Konuşma Kutusu - Chatbox

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde sakal tarafından oluşturulan Konuşma Kutusu - Chatbox başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 198,488 kez görüntülenmiş, 2,145 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Konuşma Kutusu - Chatbox
Konbuyu başlatan sakal
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
açıkçası bi insana yazma penceresi ya da iletişim penceresi ya da bilgi penceresi- tartışma-bildirim penceresi her neyse olan bu yer

yer mi değil soru

muadilini arayıp gideceğiz;

Kadın olmak ile yazmak arasında karmaşık, çelişkili ve çoğu kez de acılı bir ilişkiâ€￾ olduğunu söyleyen yazar, yazmayı “varoluş olanağı tanınmamış bir ruhun meydan okuması, isyanıâ€￾ olarak görür
Kadın olarak savaşma, dağa çıkış, kendine var oluş olanağı tanınmış bir ruhun meydan okuması ve isyanı olduğu gibi, parçalanmış bir kişiliği yeniden yaratmanın, kadının kendi kendisine sahip çıkmasının da ifadesi olur
şöyle bi cümle bulmuştum internette geçmişte;

her neyse
aklıma geldi

varoluş olanağı tanınmak ve tanınmamak üzerinde dururdum ben ki aramam meydan okuam idi;
ruhun meydan okuması ontolojik bi geri ya da mistik te olabilir;

her neyse yapacağım diğer bir alıntıyı konu ya da konu altı yapacağım

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
@sevgili-sayın-digital; ve herkes-

sayın-sevgili @donkişot bir tedirginlik yansıttı buraya ve mavimor'da onu destekledi; Ben bu üyeyi tanıyorum ve geçmişte;
buraya dönmüş-her şeyi karıştıracak
doğru ya da böyle mi siz düzeltin ve ilerleyelim;

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
donkişot bir kabusa uyanmış gibi yazmaya başladı ve ban yemeyi göze aldı bu üyeyi uzaklaştırabilmek için ve bunu site için yaptığını söylüyordu
-
a- ya da şıklar
-o burda varsa biz rahat etmeyeceğiz
-herşeyi karıştıracak yukarıyı yazılarla dolduracak
-kırmızı ismi yukarda her yerde gözükecek her tartışmanın içinde olacak yua da çekecek ve söylenen her şeye laf atacak ve bellirleyecek gündemi ya da gibi şeyler gibi

ben bi kere daha başta burada sorunun kırmızı ismin-isminin her yerde gözükmesi ve bu alanı doldurması olduğunu söylüyorum;
gündem başlıkları
ve alan yönetimi
bunu yapan kırk yazar/söylevci olabilirdi ve içinde kaybolabilridi-kaybolabilirdik ve biz tartışma hızına kişiler yetişemeyebilirdik

ha keza bir tartışmacı ya da söylevci olmasın-kaç soru?
kaç soru var alana açılmış tartışma yürütülmüş;
ki biz felsefenin bu olduğuna inanırız;
ben başlıkları çıkarıp inceleyeyim; üzerine düşünülmüş tartışılmış ilerlemiş-ileriletilmiş kaç başlık ve düşünce teması -(yeni-yeni düşünce ve kişisel tema düşünce -öz düşünce bağı)

örneğin ben de her fırsatta belirtiyorum binlerce post yazabilrim ve ki ve bunu günler içinde

Objectivity

Kahin
Onursal Üye

sayın-sevgili @donkişot bir tedirginlik yansıttı buraya ve mavimor'da onu destekledi; Ben bu üyeyi tanıyorum ve geçmişte;

Donkişot'un önceki dönemlerde küfür ettiğine hiç şahit olmadım. Bazen ters yorumlar yazardı ki bu her üyenin yaptığı birşeydi ama küfür ettiğine şahit olmadım.
Görünen o ki Evrensel yüzünden küfür etmiş ayrıca "devam da edeceğim, beni süresiz yasaklayın" v.s. tarzında birşeyler yazmış, bu durumda site yönetimi onu hiç tanımadığı için doğal olarak hakkında olumsuz düşünmüş olabilirler. Cezası açılsa bile Evrensel varken donkişot tavrından vazgeçmez yine ceza alır, kısacası durumun değişeceğini sanmıyorum.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi

Donkişot'un önceki dönemlerde küfür ettiğine hiç şahit olmadım. Bazen ters yorumlar yazardı ki bu her üyenin yaptığı birşeydi ama küfür ettiğine şahit olmadım.
Görünen o ki Evrensel yüzünden küfür etmiş ayrıca "devam da edeceğim, beni süresiz yasaklayın" v.s. tarzında birşeyler yazmış, bu durumda site yönetimi onu hiç tanımadığı için doğal olarak hakkında olumsuz düşünmüş olabilirler. Cezası açılsa bile Evrensel varken donkişot tavrından vazgeçmez yine ceza alır, kısacası durumun değişeceğini sanmıyorum.

yukardaki sözlerimi destekliyor musunuz?

din ve siyaset konuşması idi diyebilirsiniz ya da çok siyaset konuşması-kirletmesi ve felsefe görünmez oldu idi diyebilirsiniz; ya da burayı siyasete boğdu; açık açık söyleyin ilerleyelim

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
gerçek soru konu gündem azlığı ya da yazar
benzer beşbin üyenin olduğu bir yorum forum düşünün-düşünelim;

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
gerçek soru konu gündem azlığı ya da yazar
benzer beşbin üyenin olduğu bir yorum forum düşünün-düşünelim;

Üyeler ceza alsın diye isteyen hiç kimse yoktur galiba ama ışte bazı üyeler dengeyi bozuyor, neyse üzülmeyin Rahşan affı gibi genel af çıkar belki😊@X sesinizi duyar ve bir sanalmanik affı çıkartabilir, umudunuzu kaybetmeyin...

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
ben aftan sözetmiyorum ki af bir suç yükümlülüğü doğurur;
ceza gerektirmeyen bir sistemin varlığı yada uzlaşısızılığı
ben gelecek bir sanal sistemden ya da benzer bir iletişimden-iletişim sisteminden ve bir toplumsal uzlaşıdan ve belki geliştirmeden benzeri

fizik bi incitme olmayan bi mekan ve sade sözlükler var burda bunun üzerinde durma
bu sanal dünyada gerekli geliştirimlerle kurulabilir bir ahlak

burdaki olay daha baştan kişi varolmaya devam ediyor
ve kişi düşünmeye ve düşündüğünü düşündüğü gibi düşünmeye ve yazmaya devam edecek
sadece burada kurulmuş bi toplum dışına itiliyor ya da alanda yazdırılmıyor ve konuşturulmoyor
bunlar temel dinamikleri ve geleceği çözmez ve açıklamaz
aksine ters bir bakışta bu alanın sınırlanmasıdır bu ya da üye seçmesi;
vatandaşlığı belli ölçütlerle verme düşünün ve sınır dışı etme;
ki sınırsız bi dünya arayışında bunu koyalım karşısına;
üyelerin dönmesi de değildir ki mesele;

yaramaz diye bi çocuğu sınıfa almamak; kötü bi örnek ama eğreti
herşeyi kıran-bozan ya da oynayan yeridne durmayan bi sakar çocuk düşünün;
bu değil mesele ama bir çapraz/yakın bağ;

-temel sürgün- ki Mısri ordu önüne durdu ve padişah önüne -sürüldü evet haklısınız;
ya da hapis- bu düşünceleri öldürmez;
ifadeyi ya da ifade alanını sınırlar;
tarihi geciktirir; deşifreyi;
saygı kazanmak-saygı kazanmak üzerine söyleceklerimiz var-susacaklarımız var; konuşacaklar var-vardır;
neden kendi bağımsız sözünü ve düşüncesini anlatmak için çatışma çeksin kişi ve çatışma yükü bi de;
o halde susmak bir haktır

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
@sanalmanik

Ne diyeyim, bu konular çok konuşuldu en iyisi biraz zamana bırakmak galiba...

X

FAdmin
Onursal Üye
Evrensel dusmanlari nerelerde :)

varlık

Felsefe.net
Yeni Üye
çoğu onun üzerinden prim yaptı,adam sadece fikirlerini ( dik bir şekilde) paylaşıyordu hepsi bu

varlık

Felsefe.net
Yeni Üye
askerlik yaşı 18 e düştüde benim mi haberim yok hemen gideyim :)))))

varlık

Felsefe.net
Yeni Üye
Kendi adıma özledim evrensel'i ne yalan söyleyeyim:smile:Sürgün kısa sürer umarım:rolleyes:Dönüşü de muhteşem olacaktır, şimdi harıl harıl hazırlık yapıyordur.:smile:

dijital aslında evrensel-insan diye biri yaşamıyor,sadece verilen mesajlara uygun cevaplar veren bir bilgisayar programı bana göre :biggrin:

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
dijital aslında evrensel-insan diye biri yaşamıyor,sadece verilen mesajlara uygun cevaplar veren bir bilgisayar programı bana göre :biggrin:

Kendisini zihniyet olarak tanımlıyor zaten yazılarına bir kısaca göz gezdirirseniz bu ulvi zihniyet karşısında diliniz tutulur...Bu arada Qua Felsefesi'ni de unutmayın, Evrensel İnsan Doktrini olarak çığır açmış bir akımdır.

"evrensel-insan zihniyeti, serbest dusunurluk, yapilandirmaci epistemoloji, qua felsefesi ve bilimsel/bilissel/kavramsal olarak her turlu gelmis gecmis ve gunumuzdeki her konu ve kavramdaki metafizigin varliksal ontolojik ve teolojik temelindeki ve etigin her konu ve kavramindaki (milli, dini, toresel, politik, geleneksel, ahlaki v.s.) yonlendirim ve yaptirimlarin; kisaca insanoglu eliyle, adina, ait, icin ongorulen her turlu "bu budur/bu boyledir/bu boyle olur" temelli emirsel dayatilan numenal yeti deger, veri ve tabularinin siniflandirilmasini verecektir." Alıntı

alpi

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Evrensel-insan; namı diyer yada kısaca yada özetle:

"evrensel-insan zihniyeti, serbest dusunurluk, yapilandirmaci epistemoloji, qua felsefesi ve bilimsel/bilissel/kavramsal olarak her turlu gelmis gecmis ve gunumuzdeki her konu ve kavramdaki metafizigin varliksal ontolojik ve teolojik temelindeki ve etigin her konu ve kavramindaki (milli, dini, toresel, politik, geleneksel, ahlaki v.s.) yonlendirim ve yaptirimlarin; kisaca insanoglu eliyle, adina, ait, icin ongorulen her turlu "bu budur/bu boyledir/bu boyle olur" temelli emirsel dayatilan numenal yeti deger, veri ve tabularinin siniflandirilmasini verecektir." Alıntı

X

FAdmin
Onursal Üye
Kendi adıma özledim evrensel'i ne yalan söyleyeyim:smile:Sürgün kısa sürer umarım:rolleyes:Dönüşü de muhteşem olacaktır, şimdi harıl harıl hazırlık yapıyordur.:smile:

Bendede insan olarak pozitif etki birakti, gel gelelim cogu insani ciddi manada kiriyordu, hirpaliyordu yazdiklari..

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Bendede insan olarak pozitif etki birakti, gel gelelim cogu insani ciddi manada kiriyordu, hirpaliyordu yazdiklari..

Evet haklısınız, üyelere kırıcı olduğu zamanlar olduğu gibi dini yazılarda sınırı aşıyor fakat yine de belki dini paylaşımlara ara verebilir, sonuçta bu konuda ne düşündüğünü bilmeyen kalmadı:) Karar sizlerin tabi ki...

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar