Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde telrunya tarafından oluşturulan Karalama Defteri başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 207,368 kez görüntülenmiş, 1,750 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Karalama Defteri
Konbuyu başlatan telrunya
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan velevki

hilalgkb

Felsefe.net
Yeni Üye
her gelen yüreğimi ısıtma çabasındaydı en çok
ama hiç kimse fark etmedi ellerimin buzunu

hassas_denge

Yeni üye
Yeni Üye
Çocukları yetişkinlerden daha değerli yapan şey;
Dünyaları küçücük olmasına rağmen, çok büyük ve güzel hayallere sahip olmalarıdır.
Hakan YILDIZ, Haziran 2011

Çocukluğumu özledim :)

iuflsfozkn

Düşünür Üye
Yeni Üye
her gelen yüreğimi ısıtma çabasındaydı en çok
ama hiç kimse fark etmedi ellerimin buzunu
ellerinizin buzu sizin sorununuz olmalı ...başkası nasıl çözebilir ki buzlarınızı...işte benim evlenmek istememe nedenim budur...neden insanlar birbirinden bekler ki ..beklemek beklentiye girmek hayal krıklıklarını doğurmamış mıdır?

hilalgkb

Felsefe.net
Yeni Üye
" Parmakların , parmaklarımın arasına giriyor bir makinenin dişlileri gibi. İşte dünyayı döndüren şey bu ! "

G.İnesi

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
Kumar kötüdür, aşk bir kumardır ve aşkta kötüdür. Neden? Aşk kumara benzer. Ortaya arkadaşlığını koyarsız ve iki zar atarsın, o zarların adı "Seni" ve "Seviyorum". Kazanırsan arkadaşlığı aşka katlarsın ya da kaybedersin ve arkadaşlığını da yitirirsin. İstisnai durumlar da olabilir, bazılarımız arkadaşlığı kurtarabilmiştir.

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
South Park'ın sezon 10 - bölüm 9 izledim, konusu 9/11 olayıydı. ABD'nin "İkiz kuleler" olayı hala gizemli gibiymiş. Ya bizim Türkiye'nin "Denizfeneri" olayı ne oldu?
Not: Gece 3'ten sonra algı bozukluğu başlar.

iuflsfozkn

Düşünür Üye
Yeni Üye
Ben aşkı tüm saflığıyla yaşarken sen bana aşka inanmadığını onun sadece filmlerde olduğunu söylerdin.Ama ben asla seni yadırgayamazdım.Değiştim ben de..Ben de artık senin gibi düşünüyorum ve ben eski bir film kahramanıyım...Başrolde ben ve sadece ben vardım sen yoktun o filmde hiç olamazsın aşık olana dek..anlamlar değil formlar ,şekiller önemsendikçe aşka yer olmayacak filmlerden başka yerde.

Turgut Saka

Sorgucu Üye
Yeni Üye
tam dört gündür yollardayım. kars ı yazın şu bir ay süren yeşilliği ile görmelisiniz. artvin, rize ve trabzon un doğasını, gerçek olamayacak kadar güzel olan doğasını... ardahan ı ve erzurum u... boynumun ağrısını, inanılmaz ağrısını... erzurum ve çok yorgunum!

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
Beni cezalandıramazsınız.
Zira ne ölüyüm ne de diri.
Cezalandırılamaz olanı nasıl cezalandırabilirsiniz ki?
(South Park 12x14 Butters)

iuflsfozkn

Düşünür Üye
Yeni Üye
elimden gelmiyor elbette zamanın ve mekanın dışına çıkabilmek fakat arada bir kaçıyorum hayallerimle buralardan...nereye kaçtığımı bilmiyorum sadece değişmeyen sabit bir uzaya kaçıyorum ..izliyorum hayatımı neler olmuş neler bitmiş,,,,ağzımda tat bırakan şeylerin zahmet çekerek, ter dökerek elde ettiklerim olduğunu ve acı tatların da bedeni heveslerin peşinde harcanmış şeyler olduğunu tattım..aslında zaman hiç ilerlemiyor ve mekan hiç değişmiyor , değişen ne o halde? değişen seçimlerimiz ve diğerlerinin seçimleri...o halde bir dünya tek vücut insanız biz.. ötede çok uzakta olan şeyler aslında uzakta değiller onlar bizim seçimlerimiz...seçimler seçimler sonsuz seçimler ve sonsuz görüntüler ...öyle görüntüler ki bizi sabitliklerine ikna edecekler neredeyse..halbuki biliyoruz biz ölüm ne uzak bize ne yakın ölüm..halbuki biz biliyoruz zaman akıp gitmiyor , mekan akıp gitmiyor....hayat bir dantel gibi hepimiz aynı dantelin nakışları ..birimizin söküğü hepimizi etkiliyor işte..

hilalgkb

Felsefe.net
Yeni Üye
İslamiyet avrupadan gelse, Müslüman olacaksınız !

Necip Fazıl Kısakürek

iuflsfozkn

Düşünür Üye
Yeni Üye
İnsanlar icin kendinden çok insanları düşünen ve bunu yaparken kimseden medet ummadan ve bir sey beklemeden kendinden yola çıkarak insanları aydınlatan kimse, filozoftur!

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
İnsanlar icin kendinden çok insanları düşünen ve bunu yaparken kimseden medet ummadan ve bir sey beklemeden kendinden yola çıkarak insanları aydınlatan kimse, filozoftur!

Dostum bilmiyorum... Başkalarını düşünmede hem fikirim ama kendimden çok, biraz şüpheli. Var mıydı böyle bir filozof?

iuflsfozkn

Düşünür Üye
Yeni Üye
insan kendiyle olan mücadelesini tamamlamayı bıraktığında başkalarla olan mücadele başlıyor.öteki ile mücadele başladığında kendine tapan insan modeli ortaya çıkıyor, kavgalar , savaşlar vs vs .önce kendinle ve sonra kendinle ve sonra yine kendinle mücadele etmeye devam et..başkalarını başka görmeyecek ve herşeyi kendinde çözeceksin ve başkalar sana sığınacak yağmurdan , fırtınadan ,doludan rahatsız oldukça sana sığınacak ve sende kendilerini huzurlu bulucaklar...keşke böyle olabilse(k)m

iuflsfozkn

Düşünür Üye
Yeni Üye
belki bana kızacaksınız ama!!!!bu gece iki boğaz köprüsünün arasını dolaştım sahil yolundan yani orta köy - bebek- arnavutköy civarları.
gördüklerimin arasında en garipsediğim kızlar oldu..bir sürü kız barların veya eğlence mekanlarının önünde yarı çıplak rengarenk elbiseleri ve ellerinde elbiselerine uygun renkteki çantalarıyla beklemektelerdi veya gezmektelerdi..neden garip? ben günümüzün en kötü sayılan hastalıklarından birinin fuhuş-gayri meşru ilişkiler-alkol-sigara olduğunu düşünen biri olarak o nadide bayanları oralarda görünce kötü oluyorum...samimi hislerim bunlar.hani bir şarkı yazmış biri evlenilecek kızlar var-eğlenilecek kızlar var filan..yani ne bileyim ağır kaçmasından korkarak söylüyorum yani kızlar malzeme mi kullan at ??
birlikte yaşama , günü birlik ilişkiler vs vs
iğrenmeye başladım artık

Süreyya Önal

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Selam, iüflsfözkan

boğazda! gezerken, gördükleriniz ve en garipsediklerinizi yazmışsınız...size niye kızalım.. ama!! keşke, ' nadide bayan' ifadeleriniz ile üzerinden geçmeyip... yarı çıplak bırakmasaydınız düşüncenizi de konuyu da

mesela, dağda -bağda! güç gösterisi ile kitleleri, resmen! ( yoksa gayrı resmi mi :confused: ) haraca kesenlerin-haramilerin nasıl egemen olduğunu, bu tekelci zihniyetlerin sosyal paylaşımdan ne anlayıp-anlattıkları ile yine güttükleri eğitim politikalarıyla geçmişten bu güne neyi-neleri ? dayattırdıklarına ve çoğunluğu karın tokluğuna şükrettirmekle.. kendilerinin de her türden ganimeti sahil yolunda! nasıl bölüştüğünü... esasen bunlara ait! eğlence dünyasını, detaylandırıp gösterebilseydiniz (yoksa onlarınki iş dünyası mıydı ! )

o zaman hem, ilk görüş ile .. en! garipsediğiniz!! rengarenk elbiselerine uygun çanta kullanan kızlar, olmazdı anlatınız..hem de bize, misal- fuhuştan önce fahiş ve cinsiyet tanımayan gerçek fahişeliği! düşündürürdünüz

ve geri-sin-deki!!!
' malzemeci' ' kullan at cı'.. zihniyetin daha bi marifetle derine sakladığı ancak ne yapsa kokusunu gizleyemeyeceği ve sizinde görünür olanla beraber.. biraz zorlarsanız pekala ilişkilendirebileceğiniz lâkin yine de ' iğrenç' bulup, ifade buyurduğunuz! ..daha kapsamlı anlamlı ve anlaşılır olurdu sanki

bu ilişkiler ağının çarpıklığından iğrenmeyen kim var!? kimileri halt! eder kimileri de bencileyin yine bu haltı yer ! bazen de yayar durur.. olmadı üstü örtülür daha olmadı parfümlenir .. ya da bu deveyi güdeceksin ya da bu diyardan çekip gideceksin denir : ( çok amiyane tabir olacak fakat, tümden, .oka sarılmış .öt olmuş durumdayız tuzu kuru olanlar kokuyu almayabilir o ayrı

velhasılı kelam... bu düzenden!!! bu birbirini ezen-yiyen çark-ın-dan, bu...evde işte okulda tarlada sokakta ilişkilere güç katan! 'altta kalanın canı çıksın' diyen zihniyetten .. bi dünya İnsan! muzdarip!! salt kadınlar değil..

( ya hu! duramadım yine karıştım :/ artık kusura bakmayın sizler de. )

Süreyya Önal

Sorgucu Üye
Yeni Üye
anti parantez yorumum konudan ilerleyip... düzene! dair onun piyasayı işlemesine genelde! insan ilişkileri ve değer yargılarındaki yozlaşmaya dair özkan kardeş, niyetim sizi hedef almak eleştirmek değil bu anlamda. İnşallah anlatabilmişimdir

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar