Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde telrunya tarafından oluşturulan Karalama Defteri başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 205,897 kez görüntülenmiş, 1,750 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Karalama Defteri
Konbuyu başlatan telrunya
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan velevki

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Sanırım insan bir insan türüdür

smile

Felsefe.net
Yeni Üye
“İnsanın en serin anında bile, içinde tutuşan bir yer vardır kimse bilmez. baharı bekler, bahar gelmez. bir ömür suladığı çiçeği solar, kimse görmez. sonra bir an gelir; çiçek koparılır, saksı kırılır, pencere kapatılır, perde çekilir. insan o eşikte, her şeyden vazgeçer.”

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Uyumak istiyorum, çok yorgunum,
Mutluluğum yorgun ve yaralı.

Ruhun Yalnızlığı, Eugenio Borgna

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Sanal zeka/yapay zeka mors alfabesini okuyabiliyor mu?

braille-korler-alfabesi-20.gif
braille-korler-alfabesi-1.gif
braille-korler-alfabesi-5.gif
braille-korler-alfabesi-12.gif
braille-korler-alfabesi-22.gif
braille-korler-alfabesi-10.gif
braille-korler-alfabesi-12.gif
braille-korler-alfabesi-16.gif
braille-korler-alfabesi--.gif
braille-korler-alfabesi-3.gif
braille-korler-alfabesi-18.gif
braille-korler-alfabesi-14.gif
braille-korler-alfabesi--.gif
braille-korler-alfabesi-28.gif
braille-korler-alfabesi-22.gif

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Değiştirdin sonradan.:)
Ama aynı anlama geliyor benim için.

Zamanında bir yazım dili ürettim. Mevcut dilin harflerini yer değiştirerek yazıyordum. Bu kendi kendime notlar almak için. Okuma güvenliği. Başkası okumasın diye. Sonra düşündüm. Ben bununla sürekli yazarsam birisi yine de üzerinde durup harfleri eşleştirebilir ve uğraşırsa bunu çözüp bulabilir. Sonra düşündüm yeni bir yazım dili ürettim bu sefer ürettiğim ikinci yazım dilindeki harfler değişiyordu. Bunu da şöyle yaptım. Yazdığım kelimenin ilk ya da son harfinin sayısal değerine göre bir sonraki kelimede belli kurguyla harfleri değiştiriyordum yani sonuç olarak iki kelimeyi asla aynı harflerle tekrar yazamazsın de bunu senden başkası okuyamaz ve kendinin bile okuması zaman alırdı.

Buradan @époche diye bir arkadaş geçti, onu neredeyse kendinden başkası okuyamazdı, sanırım en iyisi ona benzer bir yol izlemek...

Geçen 4 markete ceza kesildiğini duydum, bir şeyler yazmak istedim. Sosyal medya forum, baktım düşündüm. Yazacağım şeyleri durdum düşündüm. Bu bana sıkıntı olur gibi hissediyorum. Bunun onbininci kez hissediyorumm o halde "eşşeği saldım çayıra" ve Nasreddin Hocanın Timurla fil hikayesi hesabı müstehaktır az gelene müstehaktır...

Son düzenleme:
T

TENTEN

Ziyaretçi
Zamanında bir yazım dili ürettim. Mevcut dilin harflerini yer değiştirerek yazıyordum. Bu kendi kendime notlar almak için. Okuma güvenliği. Başkası okumasın diye. Sonra düşündüm. Ben bununla sürekli yazarsam birisi yine de üzerinde durup harfleri eşleştirebilir ve uğraşırsa bunu çözüp bulabilir. Sonra düşündüm yeni bir yazım dili ürettim bu sefer ürettiğim ikinci yazım dilindeki harfler değişiyordu. Bunu da şöyle yaptım. Yazdığım kelimenin ilk ya da son harfinin sayısal değerine göre bir sonraki kelimede belli kurguyla harfleri değiştiriyordum yani sonuç olarak iki kelimeyi asla aynı harflerle tekrar yazamazsın de bunu senden başkası okuyamaz ve kendinin bile okuması zaman alırdı.

Buradan @époche diye bir arkadaş geçti, neredeyse kendine başkası okuyamazdı, sanırım en iyisi ona benzer bir yol izlemek...

Geçen 4 markete ceza kesildiğini duydum, bir şeyler yazmak istedim. Sosyal medya forum, baktım düşündüm. Yazacağım şeyleri durdum düşündüm. Bu bana sıkıntı olur gibi hissediyorum. Bunun onbininci kez hissediyorumm o halde "eşşeği saldım çayıra" ve Nasreddin Hocanın Timurla fil hikayesi hesabı müstehaktır az gelene müstehaktır...

Tanımıyorum epoche nickli kişiyi.
Şifreleme işi kolay resim içine gömebilirsin.:)

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Tanımıyorum epoche nickli kişiyi.

Bu arkadaş bir gün bu siteden çıkıp gitti ; her neyse;
bir gün bir zamanlarda ben çıkıp gittiğimde blogumu bulup sanırım bir yorumla beni geri çağırmıştı. Sanırım aynısını yapabileceğim bir erişim yolu/yeri olsaydı aynısını ben yapardım..

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Burası sanırım benim forumda en çok karakter yazdığım alanlardan biri olmalı
Yazıp yazıp buraya taşırdım çünkü uzun uzun saçmalama hakkımı kullanırdım

Oytun Erbaş için milletimizin yetiştirdiği en zeki 5-10 kişiden biri deniyor. Otizm ve psikiyatrik hastalıklar ile ilgili bilimsel çalışmaları var.
Yönettiği bir tıp dergisi var.
Birkaç gün önce "Sokak Bilimi" adında bir youtube kanalı açmış ve ilk video konusu eşcinsellik hakkında.
Eşcinselliğin hem bir psikiyatrik hastalık hemde doğuştan gelen bir özellik olabileceğini söylüyor. Cinsel yönelimin hayvanlarda zor değiştiğini ancak insanlarda daha rahat değişebildiğini belirtmiş. Bu durumu hayvan beyninin küçüklüğüne bağlamış.

Hayvanlarda eşcinselliğin dominantlık veya güç gösterisi için olduğunu da söylemiş. Aklıma Amerikan hapishanelerindeki güç göstergesi olayı geldi. Yani insanlarda da eşcinsellik hayvanlara benzer şekilde yaşanıyor olabilir.

Gönderine yorum yazmakta kaçınmakla kaçınmamak arasında kaldım.
Oytun Erbaş hiçkimse değildir, mevcut eğitim sisteminin programladığı klonize ettiği hiç kimse düşünemez. Oytun Erbaşta.. İyi bir sistemik bilgi derlemecisi olabilir hepsi bu ve muhtemelen tüm yeteneği/mahareti etkin hafıza olmalı, ona bu yeteneği sağlayan şey de başka yerdeki eksikliği olmalı ki otistik...

Doğa da hangi hayvanlarda ne ölçüde eşcinsellik var bilmiyorum
Bu iki taraflı mı bilmiyorum
Bu hayvanların insan teması var mı yok mu bilmiyorum
Varsayımlarla konuşmak isteyen biri değilim ancak bana doğa da eşcinsellik olması? varsa da oldukça enderdir hissi veriyor çünkü seks işlevi üreme işlevidir .Doğa hayvanlar birbirinden öğrenir, doğadan öğrenir, buna gerek yoktur yani üreme işlevi dışında kendi cinsiyle çiftleşmeyi keşfetmesi zordur ve tabi ki imkansız değil ancak güç mücadelesi ya da diğer zevk için seks yapıp duruyor değiller, bu nedenle de zordur
Bana en ilginç gelen şu oldu. Eşcinsel ilişki doğa da hayvanlar arasında olduğunu varsayalım, pasif bir taraf ve bunun rızası olması gerekir, bu bana saçma geldi. İnsanlarla yaşayan etkileşimi olan köpek gibi türler hariç buna ihtimal veremedim

Oyçun Erbaş ın kırk fırın ekmek yemesi lazım bilmedikleri var, episteme tabanı yetersiz ve yanlış
Epsiteme ya da yapısalcılık bilgi işidir, hazır lokmayı yemeye (bilgi derleyip toplayıp ilişkilendirip yorumlamaya nakletmeye) benzemez

İnsan türünün seks alışkanlığı kayıp tanrılarıyla ilişkili. Doğadaki insanın bile modern insan gibi seks yapmadığını seksi abartmadığını varsaymalıyız
Mevcut bilim bunları yorumlama ve görme noktasında yetersiz
Aşk ve sekse gelince -paraya da gelince mesela- bilim üretilmiyor.

Bir kere Oyçun un kullandığı bilim/bilgi tabanına göre DSM kutsal kitabı olmalı çünkü DSM psikiyatrinin kutsal kitabı.
DSM III ün yaratıcı koordinatörü bir eşcinseldi ve eşcinsellik hastalık olmaktan DSM III le çıkarıldı.
DSM 4-5 güncellemeleri DSM III ü esas alır. Ana kitaptır. DSM 3 ve sonrasıyla çelişmek kendi bilgi tabanıyla
,diğer psikiyatrik tanı adlarının yapılandırılmasıyla da çelişir. Eğer DSM yapılandırmasını/adlandırmasını tanımıyorsa psikiyatri üzerine ne konuşuluyor ve neye dayanarak konuşuyor? 1900'lerin tanımlarıyla mı?

Sadece düşüncelerimi yazıyorum (Bunlar doğru yanlış demiyorum, doğrulanmamış yanlışlanmamış iki uçlu açık şüphecilikle ön fikir izlenim his ve sezgiler)
Eşcinsellik doğuştan mı?
Nadir olabileceğini düşünüyorum. 3-5 olgudan belki biri. Şunu dese anlarım .İnsan biseksüel ,aseksüel, naturaseksüel ya da yönelimsiz -belki çift yönelimli vb doğar doğuyor olabilir öğrenir kazanır dese anlarım, bunu sorgulasa ama bilgi kaynakları yazmayacak (keşfedemez çünkü o yolu öğretilmedi)

Bir adaya düşen iki erkek bebeği hayatta kalırsa seks keşfedemez diye umuyorum. Örnek

Eşcinselliğin yoğun olarak pek muhtemel çocukluk seksüel gelişim dönemi enerji anomalileri ya da dış etkenlere koşullara etkileşimlere anne baba kimlikleri toplumsal etkileşilen kimliklere vb ne bağlı olduğunu düşünüyorum

Hayvanlarda eşcisenllik çıkarılsa bile bunun insan gibi bir temsili hayır. Zırva. Dişi kuş erkek kuş flört eder. Ben kuşta eşcinsellik bulsam bile flört eden iki erkek kuş bulamam. Bu doğadır, buna doğa diyoruz.
İnsan kadını insan kadınıyla insan erkeği insan erkeğiyle flört edebilir ve bunu diğer cinsle yapılan yine hetero flörtün kopyalanması üzerinden geliştirir

Doğa da bu kadar güçlü cinsiyet ayrımı ve cinsiyetçilikte bulamazsınız

Seks anomaliktir, insan tanrıları.. Seks insan tanrıları nedeniyle anomaliktir ,doğadan değil. Doğa bağıyla insan seksi ,insanın seks davranışı incelenemez
İneği 30 bin yıl sağarsam inek anomaliktir. örn..

Son düzenleme:
M

Mantıksız2022

Ziyaretçi
Gönderine yorum yazmakta kaçınmakla kaçınmamak arasında kaldım.
Oytun Erbaş hiçkimse değildir, mevcut eğitim sisteminin programladığı klonize ettiği hiç kimse düşünemez. Oytun Erbaşta.. İyi bir sistemik bilgi derlemecisi olabilir hepsi bu ve muhtemelen tüm yeteneği/mahareti etkin hafıza olmalı, ona bu yeteneği sağlayan şey de başka yerdeki eksikliği olmalı ki otistik...
Bence Oytun Erbaş otizm ve diğer psikiyatrik rahatsızlıkların bağırsak mikrobiyatası ile ilgili olduğunu çok iyi biliyor. Ben eşcinselliğin de bağırsak mikrobiyatasının yarattığı bir durum olabileceğini düşünüyorum.
Şizofreninin mikroplar ile alakası varsa, eşcinselliğin neden olmasın? Hatta belkide dini inançlar bile mikroplarla ilgilidir?

Bu yazıda dini inançların bağırsaktaki bakterilerle olan ilişkisi sorgulanmış.

M

Mantıksız2022

Ziyaretçi
Doğa da bu kadar güçlü cinsiyet ayrımı ve cinsiyetçilikte bulamazsınız
Hayvanlar bizden çok daha vahşiler. Sebebi ise özgür ve sağlıklı olmaları.

Özgürlüğün olduğu ortamda vahşilik kaçınılmazdır, bu vahşilik aynı zamanda bir sağlığın sonucudur. Doğada ise sağlıksız hayvanlar parazitlenirler, tıpkı zombi karıncalar örneğinde olduğu gibi.

Sağlıklı bir insandan ise ibrahim dinleri gibi bir zorlayıcı dinler topluluğuna gerçekten inanmasını bekleyemezsiniz.

Asıl konu olan cinselliğe gelirsek, yukarıda yazdıklarıma ek olarak söylebilirim ki cinsiyetçililiğin ve ayrımcılığın medeniyetin bir sonucu olduğunu düşünüyorum.
İbrahimi dinler ise medeniyetin ta kendisidir. Yarı deist ve evren-tanrı ya inanan biri olarak söylüyorum.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Hayvanlar bizden çok daha vahşiler. Sebebi ise özgür ve sağlıklı olmaları.

Burada yazanlar doğruysa?

Bu konuyu -tamamını - okumadım hızlıca bir göz gezdirdim. Erkek siyah kuğular, erkek zürafalar ,neden?
Dişi zürafalar ve dişi siyah kuğularda kendi arasında çiftleşiyor mu? Eminim bir açıklaması vardır
Bilmiyorum. Eşcinselliği sorgulamak zaman kaybı, cins kavramını ortadan kaldırın gitsin

Eğer insan seksi mutlak özgürleşseydi ve hiç toplumsal denetimsiz kısıtlamasız ayıpsızca ilk ergen yaşa inseydi muhtemelen doğal çiftleşme döngüleri olursu ya da hormonal dönemler mi bilmiyorum
Seks eylemi böyle olmazdı, cins kavramı da

Seks türü sürdürme ya da üremedir .Aynı türden eşey bireyle çiftleşilerek tür sürdürülemez o halde bu anomalidir ancak sapma doğası gereği makul olduğu/görüldüğü ys da zorunlu ve kaçınılmaz olduğu ya da gözyumulabilir istese de yönetilemez karşı konulamaz vs olduğu için artık insan varlığınca insan toplumunca ayıplanmıyor hepsi bu. Bunun üzerinde durmak saçma

Bunu araştırmadığımı ve üzerine durmadığımı farkettim ama spesifik bunu çözümleme yani üzerine durup düşünme araştırma yapma bana saçma geliyor.
İnsanın cins farkı eşey organları farkı düzlemine çekilmelidir. Çoğu hayvanın cinsel organını görmeden eşey türünü belirleyemezsiniz bile

Eminim zürafalar bir gün erkeklerle çiftleşerek üreyemediklerini farkedecektir ya da bu eylemi zevk için yapıyor olmalılar
Her neyse ney
Burda her şey saçma

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Bence Oytun Erbaş otizm ve diğer psikiyatrik rahatsızlıkların bağırsak mikrobiyatası ile ilgili olduğunu çok iyi biliyor.

Matematik büyük öğretmen

Felsefe buna benzer bir şey. 0 (sıfır'ın) (hiç'in çarpımının) 1 (bir) olduğu

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Asıl konu olan cinselliğe gelirsek, yukarıda yazdıklarıma ek olarak söylebilirim ki cinsiyetçililiğin ve ayrımcılığın medeniyetin bir sonucu olduğunu düşünüyorum.

Aklıma aslında bu video geldi.
Son tahlilde anladığım eşcinsellik -tam olarak öyle olmasa da- bazen tura gelmesi gibi.

İlginç, bu konu üzerine ben de düşünmemiş ve kafa yormamıştım, yani doğa da yoktur sanıyordum. Benim içinde ilginç bir okuma oldu ve doğal canlıların robot olmadığını gördük, eğleniyor, keşfediyor ya da doğa robot değil..

Her sonuçta doğa da eşcinselliğin varlığı eşcinselliği yargılamamız gerektiği gibi bir sonucu ortaya koyuyor.
Tabi bunu derken doğa da yamyamlık var o halde yamyamlığı yargılamayalım mı?
İnsan olmanın ne olduğu üzerinde durmalıyız

M

Mantıksız2022

Ziyaretçi
Google görsellerden indirdiğim iki eleştiriyel caps. (Capsleri yapan ben değilim.)
:oops::eek::oops::eek::oops::eek:

allah-tanri-farki.jpg

god- hitler.jpg

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç