Konuşma Kutusu - Chatbox

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde sakal tarafından oluşturulan Konuşma Kutusu - Chatbox başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 197,647 kez görüntülenmiş, 2,145 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Konuşma Kutusu - Chatbox
Konbuyu başlatan sakal
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"

meyelan

Filozof
Yeni Üye
kuru kalabalık,ne alan var ne satan...bilgi adına,
tamam iki copy paste ile çözeriz durumu,bendeki bardak dolu şu sıra zaten bilgi için alanım yok.ama uygun bir başlıkta cihadla ilgili bilgilerinizi ve yorumlarınızı etraflıca tartışmak isterim.

flzf

Filozof
Yeni Üye
tamam senin olayında anlaşıldı arkadaşım,plan yapma bi zahmet o zaman ,doğaçlama yaparız ortaya karışık bişey.:)

Hah tam üstüne bastın hayat plan yapabilmek için çok çok düzensiz nerden ne zaman bir gol geleceği belli değil. ? Aslında şans oyunları belkide bu yüzden daha eğlencelidir fakat Babam sağolsun patolojik bir kumar bağımlısı olduğu için benim iskambil kağıtlarına ,okey taşlarına zarlara ve pullara alerjim olmuş o yüzden şans oyunlarının hiçbirini tam manada öğrenemedim. Bu yüzden ısrarla siyah ve beyaz kareler ısrarla şah yada mat.

sakal

Kahin
Yeni Üye
tamam iki copy paste ile çözeriz durumu,bendeki bardak dolu şu sıra zaten bilgi için alanım yok.ama uygun bir başlıkta cihadla ilgili bilgilerinizi ve yorumlarınızı etraflıca tartışmak isterim.
bardak derken..

flzf

Filozof
Yeni Üye

Cihad ?????

meyelan

Filozof
Yeni Üye
yok daha açmadım konuyu geniş bir konu olacağı için üstünkörü olmasın diye kafamın güzel olmadığı günü bekliyorum

sakal

Kahin
Yeni Üye
hard diskim mi diyeyim.
[MENTION=469]flzf[/MENTION]
cihad bildiğin, cihad

nereden esti şimdi diyecektim arakan aklıma geldi,gerçekten duyduklarımız doğru mu sen o vahşeti gördün mü.?anlatılanlar doğru mu?

meyelan

Filozof
Yeni Üye
zulum heryerde var ama ben yapmadığı söylememek adına sadece genel kuramlar hakkında bir paylaşım düşünüyorum bakalım.

sakal

Kahin
Yeni Üye
cihad denilince akla islam geliyor,ama hiç biri bana göre cihad değil,buna ancak zulüm denir..

meyelan

Filozof
Yeni Üye
cihad denilince akla islam geliyor,ama hiç biri bana göre cihad değil,buna ancak zulüm denir..
en son doğru bildiğimiz yanlışlarla ilgili bakış açına bakınca böyle bir çıkış bekliyordum senden.fakat zeminin dinler açısından genel ve aynı zaman da kategorize edilerek bakılması gerektiğini düşünüyorum.yani bir zamanların hayat amacı;kategorize edilip eleştirilecek hale sokulacak,altı üstü birbirine getirilip --amalar--iseler--keşkeler--belkilerle--süslenecek bilgi paylaşımı diye öyle okunacak,en azından gerçek mevzu hakkında burda bir başlık olacak..
durayım bu kafayla bulandırmayım mevzuyu..

sakal

Kahin
Yeni Üye
buna benzer tartışmalar yapılmış önceden forumlarda çok güzel paylaşımlar var,dönüp dönüp aynı mevzuları yeni başlıklar altında tartışmak gereksiz..araştırın yarım kaldığını düşündüğünüz bir başlıktan devam edelim..gece uzun...

meyelan

Filozof
Yeni Üye
bende peşinizden baktım baktığınız konu başlıklarına sizce tamamsa bildiklerim bana yeter ve beni bağlar elbet.katkısı olmayacaksa sorun yok yine bakarım duruma göre.

flzf

Filozof
Yeni Üye
bende peşinizden baktım baktığınız konu başlıklarına sizce tamamsa bildiklerim bana yeter ve beni bağlar elbet.katkısı olmayacaksa sorun yok yine bakarım duruma göre.
Kuşkusuz katkısı olacaktır Ama bu durum [MENTION=3591]sakal[/MENTION] ın savunduklarını temelinden çökertio :)

sakal

Kahin
Yeni Üye
bence tamamlanmış değil çoğu,fakat tartışmayı yapan üyeler aramızda değil..onların fikirleri üzerinden devam edilebilir..çoğu konuda tatmin olmuş değilim..en çokta kader konusunda muallakta kaldım..paylaştığım bir kaç bilgi kırıntısı var,açıkla desen açıklayamam,üzerinde çalışmak lazım..

meyelan

Filozof
Yeni Üye
öyle incelediğiniz konular gibi ayet yapıştır işi üzerinden devam etmek zorunda kalınacaksa bende istemem ,biraz illegalin cihada bakışı dayanakları,belli başlı müctehit görüşleri--ki burda sakal sorun yaşar kesin--eylem olarak cihad filan,esasen ortadoğu da ki örneklerinden yola çıkarak duruma bakış...illede susamadım yani.

sakal

Kahin
Yeni Üye
konuş konuş içine atma,benim fikrimi soracak olursan adı duyulmuş örgütlerin hepsi alçakça saldırılar düzenliyor..bunların hiç birinin savunulacak tarafı yok..ne söylememi bekliyorsun.?
ha bu arada beni takip etmeyi bırak diyecem bende aynısını yapıyorum,herhangi bir yerden başla..

meyelan

Filozof
Yeni Üye
duygu belirttiğimi sanmıyorum ama siz de sabrı öğrenecek azim olmayınca,böyle hızlı ve hırslı olabiliyorsunuz,alenen neden desteklemeyeyim ki diyorum,savaşlar hep taraflı olmayı gerektirir usul olarak. hepsi de yanlış yapıyor diyecek kadar iç dinamiklerini bilmiyorum bilmiyorsunuz,saldırı ya karşı savunma kadar doğal ne var ki.
olay yorum farkı ve uygulama alanlarını bulabilmek.aramızdan kim intihar komandosu oluru seçmiyoruz.neyse geyik yapma saatim geliyor arkadaşlara 22:30 dedim saat geçti.

meyelan

Filozof
Yeni Üye
[MENTION=4498]karamel[/MENTION] naptın misafirlerini,gittiler mi,ben 5 dkk havalandırmaya çıkıyorum hadi selametle..

karamel

Meraklı Üye
Yeni Üye
ooo misafirleri kovdum , pardon yolculadım, size soluk soluğa bir merhaba diyeyim dedim ama konunuz ağır galiba, şimdi ben konuşsam sakal yine beni sınava tabii tutar. ben en iyisi yarın uğrayımm..

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç