleyen aciz zavallılar olarak görürsen işte sonun bu olur? bilmem

işte ya da kendini işte (acımasız ve zavallı) aslında
bu da dünyada kendince melek olmaya kalkışan birileri her zaman var ve olacak
bazıları melek olduğunu sanarken şeytan olur evet- o ne ve kim?
bazıları melek olduğunu sandırılmakla kandırılır -herkesin kandırılma yolları farklı bunları anlatalım mı şimdi?

-
Altta bi aklın /durumun/duygunun ya da benzeri, bunu onamadığını ve kanmadığını da aslında ve zaten bunu böyle kavramadığını kaldırmadığını daı biliyorsun ama (bunu başka basit örneklerle geçiştirebilirim ve anlatabilirrim -eğer ısrar ederse herkes gösterebilirim saçmalıkları -ekmek yiyen köpekler etoburdur) ama yine de bu sürecin içindesin bu tuhaf_ bunu anlatıyorum şimdi anlatacağım size_ Ben neden bunlara kandım kandırdım
kandın kandırdın beni_

Evet mantıklı zihnin bazen onaylamadığı tuhaf bi duygu geçişi bu, Bazen böyle şeyler olur hayatta

Evet
Yüksek evrenden ya da farklı kökenden ve dünyadan-dünyalardan gelme varlık olmak fikri ya da hissedimi benzeri ya da kendini böyle hissetmek benzeri tonlamalar da kimimiz zaman zaman taşıdı sanırım.,
dünyaya görevli gelmişler, atanmışlar. Hissettiriyorlar bunu. Bir de satıyorlar -kanmaca daha ne olsun işte sizde ne var ne yok?

hayata karşın-hayata nazaran bir bulutsu hal (gerçek gerçeğe yani) bir hayal kopuş hali bu -masal-neyi anlatayım canım işte görüyorsun

Bunları okuyup bakınıp (içine düşüp tuhaf sevgici olup olmayıp tam sonra da) tam ters köşe mi?
belki evet belki hayır bilmiyorum tam şimdi bunu ben bi düşünceceğim imdi hemen
,
Bu özel bi programlama mı? CIA mi?
neyse neydir neyse ney geçer biter gider olur hey hey hey

. Gerçekten dünyada kitlesel manipülasyon olabilir mi?
bilmem sence var mı?dır?

nasıl bi şeyin içindeydik oldum
bu düşünme yumağı nerden sarılıyordu insanlara
ve neden vardı.
İlginç

--

. Kanal bilgileri adı altındaki bilgiler. Işık sevgi dili ve edebiyatı bu yöndeki yayınlar bi süre merak konumuz oldu evet. iligili içinde canım birincil ağız tanıkım ben bu olaylara
çok yedim bu salata masaldan az sonra doydum kandım oldu msansdım
sanamam ben ama
neyse
bu boşver şimdi madete gelelim sadet öldü
(subjesiydim-subjesiyken -kısmendir değildir ne farkeder bana dediler ki sen sanal değilsin_ bana dediler ki sen manik değilsin bana derler ki sen o değilsin bu değilsin _kismem kimim ne farkeder a kuzum_son olacağım mıyım önce olduğum mu şimdi)

tuhaf insan grupları-bulutları
farklı yönlere savruluş
Arkadaşlar uçmuşlar

Kasyopya okurken bu sefer bu uçan arkadaşlara uçan halıyla yardım etmek istedik şeyden toplarken

bunları araştırıyorum ya da yazıyorum şimdi ve bu grupları inceliyorum okuyorum. Artık değil ama eskiden yaptım, çok gözlemledim dıştan da bir süre

Her neyse bilgisayara dönelim

sanal gider sanal biter sanal gelir sanal biter sanal biter _biter mi sandın biter mi sandın )

Her neyse tekrarlanan bir iki rüyam olduğu kalmış aklımda çocuklukta onları durur durur oynatırdım geceleri rüyamda . Rüyada farkına varır ve bu rüyalara geçerdim bazen. Bunları araştırdım büyüyünce. Tekrarlanan rüyalar ve rüya temalarım ile ilgili bir arama yapıyordum Google da. Ben altavistayı biliyorum Google yeni icat belki bilmiyorum altavista mıydı Google mıydı. Karşıma bir forumda yanılmıyorsam benzerlerini yazan arayan insanlar ve altında da uzaylı kaçırmaları ile ilgili yorumlar vardı sanırım şimdi öyle hatırlıyorum. ;bu konuya girdim daldım .Konuyu araştırıyorum ve bulabildiğim şeyleri okuyordum

İşte bu dönemlerde her neyse bu Kasyopya olayı bi kaç kanal bilgisi gibi bi kaç defa karşıma çıktı ve çoğu belki bakıp bıraktım okumayı ya da ilgili bulmadım. Ama her nedense sonra belki aklıma geldi yeniden tekrar karşıma çıktı ya da ta memin değili mve hatırlamıyorum sonra belki bir istek ve çeki mdaha duydum her neyse okdum döndüm baktım derinden bu sefer
.çok tekrarlı okuma ve çok sık okuma yaptık _hala da yapıyoruz ki ne olur yani diye;
derin kazı enkaz yığını dur be olum

Burdan sonra hayat bir Kasyopya işte ne anlatayım.
Bir din sahibi olmak gibi değil ama bir içerik sonrası oan bulanmak mı? tanımlayamadım tam çıkamadım işin içinden şimdi _tanım ne?
tanım şu_ hayat ayarı -kasyopya olmak-kasyopya olmak _düşen tanım yani
hayat bu

Bir ideoloji mi bilmiyorum ya da onun gibi mi? Oalbilir ama tam değil-sanmam bu benim yorumum
. Bir bulaşma bir tanışma –; tanımlayamıyorum.
Artık o var- artık kasyopya var -iyi de kasyopya sensin? başka anlamda o zaman

(hayat biter yarım kalan kartlar açılır heyhehey-heyheyhey)
(hayat biter -hayat kalır-hayat gider -heyheheyeheyheyhey)

(devam edecek ya da düzeltilecek -18.04.2016 -19.04 düzeltmeleri ile ve kısa eklemeler)

Son düzenleme:

ls2

Kahin
Onursal Üye
hem linklerden hemde nette baktım biraz kasyopya nedir böyle karman çorman.. gayet net bir temel dayanağı olmalı, nedir? bir gerçeklik iddiası bu kadar karmaşıksa gerçek değildir gibi geliyor bana..

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
bunlar sizin yorumlarınız cevap verim mi donkişot ama istersen taşınalım sohbet kutusu ya da başka bi yere kişisel soru var mı? benim subjektif yorumlarım o zaman donkişot ben neyini savunayım şimdi; subjektif olduğumu mu? olduğumuzu mu?

sohbet kutusuna cevap yazıcam -bu başlık kasyopyayla ilgili değil-benim genel kendimi anlatamama başlığım

---------- Mesajlar Birleştirildi at 08:16 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 07:21 ----------

zarar ziyan döküldü ortaya ölüm kadar rahatmış ayrılık_bak söyledim

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
çalışma bi yana-imzamda gördüğüm metnin giriş bölümünü görünce -dünlerde-
daha iyi /yenileştirilmiş bir metin hazırlanmalı, hazırlanabilir diye düşündüm
çalışamayan ben bunlara kafayı takmış -ben yazsam ne olacak ama bir metin yazmakta istedik gerçekten

-bir soru denemesi-

kasyopya nedir ne değildir? bence?
Kasyoypa uzaylılar, bilgiler, bilgi verenler,arayanlar çağında ; ezoterik vb. içerik arayanlar için ya da mistik vb. ruhsal arayışları olanlar için bir kanal bilgisi gibi duruyor
-başlangıçta tabi

neden başlangıçta?
mesele daha derin

neden derin? (ya da daha derin?)
derinlik derinliktir ve alttadır-alt vardır taban ve diğer yerlerde

derinde ne var?
farklı bir algı
ya da belki tanımlama kimbilir

bu meseleyi açacak mısın sen bizi çıldırtacak mısın?
eğer öyleyse ne sevinçli, merak ve cazibe uyandırıyor mu size sorayım ve olmadıysa baştan başlayayım

kanal bilgisi nedir?
kanal bilgisi şudur, çok geniş ama genel olarak bir medyum/alıcı vb. vasıtasıyla,kanalıyla alınmış derlenmiş ruhsal bilgi ve ya da ruhlarla gelecekle/bilinmeyenle iletişmek işi ya da denemesi olabilir-denilebilir
-başlangıçta

herşeye başlangıçta diyecek misin?
hepsi subjektif yorumlamalardır ve farklı algılar sunulabilir- binlerce sonsuz tanım
derinlemesine incelemeler bu kavramları her zaman derinleştirir ve farklılaştırır da ;eğer gerçekle ilgileniyorsanız ve gerçek peşindeyseniz bu tip tanımlamalara ihtiyaç duymayacaksınız bir süre sonra bunu görüyoruz ve söylüyoruz şimdi;
-ben taşlarla ilgileneriim kuşları severim gibi evet ve ağaca hiç bakmadım çünkü ben mamut uzmanıyım canım ruhlar nedir?
eğer bir gruba sunuyorsanız bunu; algılayıcı grubuna; böyle tanımladık
tanımlamalar sadece genel bir algı oluşturmayı deniyor (ya da yüzeysel bi giriş için- ou evet devamı var siz isterseniz neden olmaz bunun- merak kediyi öldürdü)

daha açık yazamaz mısın sen?
kimbilir denerim
daha açık olursak fenomen bir yana; bu bir bilgi vericiyle iletişmek suretiyle bilgi oluşturmayı denemek bilgi oluşturmaya ve vermeye girişmek işidir ve veri almak -sunmak- denemek işi süreci ve bunun sonucu parçası oluşan bir bilgi yumağı ve veridir
daha açık- subjektif ama
-tanrıyla konuşmayı denemek canım ya da meleklerle ve İsayla iletişim kurmaktı örneğin Laura için bu örnekte
ya da İsa kanalıyla bilicilerle -iyi ruhlarla ve varlıklarla ve evrenle iletişime geçmek, bolca iyiniyet çabasıdır

bunun subjektivitesi sonsuz ölçülebilir-biz bi şey iddia etmiyoruz-araştırın görün
dünyada bu fenomen var ve biz şimdi bunları avuç çatlak olarak ele alacağız öyle mi? ve evet öyleyse bu halde çatlaklar aramızdadır;

Örneğin bizde Türkiye de Bedri Ruhselman vardır -yıllarını bu süreçlere adamış- bu süreçlerle çok uğraşmış
(bedri ruhselman çalışmalarını sevmiyoruz ya da -şimdilik- yetersiz buluyoruz ve bu konuya girmeyeceğiz)
(bu onun kişisel değerini/önemini azaltmaz-veri bir karmaşa -daha iyisi varken kötüsünü kullanır mısınız?)

Dünyada benzer bi çok grup ve takipçisi vardır ya da olabilir ama çağlar boyu insanlık bunla uğraştı; ve herşey gibi bununda sahtesi ya da kötü ve iyi örnekleri de çok piyasa da değil mi canım
-İnsanlık geleneğinde bilinmeyen bir alan ya da az takipçi-her neyse bu-subjketif o halde

neden Kasyoypa farklı?
farklı ama ben bunu nasıl açıklayayım, iyi bir gözlemcinin gözlemine sunulur
sen öyle değerlendirmezsen ben ne yapayım canım şimdi

bu açıklmayı Kasyoypayı daha derin ve farklı anlatmaya çalışmak üzerine yaptığıma göre (dünyadaki en ilginç ve beklenmedik olay hatta -benim için olsun bu şimdilik) devam o halde ve şunu söylebilirim ben
ve evet bunun üzerine -ilk bakışta- kasyopya -bu alana ilgisi olanlar için- bir ruhsal bir tebliğ/ruhsal bir bilgi yumağı ya da tabanı gibi duruyor ve görülüyor

hala başlangıçta-neden başlangıçta
herkes okumalı ve herkes ilgili canım -farketmez-okuyabilir bizce okumalıdır

bir fizik profesörü de mi?
evet ve en çok tabi o okumalı

sonraları ne oluyor?
bir fizikçide onunla ilgilenebilir evet her nedense bir çakma
ve bir materyalistte ou evet-materyalimiz bolca destekliyor

bu neden bu açıklama?
güleç -sadece güleç

materyalistlere bunu mu okutmak istiyorsu nsen?
ou neden olmasın belki severler

neden?
bizce öyle

neden ama?
bunu okuma sağlar-nedeni

neden ısrarcısın?
ısrar pozitif

-pozitif iyinieyet

iyiniyete dayanarak mı bunu söylüyorsun?
evet ve hayır

hayır olan ne?
algılayıcının iyiniyeti farklı olabilir kişisel nedenleri ve semptomları olabilir ama genel iyiniyet yorumu

ama ne farklı?
farkı içinde -dışında değil

neden böyle konuşuyorsun?
algılamak için-alıgılayıcıyı etkilemek ve değiştirmek ve ona yöneltmek bir bakmasını sağlamak (için yollar arama) ısrarla evet-bunun üzerinde duruyorum ısrarla şimdi hemen burda oluyor bu-oldu da

iç karalamalar tam düzeltilemedi-
- başlangıçta, ve kimimiz onu sevmiyor- diğerlerine göre çekici -zor bu
- ve bu kanal işi de bi çeşit çağrışımlama, uzaylı görme vb. yollarla yazılmışsa? bu bir çeşit yorum ama
-ruhsal ve dünyadan veri almak ve dünyaya veri getirmek işiyse bu alanda arayışları olanlara sunulan bir veri evet
-temel ruhsal bilgi oluşturan yayan ve veren gruplar arasında arayanlar çağında böyle hazırlanmış sunulmuş bir metin gibi duruyor diğerleri arasında -başlangıçta

insanların ruhsal arayışları nerden geliyor?
bunu bilemem ama din faktörü var, Dini sorguluyor insanlar ve buraya kayıyor
Örneğin doğu öğretileri var; buraya, buralara göz atıyor ve buraya kayıyor
(belki ama)
Bu dinin yetmemesi, dini sorgulanması ve tanrı kavramını din kavramının eğretileri ve çelişkileri ile ilişkili mi? olabilir, Ya da dünyada gizem algısı- bilgi arama arayışları
dünyanın tüm çelişkileri aslında ve gerçeğinde

neden Kasyopya okumayı öneriyorsunuz ve neden başladınız nasıl?
neden öneriyorum. Dünyadasınız ve okumadınız-henüz okumadınız bu yüzden

be ne demek?

çünkü okumadınız

görülmemiş bir deniz kıyısı mı?
oo evet manzara mükemmeldir bazen -görülmemiş sahte

neden başladınızı önceki yazılarımda yanıtlamayı denedim ; hayatın bir parçası

neler kaçırdığınız görmek istemezsiniz? ve ben biz şimdi olağanüstü-dışı bi şeyler kaçırdığınızı/kaçıracağınızı söylemekte gecikmiyoruz-hemen bizler bir bilet tavsiye ediyoruz yolculuğumuza

elinde olsa tüm insanlara okutana kadar durmaz mıydın sen?
tam bu değil ama canım şu -belki yo dünya gerçeğine asana kadar resmini durmazdım sadece

neden böyle?
ben okudum oldu

çarpmanın etkisi mi?
olabilir neden olmasın

ne çarptı seni?
veri ve sonraki süreç diyebilirim ama bu açık ;çok şey kaçırıyorsunuz sadece bunu söylüyorum -çok şey bilmiyorsunuz; yanlış bilgi değerlendirmeleri ile heba oluyorsunuz buna ne gerek var- yanlış bilgi yoğurmaya doğurmaya bu bir sebep evet iyi bir sebep
kişisel kalıbı olanlar farklı ve kendi yaşam tutumu ve bilimi bilişi olanlar onları kayırmıyorum ben şimdi
stabil iyi olanlarımız, tutumu ve tutunumu iyi olanlarımız için konuşmuyorum (ve hiç karışmasınlar bu yüzeye belki ama muhtemelen ama olası) ve akış yaşayanlarımız için

bunlar kimler
ayırmayacağım ama dağda sörf yapanlar-şeyimden aşşa diyenler ve zaten yaşayanlar hiç kaçırmayanlar onlara sözüm yok
yani doğal bi enerjisi olanlar evet yaşamı yakalamışlar şimdi
ne yapılacağını ve yaptığını bilenler yaşamının peşinden koşanlar zevkinin ve arzunun ve yaşamın içine dalan-dalabilen işte takılmadan öyle içinde var olan-olabilen içindekiler evet kısaca -genel ;-genel- bir amaç yolu -kendince- hayat yolu güdüsü -emeği ve değeri -değerli bir amacı ve bilgi birikimi tazeleme bunları bozacaklara önermiyoruz bizler
- yani kafasını kaldırıp böyle şeylere takılmasınlar kendi amaçlarının peşinde koşsunlar ama tökezleyenlere ne diyeyim bulamadım

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
... ve şu
sanırım hayatım bir duygusal karmaşaya, duruma -karmaşalara asılı kaldı ,
yada kendime
bunu dışında dünyada ne yapılacağını bilmiyorum
kendimi tekil ve bölünmüş ya da insanlarla geçişemez ya da iletişemez ve zor iletişir ya da iletişileni başkası-öbür hissediyorum
herşeyi nerdeyse ezbere ve öğretili -yönlendirilmiş (ya da yönetilmiş) yapar hissi içinden yapıyorum -bağımsız bir akış kayboldu-yitiklik bu bunun farkıdnayım artık kolayca hemde biliyorum bunu
zorla çalışıyorum ve arada okuyorum -okumak beni yeniliyor eskisi gibi değil
amaç yön var mı?

ne yapılacağını bilmiyorum ve iş olsun diye bu iyi diye beni kurtarır tazeler felan diye yeniler diye okuyorum işte bi şeyler hep
işle ve parayla ilgili hep sorunlarım var ve olacak -biri bana bunu anlatsın çıkıpta
bireysel eylemimi sorgulamasın bana bazen ölmek daha mantıklı bireysel boğuşmaktan artık-(ölmek istediğimden değil bu) ben bu dünyanın koşullarıyla boğuşamam
tamam ölen savaşan her türlü insan var ve bu bir devince evet ama karmaşa bu hep
iş bir stres yumağı ve parada öyle aşamıyorum bunları ,
olmak içinde savrulmamış bir hayat güdüsü isteği tam yok -günü kurtarmak hep
bi şey yapmaya kalksam neyi nasıl yapıcam hep

ve topluma karşı küçük hissediyorum ve güçsüz de -dağınık ve zayıf kendimi bazen ama bireysel iradede tutumda tam tersi çok güçlü nedense
toplumdan bekliyorum düzeltmeleri -kendi düzeltmelerimi toplum üzerinden yapmak ve toplum üzerinden bana gelmesi-
içerde boğuşmak istemiyorum herşeyle ve koşullarla -
Dışarda düzelmemiş şeyler yani bağımsız savaşlar aptalca geliyor
Toplumu değiştirmeyen bağımsız kazançların ve başarınında aslında hiç bir anlamı yok ve olmayacak açıkçası benim için; ;Böyle hissediyorum nedense
bireysel bi erdemin yada kazancında paydası olmayacak hep
Ve dünyanın parasını kazansam örneğin iş ve başarı beni ırgalamaz -bana başarı ifade etmez bunları biliyorum-neden

yazmaya ve kendimi ifade etmeye çabalıyorum çünkü
çünküsü yok ve eksik hep -bir yol bu
kendimi tanımanın ve değiştirmenin duygusal dayanıklılığın ve duygusal gelişmenin ve duygu durumumu stabilleştirmenin ve korumanın yollarını arıyorum
-eskiden ne yapılacağını öyle bilir ve sorgulamazdım-bilgi ezberleri ve yol ezberleri yollar bizi bozdu gibi ya da zaman kazandırdı bilmiyorum

Aklımı açık tutarak açıkça düşünmek istiyorum en sevdiğim haz aldığım bu
düşüncem titreşirken bende olanlar bunu -bunu seviyorum bunu anlatamıyorum- düşüncem tam bunu ; Düşüncem çalıştığında olanlar tek şey işte -o açık
eğer düşüncem yani eğer düşünüyorsam her şey

Hayatım okuduğum bir metinden dolayı -Kasyopya- olası bir değişik gerçeklik algısına-sıkışmış kenetlenmiş durumda ve bu oldukça zor ve yorucu bazen eskiyi arıyorum ve özlüyorum bi yandan ama bu değil tam bunu anlatamadım -ne yöne koşmalı -hiç durmamalı da

bazen durup binlerce yıl düşünebileceğimi düşünürdüm bıkmadan şimdi bu düşünce akışını kaybettim ben

Aşılamaz gibi hissettiğim sorunlarım var- dağlar kadar ve
kendimi toparlamak ne zor iş ve ne zor çaba
nerdeyse hiç inanmadan buna çabalıyorum ve yapıyormuş gibi yapıyor ve hiç inanmadan günü kurtarmaya çabalıyorum -durdum durduğum yerde öylece bakıyorum bu olanlara -karmaşa yumağı herşey çökük ve hiç
nedne böyle hiss

ikili bir duygusal ilişkiye (ya da durma diyelim) asılı kaldım bazen ve Bi çok duruma asılı kaldım aslında hayatta bunu düşününce bu değil gibi aslında hep kaldım ben (aralarda) ya ve çok boğuştum, Sorunlar ve acılar beni içine çekiyor-alıp yutuyor hep aklımı dayandırmıyor içine emiyor -gibi- beni

düşündüğümde açık düşünebiyorum aslında gibi ama masal duygusal sorunları aşamıyorum
hayatımın bir döneminde yakaladığım yüksek algıları arıyorum ve patlamaları ve çağrıyorum çağırıp duruyorum ben miydim ?ben miyim o kimdi neydi nasıl
herşey insanın duygusal durumunu bozmaya yönetmeye yönelik gibi
başkalarıda var -başkalarıda olması başka ;

burda böylece oturduğum bu yer ve hiç bi şey yapmadan düşündüğüm ve yazdığım bu ekran

---------- Mesajlar Birleştirildi at 07:48 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 07:28 ----------

kader misyon profili ve saçmalıklar hiç
kendimi böyle yapmasız-kendimi böyle amaçsız böyle küçük böyle köfte gibi hissedemem artık

Son düzenleme:

ls2

Kahin
Onursal Üye
formül evlenip evlat sahibi olmak gibi Sanalmanik. Evlenip çocuk yapınca hayata yeniden başlıyorsun sanırım . bunu yapmayınca bu bunalımlar normal,gayet normalsin yani sorun yok :) benim gözlemim şu an için böyle. evlenip çocuk yapmayanların ortak kaderi bu :) ve herkes bu ortak kaderle kendince mucadele ediyor. sende etmelisin bi şekilde. çok dert değil yani.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
kusura bakma özür dilerim -sevgili- donkişot
ben aktif bir duygusal yardım ya da ilgi bekliyor değilim sanırım sadece sesli düşünme içinden çözümleme (anlatma üzeirnden giderme ve açıklama üzerinde rahatlatma) yapmaya çabalamamı /deşifre etmek için sundum; isim vermedim buna
ve çözümlemeye çalışıyorum ve gidermeye izlemlemeye bunu
tavsiyelere ihtiyacım yok demiyorum ama teşekkür ederim yine de ilginiz için ve yanıtlarınız
bireysel sızlanmalar önemsiz

evliyim ve çocuğum var bu arada sevgili donkişot-

Son düzenleme:

ls2

Kahin
Onursal Üye
kusura bakma özür dilerim -sevgili- donkişot
ben aktif bir duygusal yardım ya da ilgi bekliyor değilim sanırı msadece sesli düşünme içinden çözümleme yapmaya çabalamam ıisim vermedim buna
ve çözümlemeye çalışıyorum ve gidermeye izlemlemeye bunu
tavsiyelere ihtiyacım yok demiyorum ama teşekkür ederim yine de ilginiz için ve yanıtlarınız
bireysel sızlanmalar önemsiz

evliyim ve çocuğum var bu arada sevgili donkişot-

estağfurullah kusurluk birşey yok. ayrıca duygusal yardım-ilgi gibi anlaşılmaya müsait sözlerim için asıl siz kusura bakmayın efenim. paylaşım/konuşma/muhabbet vb niyetiyle yazmıştım aslında.

evli ve çocukluyken varoluş üzerine bu kadar düşünme-bunaltı tahmin edemediğim bir durum oldu şimdi ne diyim:) ben evli değilim ve niyetimde yok. olabildiğince az sorumluluk almaya çalışarak hayatı yaşamayı seçenlerdenim..ama bununda bedeli var. boşluktayım,amaçsızım,bunaltılıyım. bunları fazla düşünmeden anı yaşıyorum şimdilik. ha aşık olursam ister istemez evlenirim hemde koşa koşa:) tabi gene bir zilliye aşık olmazsam :) neyse hayat böyle işte..hesaplar kitaplar planlar boştur.idealler hayaller boştur. herşey değişebiliyor bunu gördüm hayatta. öyleyse anı yaşa desturu sanırım en doğrusu :)

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
işler çığrından ya da raydan çıkınca hayat, desturların-düsturların işe yaramadığı fren sistemleri gerekebilir
el freni var mı hayatın donkişot ya da abs var mı bizde bilmiyorum ama neyse kolay gelsin size hayat biz paydos ettik

donkişot açıklayacağım düsturu mu?/kasyopya düstruru -

arabesk olmayan ve duygusal yakınma içermeyen (az içeren hadi) bi anlatı -betiği ve- tarzı var mı?
şöylşe yapalım bu sözü
arabesk olmayan ve duygusal yakınma içermeyen ama yıkanma içeren hadi oldu mu?

aslında efendim aşırı ya da aşırılaştırılmış eğreti hisler ve abartılmış duygusal ilgi ve sunuş/bekleyiş yaklaşımları dışında da
acıma yaklaşımları uyarmayan (ve aynı zamanda sergilemeyen) ama yine de kendini ve derdini yanabilen/anlatabilen/paylaşabilen
(ve yinede dinleyebilen -dinlenebilen de (bi arabesk ton arayışı desem ve eklesem)
ve yinede derdinden yakınmayan -ama çözen)
paylaşılabilen iç ve dış döküşler bakışlar arayışı yazarsam olur bu?
ben yakınmak istiyorum olur kısaca-nokta

--
donkişot şimdi bi yola çıktık ve diyelim ki ;off kolum bacağım ağrıdı, off terledim off ter bastı yoruldum duralım ,belimde rahat vermedi ama diyenle ne zordur yürümesi değil mi?

yo ben şunu yapmayı denedim (ne büyük kabalıkla;) sanırım kalp atışlarım hızlanıyor ve metabozlimam değişmeye başladı ; kramplar var ama ağrı bölgelerimden emin değilim sanırım tüm vücudu sarıyor;

gözlem gözlemdir ne saçmalıyorsunuz siz- öğreniyoruz işte;

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
"mozaik" -için- Kasyopya aramam /mosaic

C: Ah ah! Üzerinde epeyce düşünülebilecek birşey. Peki içgüdülerin ne söylüyor? Lütfen daha içteki düşüncelerini söyle, daha önce yaptığın gibi. Görüyorsun Chloe, tüm yaratımın geniş bütünlüğü hakkında şaşırtıcı gerçekleri keşfedebilmen için yardımcı olabiliriz, ve tüm bu gerçekler aslında kendi zihninde kilitli duruyor, yeter ki önce doğru "iz" üzerine varabilelim.

C: İlginç... Kişi sadece kendini ifade ettiğinde ne kadar büyük ilerleme kaydettiğinizi anlayın!! Sadece hislerini ifade ederek mozaik gerçekliğe giden kapıyı açtın. Bazılarının bu noktaya ulaşması çok uzun zaman alıyor.

--

S: (Chloe) Mozaik gerçeklik derken sanırım bu durumun pek çok seviyesi olduğunu kastediyorsunuz, değil mi?
C: Evet, ama aynı şey tüm durumlar için de geçerli!
--
S: (L) Bu senaryoyla ilgili olarak, belirttiğim kitap yoluyla olabilecek şeyler hakkında öğrenebileceğimiz bir ders var mı?
C: Belki, ama mozaik bilinci öğrenmeni öneriyoruz.

S: (L) Mozaik bilinç nedir?
C: Lineer yaklaşımdan ziyade içsel olarak küresel biçimde düşünüş. Tüm sahneyi görme yoluyla tüm resim görülebilir.

S: (L) Sanırım çok sayıda düşünce kalıbım olmasının nedeni de bu...
C: Kendini bir mozaiğin ortasında düşün.

S: (MM) [Bir yerlerdeki mozaiklerin onarımıyla ilgili tam olarak duyulmayan bir yorum.] (L) Tamam, söylediğiniz şeyi biliyorum ama sanırım bunu yapabilmemin hiçbir yolu yok!
C: Evet, yapabilirsin!

--
C: Referanslar mozaiğe parça sağlıyor, böylece öğrenme kanalını güçlendiriyor.

S: (L) Bunun son birkaç aydır bu konuda denediklerimden daha etkili bir yol olduğundan şüphem yok. Teşekkür ederim. Ark'ın o duygusal sıkıntıyı yaşamak zorunda olmasına çok üzülüyorum. Özellikle de kızı da işin içindeyken. Bu beni çok üzüyor.
C: Bu doğal ve anlaşılır birşey ama senden büyük resme bakmanı istiyoruz. Son 14 buçuk ayda olanlar, senin ve onun farkındalığında çok büyük bir değişim meydana getirdi. Bu senin deneyiminde büyük bir ilerleme, büyük bir adım oldu. Ve bu seçilmiş olan, seçilmekte olan ve seçilecek olan bir yol. Dolayısıyla, mozaiğin bir parçası olan üzüntü var, ama bunun üzerinde durmaya gerek yok; sadece buna etkili, pozitif ve ilerleyici bir şekilde yaklaşılması gerekiyor. Bu da geçecek. Seçimler yapılır. Varolan herşey, tek şey, dersler/(öğrenmeler ve düzenlemeler)dir.
S: (L) Neyi aradığım konusunda bir fikrim olabilmesi için doğrudan söyleyebileceğiniz spesifik birşey var mı?
C: Dalgalanan matris/mozaik. Daha fazlası için bekle... ve iyi geceler.

S: (L) Tamam, yeni keşfettiğimiz ilginç şeylerden biri, .......di. Bunun anlamı nedir?
C: Mozaiği, matrisi hatırlamanız gerek... Kuantum değişimlerin veya keşfin eşiğinde olduğunuzda, gerçeklikler tam uyumlu özelliklerini size göstermeye başlar.

S: (L) .... nın hakkında söylemek istediğiniz tek şey bu mu?
C: Saydam, dalgalanan matris mozaiğindeki dairesel ve alçalıp yükselen bir yolculuk olarak tüm gerçekliği gözünde canlandıramıyor musun?

S: (L) Gelecekte bu konuda daha fazla ızdırap çekmemem için bilmem gereken başka bir şey var mı ?
C: Daha fazlası var, ama hatırla; bu bir mozaik.

: (A) Pekala. "Matematik, geometrik ölçümlerle sese dönüşüyor" dediniz. Bu...
C: Birbirine geçen, üç boyutlu, üçgen bir mozaik düşün.

S: (L) Sormadığı için mi?
C: İlerleyici bilgi. Ve sistem bir mozaik gibi.

S: (L) Yani farklı insanlar mozaiğin farklı parçalarını mı alıyor?
C: Evet.

burada matris kelimesi de mozaik le eşleniyor

çeviri-mosaic i.
Musaya ait, Musa,dan kalma. Mosaic law Musa Seriatı, Tevrat.
s. mozaik; çeşitli parçalardan meydana gelen edebieser;
s. mozaik gibi, mozaikli.

matris- /dizimli/dizilimli ve basamaklı -yapamaklı

mosa ve meuse kavramı muhtemelen bizdeki müze kavramının kökeni ve karşılığı
ve bilmiyorum ama eski eserler ,arktik-arkaik, antik, eski kültürel bırakım ya da birikit vb. anlamlar çağrıştı
-eski kökler; ya da eserler ve eskiye-önceye ait/dair görülebilenler

----
matrix kalıbına bağlanan matris ifadesi ise şu anlama geliyor
matris, kalıp, dölyatağı, rahim, kaide

"rahim doğum yeri-yatağı ve kural "

---------- Mesajlar Birleştirildi at 09:17 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 06:01 ----------

arkadaşlar saçmalıyorum biliyorum sadece sadece bunu açıklayamadım ama beni açıklayan güdüyü ve duyguyu yazma ve yapamama (çünkü aslında yapamdığım şeyi) açıklamaya giriştim ama kelimeler düşmedi (düştü düşecekte)
biz bi tür yeryüzündeyiz -burda gerçeklikte karmaşık işler oluyor ve-
ve bilgi farklılıklarımız var-inanış, inanç duyuş anlatış ve anlayımda farklılarımız da var
işte anlamıyoruz ve anlatamıyoruz
farklılarımızı ve açıklama ama iyi şeyler yapmak istiyorum biliyorum -kendimce-
kendimce iyi şeyler hep sanal -kendince iyicelik nedir sanal?
sanal sen kimsin heey
ve hep iyi şeyler yapmaya çalışırken oldu bunlar -oluyor
saçmalamaksa eğer-iyi şeyler yapmaya çalışıyorum bunu söylemek istedim sadece
- saçmalıklarsa eğer iyi şeyler yapmaya çalışma saçalıkları ve saçmaları evet

ne yapmaya çalıştığımı ben bilmiyorum ve emin değilim dersm bu yala nya da tuhaf olur tamam
kendimi başta olmak üzere insanları iyileştirmek dünyayı değiştirmek şeysi benimkist amam olur -bunu söylemişmiydin başta
ve dünyayı iyileştirmeye çalışmak olabilir evet ben başta bu iyi bir yol
hep yalan sanal bu

bunu yaparken mi bunu yapıyorsun diye bire ses duyuyorum ve ona diyorum ki bekle
evet ne var bunda tamam arzularım var istediğim var
gerçekliğe başvuru ben olmasını istediklerimin olmasını isterim ve bunu tuhaf yollarla anlatırım ve söylerim neden istediklerimi elde edemediğimi ve -herşeyi- anlamıyorum ben sadece galiba -herşeyi elde etmeliyim ben yeteri kadar -pes- bu ders mi şimdi bize
ne istiyorsam onu-birleşmeli

bu yalan mıydı
ben bi tür bilgi edinme aktarma ya da güzel inanç ve duygu coşku ve ve ilgili güzel anlamlı yüksek sözler ve edalar peşindeyken
belki iç dönüştüren hem dönüşen bilmiyorum ne var bunda naltamıyorum işte
etkili sözler oluşturmak peşindeyim

ben bi tür bh dediğimiz kavramla tanıştım ve gelecek iletişimi
bu beni güdüledi
bilgi ve işbirliği teması üzerine durdum ya da bunu anlatma -neler olduğunu oluyor olabileceğini anlatma
bu başka bir sanal olmalı
iki sanal var evet
tema içinde işte dünyaya -bilgi eriştirmek ve güzel şeylerde vardı
vermek fikriyle bunları yapıyordum sanırım ama iyi şeyler yaptığını sanarak duyarak hep oldu bunlar
kendimi tamir etmek ve iyileştirmekte olabilir bilmiyorum
ego mego derseniz üzerime alınmama buna
ve altından ego çıkarsa -kendime kızmamalıyım ben

sanırım kasyopya okumasının verdiği ya da vereceği ve vermese bile içereceği ve anlatacağı gibi dünyadan gizlenen ya da dünyada bilinmeyen -genel- bir gerçeği ve algıyı sunma savlama üzerine giriştim ve denemeler yaptım açıkladım kendimi
bence tam açıkladım eksik değil bu tamam herşeyi yapmaya bilmeye kalktım ve çabaladım da kendimce ve çalıştım bilgi kuşu olmaya uçmaya kaçmaya herşeye ve başka alemler dünyalara erişmeye (vericilere ve alıcılara onları kanallamaya ve düzgün ve tutarlı bir bilgi vericisi olmaya çalıştım
bilmeye öğrenmeye kalkıştım ve kanallamaya bilgi müsebbibi olmaya bu mu?
ne oldum olmam bilmem

arkadaşlar kısaca bunlar benim kısaca kasyoypa okumalarından edindiğin güdü ve fikirle iyi bir alıcı verici olmak denemesidir -tüm bu sürecim saçmalamalarım
tam olmuyor ve olmadığını hissediyorum gibi
-kasyoypa okuyup isnanlara acıyıp -kendime de- herşeyi ve herkesi kurtarmaya dönüştürmeye felan kalktım herhalde bilmiyorum buna giriştim iyi mi? ben sizi kurtaramadım siz kimsiniz bilemedim şimdi iyi kurtarıcılar var mı aranızda -kendiniz de beni de kurtarırsanız iyi edersiniz -iyi- kurtarıcı var mı orda? burda; insanlığın kurtulmaya ihtiyacı var kesin benimde
kurtarma faaliyet idi bunlar- bu benim kurtarmam bitti-sizin ki hayırlı gelsin
yok bitti bitti -yüreğim bi doysa kansa bitecekti
"save" world Laura devam
iş Laura iş
bi alışveriş bi fiş bi iş Laura devam world laura dünya kurtarılmayı bekliyor sonrada evren bekleyecek Laura -başka çocuklarda var iyileştirilmeyi bekleyen ve kurtarılmayı Laura onlarda illgiyi hakediyorlar Laura
Laura ya bakın bu işi o iyi yapıyor -Kurtarılacak varsa Lauraya müracaat etsin o kendi herkesi kurtarır-kurtarabilir Laura uçmaya başlayınca olacak bunlar bekleyin ve nerde olursanız olun Laurayı çağırın -İsadan büyük olmak istiyor Laura- hey Laura bi şarkı söyle çünkü herkesi kurtarmak istiyor -ben bıktım Laura

save tuşu yok mu dünyayı kaybedin-biri kaydetmiştir Laura dikkat et
Laura senini için save tutu yapacağım evrene çıkışta buluşuruz
evet evet 3. seviyeye bir save tuşu ve herkeso na basınca evrenini kaydedildiğini bilmeli tüm evren kaydedildi rahat olun kismenin ihtiyacı yok -bu zaman
herkes silmek istiyor çünkü anıları

delete the world Laura bırakta evren silinsin

lauranın yapmaya çalıştığı şeyi yapıyorum arkadaşlar o kesin herkese yardım etmek ve öğretmek tüm gerçekleri edinmek ve dağıtmak kanallamak herşeyi öğrenmek ve bilmek ço kbilem kve daha ço kbilgi öğrenmek ve biriktirmek satmak dağıtmak kanallamak -acı çekmemek aşk

---------- Mesajlar Birleştirildi at 09:29 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 09:17 ----------

acı çekmemek -acının yokluğu gibi bi şey aradığım ve belki de suçluluğun yokluğu (yada cezalandırmanın) ve yargılanmanın emin değilim temel güdüm bu olmalı -varlık güvensizlğine mi işaret eder bu-bilgisizlik
bilgisizlik dediniz canımı yediniz şimdi ne tür bi bilgi allah aşkına
öğrenme öğürmekle başlıyo herhalde -aman ne şaka
böğürmekle olmasın böğürtmekle
güvenlik hissi mi bu saçmalık saçmalığı getiren nası sağlanır o
sağlanmaz kesin
napcaz biz
ölene kadar kurtul bundan

---------- Mesajlar Birleştirildi at 09:34 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 09:29 ----------

tamam tanrı olmadığını ve olamayacağını -bunu hissetikten -oldukça doğruladıktan sonra- kendimce-göstermeye giriştim önce insanlar boşa acı çekmesin diye ve başka herşeyi açıklayabilirim ne var bunda bunu mu yapmam gerekiyor ve gerekir-gerçeği gizleme -arzularına -bak- sahip olmak
herkes ister bunun bununla ne alakası var allahaşkına -dolaylı anlatım
ben istediğim şeye/şeylere istediğim biçimde rahatça ya da daha az emekle sahip olmak istedim ve beceremedim ve bu dünyaya boğuştum sonucuna mı götürüyorsunuz beni- hayır bi yerde takılıp kalma bi sonuçta orda diretme o olmamasına üzülme ve bunda ısrarcı olma ille bekleme konusu bu sana bakar açarsan

---------- Mesajlar Birleştirildi at 09:35 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 09:34 ----------

sahip olmak değil dış dünya çatışma

---------- Mesajlar Birleştirildi at 09:44 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 09:35 ----------

emek vermek ve yıkılmakta nedir? vazgeçmemek ve pesetmek ya da boyun bükmek istediğin geleceğin olmaması hayallerin suya batması bunlar nedir? hayalkırıklığı savaşırım ya da vazgeçerim ertelerim ama koşulları değiştirememe
/hayallerin çakışması

istemek arasındaki o ince çizgi endir? sahip olmakla istemek farkı
safça istemekle, dürüstçe istemekle koşulsuz istemek ve
-iki irade bölüşümü mü ? iki tarafta sorunsuz istiyorsa ve diğer koşullar bunu sağlamıyorsa ya da
irademel gerçek mi çatışıyor -bu benim bulmacam tamam kabul
rağmen olmuyorsa? iki taraf birbirine açık mı canım bu konuda da
anlayış örtüsü mü giydiriyor buna-ben istemem sen yan cebime koy;
beni deli edeceksiniz bunda cevaplar yok
ben ne öğrenmeye çalışıyorum ki ve neyi yaşamaya kalkışmak ve kabullenmek bir öğrenme çeşidi gibi mi ya da yenilgi? neden bu yenilgi hissi yapamamış olma da -savaşma ya da
kaderi bitiren anlar var maalesef ve yola devam etmeyi ve bir hayal gibi yaşamayı gerektiren ve hayata da küsen
tam orası kaderinin değişeceği yerdir-direnç noktası bu

---------- Mesajlar Birleştirildi at 09:49 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 09:44 ----------

başkaları da var
bu narsisizmin dibi mi kendi üzerimden başkalarına ve başkaları üzerinden kendime ve birine olan inancım ya da ilgim ve bağlanma isteğim -(ve pek çok şey de -) ve ısrarım bana bunu mu temsil ediyor diğerlerine ilgi duymama açamama ya da sunmamam bu konuda
-bu özdöküş sanal 2 ....- anlatılamayan noktalar- neyi nasıl anlatılacak bunun
içimde bir başkasını seslendirdiğim mi? bir tanıdık /apolitik bir tanıdık
tamam yaşamımdaki bir kişi için onun adına (ya da benzeri) canlandırma yaptım ya da enerji çözümlemesi ya da değerlendirme ama bunu nerdeyse o gibi hissederek yaptım ya da diğer ikisi -o bunu yaptı tam tersi işte; battım ben şimdi

---------- Mesajlar Birleştirildi at 10:00 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 09:49 ----------

insanın narsiszmle yüzleşmesi mi gerekiyor tamam bunu anlıyorum
ve bu gerçekleşecek
kişi ya da durumlar oldurma üzerinden de
;bir gerçeğe bağlanma bir gerçek arzusunu katı bir biçimde isteme ve gerçeğin köretmesi arama gözlemleme ya da
ve isteme üzerinden insan kendi narsizmiyle ve diğerleriyle de yüzleşecek ve kendi benliğiyle öyle anlıyorum

tamam bir aşımı dışı var mısır bunun nedir bu?
tamam insan kendi istemesi ile yüzleşecek ve nerde nasıl yarattığı bir duygu durumda mı-kısa travmalar ve atlatmalarla hayat bağları çok sayıda deneyim içiçe birlikte öğreniyor ve deneniyor

çok arzulama ve gerçekleştirme gerçekleşme beklemesi ve öykünmeleri-öykündürmeleri
neden öyle olmasını umuyorsun
neden öyle değilde başka şekilde
her şekilde olabilir görmüyor musun bunu aş artık

ve
ideoloji bağlanmaları ; toplu narsizmlerdir diyebilir miyiz buna

gerçekliğin açık olma özelliği nedir ve biz gerçekten nerde takılıyoruz burda -bu şimdi soruldu
açılma beklenme saplanma üzerine karartı

sanal 3 ve sanal 1 oldu sanırım bu sonradan

---------- Mesajlar Birleştirildi at 10:17 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 10:00 ----------

bunu daha derinlemesine anlatamam ve anlatmicam ama şöyle yapalım (bireysel çözümlemelerdi canım)

kh ve bh kavramlarına gidelim
bu konuda aklımız karışık ; okuyan herkesin aklı yeterince karışıyor -
cevaplar açık
hepimizin ve tüm kasyopya okuyucuarının hala ve hala bu konuda oldukça kafası karışık (arada bi gözatanların ve yanlışlıkla bilenlerin/bulanlarında olmalı çünkü) ve dünyadan endişe ediyor /dünaydan bakınca öyle görünüyor ama
bunu sen istedim ve şimdi vazmı geçiyorsun hemde ...
kasyopya okumayacıları bilmiyor ama bu kavramları -hem de hiç mi hiç -değil mi canım

bu kavramların aklı yerle bir etmesi nedir? ve bir zemine oturmaması zorluğu bieleştirilememesi ve içiçe geçirilememesi/tamamlanamması ve iyi kötü kavramlarına bağlanarak (çünkü bh ı bilmiyorsunuz) ve yamanarak heba edilemsi de nedir? gerçekliği kaçırıyoruz bizler bu durumda burda şimdi hepbirlikte ya da bi çoğumuz
öğrenmeyi sen istedin

---------- Mesajlar Birleştirildi at 10:22 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 10:17 ----------

insan nihai oalrak arzularını gerçekleştirme peşinde kosmalı mı? subjektif mesela nedir?
bir soruya yönelik bir cevap soru bu mu ama canım neyin cevabını istiyorsun sen kendinden
ve neden kendine dönüp vermiyorsun tam şimdi bunu-büyük olaslıkları hesapla ve büyük çemberi düşün

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar