Kasyopya üzerine sohbet

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde ls2 tarafından oluşturulan Kasyopya üzerine sohbet başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 25,442 kez görüntülenmiş, 288 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Kasyopya üzerine sohbet
Konbuyu başlatan ls2
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"

ElChupakabra

Felsefe.net
Yeni Üye
Kasyopya fenomenine göz gezdirdim.. Geçmişteki bir objeyi oynatmak için biyolojik varlıkların fiziksel gücünü, objeyi belirlenen konuma ivmelendirecek şekilde sinirsel uyaranı beyinde oluşturmak suretiyle via tahatası üzerinden mesajlar, aman aman...Ls2 nin anlama ve empati kurma çabaları ve haklı eleştirileri... Kasyopya konusu ilginç demek isterdim ancak değil.

Fikirlerini, öngörülerini anlatmak isteyen insanların kadim zamanlardan beri başvurduğu yöntemdir ilahi, şeytani, ruhani vs.. bilgi kaynağına dayanmak. İnsanların sizi dinleme şansını artırır bu, ilgi çeker. Sevgili Laura oturupta Evren, Dünya Düzeni ve Gelecek Hakkındaki Fikirlerim adlı kitabını yada kitaplar serisini yayınlayasaydı Sanalmanik in onun fikirlerine ulaşması mümkün olacakmıydı yada kitabını herhangi bir yayınevin de yayınlatması veyahut internet sitesinin kaç tık alacağı muammaydı.
Konuyu okurken aklıma gelen iki şey: İnterstaller filmi ve Üstad Carl Sagan'ın çok değerli kitaplarından biri olan Karanlık Bir Dünyada Bilimin Mum Işığı..

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Kasyopya fenomenine göz gezdirdim.. Geçmişteki bir objeyi oynatmak için biyolojik varlıkların fiziksel gücünü, objeyi belirlenen konuma ivmelendirecek şekilde sinirsel uyaranı beyinde oluşturmak suretiyle via tahatası üzerinden mesajlar, aman aman...Ls2 nin anlama ve empati kurma çabaları ve haklı eleştirileri... Kasyopya konusu ilginç demek isterdim ancak değil.

Fikirlerini, öngörülerini anlatmak isteyen insanların kadim zamanlardan beri başvurduğu yöntemdir ilahi, şeytani, ruhani vs.. bilgi kaynağına dayanmak. İnsanların sizi dinleme şansını artırır bu, ilgi çeker. Sevgili Laura oturupta Evren, Dünya Düzeni ve Gelecek Hakkındaki Fikirlerim adlı kitabını yada kitaplar serisini yayınlayasaydı Sanalmanik in onun fikirlerine ulaşması mümkün olacakmıydı yada kitabını herhangi bir yayınevin de yayınlatması veyahut internet sitesinin kaç tık alacağı muammaydı.
Konuyu okurken aklıma gelen iki şey: İnterstaller filmi ve Üstad Carl Sagan'ın çok değerli kitaplarından biri olan Karanlık Bir Dünyada Bilimin Mum Işığı..

sayın elchupakabra

öncelikle forum ilk postum-uz
ve empati genişleyen bir kavrama

Aa, merhabalar;
google dan ulaştım bu sayfaya, sayfanıza,
bakınırken ve felsefe üzerine düşünürken;
2009 ne kadar eskimiş bu post ve hiç veri girilmemiş,

Ben bunu önemsiyorum, o halde bi tık yazmalıyım gibi;
Aslında felsefe ve forum arattım ve bölüm başlıklarına bakındım,
bu ya da benzer alan var mı mistisizm vb.) diye ve gibi,

Çünkü, örneğin benim varoluş felsefem bu tip deneysel okumalarla örülmüş durumda,

Bilmiyorum ne kadar önemsiyorsunuz, Belki hiç önemsemiyorsunuz, Belki dogmatik ya da dogma yakın ve eşdeğer, bi çoğumuz için,

Bunun dışında deneysel spritualizmi bi felsefe kolu ya da ilgi alanı olarakta görmeyebilirsiniz,
Ben kendi adıma burada değerli bir veri keşfettim ya da bu benim yanılgım ve öyle sanıyorum ama kişiye göre,
bana göre değerli idi ve burada buluşmuşken yazmak istedim,
Hem de sormak istedim okuyucuya ve okuyan ilgiliye,

Bi felsefe bilgilisi ya da okumuşu olduğumu söyleyemem ama kulaktan dolmalar demeyelim de kendimce küçük okumalar, bu nedenle bilmiyorsam ve yanlış ifade ediyorsam aktarıyorsam kendimi, bağışlayın;

Felsefe deyince aklıma "bilgi sevgisi" geliyor ve bilgi severim, öğrenmeseverim,
Bunun dışında felsefe deyince aklıma derin derin düşünmek ve sorgulamak geliyor, bunu da bazen severim,

Bunun dışında belki mantık ya da sezgilerine güvenme ve sezgilerinden yanıt süzme ve bunun gibi şeyler,

Ama literatür ya da ifade bilgim olduğunu ya da genel olarak felsefe için kavramsal tabanım olduğunu sanmıyorum ki, yokta,
Yani aslında bi felsefe okumuşu değilim ve kulaktan dolma sayılır gibi,

Ama başlıkla ilgili olarak bu alanda okumalarım var ve benim için değerli bir boşluğu boş bırakamam;

Bu yolla, deneysel ruhçulukla edinilmiş okuduğum üç kaynak, belirtmek istedim, Bana göre en geçerli üç kaynak, Sadece konuya ilgi duyan ya da ola ki ulaşan-benim gibi yolu düşen için belki, Kişisel bi ilgi alanı olması yanında konuya ilgisi olmayanı cezbetmeyecektir ya da yoracaktır/sıkacaktır biliyorum ama yinede burada sunmak istedim;
Kişi, istekli, hazır ya da ilgili değilse sadece araştırma için bile akıldışı ve zıt girdiler kümesi gibi;

Her neyse belirtmek istediğim üç kaynak;
Kasyopya Deneyi,
Şafağı Getirenler, Bringers Of Dawn-Işık İşçileri (Pleiades Öğretileri adıyla yayınlandı;)
Ra Material (Ra Bilgileri)
-
Örnek sunumlarını içeren bir link;

(Lütfen, nitelikli trans kanallığı, ouja aracılı kanallık ama özellikle "grup etkileşimli kanallık" benzeri yapı ilgi içermeyen hiç bir ögeyi burada sunulan içerikle karıştırmayınız ve kıyaslamayınız, ruhçuluğun genel metodolojisi dışında oturup kafadan saçmalayanlar en çok; Lütfen yeni çağ saçmalıkları vb. ile içiçe ve yanyana koymayınız)

Bunları felsefenin ilgi alanı olarak görmeyebilirsiniz ama yine de sormakta istiyorum,

Mistisizm ya da bunlarla örülmüş bir varoluş anlayışını (kalıplanmış felsefe sınırları içine bile sokmaksızın) felsefe olarak sunsam nasıl anlaşılırım,
mahallenin delisi mi, hadi git işine ordan be mi, sende kimsin mi?
bu yanlış yerde miyim mi olur,
Benzer içerik okumuş örneğin Mahara'jın Ben O'yum'unu sorgu dinamiği nedeniyle güncel bir varoluş felsefesi dinamiği olarak görür müsünüz?

Ya da bi ouja tahtasıyla soru soran tahtası eksiklerin yatığı deneysel bir çalışmayı soru cevap pratiği ve deney içerdiği için felsefe olarak düşündüğümüz şeyle içiçeleştirebilir misiniz?
ben bilmiyorum, Ve sunmak derken, birlikte tartışmak, birlikte gelişmek, denemek örneğin ya da alternatif bir fikir ya da sunu, düşünce geliştiren ve düşünce güçlendiren alternatif bir bakış ya da perspektif; bilmiyorum,
anlatamadım galiba kendimi ama, nereye gitsem olmuyor, gezinip duruyorum işte;

Ben felsefe denemek istiyorum, sıfırdan; soru ve cevaplar deneysel felsefe ve deneysel gelişim,
Az buçuk pratiğim var, (düşünmelerim ve sorgulamalarım) hepsi bu;
Kendim denemek ya da birlikte etkileşimli denemek ya da sizlerden öğrenmek ya da sizlerin fikrini almak, bilmiyorum, Durgun ve söngün aklım düşünmüyor,
Düşüncemi parlatmak istiyorum, Bu iyi bir yol olmalı;

Bana gücenmeyin ne olur, Yanlış yerde, yanlış zamanda olduğumu düşünebilirsiniz, Bu zırvalıkların felsefeyle ne işi var diyebilirsiniz, Ben bilmiyorum,

Benim için önemli olan bi boşluğu dolduruyorum, dolulukla,
Alternatif okuma düşünenenlere, okuduklarından sıkılanlara,
Hiç bi yerde aradığı cevapları bulamayanlara,
Dünyanın altını üstüne getirdim, işin içinden çıkamadım diyenlere,
Bin yıl düşünsem aklıma gelmezdi diyenlere,
Bu gerçekler nere saklanmış sobe olsun artık diyenlere;
(Yok ben kendim bulurum, yanıtlarımı içimden alırım diyenlere değil tabi)
Tavsiye ediyoruz,

Spritualizmde nedir deyip kaldırıp atınız,
Umarım attığınız spritualizm felsefenin başına düşsünde felsefenin başını yarsın,
Başı kanayan felsefe yeni kan bulsun;

saygıyla;

http://www.felsefe.net/felsefe-akimlari/1324-spiritualizm-ruhculuk.html

ve buyrun hoşgeldiniz-merhabalar ve konu ls2 nin sağlamıysa da adım geçiyor buyrun bana söyleyin
ve
ister misiniz konuşmak tartışmak ya da
sorularınız var mı? bana

ihaveanidea

Filozof
Yeni Üye
sayın elchupakabra

öncelikle forum ilk postum-uz
ve empati genişleyen bir kavrama

saygıyla;

http://www.felsefe.net/felsefe-akimlari/1324-spiritualizm-ruhculuk.html

ve buyrun hoşgeldiniz-merhabalar ve konu ls2 nin sağlamıysa da adım geçiyor buyrun bana söyleyin
ve
ister misiniz konuşmak tartışmak ya da
sorularınız var mı? bana

Bir şey dikkatimi çekti.Önerilen kaynaklar arasında Ra Bilgileri kitabını vermişsin.Şimdi benim körpe zihinli anadolu çocuğu filozofum bunu görünce nasıl bir kitap acaba,isme bak çok gizemli falan der.Ahanda böyle bir kitap:

(Tasavvuftaki nefse düşmanlığa ne kadar çok benziyor.)

(Bu da kitabın kapağı.)

Bilin istedim.

---------- Mesajlar Birleştirildi at 21:53 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 21:19 ----------

Sanalmanik başka başlıklara yazıp da beni uzaklarda arama ben buradayım hala

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Her neyse arkadaslar saygilar sevgiler bizden
Dusundum tasindim darmadagin ve bi yere cikmiyor bu benim mesele
Benim buraya gelis yada ugrayis sebebim malum ve yazma cizme sebebim malum olan bu icerikti
Kasyopya
Bu icerikle ilgili tartisma dinamik sunum tanitim soru cevap ya da kavram ilgi paylasimi ve herhangi ilgi bag kurmakti
Sonuc olarak sanirim ben o noktaya ilerleyemedim goturemedim
Ve catisma tartisma ya da kör dinamik disinda da bu yonde kendime bir umut saglayamadim
Baslik acmaya bile cekiniyoruz ben cekiniyorum cunku alti kirletiliyor ya da yanlis anlasilacak oraya buraya cekilecek anlasilmayacak ya da saldiri gorecek ya da konu dagitilacak gibi hissediyoruz
Acarsakta
Oyle degilse bile bizde bu refleks oldu o zaman
Ilk tepkiler ve onceki tepkilerden
Bilinmeyen zaman bilinmeyen konu ve bilinmeyen yer
Daha fazla sikmak yormak istemem
Tekrar tekrar dusunduk dusundum
Ben yanlis olabilirim
Tekrar tekrar ictenlikle deneyebilirdim
Belki bunu yapmadim
Hatta dedigim gibi bile olsa ikincil deneyebilirdim
daha yapici bir durusla belki anlatabilir deneyebilirdim
Bilmiyorum bilmem bende bunlar gelisti
Her neyse basaramamis ve cozumsuz hissediyorum su an

Benim yanlislarim vardir olmustur
Belki ben yanlis bag kurmusumdur ya da anlatamisimdir kendimi

Her neyse gider ayak son istek son rica yine bir Kasyopya basligi olabilir soru cevap ya da benzeri asili post olabilirdi. disaridan gelecek google dan arayacak ya da dis misafir ve ilgili forum ahalisinin yazmayacagi

Ilgi ve temas kurmus bir temas ile ilgi soru dinamik ya da merak bag ile yazismak istiyorduk isterdik

Bunun disinda hizli atlamalar baslik kisi olgu lekelemel diyecegi olmadan ve bilmeden demeler gercekten sikici ve yorucu gercekten
Iste bunu icin son bir belki arkadaslarin altini tikamayacagi ve ordan tartisma yurutmeyecegi bizle catismayacagi ve bizede bi sey demek istiyorsa bu baslik yada baska bir forum basligi kullanarak ya da ozel mesaj atarak her seyi soylesinler lutfen ama son ricam anlasilirsam ve ilgi baslik kurarsam yazmayin lutfen rica ediyoruma
Gercekten bireysel merak duymazsaniz kurmazsaniz yada o konuda gercekten bilgilenmek ilgi ve ogrenme istegi yoksa siger bildiklerinizi altina yazmak onun
Her neyse anlasilmadimin bas harfleriyle gidiyorum
Ve eger anlasilirsam acacagim ve tutacagim son baslik icinde
Din bilim diger paradigma ahkam herhangi ahkam lutfen
Istenmeyecek biliniyor

Bunun disinda yine Kasyopya konusulmak istenirse her davete icabet ederiz
Nick uzantili gmail yine ulasim saglar bize
Basi dara dusen arasin ne diyelim
Gule gule
Forumu sikmak istemem istemiyorum
Her yere adim doldu
Asla boyle bi temas ve iletisim ummazdim
Buna donusmek istemezdim
Bu noktada boyle taninmak olmak istemezdim ama tarih zaman konu olgu ilgi boyle oldu oldurdu yapti
Sevgiler...

---------- Mesajlar Birleştirildi at 18:28 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 18:05 ----------

arkadaşım çöp yazılıyor
uzaylı yazılıyor
bilimdışı akıldışı şarlatanlık bilmem ne yazılıyor
genelde bu oluyor olacak
bunu istemezdik
her neyse ben sadece bir ilgiliydim-subjektif ilgili
ki subjektif tutumum eğer içeriğe dürüst yönelinseydi neyse onu da geçtim yazma sanal boşver

ha cevaplayabilirdik -dinleyebilirdik bıkmadan usanmadan sabırla
binlerce sayfa da hatta geri dönüp yazabilirdik
tarihi gelecekten sorunuz
-enerji kaybettik mi bilmiyorum ama ben yapabileceklerimden
olabilceklerden -yapabileceklerimden- ve söylenebileceklerden umutlarımdan felan felan biraz kayıp biliyorum seziyorum neyse eyvallah
dostlukla kalın
ben 3 yıldır kendim buraya bir post asmadım ya da asamadım
malum kritikten ve kritiklerden
anlaşılam umudu hukuku sezmedim ay da bag konusu ve ilgisi
ve dış ziyaretçide sanmıyorum bilmiyorum kuramazdık herhalde temas zor olurdu-bilmem

her neyse işte bunun için; birincil merakçısı teması için ve birebir ilgili-ilgi bag kurmus kisi zaman teması icin
bir başlık açsam ve sadece soru cevap ilgisi kursam felan isterdim istiyorum hala sadece o aklımda kalan
ya da genis zamanlar için bir post asıp yada yılda bir ziyaret edebilmek te her neyse o da gereksiz gibi

bir iki sayfanın olsun temiz ilgili gitmesi ya da isterdim
neyse

geldim gittim yenildim hiç bi şey bulaamdım
geldim gitti yorulduk hiçbi şey bulamadık

bir sürekli kaşınmadır yaşadığım
törelere ve alışkanlığa karşı

geldim gittim geldim bir şey bulamadım
üzüldüğüme ve yorulduğuma karşı

ah aklıma her şey gelir, her şey gelir
doğan güne karşı batan güne karşı

sözde kirlettiğimiz bütün her şey duruyor
bak ne diyorum sana, ele güne karşı

ne haliniz varsa görün!

ls2

Kahin
Onursal Üye
Kasyopya gerçeği söylediğini iddia ediyorsa bize gerçekçi (gerçekten beslenen- bir tarafından yakalayan) gerekçelerini sunmalıdır. güçlü olduğunu düşündüğün argümanları kısaca yazmalısın dostum. yoksa nerdeyse hiç sansın yok :)

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Kasyopya gerçeği söylediğini iddia ediyorsa bize gerçekçi (gerçekten beslenen- bir tarafından yakalayan) gerekçelerini sunmalıdır. güçlü olduğunu düşündüğün argümanları kısaca yazmalısın dostum. yoksa nerdeyse hiç sansın yok :)

kasyopya gerçeği söylediğini iddia ediyorsa diye bir iddia?
çok tuhaf bir iddia
gerçekçi sizsiniz -sensin
yani kişisel gerçeğini ya da subjektif gerçeğini üreten subjektif deneyimci ve gözlemci var
subjektif kanılarımız var
ve öyle ya da böyle bi şeylere karar veren biziz;

---
gerekçe sunmak ta subjektif
bir gerçekçe sunucu yok -

gerekçe sunmak?
özgür araştırma ve karar verme; açık özgür gerçek üretme hakları ve irade ve karar vermek hakları (ve obejktivite-subjektivite) üzerine gelecek söylevleri
konusu

ama ben en çok o varsayımları anlamıyorum ya da bunlar bunlar olmalıyı;

gerekçe ve iddia güven gibi varsayımlara gerek yok;
sen varsın gözlemcisin önce
ben varım
ben görüyorum ya da gördüğümü söylüyorum bir subjektif gerekçe o halde
bunun güçsüz olduğunu iddia edende sensin o halde_?
mesele ne?

iyi bakmanı önereceğim ben daha keskin gözlerle gelecekte;
kalsın subjektif kalsın

gerekçe;

yani gerekçe sağlayıcı sensin buna /senini subjektif kanın -gerekçe isteyen de o -eşit
yani gerekçeyi sen salamalısın
yap o halde gerekçe üret

güçlü olan argüman ls2 sen şaka mı yapıyorsun bilmem ama
ben yapmıyorum ve yapmıyor olacağım
aynısı yukardakilerin

güçlü argüman sanırım sanırım benim kartal gözüm var dostum -öteleri görüyoruz;

benim şansım mı yok ?
komik
berbat durumdasınız ve güle güle;

---------- Mesajlar Birleştirildi at 06:41 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 06:36 ----------

"objektif olacağı varsayılan bir önerici size subjektif girdi sağlayamaz"
güle güle dostlar

bu sonsuzdur-diğeri sonsuz subjektif kanı (üretmek) ile uğraşmaktır
hala şaka gibi;
ne dediğimi hiç anlamayışınıza şimdilik hayret eden gözlerle bakıyor olacağım yine de
gelecekte bunları anlayacağınızın ve çözeceğiniz güveniyle görüyor olmayla esen kalın
bu bakınca görülecek merak etmeyin az kaldı anlayacaksınız sizde bunları
ama umarım benim-bizim yaşadıklarımı-zı daha az yaşayın

ls2

Kahin
Onursal Üye
Kısaca gerçek bilinemez diyosun işte Sanalmanik:) bir gerçek var mı o da muamma..zihnimizi varlığın/evrenin yasaları inşa etmişse !? ki sanırım öyle..biz neyiz? biz gerçeğiz ve biz yalanız. varız ama yokuz. hem objektifiz ve subjektif..hislerimiz gerçek ve hislerimiz yalan..okyanuztaki damlayız. hem damlayız hem okyanusuz .. nası biraz sana benzeyim dedim :)

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Kısaca gerçek bilinemez diyosun işte Sanalmanik:) bir gerçek var mı o da muamma..zihnimizi varlığın/evrenin yasaları inşa etmişse !? ki sanırım öyle..biz neyiz? biz gerçeğiz ve biz yalanız. varız ama yokuz. hem objektifiz ve subjektif..hislerimiz gerçek ve hislerimiz yalan..okyanuztaki damlayız. hem damlayız hem okyanusuz .. nası biraz sana benzeyim dedim :)

ben anlatacağım tüm kalbimle-dinleyin lütfen; ve tekrar tekrar deneyelim;

----

hayır diyorsun ki deniyor ki Kasyopya gerçeği söylediğin iddia ediyorsa
kasyopyanın bir kurumsal olduğunu ben iddia ediyorum/bir subjektif gözlemci
ve "dayanak sunucu objektivite öneriyor"; o bir /bu bir;
objektif bir dayanağı subjektif bir sınama sokmak -böyle bir ilişki ve bağ kurulamaz- ha kurulabilir sınam bakın; sınayın -bu bir;
sizin testinizi geçemediyse onu bilmem?
inanç dediğiniz başka bir olgu yükü, ve bağlamı olacak;

kasyopya bi şey öneremez- öneriler subjektif temaslara ilişkindir; geri döndüler-yani geri dönüşler;
-oraya- ne sorulduğu, istendiği, beklendiği ile ilgili deri dönümler; subjektif temasların ertesi arkası bu /sonucu
bunu anladık mı?

siz bir soruya cevap (duruma olguya bağlam) arıyorsunuz.. oraya sağlatamazsınız-sağlatamayacaksınız.. zaten arıyor bekliyor olduğunuz bir şeyi orda doğrulatamazsınız;öncelikle

--
gerekçeye gelince;
gerekçeyi sen sağlarsın ya da sonsuz yanıtla kendine sağlarsın ; ama subjektif kanıtlar
yani inanmak istersen inanırsın;
karşı tarafın bi şey sunması subjektif;
sen bunu anladın mı? önce;

---
diğeri ise; "objektif gözleme" ....bu zaten kendini açıklıyor; objektif bakım ve gözlem;
bir dağı gözlemek gibi;
kasyopya bi şey önermiyor-kasyopya var -/subjektif
ve ben bir subjektif gözlemciyim ve onu öneriyorum niye?
çünkü
ve kendi sınamımda/sınamımdan -dürüst- (subjektif sınamımdam) geçti-
sizinkini bilmem;

---
benim subjektif sınamımdan nasıl geçti?
bir üst üst objektiflik-obejktivite sınamını gayet dürüst atlattı.. (sınamımı) geçti

bunu anlatacağım-deneyeceğim; şimdi
-bende daha önce bulunan verilerden bir üst objektif olması; üst objektif; bu bir;

----
SLR fotoğraf makinelerini bilir misin?
bu fotograf makinelerine, farklı açılı, farklı odaklı değişik objektifler takılır ve fotograf çekilebilir ve bunlar değişik değişik açılarla değil mi?

şimdi bizim düşüncemizdeki, düşünce yapılarını ve kanıları ve dayanakları/referansları ve düşünce durumlarını-sabitleri; tıpkı SLR ler deki gibi, bunun gibi işlevsel lensler ve objektifler gibi düşünmeyi önereceğim;

şimdi. yani ; Benim düşünce kalıplarım olan önceki objektiflerim/lenslerim (yani düşünce resmi oluşturduğum, gözlem resmi çıkardığım diger ön- kanılarım) var
ve (sonra) düşünce durumlarım için ben düşün makineme Kasyopyanın, onun objectlerini-yeni objektiflerini/lenslerini taktığımda (takar takmaz-çakar çakmaz/çeker çekmez farkı gördüm ) bi acayip fotoğraflar çekmeye görmeye başladık-sana anlatamayız
-çekte gör-

bana burayı dürüst anladığını söyle -öyle anlaşalım; yoksa devam edeceğim ben

---

-gördüğüm yeni tabloda ; daha net iyi farklı/acayip tablar gördüğümde
bunlar öncekilere benzemediğinde -açılımlar oldu;
baskıya verince bunları sonra onları resimleri gördüm
bunlar bi hayli ilginç resimler ve bunların inanın, inanla ilgisi yoktu -demiyordu
-çıktı bunlar -resim sadece ve ben resimlere inanmam;

bu konuyu anlatamadım-defalarca denedim/özçırpındım- sevgiyle;

-------
kasyopya bi şey vermiyor vaadetmiyor... düşünce kalıpları (izlemler) barındırıyor zaten.. objektif/subjektif
siz olabildiğine objektif gözlem sunacaksanız; eğer öyle olursanız, neden çekiniyorsunuz? her şey bilgidir. burda başka bi paradigma var

bir kanıcı; bir subjektif; neden bir olguyu ve durumu gözardı eder ve kendi subjektif kanılarına tabi kılar/tutar /..ve neden kendi subjektif kanılarını ona/(buna) dayatır ve yükler;
ve neden olabidiğine açık-bağısmız araştırma keşif yapmaz ve enden objektif dürüst tutumu takip oalyı olguyu incelemez; incelemez diyorum- (öyle der böyle der durur) neden aradıklarını arar-doğrular -doğrulatır durur;
durmak bu güzel ifade; gitmeye benzeiyor;
bir kanıcı; bir durumu gözlemekten neden çekinir? neden objektif-dürüst ; takılmamış ; profil takınmamış bir biçimde ,obejktif sınama

bir subjekt bir objecti nasıl ele alır; ve bir subjjjj bir şeyi gözetmeden ve bir gözetlemeden çekinir?
(kendi subjektivitesini koruyor; bunu anlayacaksın-kendi subjektif dayanaklarını ve yapını koruyorsun neden? çünkü?)

mesele ancak öyle bakarsak aydınlanacak;

ben örneğin zaten okuma yaparken denerken inan falan yoktu (ne giriş ne çıkış sonucu) ortada... bunu anladık mı?
siz bi şeye inanmak bağlanmak felandan bahsediyorsunuz ben onu anlamıyorum-bağ kuramıyorum
bunu konuya bağlayamıyorum

açık, objektif, dürüst okumadan ,incelemeden sözediyorum-hala anlamıyorum nasıl anlaşacağız
bu başka tutum yani uyuşmayan;
orda bi şey aramayın;
doğrulamayın-yanlışlamayın olur biter;bakın

---
bu sizin anlamınız şimdi bu bozulmuyor-çok çalıştık buna olmuyor
,bi inanç anlaması ya da her neyse ben onu anlamıyor olacağım;
ha yaptığım çözümlemelerde sunulur gibi değil- Size geri dönüp verilir gibi değil
--
anlattığımı anlatmanın yollarını ben hala arıyorum ben-biz arıyoruz ya da birlikte;
--

son tahlilde şunu söylicem;
kasyopyanın size bi şey verip vermemesi sizinle ilgili
ben o objektifle foto çektiğimi bastığımı ve iyi manzara gördüğümü söyleyebilirim;
ve objektifi nasıl nerden aldığımı söyledim;
sizin işiniz objektifle dedim ve ekledim de
sizin baskı, basım, basım, ışık, fotograf makinesi kullanımlarını, çekimlerini onları bilemem
sizin oralarda problem var kasyopya da değil
kasyopya lensi gösteriyor çekiyor -iyi
makineniz değiştirin kasyopya yı değil öncelikle

---
kasyopya değil sizin argümanlarınız bozuk ya da hatalı-ön argümanlarınız;
kasyopya gerçeği gösteriyor da; çekiyor da; ben orda izliyorum; kullanıyorum gayet doğal güzel;

yıllardır kasyopya dan aldığım ve kullandığım objekltifler yıllardır hiç sekmedi-hata yapmıyor-sekmiyor-seğirmiyor-şak şak çekiyor -bi çırpıda; bozuk arıza vermiyor
siz başka yerden kullandığınız şeyi ona uyarlıyorsunuz; sanırım anlamadım ve
bence sizde D-SLR kompakt var ucuna objektif takılmıyor;

(böyle yazmalıyım dostum kusuruma bakma-iyiniyetimin son demi. Sende olsan bana böyle yazardın bunu anla ve gelecekte bi gün ben seni anlamazsam; anlamadığımı düşünürsen aynını mutlaka bana yap olur mu?)

bir diğeri;
güçlü olduğunu düşündüğün argüman deyince şu an mesela aklıma gelen şeyi yazayım mı? bende olanı

önümdeki monitör olan alan, birden şeffaf saydamlaşık bi hal olup kendini senin kafana geçirir gibi yaptı yapacak oldu;

--
bi de
ha uzun zaman bende deklanşöre basmamışım senin gibi bunu da anladım şimdi;

---------- Mesajlar Birleştirildi at 09:29 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 08:24 ----------

yukarda söylediklerin anlar içinde yerle bir edilir şeyler; yine senin tarafından yerle bir edilebilir şeyler
3-5 yıl önceki geçmişimden-(üç beş ay/yıl önceki) şimdimden/şimdinden başkası değil
bunu sende görüyorsun şimdi;
neler olacağını seziyorsun ve -beklemekte- o olmak, buna dönüşmek istemiyorsun ...tıpkı benim gibi aklı karışık kafası karışık biri,,,daha durulgulu,,, adımların sabit ilkesel ve daha güvenle -güvenli adımlarla gidiyorsun ve ilkelerle ilerlliyorsun ve gidiyorsun bunu görüyorum ve seni görüyorum- izliyorum ve izliyor olacağım ve adımların sabit ve gıdım gıdım
bay kaos;

bu her kimse sen değilsen de, bu içten geldi;
ama biri var orda; izlediğim --- taş üstünde taş komayacak her kimse o;
akıl şimşeği birisini /birisinin gelişini/duruşunu seziyorum ve ben böyle şey sezmedim -böyle -bi- im---
yazıldı/çizildi-söylendi;

---------- Mesajlar Birleştirildi at 11:33 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 09:29 ----------

Objektif ya da objektiflesnmis, objektiflendirilmis, objektiflestirilmis, dayanak kendi bildirmiyor zaten
Ya da kendini bildirmiyor
Durum kosul mtematiksel kosul sagiliyor iletisimi;
Sayin ls2 nin sandiginin aksine boyle bir temas istendigi icin gerceklesmis

Matematiksel ozgun esit kosullarda herkesle iletisim.kesin iletisim .acik iletisim
Sonsuz kere herkese her yere her an iletismekte
Burdaki paradigma bir olcetve ben saka yapmiyorum bakin
Neci olursaniz olun. Kimci neye iananiyor dusunuyor olursaniz olun

Ag cogunlugu saglanmasi ve verdi o iletisimi sagliyor
Ayni iletisim ornegin bir kitap yazarken bir iletim saglarken herhangi kisi uzerindede gerceklesiyor
Ornekleri var
Bolusumluluk cogunlugu ve paydasi onemi var
Fenomen kendini okuycuya aciklar
Bizim okuyucuyla arasina girmemize
Okuyucuyla kendi arasina girilmesine benim girmeme gerek yoktur

------------

asrın fenomenini/olgusunu açıklıyoruz burda ls2 yardım etsen ne olur sanki;
anlasan ne olur anlamasan ne olur yardım et işte;
ben anlıyom mu sanki;

---------- Mesajlar Birleştirildi at 11:40 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 11:36 ----------

başlığı ilgi tutuyorum ve kuruyorum-z-
yeniden
ve yeniden

http://www.felsefe.net/serbest-kursu/75781-tanri-gercekten-konussaydi-ne-derdi.html

---------- Mesajlar Birleştirildi at 11:40 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 11:40 ----------

obejktif bir tanrı düşün lütfen
tek başına konuşamaz
girdi olmadan konuşamasaz

Son düzenleme:

ls2

Kahin
Onursal Üye
uğraşma dostum..yazılarını anlamakta sonuna kadar okumakta imkansız.. anlatmak bu kadarda zor olmamalı..hemde senin için çok önemli bir konuyu... yazdığın şeyler anlam dışı..

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
uğraşma dostum..yazılarını anlamakta sonuna kadar okumakta imkansız.. anlatmak bu kadarda zor olmamalı..hemde senin için çok önemli bir konuyu... yazdığın şeyler anlam dışı..

Sonuna kadar okumanin anlamanin imkansiz olacagini sanmiyorum ama suna katilirdim
Sinir bozucu. Bak bu olabilir
Bunun disinda yazdigim seylerin anlam disi olacagi
denedim ve onada katilamam
Anlamsiz degilde senin icin anlamsiz anliyorum
Ben bi sey anlattim ve benim icin oldukca anlamli
Ney mesela diyecegim ama benim icin ne kadar onemli ise sizin icin bir o kadar onemsiz
Olmali onu anliyorum ben ne diyebilirdim..

Son guclu arguman kasyopyayi degil seni ya da sizi onemsiyorum
Ya da kacirdiginiz seyleri. bunu asla anlamayacak gibi duruyorsunuz
Sanki aramizda bir duvar var

Anlatmak hu kadar zor olmamali peki orda bir okyanus var ama su damlasi bile gormedigini yada bunun olmadigini soyluyorsun ls2
Bunun daha neyini anlatabilirim bu kadar kolay
Islanmak istemiyorsun
Bana soruyorsan ne aradigina bagli ama bilgi ya da gercek temasi istiyorsan tabi ki okunmali
Tabi ki baska seyler araniyorsa bulamazsiniz
Susuz göl gibi
Saygilar ne diyeyim ls2
digitalle yazisiyormus gibi hissettim

Peki anlasilmadigimi soyledigin tek bi sey rica edecegim
Eger bir gun anlamak istersen tek tek sorular sormani rica edecegim
Ve yargilar getirmeden ama
Konu yada oznenin ben yada kasyopya olacagi bicimde yargiyla geri donulmeyen ve soruyla suren iletisim ve acik apacik sorular sadece
Ve cevaba tekrar soru ve yargisiz iletisim
Bu dinamikte aciklayabilirim yada simdilik umut gordugum tek yol bu
Eger ilgilenirseniz

---------- Mesajlar Birleştirildi at 22:29 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 22:09 ----------

Ls2 geldik gectik yazariz yazmayiz bilinmez ama goruluyor ve anlatilmiyolardan biktim. ben mesela biktim

Ls2 bana soruyorsani sadece tanri gercekten konussaydi ne derdi basliginda bile nerdeyse tum felsefe tarihinden daha fazla bilgi ve veri var ve bana soruyosaniz bi tanrinin sozdizimini asan beklenildik asimi ifadeler var
Eger felsefe ile ilgilenecekseniz..
Ki etkilesimin ürünüdür
Ne yaparsaniz yapin siz bilirsiniz..

---------- Mesajlar Birleştirildi at 23:00 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 22:29 ----------

Ls2 bilmiyorum buraya kadar okudun mu yada okuyor musun ama soyle yapalim son deli sacmasi
Ayrilik var olum var
Ilginc bir sekilde sezgilerine guvenen bi adamim ben ve 3 ya da 5 yil sonraki ls2 yi gordugumu yada onun icin sozettigimizi dusun bazi seylerden ve
Sozcuklerin orda kalmasinin zarari olmayacak

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Bana soruyorsan ne aradigina bagli ama bilgi ya da gercek temasi istiyorsan tabi ki okunmali
Tabi ki baska seyler araniyorsa bulamazsiniz
Susuz göl gibi
Saygilar ne diyeyim ls2
digitalle yazisiyormus gibi hissettim

Neden acaba böyle hissettin? Şıkları sana bırakıyorum.

a) dijital ve Is2 kasyopyalılara düşman, ögretiyi yaymama engel olmaya çalışıyorlar

b) evrensel insan' ın dediği gibi "bilinç düzeyleri yetersiz"

c) aslında anlıyorlar fakat beni sinir etmek için anlamıyor numarası yapıyorlar

d) farklı insanlar benzer şeyleri yazıyorsa mutlaka benim de yanlış yaptığım bir şeyler olmalı, eleştirileri dikkate alıp daha anlaşılır olmak için çaba sarf etmeliyim.

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Neden acaba böyle hissettin? Şıkları sana bırakıyorum.

a) dijital ve Is2 kasyopyalılara düşman, ögretiyi yaymama engel olmaya çalışıyorlar

b) evrensel insan' ın dediği gibi "bilinç düzeyleri yetersiz"

c) aslında anlıyorlar fakat beni sinir etmek için anlamıyor numarası yapıyorlar

d) farklı insanlar benzer şeyleri yazıyorsa mutlaka benim de yanlış yaptığım bir şeyler olmalı, eleştirileri dikkate alıp daha anlaşılır olmak için çaba sarf etmeliyim.

belki hepsi ama daha fazlası

ama ondan fazlası çok fazlası kayıp
benim kayıplarım
ama deneyeceğim merak etme
ben başka umutsuza benzetilmem

ben eğer bir dostu yanlış sonuçta bırakmayacaksam (eminlenmiş/yeminlenmişsem) onu bırakmadım -bırakmayacağız;
sende dahil

benim benle senle onla sizle bizle işim bitmedi;

Neden acaba böyle hissettin? .

gördüm ve gördüğüm o değil şimdi-değildi;

-
hepsi değilmiş bu arada "a" yok

bu arada digitalle ls2 diye biri de yok
bende dahil; sanal da yok

bilinç düzeyi yetersiz değil öyle bi şey yok _digitalin bilinci diye bir bilinç yok çünkü
bağ kurma eksikliği/eksiği diye bi şey var- vebireycilik var/yok-

anlamayan biri yok-bağ kurma eksiği var-birleşme eksikliği

ben yanlış yapıyorsam sen yapıyorsun ama çok şey kaçırıyorsun
sanala yardım et,

sanal vazgeçmeyecek-sanal pesetmez;
yollarını değiştirir sadece;

---------

yardım topluyorum ve geleceğim/geleceğiz/döneceğiz
-devrim için-
-büyük uyanışa çağrı;-

---

tanrıya benzemez bu işler...benzemeyecek.... tek onu diyelim

---

acıyorsam sana çocuk anam avradım olsun
tanrı yoksa ne var diyordun-yakında öğrenirsin

---

materyalist maddeci sandığınız sanacağınız isanaların adamların çoğu (can yoldaşınız) sizi koruyor ve karşı maddeci asıl ya da yada size bilgi veriyor-taşıyor-çırpınır ;
vermeye çabalıyor

sizin bu haliye idealizm dediğiniz sandığınız şey materyalizmin ta kendisi nerdeyse örtüşmüyor;

maddecilik sandığınız şey şu an eliniz din sandığınız,
idealizm sandığınız sanacağınız şey dualizmi ve hülasayı destekliyor-yaşatmak için kurulu
eğer (şekerli-şekersiz bir) uyku istiyorsanız öyle-iyi
uykuya
iş bu söze hak tanıktır asıl ve
bu can bu gövdeye konuktur
bende ola selam yeli

materyalist maddeci sandığınız sanacağınız adamların çoğu sizi koruyor ve karşı maddeci yada bilgi veriyor-vermeye çabalıyor

hangisi dünyacı maddeci, dünya şeyinde , gün derdinde ; yediği içtiği tututuğu derdinde-rahat yaşam idealinde peşinde ve uykucu asıl maddeci o;
kim bunun derdinde derdinde bana bi söyle
çapulcuya benziyorsunuz
berbat durumdasınız
bırakın uyanmayı felan ama biraz kımıldayın/kıpraşın
çoğuları adam yerine almaz-saymaz-acır size çünkü acınıyorsunuz insana
acınmayı bırakın ;kendinize de ;
acı macı yok
güçlenceksiniz güçlenebilirsiniz korkmayın
korku tamahı peşinsiz boktan tamah
korkuya bi dur deyin önce

sizi korkutacak hiç bir tanrı varlık yoktur- getir bana tanrı mıdır nedir? ben öğretirim ben ona olduğunu olacağını görür o da öğrenir
ne olduğunu kim olacağını öğrenir -öğretiriz

apaçık özgürsünüz varoluşunuz varoluşun bağrı ve varoluşunun kendi bağrında korunur-korunursunuz
başka aman dilenmeyin -kendinize bakın gelin;

güç varlığı arama baştan aşağı güçsün;
-------

evrensel-insan nickli üye size/ona buna öğretme gönllülüğü ve fedakarlığı fazla sevgi ve aşırı merhamet kurbanı bir üye;
nietzche acımayacaksın-merhamet etmeyeceksin demiş duymamış mı bu arkadaş, zihinsel devrimin izlerini
bizatihi sizin de kurbanlarınızdan biri /çekim öğretmen-öğretici tanrı çekimler idenkleri

ve ben salak malak değilim ha kör mör de değil benim lafım sözüm başkasına benzemez

anlarsınız anlarsınız büyünce geçer
anlarsınız

------------
sizi koruyacak/adam insan arıyosanız insana sarılın/dayanışın birbirinize-sarılın dayanışın ; yaslanın ve üstelenin -benzerinize sarışın tanrılaşın -başkası değil

korunma arıyorsunuz çabalıyorsunuz çoğunuz- başkası değil ; sadece

tanrı sanacaklarınız sizi koruyamayacak ve bi yerden sonra dağılacaksınız
tanrı manrı yok çünkü bu yüzden insan üzerine yürümelisiniz ve insana dayanışmalısınız dayanışmayı öğrenmelisiniz-öğrenecek başka gerçeğiniz yok -sizin- şimdilik;

bunla başlayın, yol olun;

tanrı kuramınızı insan yapın- "herbir insan her bir tanrı" böyle başlayın ve yürüyün ilerler böylece yol olur

----

maddeci şuna denir- günlük dünya işleriyle hevesleriyle uğraşan ilgilenen;

idealist şuna denir- materyalizmle tanışmamış-çarpışmamış olan;

idealist şuna denir- materyalizmle tanışmamış-çarpışmamış olan hayalci/hayalperest ; Alice

mistik ise şuna denir; aklı karışık /aklı tamamen karışık /eyes wide shut -herşeyi birbirine karıştırmış
çoğ öğrenmeye çalışıp çıkamamış ;çok vermeye birden bilmeye kalkıp aklı dayanışmış kurtarılmayı bekleyen kişi

materyalizm aşırı, katı ve fazla gerçekçilik ve bu yönüyle metafizik
direkt olarak insana rüyada olduğunu gerçeğin bir yaptırım olduğunu söyleyen ve sarsan ve şekerlemeye bile izin vermeyen bir gerçek türü

tam materyalizm ideali ya da ideliasti sıfır gerçek yakını bir yer korur-düşünür; bundan fazlası zaten bu dünyada yokluktur;
---

daha düzgün laf bul sen tanrı getirde

---------- Mesajlar Birleştirildi at 11:02 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 10:12 ----------

Peki mistisim boyundan oldugundan buyuk gozukmeye calismakmis...

---------- Mesajlar Birleştirildi at 11:51 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 11:02 ----------

evrensel kavrayışlar için herkesin (tabi ki) kendi zihnine bakması gerekecek (sonuçta) ya da felsefe bir yol- iyi bir yol ancak dünyada neler olup bittiği ile ilgili daha .. ya ve daha çok nasıla (ne oluyora) ihtiyacım var diyenlerimiz/diyeceklerimiz olacaktır. Kasopya iyi bir anlatıcı.
ve benim evrensel kavrayışım/kavrayışlarım (ve niteli varlık kavrayışım da) var pek iyi ancak özelde bura dünya hakkında pek bilgim yok diyenlerimiz/diyeceklerimiz içinde ; görece; kasyoypa özel rehber;

kasyopya tüzel kişiliği/evren tüzel kişiliği olarak düşünülmelidir
tüzel kişi-kişilik vurgusu vurgulandı;
objektiviteye dayanan ve indirgenebilir-indirgenebilir tüzel ya da genel kişi ve kişilik
genel kişi özel kişi ayrımı vurgulandı..

---------- Mesajlar Birleştirildi at 12:18 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 11:51 ----------

aslında galatasaray fenerbahçedir dersem yanılmam ve ne demek istediğim anlaşılmak istenirse anlaşılır

ve demişki niçe-nietzche ; dikkat edin bu dahil tüm genellemeler/özellemelerr yanlıştır ya da doğrudur.

doğru bakış açısıyla özeliyle hepsi genellenebilir ya da yanlışlanabilir ordaki anlatım teması- sadece bir temadır

---------- Mesajlar Birleştirildi at 12:27 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 12:18 ----------

düşünceye yol açan eylem olarak söylev
"ve amaçlı" sonuçlu -öyle sonuçlu -anlanır -anlaşılabilir
felsefe genellemelri yanlıştır -felsefe felan öğretmiyorum ben bi bildiğim var /onla ilgili bu...
dal sağ esner birde sola esner bükülecekse çok kırılır bunu geçelim
yaş mı kurumu ne ağacı onu verelim şimdi

ve konuşturulması; konuşması -yol açık- arkadaşlar var
ve soru bombardımanına tutulması gereken ya da oturup dinlenmesi; ve sorulanması ve (soru ile faydalanılması ki hem kendi açımı hem türetimi için gerekli ) sorularla çoğaltılması gereken aradaşlar (sancıları) için yol (yoldayım ) ..yol "açı" mücadelesi iken

ben değilim ve olmayacağım daha söz ancak gelecekte çoğalan ve çoğalacak
artan başınçlar için
ve basınçlar gözönüne alınacağında daha çok yol açılmalı

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
"kasyopya okuyucusu kimdir"
bildiğini söyleyecek herhangi birinin yedi milyar katı biliyor

-tanrı sanacaklarınız rüzgarını bile yakalayamaz
anlamıyorlar

biz kasyopyayı değil metodolojik bir çalışmayı içsellemeyi önemsiyoruz ya da öenriyorz
bu tetikleyecek
kim olduğunuzu görmek istemiyor muydunuz?
siz ne istiyordunuz-istiyorsunuz-istersiniz-istediğinzden fazlasınım binkatı
alabilceğiniz herşşey orda duruyor -adım gibi eminim

arkadaşım arkadaşlar siz daha ne isteyeceğini istediğiniz bilmiyorsunuz..-bırakında ne isteyeceğinizin -isteklerinizin genişlemesine özgürlüğe izin verin-kendinize izin verin

arkadaşım kasyopya okuyun-hiç bi şey yazamıyoruz
-sizleri seviyoruz
yazamıyoruz;

---------

arkadaşım gerçekle ilgiliysek; kasyopya okunmalı

bilgiyle biraz olsun temas istiyorsak,

ben dinci misyoncu felan değilim saçmalamayın

sözler hep havada- kalıyor ;
okumuşu için
bomboşluk

ben konuşamıyorum-yazamıyorum temas etmeden artık;

arkadaşım kasyopya okunmalı ;diyecek hiç bi şeyin bi anlamı yok

-
arkadaşım bi kaç hatim kasyopya dan sonra belki;

---------- Mesajlar Birleştirildi at 19:28 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 19:19 ----------

arkadaşım materyalist felan sayılacak/(ki -sıl- anlayacak -yorumayabilecek ve çözümleye-bile-cek) arkadaşlar onlar; onların okumasını hatta yaymasını tabi ki öncelerdik

diğerlerimiz çarpıtıyor ;kendini hep kısıyor .Eski inancından daha berbat kötü bir inanç -tutum- ediniyor.

materyalistlere vereceği daha çok şey var-buna inanmıyoruz bunu biliyoruz manyak mısın sen?

bir dinamik o -gerçek canlı görüyoruz

bakın kelime farkı bu, görüyoruz

kendinize kör muamelesi yaptırmayın bana-kimse yaptırmasın

------

arkadaşım gizemci metni değil-mistik metni değil-metin ilgilisine ulaşmıyor...-birincil ilgilileri ben tanıyorum görüyorum ...gözümün içi gibi tanıyorum
anlıyorum arkadaşım görüyorum

sipariş vermemiş miydiniz?

----

arkadaşım metnin birincil ilgililerinin metinden haberi yok-gerçek ilgili;
anlıyor musun bu beni
arkadaşım mistik felan değil-gerçek;
kendilerini bulacaklar-bir biçimde-anlayacaklar
-orda anlatıldığı gibi değil de kendi kavramlarıyla/kendi uyarlamalarıyla anlayacaklar-bunu anlıyorum; bunu çok iyi , çok ama çok iyi anlıyoruz;

ordaki -içsel- çabayı görüyorum-kimin ucundan tuttuğunu-kimin arkasında olduğunu-emeklerini heba etmesinler;

bir gözlemci için çok fazla şey yaptım lanet olasılar -çok fazla şey anlıyor musun
çok ama

ben yapılmaması gerekenleri,

--
metni destekleyen arkadaşlar /uyancı -erkenciler-uyansınlar mallarına mülklerine sahip çıksınlar;
peşinden koşturasınlar bizleri kendi dertlerinin-şeylerinin-
kendi malını almaya gelemeyene duyrulur;
---
yer desteği var bu Laura değil bunu anlamıyor musunuz?
---
geniş yer desteği kim?
kim emek verdi-veriyor? neden? niye?
neye hizmet ediyor kasyopya-gerçeği yıkmaya kırmaya kim gönüllü;
--
Lauranın işi mi bu?
sanıyorsun sen,

---------- Mesajlar Birleştirildi at 19:42 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 19:36 ----------

"arkadaşım kasyopya okuyun ve felsefe yapalım-gerçek felsefe"-
gerçek ötesi gerçek felsefe -yapalım
-yapalım-
birlikte

---------- Mesajlar Birleştirildi at 19:47 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 19:42 ----------

arkadaşım kasyopya okuyun hazırlanın ve yapalım-neler yapabileceğimizi ben biliyorum merak etme
benim felsefe dedim şeyi daha evren keşfetmedi-bu bilgi değil bu anlamda;
neler olabileceğini biliyoruz ay da seziyoruz
bu başka bi şey
başka bi şey;
hissetmek

gözlerimin çivilediği anlamlar gördüklerim-olacakları görüyorum;
4+gezi;

2 tetikleyici ile ;
???
bunu yazdık;

---------- Mesajlar Birleştirildi at 19:47 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 19:47 ----------

bi kaç sağlam okuyucu ile bu dünyayı yıkabilirim;

---------- Mesajlar Birleştirildi at 19:56 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 19:47 ----------

meditasyon ve nefes programinin gücüyle; tam silah donanimli olarak yapma güdüsüne sahip birini hayal edebiliyor musun? [bu güç silahtir]

* can atanlara verilen ruhsal gerçeklerin gücünün henüz tam olarak farkinda değilsiniz.

* bilgi yalnizca uygulandiğinda korur.

* bu düşünceyi ve soruyu her zaman aklinizda tutun: Tam şu anda en önemli olan nedir?

* bilinç, yoğunluk seviyesinde yukari çiktikça; geçerli yasa ya da kural sayisi azaliyor: özgürlüğü (bilincin) artiyor!

* bazilari bunun farkinda olmadan kanallama yaparlar.

* gerçekten öğrenmek isteyen tüm olasiliklara açik olmalidir.

* sizi en başta tüm bu karmaşanin içine atan şey seksti!

* burada anahtar olan sahip olmak.

* insanlar histeriye belki kapilirlar ve belki de kapilmalari gerekiyor, belki de bir şey öğrenmeleri gerekiyordur.

* hepiniz kendinize yöenelimlisiniz. öyle olmasaydi, şu an olduğunuz yerde olmazdiniz.

* gerçek, öğrenmeye ihtiyaci olanlar için yalanlari gün yüzüne çikarir.

* değiştirelemeyecek olan ve gerçek büyük resim içerisinde aslinda önemsiz olan durumlar karşisinda endişeye kapilmamak önemli bir şey. Eğer ki şu an bulunduğunuz 3. Yoğunluk gerçekliğinin yüzeyi yakinda yirtilip, parçalara ayrilacaksa, bu size neden dert olsun ki, neden sizi böyle korkutuyor ki ? Sizlerin bu 3. Yoğunluk kh düşünce tarzinin ötesine geçiyor olmaniz gerekiyor.

* gruplar, onlar için açilan yollari izlerlerse iyi durumda olacaklar.

* önemli olan nerede olduğunuz değil, kim olduğunuz ve ne gördüğünüz!! Ve daha çok şey gördükçe daha da çok şey görülebiliyor!

* her bir birey durumu, durumun asil gerçekliğini daha net bir şekilde algiladikça, bu daha fazla zihinsel, psişik etki yaratiyor.

* kalbin açiğa çikmasi için sahte kişiliğin ölmesi gerekir.

• mevcut pek çok fikrin ve tercihin “senin” olmayabilir.

Keşfet: öğrenmeyi besleyip büyüten keşiflerdir.

Tutsaksiniz, gerçek sizi özgür kilar !

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
verdiğim cevapların hepsini unutup yeniden deneyeceğiz

ilk izlenimlerim şöyle;

Madem bizden yüksek bir bilinç seviyesindeler bir medyum/şamanla iletişime geçmekten başka ellerinden bişi gelmiyor mu bu kasyoplalıların?
..

buna yine bir çok cevap verilebilir ama ;
Öncelikle bizimle iletişime geçen Kasyopyalılar yok
Biz onlarla iletişime geçtik ve geçiyoruz.
Laura ve arkadaşları onlarla iletişime geçmiş...

Bunun dışında metnin tam olarak anlattığı şu:
Karşı da cevap cevaplayan ve bilgi sunan ve Kasyopyalılar olarak tanıtılan evrensel bilgi verme yapısı, bu ya da benzer ve herhangi başka metodoloji ile başkalarınına da bilgi yardımı ve bilgi sunabileceğini doğrulamakta ve önermektedir.

Bu anlamda tanıtılan yapı da, karşı da bir, evrensel bir kaynak ve evrensel bilgi verici ve evrensel bilgi alma sistemi duruyor. (bilgi alma anlamında) bir yapı var.

Evet ellerinden bu anlamda başka bi şey gelmiyor. Evrensel bilgi sağlamak, bilgi vermek ellerinden geliyor. Böyle anlatıyorlar.üzgünüm. Benim açıklayabileceğim bu
ve Laura ya da bu iletişim sadece bir örnekleme.
bizimle -dışardan- temas kurulmuş değil

Hem yüksek bilinç seviyesinden yazıyorlar hemde bize gene meditasyon,yine arınma (maharaj gibi) ve varolan kadim şeylerden ra bilgileri,pleiades öğretilerinden ortaya karışık bir yapılandırma/felsefe. celseler beni okuduğum kadarı ile hiç etkilemedi.
...

burada, karşı taraf ve yine metin içinde sunulan anlayış olarak;
doğal gelişime ve deneyime ve evrensel yaşama, mücadeleye, -(doğal öğrenme süreçlerine ve doğal olarak olan bitenlare ve doğaya, olaylara akışa müdahelsizlik /biligileşme)-özgün yaşayımlara ve yaşayımcıya da müdahale etmeyen bir doğal bilinç ve tarafsız tutumlu bilgi veren (bilinç-sistem) anlayışı öneriliyor.

.... okuduklarım insani kurgu gibi geldi şu ana kadar...

diğerleri sizin yorumlamanız;

---------- Mesajlar Birleştirildi at 06:59 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 06:50 ----------

tüm postları yeniden yapılıyorum-şimdi;

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Tahta ile iletişim kurmaktan başka seçenekleri yok mu acaba? Hem 4.boyuttan bilgi aktarıyorlar hem de gelecekteki bizi temsil ediyorlar fakat tek iletişim araçları bir tahta ve Laura dışında bilgi aktaracakları birisi de yok, neden acaba?

Yıldızdan değil bu varlıklar şayet öyle olsaydı düşünce nakli yapar düşündüklerini senin zihnine aktarırlardı.

Sen yaz tabii ki eminim ilgi duyanlar vardır. Benim ilgimi çekmiyor, bu konuya başka da yorum yapmayacağım. Senin verdiğin değeri küçümseme olarak algılama, bu senin tercihin saygı duyuyorum.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Arkadaşım sanal tanık, evrensel tanık için gözlemini verdi daha ne istiyorsun?
haberciliğini yaptı-kendi tanıklığınla uğraş lütfen;

hayır evrensel bir tanık olan gözlemci -sanal kalemi- şunu dedi/aktardı : Ordan, Kasyopya olgusundan; evrensel -bir- gözlemci tanıklık yapıyor olduğuna kesin tanı ---ve ordan evrensel tanıklık'ın soru yanıtlıyor olduğuna; kesin bağımsız ilgi, ikna olmuşluk ve duyum/duygu sundu;. bunu bağımsız iletti.. Bunu bize böyle bildirimledi. böyle meydanlanmalı-öyleymiş böylemiş söyleymiş sizin işiniz...

evrensel tanıklığını;

bunun üzerine bana soracağın varsa sor; ben daha ne diyeyim sana;

hayır dönüp bana öyle bi şey yoktur/olamaz diyene; dersen
ben kendi tanıklığımı o halde tekrar dayatırım arkadaş- Ben bir kez anlaşılma istiyordum...

sen orda bunu yukarda anlattığını gördüğünü ,orda evrensel tanık/tanıklık gördüğünü ve bunun bize soru cevapladığına -tam-kusursuz-kelimesiz hatta- ikna olduğunu söylüyorsun demelisin. bu kadar mı zor?

bunu algıladığını anlamalıyım-diğeri benim çabam değildi;
böyle başlanmalı; böyle başlamalı cümlelerin ... diğerleri senin bağımsız yargıların olacak ve yıkması zor değil bizim için;

sen orda bunu yukarda anlattığını gördüğünü ,orda evrensel tanık/tanıklık gördüğünü ve bunun bize soru cevapladığına -tam-kusursuz-kelimesiz hatta- ikna olduğunu söylüyorsun demelisin. bu kadar mı zor?

şu yazılsa gocunmuyorum
peki sen, evrensel bir tanığın ve tanıklığın bizimle ordan, Kasyopya olgusundan (ve başka biçimlerde de) kesin olarak iletişebildiğine ve ordaki soru yanıtlarının geleceğin bağımsız (iradesinin-bilincinin ortak) tanıklığınca sınandığına,sağlandığına nerdeyse kuşkusuz mutlak biçimde ikna olmuş gözüküyorsun; vs vs vs;;;;

böyle başlayan hiç bir kurgulla ben savaşttım mı;?/didiştim mi?
yargıları gözüme niye sokuyorsun?

peki sen, evrensel bir tanığın ve tanıklığın bizimle ordan, Kasyopya olgusundan (ve başka biçimlerde de) kesin olarak iletişebildiğine ve ordaki soru yanıtlarının geleceğin bağımsız (iradesinin-bilincinin ortak) tanıklığınca sınandığına,sağlandığına nerdeyse kuşkusuz mutlak biçimde ikna olmuş gözüküyorsun; vs vs vs;;;;

arkadaşım şu yukardaki yazılsaydı hiç bir yerde sözleşmem sataşmam ilgim bilgim yoktu
yazımımda
denirdi ki
öyleyse -a
değilse b dir
ya vardır ya yoktur:
ya öyledir ya da değildir;
Öyleyse öyledir değilse değildir
sonsuz evrensle oalsılıkta ve dizgede bu da bir olasıdır o halde;

bu da bir olasılıktır/olasıdır ve incelenmelidir ancak ben-biz kendimi buna yakın bulmadım; (Burda subjektif genellemeler kişiyi katan afarozlar üretilmeden çözümlerdik değil mi? Kişi kendiyle sınırlardı. Diğeri başka bir savaş-mecbur bırakan olgu...)
Ben şimdilik bunu makbul ve geçerli ve evrensel ve bulamıyorum ancak o senin sonucun demek nerde; diger genel , yadsıyan yargılar getirmek ve kurumlamak nerde?

Eğer evrensel genellemeleri işin içine katarlarsa biz onları bulup ayıklayacağız tarihten şimdi
subjektifse subjektif ve evrenselse evrensel kapışma? bilgi ölçütü ne kimsiniz? ne siniz?

---
hayır dönüp bana;
genel ve senin içinde öyle bi şey olamaz; Evrende böyle bi şey olamaz dersen.. sen sapmalı ve yanılmalı gözlemcisin demeye getirirsin .... dersin-.....gözlemime kuşku ya da başka şey yüklersin...
Ben hala diyorum ki sen henüz görmedin çünkü bakmıyorsun?; bakmadın-... baksan benle aynı sonuçta olurdun-.... ikilem yok-gözlem kesin;

gözlemciliğim üzerine im/mim/şüphe (bulut) düşürüyorsan -uyarıyorsan- (o bulutu silmesi ya da görmemesi de zor değil) o halde gözlemimle gözlemlen-hazır ol....
bak neler varmış... benimle mi gözleşeceksin ...gözleş o halde.. gözleş hadi o halde;
tanrını getir buluşalım gözleşelim söyleşelim ;ben hazırım her zaman -/daim /yerde
burdan ve başka yerden de;

ve herkese söylüyorum;; gözlemimi yalan kuşku sınamına sokan sınansın kuşkusuyla... ve varsa bulun /bulsun getirin /getirsin ... gözlemini haydi o halde;
gözlemciliğime meydan okumaktır bu; gözlemime eksiklik bilmeme-kuşku biçmek ve gözlemciliğime kara meydan yaba ve yuha çalmaktır- ben o yalanı sökerim o halde arkadaş sökeceğim merak etme;
güveniyorsan o halde gözlemine; bilimine gel-umuna
gözlemciliğine bilgine algına neyineyse; ne tür bi gücün -odağın algın varsa al gel/getir... sınaşalım o halde-bu meydanda birlikte gözlemleşelim ve birlikte görelim
varsa sınaşalım ikilemi ve ilkeşelim ...kaybedende kaybetsin.... ben dahil iyi olan bilginin gözlemi üstün çıksın ve yaşasın-onun enerjisi yaşasın ve kalsın yarınlara ve enerjisi, kalısı yaşasın ben makbul kabulum buna

ben bu gökkubbeye baki değilim... arkadaş..sana söylüyoruz

ben bunun ayırdını sorarım arkadaş ben?
benim bilgimi yalanlarsan-tanıklığımı da ; Ya dürüstlüğümü getiririm tekrar gözünün önüne bir yere koyarım ya da başka türlü;
ben o halde dövüşürüm; senle de onla da ; bilgi için mücadele sonuçta senden benden önemli;

bu çelişme varsa/var sürer-sürecek ve aynı yerde buluşacağız; Siz bunları başkalarıyla yaşarken... Görmüyor muyum sanıyorsun?

--

şu an inanç boşluğu içindeyim. varoluşa dair kendi kişisel inancımı kurmaya çalışıyorum. eğer kurabilirsem bu bana yeter. başkalarına aktarma çabasına girerim belki ama kimse inanmasa da çok umrumda da olmaz..

kısacası kasyopyalılara inanıyorsanız bu iletişime inanıyorsanız ne mutlu size inanacak birşeyiniz var..

ve bu yolda sizi kimse anlamasa da yılmayın fazlada umursamayın derim.. ve forum dostluğu için ve herşey için bende teşekkür ederim..

ls2 gözümle gördüğüm ya da bizzat tanık ve şahit olduğum olanı ;bi şeyi bana olmadığı gibi geri kaydetme; öyle olmayacağını ve olmadığını öne sürme ve dayatma ya da durumu başka türlü anlattırma ve ifade kaydettirme ve farklı ifade alma; ya da ifadeyi kaydederken bozma ve manipüle etme ve deforme-dezenforme etme gibi olan ve yapılan hissettiğim lütfen dürüstçe yardım edin...
yardım edin tamam mı?; lütfen yardım edin
,
her kimseniz yardım edin artık-hepiniz lütfen ; bunu istiyorum sizden-bizden -yarınlar için; Böyle ayrılıp çelkilemem. Böyle tuhaf olamaz-
şimdilik;
böyle kanısız -yarım yamalak o benim işim değil
ben sanalım

başka bi şey istemiyorum artık;

benim anlattığım tanıklık beyan ve haberleme ve geçme haber bu sizin anlattıklarınız ; geri dönüm verdikleriniz değildir-

bunlarla hiç ilgisi yok; sizin anlattıklarınız benim anlattıklarımla lilişkisi kesin olarak hiç yok;

benim anlattıklarımdan geri çizdiğiniz olgu robot resmi benim olguma; tanıklığıma benzemiyor;

geri dönüp verdiğimiz, anlattığımız olgu resmini bana geri doğrulttuğunuz şey değil; bana geri başka bir olgu çubuğundan bahsede uzatıyorsunuz
ve size anlattığım, verdiğim, ilettiğim ya da tarif ettiğim durumun resmi içinden bana hiç bir geri açıklama ,dönüm, ilem- iletim- iletişim kurulmadı sağlanmadı
olgusu kasyopya adı içeren kullanan bağsızdır. Ama armuda eşşek demekten farksız biçimde benzer yakın ilgisiz karalama;

kasyopya olgusunun kendi verdiği/sunduğu tanımla ve kendi yaptığı ,kendini tanıtımladığı olguculukla ve habercilikle uyuşmuyorsunuz-eşleşmiyorsunuz

anlattığım gibi , anlatılan gibi olgu açıklığı tutamı ve bakımı çizmiyorsunuz
köstekte olmayın; bari; destek olmuyorsanız;

burda bana kasyopya ben şöyle anladım diye geri dönülenler ; daireyi ve küreyi ve 600 metre boyunda bir ipin yumak olmuş hali gibi göstermekten farksız /karalamalardır-şimdilik
bakmamışlardır-biliyoruz;

geri bildirimleriniz deforme edici;
her anlatmada (haberi ve bilgiyi-bildirimi) deforme, dezenforme ediyorsunuz-bari kirletmeyin. şimdilik

bu önemli bir haber ve rica edeceğiz dezenforme etmeyin-ulusal önemde ; uluslarası; hatta insansı büyük önemde; olgu paradigmayı kirletmeyin-kirletirmeyin
siz bunu anlamayabilirsniz;paylaşamayabilirsiniz-şimdilik;
benim önerim
bilmiyorsanız da karışmayın/yorumlamayın arkadaş-Yorumuna ihtiyacı yok tamam; - şimdilik böyle kalsın...

-siz bu olguyu ve gücünü onun sezmediniz-siz bilirsiniz neler kaçırdığınız; köstek saatlerinizle yürüyün yolunuz iziniz; açık olsun...

bana ya da olguya tanıklığınız yok-- ilginiz yok. Yazdıklarıma da söylediklerime de.. -söyleyin çekilelim dürüstçe uzatmayın
dürüst tanık ikilemliliği uzatmayın;

ben olgumu korurum arkadaş-oraya diktiğim emek ve enerji bozdurmayacağım
sen değil senin yarınların için bozdurmayacağım;

kasyopyayla ilgili tek kelam -ilgi- yorumunuz yok -bilgi de ; şimdilik bu net-apaçık net

3 yıl sonra bu satıra ihtiyaç duyduğunda beni hatırlaman kendini anlaman/hatırlaman için;

bana bu posttan şu ana kadar verilen kasyopya ilgilerinin ve geri dönümlerinin hepsi Kasyopya adı niteliği kullanan ama ilgisiz yazımlardır

hiçbiri şu ana kadar kasyopyadan bahsetmiyordu..
başka şeylerden bahsediyor; olguya bakılmamış-uzak durulmuş-kaçılmıştır ; ucundan bile tipi incelenmemiş; atma tutma gibi şeylerdir;
bunlar açık ve nettir ;

kasyopya ilgi kurucusu ve anlatıcısı bağlamında ;
hamur ekmeğinden et yemeği diye sözetmek kıyaslamak farkı kadar bariz hatalarla genellemerlle ve anlamzlık bilmezlikle konu ilgilenmiştr;

ve anlatılanlar, geri dönümlerse bağışık ve hür değildir
-bağlı ilişki ,bahsedilmiş değildir.

Türetilen fikirler kasyopyayla ilgili bakımınız değil başka bi şey onlar; kişi ilgisi;
Kasyopya üzerine, algınız-hür algınız bakımınız yorumunuz ve bilginiz henüz yoktur, gerçekleşmemiştir

"Kasyopyayı bilmiyorsunuz arkadaşım ve ve karıştırmanız mandilinayı uçak saymak bahsetmek kadar saçma, abes, farksız ilgisiz ve başka tondan yersiz kafa karşıklığı; şimdilik
kafanız karışık Anlıyoruz;

BURDAN DÖNÜP ABANA GERİ ANLATTIĞINIZ ŞEY KASYOPYA DEĞİL-MALUMATIUNIZ -SIFIR- YOK

bunu anlayın-anlaşalım çekilelim o halde-dürüst; SERBEST BAĞIMSIZ O HALDE;
benim olgumu bozmayın arkadaş;
söz ettiğim gibi kalsın
altına laf kondurma arkadaş... tamam bilmiyorsan anladık konuşma bilince konuşursun acelesi yok
sende bunu anlayacaksın ; sen ide içeren önemde ve geleceğini;
söyledim sana sende kalsın şimdilik lafın sözün sen utanma

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
S: (L) "Ahit Sandığı" (Ark of the Covenant) neydi?
C: Güç hücresi.

S: (L) Bu güç hücresinin aslı nedir?
C: Kertenkeleler (olarak bahsedilen,/Uzaylı Tanrılar /RAB sayılan) diğer insanları manipüle etmeleri için Yahudilere vermişti.

S: (L) Bu nesneye yaklaşanların veya dokunanların ölmesinin nedeni neydi?
C: Aşırı enerji yüklemesi; ters elektromanyetizma yoluyla etki.

S: (L) Ters elektromanyetizma nedir?
C: İçe dönme.

S: (L) Bunun yarattığı etki nedir?
C: Maddenin sıvılaşması.

S: (L) Evet, çok hoş. Bu "hücre" bir çeşit süslü bir kutuda saklanıyordu, değil mi?
C: Evet.

S: (L) Yalnızca rahiplerin dokunabilmesinin nedeni neydi?
C: Yalnızca bencil bir amaç için kullanmayacak olanlar dokunabiliyordu.

S: (L) Yani bu nesneye yaklaşmak bile insanı yaralayabiliyordu, öyle mi?

S: (L) Peki rahipler nasıl yaklaşabiliyordu?
C: Bencilce olmayan enerji alanı.

S: (L) Yani düşünce alanlarıyla etkileşebiliyordu?

-kasyopya experiment;
S: (RC) Tetragramaton, Eski Ahit'te Tanrı'nın adının bir kodu. Bu kod kimi veya neyi temsil ediyor?
C: Eski metinlerin aldatıcılıklarına yakalanmamaya dikkat et, ama "Ben O'yum" anlamında kullanılıyor.

S: (RC) "Ben O'yum." Araştırmalarıma göre bu aynı zamanda "İsis"in bir diğer adı. Zecharia Sitchin'in bahsettiği "doğum tanrıçaları" hakkında soralım. (L) "Doğum tanrıçaları" diye birşey var mı?
C: Ağır olun, daha şimdi ne tavsiyede bulunduk???

S: (RC) Eski metinlerin aldatıcılıklarına yakalanmama mı? (L) Daha önce bunu sormuştuk ve bunun, eskilerin genetik deneyleri tanımlama yollarından biri olduğunu söylediler. (RC) Pekala, İbranice cinsiyet tanımlayıcıları bakımından oldukça spesifik bir dil. Eski Ahit'te Tanrı'nın adları arasında hem erkek, hem de dişil ifadeler var. Neden?
C: Neden olmasın? Birşey işe yarıyorsa, kullanırsın.

S: (L) "Ben O'yum" dişi bir güç mü?
C: Cinsiyet sınıflamalarına takılmış görünüyorsun canım. Bu anlaşılabilir birşey, ama bir açıklama için kendini hazırla, çünkü başka yol yok gibi görünüyor. 5'ten 7'ye kadarki yoğunluk seviyelerinde düalite/ikilik yoktur.

-kasyopya experiment-al
----

S: (L) Daha açık, lütfen.
C: Sizin ölçümünüzle 7000 yıl önce sizler bir çölde yada büyük bir ormanda yaşıyorken, bu sürüngen "ahbaplar" gümüşi nesneler içinde gökyüzünden inip binlerce yıl sonrasından teknoloji harikaları gösterip, bir de tüm bunların üstüne, size kalkülüs, geometri ve astrofizik öğretseler, etkileyici olmaz mıydı?!?

S: (L) Aslında olan bu muydu?
C: Evet
-kasyopya experiment-
--

demiştik ki "40bin ahit sandığı gücünde istem" Kasyopya;
anlayacaklar ve görecekler -dostlar olanlar
/kavrayışları olanlar -örtüştüklerini görecekler;
/ bu yönde kavrayışları olanlar bunu
bu yönde bilişi ve istemi olanlar-çevremi/çevrimi olanlar bunu sezecek;

-
-dinsel temadan arındırılamsı zor gözüktüğü için sunması zor... bu anlamda anlatması zor ancak bi kaç tarih birleştirmesiyle bunu çözmeyi umuyoruz;
ve baştan bakması zor --önyargıdan kaynaklı.. ancak içine giren/gören felsefe taşı ya da faltaşı gibi açılan aklını da görecek ve içindekini de görecek; önemi de görecek sezebilecektir;
anlayacak dostlar; dışındakini de görecek-tir;
anlayana ithaf olunur;olunacak

doğanın doğurduğu taş ve ot gibi bi şey Kasyopya ; daha ileri gitmeyelim;
zorunluluğun peydahladığı bir çocuk o;
piç ....babasız ve yetim bırakmayın....komayın
doğması gereken bir doğuk ve doğum/kılım o;
yadırgılı komayın
bundan öte değil;
gerçeğin genel-geçeri onu mecbur kıldı kılmış ya da zorum doğrumuş oldurmuş olmalı analmalı mantıklı1
ya

bir gün doğumu/doğuşu çocuğu kasyopya

kimse iteleyip-ötelemesin.. bence gerek yok
;
bura benim dünyam;
bunu öğreniniz;

bir güç sandığına ihtiyacım yok benim/bizim yok
bir güç sandığına -tanrıya ihtiyacınız yok; özgür özgürlersiniz; öğrenin ve bileşin-gelişin savaşın ve sevişin öğrenin kendiniz olun, kalın ve hür -irade- bulun;

bir korunmaya ihtiyacınız yok tanrıdan ya da bi şeyden; bilgiden korkmayın-ölümden de ; Bilgi güçlendirir; korunumsuz kılar

korunmaya ihtiyaç duymazsınız; ölüm yada başka bi şey üzerine en ufak en tedddüt, korku, şüphe uyan üretmeyin;

--
-kasyopya experiment-

ne olduğunu ; ne olmadığını; neden saklandığını ve neden tepki gördüğünü sadece burdan anlayabileceksiniz;

gelecekte araştıracak olanlarda ve zihnide-beyninde şimşekler çakanlar ;çap çaka çakacak olanlar da bunu görecekler -ayırtları bulacaklar;
ilgililer ilgilerini tanırlar-
zaten kavramsal kavraması olanlar yakın -doğasını ;
kavraması olanlar ve örtüşenler olacak-bir tarih örtüşmüş gibi olacak;
Bu saçma gelebelir-bunun burda işi var ? olabilir
ben böyle bi dünya ya da gerçek ummamıştım? olabilir;

ve bütün bir tarihi görecekler ve bütün bir tarihi sezecekler;

--
kasyopya önemdir-tanrıların vermediği.kılmadığı.. eğer biraz tarih biliyor olsaydık; Hiç bir dini metinle bulamaz karşılaştırmazdık

kasyopya tanrıya- insana kendini tanrı sandırana ve tanrı sanılanalra karşı işşlenmi şgetirilmiş bir zafer -gürümdür;
kasyopya özgürlüğün verdisi-verdiğ ive üretğidir;

Eğer Kasyopya ne? anlamıyor? ne bu? diyorsanız, şuraya bakın ve düşünün.. Doğada özgür -açık- varlıklardık.. -Kendi dünyamız ve gerçeğimiz içinde yaşıyorduk...
ve gökten biri geldi ve bizi istila etti, ama sözde uygarlaştırdı ve bize bilim verdi. bizi tanrılaştırdı ve sözde bilgileştirdi-.. Tuhaf bi gerçek vaadetti bize. ama istila etti-kolonize etti ,çekti gitti...- Kuracağını kurdu -alacağını aldı vereceğini verdi ve bütün bir tarihi sümen altı etti
koloni kurdu ve insanlar ona tapındı. Büyük rahipler ve halk-bilicileri ya da yöneticileri olsanız böyle çağlarda.. Kasyopya nın uyanışını anlardınız-.. Geçmiş bir çağda bütün bir varlıklı doğabilici- halk bilici olduğunu düşünemnizi istiyoruz... ve tanrısızlık ,doğa bir varlıklık, doğa varlık -evren varlık öneren önerebilen sade bir gerçeğiniz vardı diyelim.. Böyle bir çağda gerçek görücüleri ve kavrayıcıları olsanız o gün o dünyada. ve gökten gelseler... Kasyopya yı burdan üretin anlamlanacak o.

O bu anlamda kutsal kitaplara karşı , tarihe karşı ve gökteki haylaz çocuklara karşı ve diğer tüm bilinmeyenlere karşı bir zaferdir-. doğa ve insan ve varlık zaferidir. Tüm kutsal sayılacak şeyleri yıkan, göktekini açıklayan, gökleri açıklayan ve hala bizi bir aynı kefeye koyarak ,tanrısallığı yadsiyan ve dışlayan ve her şey eşit ortak varlık birleyerek ve tüm herşeyi varlığı özgür açıklayarak açıklayan ve bizi ve bu durumu anlamlı kılan karşı yıkıcıdır;

ya da olabilir/kılınabilir;

Kasyopya geleceğin din-bilim olgusunu dengeleyebilir -aydınlayabilir; çözümleyebilir...
bugün en çok kaçanların Kasyopya ya ihtiyacı var. dine karşı kızgın ve öfkeli olanların-tanrı nefretlilerin ,doğa bilirlerin ,gerçek filozofların orda kökü ve emeği ve istenci kökü, orda emeği olmalı-gerçek paydaşlığı. Gerçekliğin ürettiği bir ürün olarak doğmasında emekleri ve katkıları olduğunu düşünüyoruz..

(olgudan kaçanlar günyüzene ve karalayacak olan hizmetlilerde;)= böyle yazdım;
hizmet karalamasına, olgu karalamasına ,örtmesine girişenleri artık belgileyeceğiz; Sezilerini ,bilgilerini ve tarihi derin kazsınlar.. ölçüp baksınlar... geleceğe uzanıp baksınlar. geleceğe geçmişe lazım bu... ve bakıp anlasınlar artık merak etmesinler tanrı manrı yok... bakıp görsünler ve açık açık yazdık
yazıyoruz; yazacağız;

bu geleceğin onurlu bir çabasıdır-yoludur; yolunun başlangıdırı-yürünmüş yolun ortasıdır
hepsi birarada aynı anda
insan bilinci adına denenmiştir-gelecek mutluluğu için üretiliyor bunlar-gelecek barışı -refahı- için; erdemik söz;

hizmet karalamasına, olgu karalamasına örtmesine girişenleri artık belgileyeceğiz;
-(sözde tanrı /gökteki hizmetkarlığı yapanların sözde ne olacağını açıkladık; Bilgi düşmanı.. İnsan düşmanı ,özgürlükçü düşmanı,-
uzun vadede -gerçekçil biçimde- toplum ve halk düşmanı ;hain!
sözde tanrı varlık ve güç odağı işbirlikçisi hain! İnsan haini ,insan töresizi ;
Tam olarak bilgilendikten sonra- bilgilendirildikten ve bildirildikten sonra ölçmeyenler/tartmayanlar ve bu olgunun boyunu göremeyenler .........
...burdaki doğavarlık'ın ve -kendinin- insanın-kendinin-hürlüğün haini ve ihanetiçisi olur, Kendi ihaneti ve varlık köreltmesi teslimi, uzak varlık uzantısı ve hürlüğünü bozma; bilerek teslim etme üzerine karşıt düşman ve aktif karşı -köle/ttusak- olur sayılır-bilinir...)
tutsak ya özgürlşetirilir özgürleşir ya da sahibine hizmet eder ya da ihanet eder seçim yapar-yapmaya zorlanır-mutlak;
bunu bize karşı bile isteye anlaya yapanları yıkacağız; ayrıtlarına vura vura yıkacağız;
diğerlerini bilgilendireceğiz ki artık bunu durdursunlar ve yapmasınlar -saf emekten yapmasınlar;

kimse korkup gücenmesin-bilen biliyor az perdeden; sezen seziyor;

satırlar yeni türediği ,gelecekte anlamlanacağı beklendiği ,halkın himayetin bilgisi ilgisi şu an henüz bunlardan olmadığı , meselenin yeterince aydınlanmadığı bilinmediği için ve bu yönde bilgimiz olmadığı için bura ahalisine ve şimdiye ve bir kişiye ona buna söylenmiyor. Geniş deneniyor

Biz burada deneme yapıyoruz; atom nükleer fiziği bu;
bunu bir önçalışma olarak görmenizi ve geleceğe gücenememiniz rica edeceğim.. sarsmalıyız;
sarsılmalısınız-kendinize gelmelisiniz-bizler adamı kendine getircileriz; görürsünüz anlarsınız merak etmeyin.. kendiniz olursunuz ve korkmazsınız bundan; bin tanrı gücünde olursunuz merak etmeyin....
arkası derin ve serin yerden yazıyorum;;;
----

kasyopya;bugün için/bugünler için-saf be saf

Saf be saf insan emeği ,onurudur; Anlayan ucundan up-ucundan öyle tutsun;
böyle sarılsın;

arkasında daha büyük bir tarih organizasyonu -insan kimliği-genişi-var;
anlamak isteyenler görecek-sezebilir;
kendi konumlandırması-zihnine nasıl yapılandırırsa öyle sezsin anlasın-nasıl görmek istiyorsa öyle konumlasın-ışıkları yanar yanacağın-anlayacağın-kendinde;

İnsan çabası ve istemi ile ; iç- gelecek biliş ve zihin katmanıyla konuşamalar bilgilendirmeler ve insan üzerinde üretmelerdir;
bilinçaltı-bilinçüstü gibi sayıalcak bir konumlama ile konuşum ve derleşim bilgilendirmeler metodolojiği içerir;
Hiç bir mucizesi, yoktur-olduğu yerdendir-varlık gelip gitmemiştir; götürüp getirmemiştir;statiktir;
mucizeviliği, insan yüklemi-insana yüklemi ve özeli safsatası yok -bunları önermez-insan peygamber meygamber bağı kurmaz; Uzaylı varlıklardan felan bahsetmez. Bilgilendiriciye bir dış evrende uzayda gezegnede yaşayan ayrı varlık anlamı biçmez/kılmaz; Kendine tanrılık tfedne atfedilen olgu yoktur;
Bilgi veren olarak sayılacak iletişimci sayılan bizzat biz siziz/seniz ve biz o halde oysak buysak sana göre madem -gelecekteki siziz ; der-demektedir
Başka bir açıklaması yok

burası kasyopyayı anlatmaya yeterlidir -bu anlıntılar; anlamaya;
daha fazlasına gerek yok;
bütün bir tarih ,bir şimşek bulutu gibi aydınlanacak; kulağa sese çalınması ;göze ışık dişe diş kan çalınması neyse odur ?

bütün bir tarih ,insan psişesine dair bi çok olgu gözümüzde canlanacak-içinde bi şey barınması gerekmiyor-yukardaki okuma yeterlidir; bütün tarihi anlamaya;

----

“Tam olarak aydınlatılması ya da bilinmesi gereken, gerekecek -yakın- tarih ve gercek parcalari çoğulu birleşimin bir kısmı da yukarida yatiyor. ”Gorenlerin dikkatine!

tam olarak insanlığın aradığı-arayacağı gerçek budur
sunması zor olan;

ve büyük temennilerle, umutlarla, hatta büyük direnç zor ve azimlerle inançlarla (ve anlaşılmayacak olsa da bireyseli aşan çabalarla ve birleşimlerle) yazılıyor
karalanmamasını ve kirletilmemesini rica edeceğiz; size akla yatkın ve mantıklı gelmeyebilir-şimdilik-anlıyoruz.. anlamayı deneyeceğiz..

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Kasyopya da olcumlu/olcumluk veri var midir?
Kasyopya kehanet barindirmaz arkadasim ama digeri vardir. Genel evrensel olgular

Orn.
Ikinci gunes teoremi ve gunesin ikizi teoremi. Gunesi kahverengi cucesi oldugu belirtmesi (tarihsel gunesin batidan dogmasi olgusu sozetmesi miti ve mitosu buna yorulabilir.)

Dunyanin genislemesi ve acilmasi ve cekirdek yapisi ve yildiz adayi oldugu sozetmesi
Ve genisleme olculebilir sozetmesi
Dunyanin acilmasi ve buyumesi buyuk bir olgudur

Gunes sitemsel komet donguleri sozetmesi .belirli aralik ve periyotla duzenli yikimsal komet donguleri vb veriler var baskada var oku bak eger istiyorsan..

Sanirim bir bilim kurumu ya da devlet ele gecirilirse ve ileri fon saglanirsa ya da bunlari hepsi gozlemlenebilir degil mi? ncak bu yinede kendini ve olguyu aciklar kasyopyayi degil
Kasyopya gılını gıpırdatmaz olgu iknasi icin. Kasyopya da subjektfi sallanti demec bu anlamda yok ve olmayacak ve eger olur ise sayet onlar kasyopyali saydiklarimiz olmayacak. Asil bu ikna bizim icin.Bunu anlamadik mi? Subjektif celiskileri uzatmayin.. Bu ters sinam
Sorularinizi sorun ve evrenseller onem dendi.denmis...

Genellikle bunlar bu sinamlarin tutarimlari sunanlar olgu dusmanlari ya da ters yonelimli kimlikler ve subjektiflerdir ve sopalari ve tuzaklari hazir beklerler kanmayin uzak durun ve iletisimi kesin koparin

Kasyopya bu sozlerle kucumsenmyecek yada alaya alinmayacak kadar onem.
Ters bakislilar derttir kimse iknaya zorlanmali degil..
Zaman oldurur olgusuzlarsa.. birakalimda olsun zaman pisirsin..

Gunesten yagmur istenmez sacmalik..deyin gecin...

Subjektif dayatmalarinizda kendiniz bogulun ve kendinizi bogun lutfen..

Bilim yapmak isteyen onda bilim arti ve bilim plus bulacak.safsataci karalamaci ve oyalamaci ise kendi gercegini ve kendi derdinde gecin oyalanmayin her zaman unutmayin.
Subjektif celiskiler goturur ve zaman kaybi ve subjektif celiskiciler ve celisikcilere kanmayin

Kasyopyanin olcemi nedir peki
Eger Ahmet babam olsaydi ve eger Mehmet babam olsaydi farki
Eger Marks gibi insanlar dikecek bir olgu ariyorsaniz orda. Aslina bakarsaniz hersey orda. Kara tarihi bir anda cullayabilir ve indirgeyebilir...

Bakislarinizin bakislari degisecek emin olun. Evrenin armagani ve evrenselin verdisi. Baska gercek sozlem be aciklama aramayin. Evren dogurdu ve evrensel gerceklik sistemi onu zorunlu kildi dogurdu gercek bu.. Bu kadar

Subjektif sallantilarini benim sinamimdan uzak tut defet lutfen baska yerde yap..

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Kasyopya organic gecislilik organic portal olgusu

---------- Mesajlar Birleştirildi at 13:26 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 13:19 ----------

Veri yok diyenlerin aksine gercek bir cozumlenin doga cozumlemenin diregi olan olabilecek bu olgu tipki evrim kuramindaki ara form ara tur mantginin bir benzeridir
Ve kasyoypa da yatmaktadir..
Burada doga icin ara form olan insanin kendisidir
turun ve toplam bilincinyarisi olarak ifade edilri ncak nasil cozumlenmesi gerekecegini bizde bilmiyoruz
Ancak bunu okumak yada dogal kavramakta olsa gervek perspektifini ywrle bir edecek ve bir perspektife oturtacaktir zamanla
Ve zamanla kavramayla yapilanan ileri gercek ve dogal gercek kendini bileskelriyle ilerleyen zamanda belli edecek ve aciklayacaktir sonucta
Bu olgu nietzche nin alt insan ust insan koprusu benzeri de yorumlanabilir

Ne halta yarar diyorsaniz catisma bitirecek
Ustu alta ceker ve baglaslar tur ayrimi gormeye son verilir ve sorumluluk alinir paydaslik gorulur bu ise yarar

Kim oldugunuzu anlayacaksiniz her sonucta
Dogal calkalanmayi ve gecisliligi ve evrimi cok guzel anlatmkta puzzle i ve bosluklari tamamlamaktadir..

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar