Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde telrunya tarafından oluşturulan Karalama Defteri başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 206,874 kez görüntülenmiş, 1,750 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Karalama Defteri
Konbuyu başlatan telrunya
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan velevki

MooN

Yeni üye
Yeni Üye
Hangi Felsefe Akımına Yatkınsınız ?
Varoluşçuluk

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
sosyal medyalarda yazilan yazilarla evliligin ne oldugunu ogrenecek yasi gectim ben :)

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
ajdar da makina muhendisi?

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
o yaziyi paylasan uzman psikolog docent doktor hanim efendi ya aseksuelse?

MooN

Yeni üye
Yeni Üye
Varoluşçuluk
o yaziyi paylasan uzman psikolog docent doktor hanim efendi ya aseksuelse?
Bizi ilgilendirir mi ne oldugu ben psikoloji alanindaki basarisina bilgisine bakarim ki 2 yada 3 cocuk annesi diye biliyorum yani normal biri :)

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
evlilikte cinsellik diye arattir sen google amcana orda ne profesorler ne doktorlar ne psikologlar ne urologlar neler yazmis ac oku :)

MooN

Yeni üye
Yeni Üye
Varoluşçuluk
Peki kitabi sondan başa okuruz :)

Adem

Düşünür Üye
Moderatör
Cinsellik insan için karşılanması gereken bir ihtiyactır. Yani insanın sağlıklı bir hayat sürmesi yemek içmek gibi sağlıklı bir cinsel hayatı olmasına da bağlıdır.

Ancak cinselliğin toplum hayatını da etkileyen bir yönü de vardır ki o da insan neslinin devam ettirilmesi.

O halde cinsellik tek başına sadece bir ihtiyaç olarak ele alınamaz. Toplumun geleceği cinselliğin belli kaidelerle yaşanmasını gerektirdiği gibi, bireysel olarak yaşanan hoyrat bir cinsel hayat bireyin de mutsuz olmasına , ve psikolojik dengesinin bozularak topluma ve kendisine zararlı bir insana dönüşmesine sebep olacaktır.

Cinselliğin aşırı çekiciliği onu insan ve toplum için çok tehlikeli bir saatli bombaya dönüştürmektedir.

Bu bakımdan evlilik belki cinsellik temelli bir kurum gibi gözüksede aslında , temelinde bu saatli bombayı kontrol altına almak yatmaktadır.

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
yani insanlar sapkinlik yapmasin diye evleniyor oyle mi :) hatta sapkin olmasinlar diye bir kisi yetmiyorsa iki uc kisiyide es olarak alabiliyor dogru mudur?

Adem

Düşünür Üye
Moderatör
Öncelikle Phi , dini inancı olmayan biri niye evlensin ki ? Onun ne zina edip günaha girmek, ne arkasından bir fatiha okuyacak, iyilik yapacak bir evlat yetiştirmek vs gibi bir derdi olamaz.

O halde sapkınlık dediğin şey IMAN sahipleri için geçerlidir.

Oysaki senin SAPKINLIK dediğin seye imansız insan zaten sapkinlık demez , sadece yapar. Yani iman olmadıktan sonra SAPKINLIK her zaman vardır ve olacaktır demek olur.

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
yani dunyada iman etmeyen insanlar senin bakisinla sapkin :)

Adem

Düşünür Üye
Moderatör
Phi sen ayrıca iki üc evliliğe takmişsın , bazı insanlar obez dir phi bilirsin. İslamda tek evlilik her zaman teşvik ve tavsiye edilmiş olmakla beraber, iki üc evliliğe bazı özel şartlar dahilinde sadece RUHSAT verilmistir.

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
kelime oyunu sevmem ben adem, dedigin seyi anlayabilecek kapasitedeyim bunu dedin.
hatta iman etmeyenlerin evlilikle ne isi olur sevisip dururlar cocuklarla falan isi olmaz da dedin :)

tuhaf bir bakis acin var.

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
Phi sen ayrıca iki üc evliliğe takmişsın , bazı insanlar obez dir phi bilirsin. İslamda tek evlilik her zaman teşvik ve tavsiye edilmiş olmakla beraber, iki üc evliliğe bazı özel şartlar dahilinde sadece RUHSAT verilmistir.

takmak mi :) yahu kuran da izin var mi yok mu iki uc evlilige varsa ben niye takayim buna.

devlet izin vermiyor verse zaten cogu iman eden iki uc kisi ile evlenir.

Adem

Düşünür Üye
Moderatör
takmak mi :) yahu kuran da izin var mi yok mu iki uc evlilige varsa ben niye takayim buna.

devlet izin vermiyor verse zaten cogu iman eden iki uc kisi ile evlenir.
Phi sen herkesi kendin gibi saniyor olmayasın :)

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
dunyada ki cogunluk tek eslilikten yanadir, birden cok esliligi yazili ruhsat hale getiren tek inanc islamdir.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç