Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde telrunya tarafından oluşturulan Karalama Defteri başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 207,015 kez görüntülenmiş, 1,750 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Karalama Defteri
Konbuyu başlatan telrunya
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan velevki

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Akaryakıt bakanı Avrupa da akaryakıt 1 euro bizde de 1 eouro demiş

smile

Felsefe.net
Yeni Üye
“Mutluluğunu yüksek sesle anlatma, hasedin uykusu oldukça hafiftir.” demiş eskiler. Güzel bir şeyi ne kadar az kişiye anlatırsan, güzel kalma süresi de o kadar uzun oluyor. Yazılı olmayan bir kuraldır bu.

MooN

Yeni üye
Yeni Üye
Hangi Felsefe Akımına Yatkınsınız ?
Varoluşçuluk
Hayatın ilk amacı, amaçlı bir hayat yaşamaktır.

Adem

Düşünür Üye
Moderatör
Belki de hayatın amacı , amacını bilerek yaşamaktır ?

M

Mantıksız2022

Ziyaretçi
2022 oldu hala evlilik gibi bir saçmalık var.
Herkes hayvan gibi cinselliğini giderecekse evlilik zulümdür.
Piyasadan kalkmalıdır.
Ekran Alıntısı youtube.PNG
Bu yorumu youtube ta gördüm... şu videoda:
İnanırmısın %99.9 u müslüman ülkede, 1 milyon izlenmiş videoda bile herkes modernliği savunuyor. (Attığım yorum hariç!)
Acaba diyorum müslüman oranı %5 - %10 arası olabilir mi?

MooN

Yeni üye
Yeni Üye
Varoluşçuluk
2022 oldu hala evlilik gibi bir saçmalık var.
Herkes hayvan gibi cinselliğini giderecekse evlilik zulümdür.
Piyasadan kalkmalıdır.
Ekli dosyayı görüntüle 530
Bu yorumu youtube ta gördüm... şu videoda:
İnanırmısın %99.9 u müslüman ülkede, 1 milyon izlenmiş videoda bile herkes modernliği savunuyor. (Attığım yorum hariç!)
Acaba diyorum müslüman oranı %5 - %10 arası olabilir mi?
Yanlış bir bakış açısı... cinsellik evliligin 8 şartından sadece 1 i dir tamami degildir peki nedir o şartlar ? Güven, bağlılık, birbirini tamamlama, çatışma yöneltme becerisi, birbirine yönelme, olumlu bakış açısı, ortak anlam-hedef ve ritüellerin olması son olarak da cinsellik... evlilik sadece cinselligi mesrulastıran bir sistem değil aile kurmak bir neslin saglıklı bir şekilde devamını saglamak üzere var olan bir kurumdur.Toplumsal bir kurum olan aile, toplumun vazgeçilmez bir parçası,
temel yapı taşıdır. Sağlıklı ve güçlü bir toplum, sağlıklı ve güçlü
ailelerden oluşur. Iki kişinin evlenmesiyle hem kadının hem erkeğin ailesinden bir akraba örüntüsü oluşur daha sonra sülale sonra toplum... bu yüzden evlilik ne zulümdür ne de piyasadan kalkmalıdır. Ha tabi bir toplumu yok edelim diyorsanız o başka..

M

Mantıksız2022

Ziyaretçi
Ha tabi bir toplumu yok edelim diyorsanız o başka..
Benim karşı cinsle aram hep iyiydi. Yazdıklarımı ise kendim için yazmadım. Toplumda sevilmeyen insanlar var ve evlilik onlar için büyük yük. Kaldı ki düğün masrafları bile çıldırma sebebi.
Yanlış bir bakış açısı... cinsellik evliligin 8 şartından sadece 1 i dir
Cinselliğini "tamamen özgürce" yaşamış bir kadınla evlenmek çok zor olduğunu göre en önemli şart cinsellik diyebiliriz.
evlilik sadece cinselligi mesrulastıran bir sistem değil aile kurmak bir neslin saglıklı bir şekilde devamını saglamak üzere var olan bir kurumdur.
Evlilik olmadan cinsellik olur mu demek istediniz?
Bence de olur... Ama nasıl olur?
Bazı insanları gözden çıkarmanız gerekir. Suç oranlarının artacağı gerçeğini kabullenmeniz gerekir.

M

Mantıksız2022

Ziyaretçi
Cinselliğini "tamamen özgürce" yaşamış bir kadınla evlenmek çok zor olduğunu göre en önemli şart cinsellik diyebiliriz.
Kastettiğim insan modeli zaten evlilik filan dayanamaz çatır çatır aldatır. Ben daha lisedeyken okulumda grup yaparak ev ev gezen kız bile vardı. Şimdi durum nasıl bilmiyorum.
Şimdi soru şu; bu insan modeli evliliğe dayanabilir mi?

MooN

Yeni üye
Yeni Üye
Varoluşçuluk
Kastettiğim insan modeli zaten evlilik filan dayanamaz çatır çatır aldatır. Ben daha lisedeyken okulumda grup yaparak ev ev gezen kız bile vardı. Şimdi durum nasıl bilmiyorum.
Şimdi soru şu; bu insan modeli evliliğe dayanabilir mi?
Dedigim gibi evlilik sadece cinsellik amacıyla yapılan bir şey değil.bahsettiginiz şahıs kendini yada tercihlerini degiştirdiğinde evlilik düşünebilir belki hayatına dogru biri girer bilemeyiz. Evlilik olmadan cinsellik olsa bile bi aile kurulamaz evlilik temelde aile kurmak için yapılır.

MooN

Yeni üye
Yeni Üye
Varoluşçuluk
Evlilik için öncelikle dogru insanı bulmak dogru yerde ve dogru zamanda olmak gerekir bir kadın tamamen özgürce yaşamış diye değişmeyeceğini düşünmek yanlış olacaktır örnekleri mevcuttur bu programda bir sürü örneği mevcut bakmanızı tavsiye ederim

MooN

Yeni üye
Yeni Üye
Varoluşçuluk
Kaldı ki düğün masrafları bile çıldırma sebebi.
Sizin gibi düşünen biriyle evlendiğinizde ona şöyle bir secenek sunabilirsiniz düğüne verecegimiz parayla ülkeyi gezsek yada bir kuruma bağış yapsak ne dersin ? diye sorsanız çok güzel olmaz mı belki karşınızdaki insan da kabul eder ve hayra vesile olursunuz neticede düğün değil nikah şarttır.

M

Mantıksız2022

Ziyaretçi
Sizin gibi düşünen biriyle evlendiğinizde ona şöyle bir secenek sunabilirsiniz düğüne verecegimiz parayla ülkeyi gezsek yada bir kuruma bağış yapsak ne dersin ? diye sorsanız çok güzel olmaz mı belki karşınızdaki insan da kabul eder ve hayra vesile olursunuz neticede düğün değil nikah şarttır.
Düğün parası benim için sorun değil, yazdıklarımı ben yazmamışım gibi farzet.
Yazdıklarımı başkaları için yazdım.

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
Dedigim gibi evlilik sadece cinsellik amacıyla yapılan bir şey değil.bahsettiginiz şahıs kendini yada tercihlerini degiştirdiğinde evlilik düşünebilir belki hayatına dogru biri girer bilemeyiz. Evlilik olmadan cinsellik olsa bile bi aile kurulamaz evlilik temelde aile kurmak için yapılır.
aile kurmak derken uremek cogalmak dort cocuk yapmak degil mi? ee temili cinsellik degil mi? :)

MooN

Yeni üye
Yeni Üye
Varoluşçuluk
aile kurmak derken uremek cogalmak dort cocuk yapmak degil mi? ee temili cinsellik degil mi? :)
Temeli sadece cinsellik degil 8 faktörü yazdım..:)
Çocugu olmayan evliler de var ama yine de aile sayılıyorlar çünkü iki ayri soy akraba olmuş.. sadece cinsellik yada çocuk degil bi aileyi aile yapan..

Son düzenleme:

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
temeli cinselliktir, kadin ve erkegin bir araya gelmesi cinselligin gostergesidir.

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
sebepleri demedim zaten temeli dedim.

MooN

Yeni üye
Yeni Üye
Varoluşçuluk
Temel olamaz görüsünde birlesiyor aile danışmanları zira temeli cinsellik olan evlilikler bi hevesten ibaret olup kisa surede sonlanıyor

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
cinsellik bir heves degildir :)

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç