Nickinizin anlamı nedir?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde fides tarafından oluşturulan Nickinizin anlamı nedir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 44,436 kez görüntülenmiş, 277 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Nickinizin anlamı nedir?
Konbuyu başlatan fides
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Hikaye

Rit

Felsefe.net
Yeni Üye
Rit= Ritüel in kısası

E

evrensel-insan

Ziyaretçi
Bireyin kendi turunu mekan olarak epistemolojik olarak bilinen en genis temelde ve alanda kapsayan anlaminda.

faşist

Meraklı Üye
Yeni Üye
faşist:güçlü olmak için yaşayan yanlızlık aşığı varlık.

Emperyoro

Felsefe.net
Yeni Üye
Emperyoro=İmparator

Kendi icadımdır. kendi çapımda yapay dil geliştiriyorum bu kelimede onlardan birisi işte :)

P

Pyramos

Ziyaretçi
onu herkes tanır..ben en çok centilmen yönünü seviyorum.. ve tabiki hayatı boyunca yalanlarla boğuşup sonunda gerçeği bulmasınıda.. don kişot :)

fante

Felsefe.net
Yeni Üye
fante

Charles Bukowski'nin ilah olarak gördüğü Amerikalı realist yazar.Toza Sor ve Bahara Kadar Bekle, Bandini. önemli yapıtlarındandır.

attman

Felsefe.net
Yeni Üye
atman: Atman da kendisini doğa ile özdeştirdiği zaman, saf ve sonsuz olduğunu unutur. Atman sevmez, çünkü o sevginin kendisidir. Atman var olmaz, çünkü o varlığın kendisidir. Atman bilmez çünkü, bilginin kendisidir. Atman’ın sevdiğini, varolduğunu veya bildiğini söylemek yanlıştır. Sevgi, var olmakve bilgi Atman’ın nitelikleri değil, özüdür. Onlar bir şeyin üzerine yansıdıkları zaman, onlara ‘ o şeyin nitelikleri ‘ adını verebilirsiniz.Ancak kendi ihtişamı içinde oturan, doğumu veya ölümü olmayan sonsuz Atman’ın nitelikleri yoktur, çünkü tüm oluşumlar o’nun özüdür.
kazakça atman ya da ataman la karışmasın diye bir t ekledim :)
ben öz varlığı olmayan anlamında kullanıyorum

separator

Felsefe.net
Yeni Üye
Separator

Anlamı bölücü ayırıcı gibi birşey.
İç mimarlıkta mekanları veya alanları bir birinden ayrımak için kullanılan düzlem veya objeler içinde bu isim kullanılır.

Ama benimim için bu nickin anlamı en yakın arkadaşımın, kardeşimin 2,5 yıl boyunca beraber yaşamamıza rağmen iç mimarlık adına öğrendiği tek terim olması.

Azazel

Felsefe.net
Yeni Üye
Şeytan'ın Âdem'e boyun eğmemesinden önceki ismi, Azazil diye de bilinir.

Kemancı

Felsefe.net
Yeni Üye
Keman demek hüzün demek, Her telinde ayrı bir acı, her notasında ayrı bir yıkılmışlık demek. Çaresizliğime sadece onun sesinde cevap buluyorum. Keman Hüzün Demek ise, Kemancı da Hüzünlü Demek...

cilek_yesili

Yeni üye
Yeni Üye
çilek yeşili bir yere baktığında detaya inebilmek anlamında koydum çileğin yeşilini :)

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
Foruma 1,5 yıldan fazla üyeyim ama nickimin anlamını yazmamışım :) Öyleyse, geç de olsa yazayım.

Felsefeyle uğraştığım için "Feylesof" lakabına sahibim. Neden feylesof? Filozof olmak ayrı bir felsefe problemi, felsefeci de çok saçma. ama feylesof daha samimidir. TeCe ise adım Talha CAN, kısaca TC diye yazıyorum ve doğal olarak okunuşu tece'dir. "Feylesof TeCe" oldu, kaldı.

sakal

Kahin
Yeni Üye
TC İlk gördüğümde T.C. vatandaşı olduğunu belirtmek için zannetmiştim:)Hoş olmuş..

felsefehayat

Felsefe.net
Yeni Üye
nickname anlamı felsefehayat.net adlı web sayfamdan geliyor

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar