Kur'an pastasından sonra belediye 'Kabe'si

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gündem (Dünya\/Türkiye) kategorisinde evrensel-insan tarafından oluşturulan Kur'an pastasından sonra belediye 'Kabe'si başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8,567 kez görüntülenmiş, 66 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gündem (Dünya\/Türkiye)
Konu Başlığı Kur'an pastasından sonra belediye 'Kabe'si
Konbuyu başlatan evrensel-insan
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan İnci Birinci

alpi

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Eğer birşey söylüyorsam onu söylüyorumdur, başka bir şey değil. Soru çok basit;

Birinci fotoda haber içeriği ve kaynak belirtilmiş. Ama neden ikincisinde sadece foto var.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Fotoğrafın kaynağı belli zaten sağ mouse ile resim bilgilerini tıklayın Indigo Dergisi diye çıkıyor.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
ad%C4%B1yaman-maket-kabe-din-istismar%C4%B1.jpg

Adıyaman Müftülüğü Bahçesindeki Maket Kabe

indir-12.jpg

Üsküdar’daki Maket Kabe

Son düzenleme:

Objectivity

Kahin
Onursal Üye

alpi

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Bir fotograf neden kaynak gerektirir?

Buyur, link;

Bu fotoğraf 2013 yılında hacı adaylarına verilen eğitimde çekilmiş bir fotodur. Daha öncede söylemiştim takıldığın sitelere dikkat etmen konusunda. Bir eğitim platformunda hemde 2013 de çekilmiş olan bir fotoyu bugün belediyenin yaptığı iğrençlikle aynı haber içerisine koymuşlar. Bizi enayi yerine koyup inanmamızı bekliyorlar.

Bunu sizin bilinçli yaptığınızı düşünerek neden haber içeriğini buraya eklemediğinizi sordum. Ama anlaşılan o ki bu sahtekarlığı yapan kaynak siteymiş. Mesele bundan ibaret.

Siz de bu vesile ile fotonun açtığınız konu ile ilgisinin olmadığını anlamışsınızdır umarım.

Fotoğrafın kaynağı belli zaten sağ mouse ile resim bilgilerini tıklayın Indigo Dergisi diye çıkıyor.

Fotonun asıl kaynağını zaten biliyorum 11 mesajda gerçek kaynak ve haberi eklemiştim.

alpine

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Kamyon kasasından kabe yaptık şarlatanlıkta tur bindirip tavaf diye pazarladık..

Bugün vicdanları ve akılları arasında cereyanda kalıp bunu Asrı Saadet Rüzgarı diye yutturan maket Müslümanlarına special cümleler hazırladım. Direkt eseceğim. Günlerden beri ayetleri kremaya bocaya edip mahreç çıkararak kaşıklayan din yamyamları konuşuluyor. Eyvallah. Pasta üzerine ayet yazıp şeddesinden dilimleyen frambuazlı cahilleri gördük.

Cemaat medyası da buna nazaran Sözcü Tayfasına cezim gibi tutunarak aynı gırtlaktan hırıldayarak acayip sesler çıkarıyor. Bismillah. Sıkı durun.

Zeka bunları geriden takip ediyor anladık, lakin akvaryum kafalarından balıkları ayıklayıp arşiv tazelemeyi de bilmiyorlar azizim. Siz önce, Veda Tepesindeki Peygamberi, Şefkat “Tape”lerine gark edip kamyon kasasından nasıl indirdiğinizi hatırlayın.

Peygamberi gel deyince gelen, git deyince giden hurafe yüklü ağır vasıtalar üzerinden nasıl andığınızı hatırlayın.Ak sakallı dede fışkırtan, ütü buharı arasına rüya montajlayıp, ışık hızıyla hidayete erdiren, binlerce dizi arasına görünmez oyuncu olarak peygamberi nasıl eklediğinizi hatırlayın.

Esra Elönü

"Simdi cemaat bizim kabeyi elestiriyor ama, cemaatte tape yapmisti, bizim yolsuzluk hirsizliklarimizi ortaya cikarmisti, iktidarin pis islerinden arta kalanlardan havuz gazeteme, oradan da benim cebime nasil bir kirli para trafigi oldugunu cumle aleme ifsa etmisti, cik cik cik..."

Al cemaati, vur havuzculara...

Eyyyy kabe pastasi uzerine ususmus, kabesi sasmis kara sinekler surusu;

Size bu dini boyle mi ogrettiler?

Size harami helali boyle mi ogrettiler?

Size imani boyle mi ogrettiler?

Size iyiligi dogrulugu boyle mi ogrettiler?

Size insanligi boyle mi ogrettiler?

Size peygamberin bir hasirda yattigini, saraylarda yatanlara tapasiniz diye mi ogrettiler?

Size mazlumlarin bu dinini, muktedilerin paspasi yapasiniz diye mi ogrettiler?

EDEP YA HU!

Son düzenleme:

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Bu fotoğraf 2013 yılında hacı adaylarına verilen eğitimde çekilmiş bir fotodur. Daha öncede söylemiştim takıldığın sitelere dikkat etmen konusunda. Bir eğitim platformunda hemde 2013 de çekilmiş olan bir fotoyu bugün belediyenin yaptığı iğrençlikle aynı haber içerisine koymuşlar. Bizi enayi yerine koyup inanmamızı bekliyorlar.

Bunu sizin bilinçli yaptığınızı düşünerek neden haber içeriğini buraya eklemediğinizi sordum. Ama anlaşılan o ki bu sahtekarlığı yapan kaynak siteymiş. Mesele bundan ibaret.

Siz de bu vesile ile fotonun açtığınız konu ile ilgisinin olmadığını anlamışsınızdır umarım.

Fotonun asıl kaynağını zaten biliyorum 11 mesajda gerçek kaynak ve haberi eklemiştim.

2013' yilina ait oldugunun kanitini verebilir misin?

Ayrica yukarida iki resim var, biri Uskudar, digeri de Adiyaman; hangisi 2013, ikiside mi?

ls2

Kahin
Onursal Üye
İslam bu eğitimin nerede verileceği konusunda gayet serbest davranıyor. Bu eğitimi verenlerin siyasi rant için bunu yaptıklarını düşünüyorsanız hemfikiriz. Ancak bunu hacca gitmek isteyenlere bir hac organizasyon firmasının yapmasının nesi kötü?

neresinden bakarsam bakayım kıt akıllılık bu. bir çok çözüm üretilebirdi. şu sahneler müslümanları dolayısı ilede dini yükseltmiyor. müslüman dinini yükseltmeli ileri taşımalı. bunlar geri taşıyor. peygamber dünyanın en büyük devrimcisidir. yaptığı devrim ortada. peygambere inanma gerekçelerimizden biri nedir? toplumunu ileri taşımasıdır.peygamber ilerici ve devrimcidir.(devrim kelimeside kimsenin tapulu malı değil bence) demek ki hep ileri gitmeliyiz. bunları savunmanız hemde din adına savunmanız bence çelişki.

esekherif

Filozof
Yeni Üye
"Simdi cemaat bizim kabeyi elestiriyor ama, cemaatte tape yapmisti, bizim yolsuzluk hirsizliklarimizi ortaya cikarmisti, iktidarin pis islerinden arta kalanlardan havuz gazeteme, oradan da benim cebime nasil bir kirli para trafigi oldugunu cumle aleme ifsa etmisti, cik cik cik..."

Al cemaati, vur havuzculara...

Eyyyy kabe pastasi uzerine ususmus, kabesi sasmis kara sinekler surusu;

Size bu dini boyle mi ogrettiler?

Size harami helali boyle mi ogrettiler?

Size imani boyle mi ogrettiler?

Size iyiligi dogrulugu boyle mi ogrettiler?

Size insanligi boyle mi ogrettiler?

Size peygamberin bir hasirda yattigini, saraylarda yatanlara tapasiniz diye mi ogrettiler?

Size mazlumlarin bu dinini, muktedilerin paspasi yapasiniz diye mi ogrettiler?

EDEP YA HU!

Hiç tanımadığın bilmediğin birine böyle iman, ihlas, haram-helal bilmez, saray tağutlarına tapıcı, kara sinek sürüsü mü diyorsun? Serebral korteks sağ ve sol yarım kürende acı arap kahvesi köpürtmek istemiyorum! Neden tencere tava çalıp dans etmeyi denemiyorsun dostum? Tanrı aşkına senin neyin var !

alpine

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Hiç tanımadığın bilmediğin birine böyle iman, ihlas, haram-helal bilmez, saray tağutlarına tapıcı, kara sinek sürüsü mü diyorsun? Serebral korteks sağ ve sol yarım kürende acı arap kahvesi köpürtmek istemiyorum! Neden tencere tava çalıp dans etmeyi denemiyorsun dostum? Tanrı aşkına senin neyin var !

Esra Elonu, gayet yakindan tanidigimiz medyatik bir sahsiyettir.

özgür

Felsefe.net
Yeni Üye
Merhaba, İndigo Dergisi editörüyüm. Link verildiği için foruma ulaştım yoksa takip etmiyorum bu siteyi.

Bir açıklama yapmak gereği duydum. Fotoğraf 2013 yılına ait olabilir, şimdiye de ait olabilir. Yazıda şu anda yapılmış yada yeni olmuş gibi süre belirten bir cümle var mıdır?

Diyanet maket kabeyi tavaf etmenin (öğretici ders bile olsa) doğru olmadığı ile ilgili açıklama yaptı, biz de bu uygulama ile ilgili bir görsel kullanıp bir yazı yayımladık. Lütfen kaynağı sorgulama, kaynağın amacı vs gibi ana tartışmayı saptırıcı tespit olmaya çalışan düşünceler yerine, konuyu tartışmanın daha faydalı olacağını düşünmekteyim.

Naçizane,

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Merhaba, İndigo Dergisi editörüyüm. Link verildiği için foruma ulaştım yoksa takip etmiyorum bu siteyi.

Bir açıklama yapmak gereği duydum. Fotoğraf 2013 yılına ait olabilir, şimdiye de ait olabilir. Yazıda şu anda yapılmış yada yeni olmuş gibi süre belirten bir cümle var mıdır?

Diyanet maket kabeyi tavaf etmenin (öğretici ders bile olsa) doğru olmadığı ile ilgili açıklama yaptı, biz de bu uygulama ile ilgili bir görsel kullanıp bir yazı yayımladık. Lütfen kaynağı sorgulama, kaynağın amacı vs gibi ana tartışmayı saptırıcı tespit olmaya çalışan düşünceler yerine, konuyu tartışmanın daha faydalı olacağını düşünmekteyim.

Naçizane,

Link verildiginden nasil haberiniz oldu?

alpi

Sorgucu Üye
Yeni Üye

Naçizane,

Eğer amacınız sadece haber sunmak olsaydı bahsi geçen fotoyu yayımladığınızda altına bir açıklama düşerdiniz.
Mesela; "2013 yılında da benzer bir olay yaşanmıştı ..." gibi.

Haberde tarih olmadığını yazmışsınız ama konu bugünün konusu olduğuna göre tarih bugündür ve materyallerde bugüne ait olmalıdır. Bir haberi sunarken açıklayıcı olması için o haberin kendi materyalleri yetersiz geliyorsa arşivden ekleme yapabilirsiniz fakat bunu açıklamak zorundasınız ki böylece yönlendirici olmayasınız.

Eğer bilinçli yapmadık diyorsanız eyvallah ama basın olarak daha dikkatli olmanız gerekmekte.

En sonunda, yaptıklarınızı diyanetin verdiği fetvaya göre uygun olduğunu yazmışsınız.
Bunu yorumlayamayacağım bu yorumsuz kalsın.

alpi

Sorgucu Üye
Yeni Üye

Yani konudaki her cevap numaralandırılır sağ üstte cevap no vardır # işareti ile başlar. #11 . mesajı okursanız sorunuza cevap bulacaksınız.

2013' yilina ait oldugunun kanitini verebilir misin?

Ayrica yukarida iki resim var, biri Uskudar, digeri de Adiyaman; hangisi 2013, ikiside mi?

esekherif

Filozof
Yeni Üye

Naçizane,

Sevgili dostum , yazarınızın uçan sabri ile akrabalığı var mı? Haberin veriliş şekli bile önyargılı ve etik değil.

''Maket Kabe etrafında dönenler, Kuran tasarımlı pasta kesenler, Alevileri dinsiz ilan eden sınav soruları… Son günlerde Türkiye’de ‘din’ kisvesi altında gerçekleşen olaylar ne anlam ifade ediyor?''

Yazarınızın alıntı yaptığı Veda Hutbesini bile doğru dürüst okuduğunu sanmıyorum. Eğer okusa böyle Ertuğrul Özkök vari tetikçi bi haber yapmazdı. Haber bile değil bu aslında yorumdur.Konuyu Alevilere oradan hobbidi hobbidi Tayyip erdoğan'a bağlamasını çok sevdik.

Erdal Kişioğlu
Yazar

28 Ağustos 1986 yılında Amasya’da doğdu. İlköğrenimini Kocaeli’nin Gebze ilçesinde ve 1994 yılında taşındığı Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde tamamladı. Kişioğlu, bir süre Çorluspor kulübü altyapısında amatör olarak futbol oynadı. Lise öğrenimini Çorlu’da bitirdikten sonra 2006 yılında girdiği Düzce Üniversitesi Turizm İşletmeciği ve Otelcilik bölümünü 2010 yılında tamamlayarak üniversite eğitimini tamamladı. 2011 yılı içerisinde askerlik görevini yaparak aynı yıl içerisinde lisans eğitimini tamamladığı Düzce Üniversitesi’nde Turizm Otelcilik ve İşletmeciliği bölümünde yüksek lisansını yaptı. Şimdi ise Tekirdağ’da özel bir şirkette müşteri temsilciliği yapmaktadır. Özel ilgi alanları arasında turizm, siyaset ve tarih bulunmaktadır.

İletişim

E-posta: erdalkisioglu@hotmail.com

Yazar Profili

Renk. Mavi, kırmızı

Müzik. Türk halk müziği olmak üzere tüm müzik türlerinden tad almaya çalışırım.

Film. Titanik, Hababam Sınıfı, Züğürt Ağa.

Hobi. Müzik dinlemek, tarihi figür ve olayları takip etmek, (her konuda) araştırma yapmak.

Kitap. Akşam Güneşi (Reşat Nuri Güntekin).

İnternet. Cep telefonundan sonraki en büyük icat.

Mekân. Taksim (İstanbul), Mardin, Bolu (Yedigöller, Abant, Gölcük)

Yazar. Reşat Nuri Güntekin (roman), Ömer Seyfettin, Can Yücel (şiir), Soner Yalçın (siyaset).

Dergi. Leman.

Gazete. Sözcü, hürriyet, cumhuriyet.

Aktivite. Futbol oynamak, küçük yürüyüşler yapmak.

Sanatçı. Neşet Ertaş, Aşık Mahsuni Şerif, Cem Karaca, Zeki Müren.

Yemek. Mercimek Çorbası, pilav, köfte.

Yetenek. İnsanlarla çabuk iletişim kurmak, yazmak.

Meslek. Akademisyenlik.

Tatil. Deniz, güneş, kum.

Mevsim. Yaz.

Çiçek. Orkide.

Hayvan. Aslan.

Ütopya (hayalindeki dünya). Adeletli, sosyal, eşit, refah seviyesi yüksek toplum.

Felsefe. Hayatın kendisi.

Giyim Tarzı. spor

Spor. Futbol

Tiyatro. Hamlet.

İcat. Cep telefonu

Modacı. Yıldırım Mayruk

Şiir. Yaş Otuz Beş.

Edit; Siyaseti Soner Yalçından ,şiiri Can Yücelden, haberi Sözcü ve Hurriyetten en sevdiği film titanik olan bir yazardan başka birşey beklemek pek doğru bir yaklaşımda olmaz. Kendisine buradan öpücüklerimizi yolluyoruz.

özgür

Felsefe.net
Yeni Üye
@evrensel insan - Sitedeki yazıya yorum olarak pingback geldi "İşte kaynak burada" diye link verdiğiniz için. Oradan gördüm.
[MENTION=561]alpine[/MENTION] - esekherif in bir üstteki yorumundan sonra takip edeceğimi hiç zannetmiyorum.
[MENTION=4933]esekherif[/MENTION] - Felsefe forumundasınız, ama kişi/karakter tartışması yapıyorsunuz? Felsefe fikirleri tartışır, kişiyi, kişinin okuduklarını, ilgi duyduklarını değil. Zaten bütün profili alıp buraya kopyalayıp bunun üzerine ucan sabri akrabalığı felan demeniz seviyesine inmek istemeyeceğim bir üslup. Ad hominem nedir, nasıl yapılır, felsefede yeri nedir acilen araştırmanızı öneririm.

Teşekkürler,

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç