Nickinizin anlamı nedir?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde fides tarafından oluşturulan Nickinizin anlamı nedir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 44,283 kez görüntülenmiş, 277 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Nickinizin anlamı nedir?
Konbuyu başlatan fides
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Hikaye

nefha

Yeni üye
Yeni Üye
Ses,mana-ruhla hayat bulan söze nur da gelirse, müşahade yolu açılır. İşte tüm bunlar bir sohbette arif-i billah yoluyla üflenirse
NEFAHTÜ olur.

Güzel bir isim seçmişsiniz. Biz de İstanbul aşığı olarak bu ismi verdik kendimize sanırım bir de içinde herşeyi barındırdığı için.
İstanbul içinde çok ismi toplamış bir şehir.
teşekkürler efendim.

felsefehayat

Felsefe.net
Yeni Üye
"felsefehayat" bir projenin benim hayatımın amacını simgeleyen bir kavram ayrıca web sayfamda aynı adı taşıyor, yaklaşık 10 senedir meşgul olduğum bir tasavvur şekli...

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
"felsefehayat" bir projenin benim hayatımın amacını simgeleyen bir kavram ayrıca web sayfamda aynı adı taşıyor, yaklaşık 10 senedir meşgul olduğum bir tasavvur şekli...

Hoşgeldiniz çok zengin bir siteye benziyor detyalı inceleyeceğim mutlaka.

sakal

Kahin
Yeni Üye
sakal yaklaşık 20 senedir bilinen kendi lakabım poz uda bu siteyi bulunca ekleyiverdim işte..pozantı'da yaşadığım için..

demişim,şimdi sadece benim.. bu son yazışmalar beni biraz düşündürdü,nick ler ve kullanılan avatarlar kişinin karakterini yansıtır mı ..çünkü başka ilgi alanlarıyla ilgili forumlara bakıyorum kullanılan avatar ve nick lerde o forumun formatına ve kişilerin yaşantı tarzını yansıtıyor..hatta bu sitede eski ve yeni üyelerin bazılarında aynı resmin avatar olarak,benzer lakapların nick olarak kullanıldığını gördüm niye böyle oluyor.?bu bir kamuflaj mı?ipucu mu?

meyelan

Filozof
Yeni Üye
sakal her şey herkesin ipucu,her şey açık kimse kendini gizleyemez bence,kamuflaj da,aleniyette aynı şeyi işaret ediyor,beni...bizi..

sakal

Kahin
Yeni Üye
geçmiş gün kendi isimlerimizi kullanalım diye bir öneri gelmişti,epey bir tartışıldı oylandı filan..bir kaç kişi haricinde kimse yanaşmadı..burada ki bazı tartışmaların hukuksal boyutu da olabiliyor,bir arkadaş avukatlarımızın iletişim adreslerini bile istemişti..sonuçta hobiforum değil..düşünce ve konuşma özgürlüğünün kısıtlandığı ve yasaklandığı bir ülkede,hele ki felsefe sitesinde yazan kişilerin düşüncelerinden dolayı kendilerini gizlemelerini bir yerde haklı buluyorum..

meyelan

Filozof
Yeni Üye
benimde bizzat avukat arkadaşım mahkemelik oldu,ama insan arkasında duramayacağı lafı etmemeli nerde olursa olsun,bu arada sakallı resme razıyız şu kambur abi çok itici olmuş,zor yazdım o kadar yani...:)

flzf

Filozof
Yeni Üye
meyelan ne demek peki ?

flzf

Filozof
Yeni Üye
kambur genç ile güzel kadının aşkı herzaman yüreğimi burkmuştur bencede itici be sakal :)

sakal

Kahin
Yeni Üye
ne olduğumu yansıtıyor o yüzden kullandım,yani itici..karamel de bu yüzden gitti ya zaten..umarım geri döner.

meyelan

Filozof
Yeni Üye
meyelan ne demek peki ?
eninde sonunda vardığım nokta,mutlakiyete boyun eğiş ama esasen tasavvufi bir kavram tahmin edebileceğin gibi,istenç,herşeyi belli seçim, az karışık bir heyelan gibi..

alttaki yazıyı beğendim flzf sağda solda ararsınız diye belirteyim.:)

flzf

Filozof
Yeni Üye
ne olduğumu yansıtıyor o yüzden kullandım,yani itici..karamel de bu yüzden gitti ya zaten..umarım geri döner.

Hayır sen itici değilsin makul mantıklı görüşlerinle iticiler içinde çekicisin hatta düzeltici bile denilebilir :) karamel kimdir niye gitmiştir bilmem ama senden kaynaklanması bence sadece gereksiz alınganlık olabilir.

sakal

Kahin
Yeni Üye
iticiler içinde çekici,bak bu olabilir..son mesajında haklıydı.

flzf

Filozof
Yeni Üye
Görüşlerinden hazzetmiyorum ama savunmanı istiyorum der gibi birşey söyledim ben aslında :)

flzf

Filozof
Yeni Üye
Banada güzel malzemelerden yanlış yapılan bir yemek gibi geliyor :)

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç