Konuşma Kutusu - Chatbox

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde sakal tarafından oluşturulan Konuşma Kutusu - Chatbox başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 198,905 kez görüntülenmiş, 2,145 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Konuşma Kutusu - Chatbox
Konbuyu başlatan sakal
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Bilgi ve dusunce paylasmak uykudan daha onemlidir.

Ayrica ve genelde ben hala bu saatlerde ayaktayim.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
kelebek kanatlarını çırpar mı ve felsefe paylaşmak nedir?

---------- Mesajlar Birleştirildi at 00:16 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 00:11 ----------

ben bi kez bilgi-nin peşinde kırk kanatlı kırk at öldürmüştüm
ve vağrı dağına tırmanmıştım-çakallarla boğuşmuştum
-ve çantamda bilgi taşımam
açılamaz kapılara erişmiştim ve gidildiği yerden geri dönülmeyen ve aynı yere varmayan kapılara

-

-geri dönülemeyen bi yere gider miydiniz? -eve geri dönmeyen bir yere?

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
kelebek kanatlarını çırpar mı ve felsefe paylaşmak nedir?

Kelebegin bilecegi is.

Felsefenin ne oldugu ise algiya bilgiye ..e gore timeline ihtiyaca v.s. gore degiskendir.

Farkli bir felsefe izahini asagidaki baslikta bulabilirsin.

http://www.felsefe.net/felsefenet-felsefe-kulubu/75340-felsefe-uzerine.html#post138660

Paylasmak ta, bu icerigin soylem ya da yazim olarak dile gelmesi ve dile gelenin uzerinden farkli dile getirimlerin turetilmesidir.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
kelebek kanatlarını çırpmıyorsa deprem olmaz değil mi?

bknz. google search-'kelebeğin kanat çırpması'
https://www.google.com.tr/search?hl...beğin+kanat+çırpması&btnG=Google'da+Ara&gbv=1

---------- Mesajlar Birleştirildi at 01:11 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 01:02 ----------

paylaşmak suya ihtiyacı olana/isteyene su vermek midir? vermek eylemi nedir?
-balıkçı kralla birleştirirsek
öylesine vermek ya da vermek için vermek -vermekle görevli olmak-istekli vermek
-kelebek içinse
uçuyor olduğunda çırpmak
ve uçuyor oluş için çırpmak
ve zaten çırpmak -uçuyor oluş-olmak için-de
-zaten çırpıyor olduğunda uçmak ve uçuyor olmak
-uçmak için çırpınmak ya da

ilgi-li
-etki-tepki-dalga-kendisi

X

FAdmin
Onursal Üye
Aliskanliklar yasa gore degisiyormu?

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Dünyadaki bütün kötülüğün sebebi; bencilliktir. hayatımda gördüğüm en bencil canlı türüde bu sefil adamdır. bu bencil sefili savunduğun için kendinden utanmalısın. insanlık suçu işliyorsun. öfke-nefret,kin bu tip sefil türlere yöneltilmelidir. adil olan budur. bu sefil türe haksızlık yaptığımı düşünmüyorum hakkını veriyorum sadece. katkı yapıyomuş. kopyala yapıştırla 10 dakikada 250 başlık açarım istersen iddiaya girek :)

---------- Mesajlar Birleştirildi at 19:06 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 18:50 ----------

Şimdi şu soruyu kendine sor; hayatında bu canlı türü (ki kendisine tür diyor ) kadar bencilini gördün mü? korkutulmadan (adminlerce) zerre değiştigini gördün mü?

ben bile 40 tane nickle filmler çevirdim sonunda sıkılıp utanıp bıraktım. bu herifte ne sıkılma var ne utanma.

sen hala savun!

Bu tartışma yıllardır sürüyor ve bitecek gibi de gözükmüyor ancak benim görüşüm birbirini anlamayan iki insanın atışmasından öte gitmeyecektir. Savunduğum falan yok sonuçta farklı görüşlere tahammül etmeyeceksek nerede kaldı medenilik? Kişileri olduğu gibi kabul etmeye alışalı çok uzun zaman oldu belki o yüzden başkaları gibi evrensel'i de olduğu gibi kabul edebiliyorum. Karşı çıkmam gereken yerde karşı da çıkıyorum ancak şahsını hedef almamaya özen gösteriyorum. Bu atışmalarınızın bir son noktası yok gibi görünüyor fakat karar sizlerin tabii ki...

Kıskanıyorsun derken latifeydi:):smile:

asil

Düşünür Üye
Yeni Üye
Bir vatansever olarak evrensel'i hoş görebilmek ne kadar mümkünse,şu anda Mars'ta inşaat yapmak da o kadar mümkün. Onun gibi TR haini olmadıkça o ve TR düşmanlarına hoşgörü imkansızdır.

Her şeyin bir sınır var değil mi?

Adam buradakileri salak yerine koyarak devamlı asılsız,Terörü aklayıcı,asparagas şeyler paylaşıp duruyor.

MazAllah TR bölünse neresinde yer alacak merak ediyorum???

---------- Mesajlar Birleştirildi 08.08.15 at 02:16 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani 07.08.15 at 23:57 ----------

Bu sitenin sahiplerinde zerre kadar vicdan,izan olsaydı, sitenin TERÖRSİT YAYIN AĞINA dönmesine izin vermezlerdi.

Peki;az sonra ne olur?Muhtemelen bazı yazılarım silinir.

Olsun,ben Allah indinde görevimi yapayım,yalan ve yanlışları belirteyim,gerisini sitenin sahibi bilir.

VEBALİ BOYNUNA.

X

FAdmin
Onursal Üye
Asil, sag ustte cikis butonu var. gidin vatani twitterdan, facebooktan kurtarin. Zorlami sokuyoriz seni?

Senin gibi dusunmek zorundami herkes.

Sana bile tahmul ediyoruz. Agzinizdan kopuk sacmayi birakin, fikir uretin biraz.

asil

Düşünür Üye
Yeni Üye
Asil, sag ustte cikis butonu var. gidin vatani twitterdan, facebooktan kurtarin. Zorlami sokuyoriz seni?

Senin gibi dusunmek zorundami herkes.

Sana bile tahmul ediyoruz. Agzinizdan kopuk sacmayi birakin, fikir uretin biraz.

Haklısın,doğru söylüyorsun.Parayı veren sen olduğuna göre,sözüm olmaz.

Mekan da senin olduğuna göre istediğin fikirleri (vatan hainliğini)doya doya yayabilirsin.Kolay gelsin.

Evrenseli şirin yanaklarından öp benim için.

Bana tahammül ettikten sonra evrensel gibi bölücüler ne ki...haklısın arkadaş.

BİRAZ KİŞİLİK SAHİBİYSEN BUNLARI SİLME!

X

FAdmin
Onursal Üye
Kişilik karakter, ahlak, iman sahibi kimseler IRKÇILIK yapmaz, yapamaz.

Efendimiz milliyetçilik, kavimcilik yapan kendini diğer Müslüman kardeşinden üstün görenler bizden değildir diyor.

Günah işlemiştir demiyor, bizden değildir diyor.

Ne zamandan beri barış istemek vatan hainliği olmuş? Kendi iktidarı için gencecik cocukları Ateş'e atan zihniyeti eleştirmek hangi kıstasa göre hainlik? İşin kolayını bulmuşlar eleştiriyorsan ya paralelsin ya hain..

asil

Düşünür Üye
Yeni Üye
kişilik karakter, ahlak, iman sahibi kimseler irkçilik yapmaz, yapamaz.

Efendimiz milliyetçilik, kavimcilik yapan kendini diğer müslüman kardeşinden üstün görenler bizden değildir diyor.

Günah işlemiştir demiyor, bizden değildir diyor.

Ne zamandan beri barış istemek vatan hainliği olmuş? Kendi iktidarı için gencecik cocukları ateş'e atan zihniyeti eleştirmek hangi kıstasa göre hainlik? Işin kolayını bulmuşlar eleştiriyorsan ya paralelsin ya hain..

hihi ya paralelsin ya hainsin ama asla bölücü örgüt pkk li değilsin.pkk yi istediğin kadar övebilirsin!

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Su PKK nasil bir "bolucu orgut" mus, aciklasan da ogrensek!

PKK ulke ve toplumun halklasrina saldirdigi olcude terrorist olarak, AKP'den ve onun diktatorunun usagi hukumet devlet ve pollis terorunden farki yoktur.

Cunku aktroller farklarin farkli hak ve ozgurluklerini tanimak ile; farklarin bir farkin hakimiyet ve ustunlugunde (ornek sunnilik ve turkculuk) ayrilmasini, otekilestirilmesini v.s. algilayamazlar.

Algilasalar zaten aktrol olmazlar.

odinhan

Felsefe.net
Uzaklaştırılmış
Su PKK nasil bir "bolucu orgut" mus, aciklasan da ogrensek!

PKK ulke ve toplumun halklasrina saldirdigi olcude terrorist olarak, AKP'den ve onun diktatorunun usagi hukumet devlet ve pollis terorunden farki yoktur.

Cunku aktroller farklarin farkli hak ve ozgurluklerini tanimak ile; farklarin bir farkin hakimiyet ve ustunlugunde (ornek sunnilik ve turkculuk) ayrilmasini, otekilestirilmesini v.s. algilayamazlar.

Algilasalar zaten aktrol olmazlar.

Arkadaş çevremin yarıya yakını; solcu-sosyalist. içlerinde kürtlerde var. hiç birisi pkk nın kürk halkı için mücadele ettiğine inanmıyor. kafası çalışan herkes pkk nın amerikanın kucağında oturduğunu bilir. seninde amerikanın veya onun bunun kucağında oturan bir nick olduğun ortaya çıktı şimdi evrensel denen asalak tür. oturduğun kucakta hopur hopur hoplatıyorlar seni ki sanalda 24 saat hizmet ediyorsun.sizleri hoplatanların işleri bitene kadar hoplamaya devam et bakalım asalak!

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Arkadaş çevremin yarıya yakını; solcu-sosyalist. içlerinde kürtlerde var. hiç birisi pkk nın kürk halkı için mücadele ettiğine inanmıyor. kafası çalışan herkes pkk nın amerikanın kucağında oturduğunu bilir. seninde amerikanın veya onun bunun kucağında oturan bir nick olduğun ortaya çıktı şimdi evrensel denen asalak tür. oturduğun kucakta hopur hopur hoplatıyorlar seni ki sanalda 24 saat hizmet ediyorsun.sizleri hoplatanların işleri bitene kadar hoplamaya devam et bakalım asalak!

Burada konu kmimin neye inanip inanmadigi degil. PKK'nin yaptigi eylemleri ile ne oldugu.

Sen aktgrol olarak aslinda herkwesin kucagina oturursun.

Seni zamaninda demekki o kadar cok kucaklarinda hoplatmislarki, ne oldugunu biliyor ve kendini desifre ediyorsun.

SENIN YAZDIKLARININ HIC BIR TUTARLILIGI YOKTUR, OLAMAZDA ZATEN.

Senden ala asalak olmaz, onun bunun biatcisi sende!

Seni adam yerine koyup yanit yazanda kabahat.

Son düzenleme:

X

FAdmin
Onursal Üye
PKK'nin nesini neresini savunacaksin..

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
PKK'nin nesini neresini savunacaksin..

Teroru ve terorizmi toplumdan uklkeden ve farkli halklardan ve kesimlerden yana olanlar savunamaz.

Zaten burada isim degil, ismin ne yaptigi onemlidir; yani terorizm

Burada onemli olan politik cikar ya da algi operasyonu Adina, PKK ile HDP ya da PYD ya da YPG/J yi bir birine karistirmamak ve ozdeslestirmemektir.

Bunlarin PKK ile iddia edilebilen baglari olabilir, ama terrorist olduklari, ya da terorizm yaptiklari ya da terorizmi savunduklari soylenemez.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Teroru ve terorizmi toplumdan uklkeden ve farkli halklardan ve kesimlerden yana olanlar savunamaz.

Zaten burada isim degil, ismin ne yaptigi onemlidir; yani terorizm

Burada onemli olan politik cikar ya da algi operasyonu Adina, PKK ile HDP ya da PYD ya da YPG/J yi bir birine karistirmamak ve ozdeslestirmemektir.

Bunlarin PKK ile iddia edilebilen baglari olabilir, ama terrorist olduklari, ya da terorizm yaptiklari ya da terorizmi savunduklari soylenemez.

PKK ile HDP bir olmayabilir fakat hedefleri aynı görünüyor. Bu kadar ölen candan sonra PKK ne mal olduğunu bir kez daha desıfre etmiş ve utanmadan DHKP-C ile de ortak hareket etmeye başlamıştır. YPG, PYD hepsi PKK ile ortak hareket ediyorken hayal mı görüyorsunuz evrensel, uyanın artık...HDP ne yapacağına çok iyi karar vermeli ve PKK ile tüm bağlarını kesmelidir kaldı ki Öcalan zaten Demirtaşı istemiyor.

majeste

Felsefe.net
Uzaklaştırılmış
Burada konu kmimin neye inanip inanmadigi degil. PKK'nin yaptigi eylemleri ile ne oldugu.

Sen aktgrol olarak aslinda herkwesin kucagina oturursun.

Seni zamaninda demekki o kadar cok kucaklarinda hoplatmislarki, ne oldugunu biliyor ve kendini desifre ediyorsun.

SENIN YAZDIKLARININ HIC BIR TUTARLILIGI YOKTUR, OLAMAZDA ZATEN.

Senden ala asalak olmaz, onun bunun biatcisi sende!

Seni adam yerine koyup yanit yazanda kabahat.

gerçekler acı geldi ellaham hopi . hoplarken hoşuna gidiyor duyuncamı zoruna gitti karaktersiz asalak. süper güç oğlanları sizi

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Duy da inanma:smile:Günün sözü diye bir bölüm açılmasını ve bu tip ibretlik söylemlerin bu bölümde üyelere sunulmasını talep ediyorum.:smile:

Ocumlede biraz "istemem ama, yan cebime koy" algisi sezinliyorum.

---------- Mesajlar Birleştirildi at 19:56 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 19:55 ----------

gerçekler acı geldi ellaham hopi . hoplarken hoşuna gidiyor duyuncamı zoruna gitti karaktersiz asalak. süper güç oğlanları sizi

Yin e mi geldin, binbirsurat, pardon; binbir lakap.

Eeee, ne demisler "yenilen yenilgiye doymazmis!

---------- Mesajlar Birleştirildi at 20:02 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 19:56 ----------

PKK ile HDP bir olmayabilir fakat hedefleri aynı görünüyor. Bu kadar ölen candan sonra PKK ne mal olduğunu bir kez daha desıfre etmiş ve utanmadan DHKP-C ile de ortak hareket etmeye başlamıştır. YPG, PYD hepsi PKK ile ortak hareket ediyorken hayal mı görüyorsunuz evrensel, uyanın artık...HDP ne yapacağına çok iyi karar vermeli ve PKK ile tüm bağlarını kesmelidir kaldı ki Öcalan zaten Demirtaşı istemiyor.

Nasil hedefleri "ayni gorunuyor?"

"ortak hareket" darken, sen nerede PYD, YPG/J YA DA HDP'nin terrorist bir eylemn koydugunu gordun?

Bugun kim savasta ise bir tarafta, kim barista ise bir taraftadir.

Bunu reeleylem ve soylemlerden ortadadir.

Yani sen PKK ile HDP arasinda terrorist bir bag arayacagina, bu bagin zaten AKP ve PKK arasinda oldugunu gorebil.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar