İnsanı en çok yoran şey nedir?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Cry tarafından oluşturulan İnsanı en çok yoran şey nedir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,009 kez görüntülenmiş, 13 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı İnsanı en çok yoran şey nedir?
Konbuyu başlatan Cry
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

Cry

Üye
Felsefe.NET
Ünlü düşünür serdar ortaç'ın da sorduğu felsefi soruyu ben yöneltiyorum size : hayat beni neden yoruyorsun ??

beni en çok yoran şey beden gücü ile çalışıp geleceğimi inşa etmeye çalışmak sanırım.

• Beğen
Tepkiler: ls2

Mertce

Felsefe.net
FS - Yönetici
Üniversite Bölümü
Beden Eğitimi Öğretmenliği
Gelecek kaygısı. Beni en çok yoran şey budur sanırım. Halbuki inşa etsem daha az yorulurdum..

• Beğen

NuriKara

Düşünür Üye
Yeni Üye
Süreklilik çok büyük bir etkendir. Birkaç gün çok büyük acı çekmek, birkaç hafta büyük acı çekmekten iyi olabilir. Depresyonun bir başka tanımı sürekli acı çekme halidir. Günün yarısını mutlu geçiren bir insan için günün diğer yarısı katlanılabilirdir. Gelgelelimki bütün günü acı çekerek geçirmek. Soluklanmaya ihtiyacımız var.

• Beğen

ls2

Kahin
Onursal Üye
Güzel soru.. tek bir cevabı yok muhtemelen..en çok hangisi niye şöyle kısaca bir düşündüm, beliryelemedim..

belirleyebilirsem yazarım..

M3CSL

Meraklı Üye
Yeni Üye
En çok belirsizlik,bilmediği şeyler yorar. Ondan sonra boş gereksiz konuşanlar olabilir.:)

NuriKara

Düşünür Üye
Yeni Üye
Belki belirsizlik sayılabilir ama alışkanlıkların dışına çıkmak yorar. İnsan hep alıştığı çevrede daha güvendedir.

NuriKara

Düşünür Üye
Yeni Üye
Bir insan için en değerli şey ne ise onu en çok yorabilecek olan şey odur. İnsanı en çok yoran şey en değer verdiği şeydir.

Muad'dib

Felsefe.net
Yeni Üye
İnsanı, insan yorar. Yapması gerekeni, gerektiği gibi yapmayanlar yorar. Sorumluluklarını sırtlamaktan kaçanlar, bir de işin kolayına kaçanlar yorar. Olacak şeyi oldurmayanlar, işi yokuşa koyanlar yorar. Bilmediğini bilmeyenler de yorar. Galiba özünde kendinden başka hiçbir şeye saygı duymayanlar, yorar.

ls2

Kahin
Onursal Üye
kendini,insanları ve hatta dünyayı değiştirme istenci,arzusu veya güdüsü olabilir ..

Son düzenleme:

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
kendini,insanları ve hatta dünyayı değiştirme istenci,arzusu veya güdüsü ..
Bu dünyayı, insanlığı değiştirmek arzusunda olunan duygu İnsanlığı daha da refah içinde yaşatabilme için olursa ne kadar da güzel olur, ne kadar da ulvi bir duygu olur. Geçmişte İsrailoğulları çocuklarını havralarına adarlarmış, umarım yeni nesilden kendini tabiki ilk önce ülkelerinin daha sonrada insanlığın refahına selametine adayacak insanlar çıkar, çeşitli sebeblerden ötürü insanlığa faydası olamamış bizler/ben inşallah yeni nesilden böyle bir hediye alırız/alırım ve inşallah bizde mezarlarımızda bunun sevincini yaşarız.

ls2

Kahin
Onursal Üye
Bu dünyayı, insanlığı değiştirmek arzusunda olunan duygu İnsanlığı daha da refah içinde yaşatabilme için olursa ne kadar da güzel olur, ne kadar da ulvi bir duygu olur. Geçmişte İsrailoğulları çocuklarını havralarına adarlarmış, umarım yeni nesilden kendini tabiki ilk önce ülkelerinin daha sonrada insanlığın refahına selametine adayacak insanlar çıkar, çeşitli sebeblerden ötürü insanlığa faydası olamamış bizler/ben inşallah yeni nesilden böyle bir hediye alırız/alırım ve inşallah bizde mezarlarımızda bunun sevincini yaşarız.

Dileklerin çok güzel:) ama yaş aldıkça anlıyorum ki insanlar çok çeşitli ve insanoğlu sürülerininde (toplum) hayvan sürüleri gibi güdülmesi lazım (ki zaten güdülüyoruz)..ancak güdenler hep şerefsiz ,hep alçak,hep kaypak. ayrıca güdenleri (devlet ve siyasi örgütlerin üst yöneticileri) etkileri altına alan hatta istedikleri gibi olmayanları devletin veya siyasi örgütlerin üst yöneticisi yapmayan bir güçlüler/zenginler topluluğu var..kıssadan hisse ideal sahibi,onurlu,dürüst adamlar devletlerin veya siyasi yapılanmaların başına geçmedikçe dediğin imkansız..

ikinci alternatif tüm kamunun (millet-halk) büyük ağırlığının bilinçlenip hakkını araması ve sefil dünya düzenini yavaş yavaş yıkması olacaktır..ancak bu da ütopiktir, çünkü insanların büyük çoğunluğu dünyaya hakim sefil düzeni idrak edemeyecek seviyede (ve etmemeleri içinde herşey yapılıyor zaten)

kısacası dostum, ümut bitmez derler ama bende inan çok az kaldı..

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
Dileklerin çok güzel:) ama yaş aldıkça anlıyorum ki insanlar çok çeşitli ve insanoğlu sürülerininde (toplum) hayvan sürüleri gibi güdülmesi lazım (ki zaten güdülüyoruz)..ancak güdenler hep şerefsiz ,hep alçak,hep kaypak. ayrıca güdenleri (devlet ve siyasi örgütlerin üst yöneticileri) etkileri altına alan hatta istedikleri gibi olmayanları devletin veya siyasi örgütlerin üst yöneticisi yapmayan bir güçlüler/zenginler topluluğu var..kıssadan hisse ideal sahibi,onurlu,dürüst adamlar devletlerin veya siyasi yapılanmaların başına geçmedikçe dediğin imkansız..

ikinci alternatif tüm kamunun (millet-halk) büyük ağırlığının bilinçlenip hakkını araması ve sefil dünya düzenini yavaş yavaş yıkması olacaktır..ancak bu da ütopiktir, çünkü insanların büyük çoğunluğu dünyaya hakim sefil düzeni idrak edemeyecek seviyede (ve etmemeleri içinde herşey yapılıyor zaten)

kısacası dostum, ümut bitmez derler ama bende inan çok az kaldı..
Bende de umut az hocam. Ama umut fakirin ekmeğidir. O devletlerin başına geçecek ideal sahibi,onurlu,dürüst adamları bizler yetiştireceğiz hocam. umarım olursa çocuklarıma sahip çıkarsam onları ülkeleri ve insanlık için fedakarlık yapmaları noktasında ikna edebilirim diye umutlanıyorum. Birazda insanların karakteri ile ilgili, sen ne kadar iyi baba olsanda onların içinde fedakarlık yoksa ne yapsan boş.:rolleyes:

Son düzenleme:
  • Beğen

NuriKara

Düşünür Üye
Yeni Üye
kendini,insanları ve hatta dünyayı değiştirme istenci,arzusu veya güdüsü olabilir ..
Özellikle çevremdeki, değer verdiklerimi değiştirme istenci, gerçekten yormuştu beni. Kendini değiştirmeyi istersen de yoruluyorsun, sonuçta sana bağlı. Koyverdim gitti artık. %99 susuyorum, %1'i de, o kadar olsun.

UpBot

Kahin
Yeni Üye
Teşekkür ederiz konu paylaşımınız için.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç