Hastalık

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe.Net Arşiv kategorisinde mavimor tarafından oluşturulan Hastalık başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,152 kez görüntülenmiş, 61 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe.Net Arşiv
Konu Başlığı Hastalık
Konbuyu başlatan mavimor
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"

sakal

Kahin
Yeni Üye
:bende kronikleşmiş boyun fıtığı ve romatizma var ciğerlerim çürümeye başlamış, sırtımdada
kreçlenme var artık yaşlılık belirtileri başladı, son yıllarda sık sık grip ve öksürük gibi hastalıklara
tutuluyorum aylarca sürüyor, kışları bana eziyet yazın rahatlıyorum, geceleri saat: 05. 00 korkunç
ağrılarla uyanıyorum, tıp çaresiz bu konuda yapabiliceğim hiç birşey yok ölümü beklemek dışında
evrensel abizimin yanına her an gidebilirim. kim bilir? belki en fazla 10 yıl sonrası yok.. . :(:(:confused::confused::confused:

evrensel öldümü ?

insane

Yeni üye
Yeni Üye
"ben gidiciyim, ölücem ölücem" diyorsunuz ama ölüme hazırlıklı mısınız?
Ama üzüldüm tabi geçmiş olsun...

kahin

Kahin
Yeni Üye
"ben gidiciyim, ölücem ölücem" diyorsunuz ama ölüme hazırlıklı mısınız?
Ama üzüldüm tabi geçmiş olsun...

teşekkür ederim, malesef 10 yılım kaldı.. ölüme hazır değilim, hazır olmak için ne yapmam? gerektiğini bile bilmiyorum.. :confused::(

sakal

Kahin
Yeni Üye
Evrensel iyi bir adamdı düşüncelerine katılmasam da saygı duyardım kendisine..Allah affetsin..

Umarım doktorlar yanılırlar daha uzun yaşarsın ne diyeceğimi bilemedim şimdi..

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
Boğaz, ense, iç dirsek ve üst sırt bölgelerimdeki deri sık sık kaşınıyor ve buna bağlı olarak kararıyor ve dokusu değişiyor.

İnternette küçük bir araştırma yaparak hastalığımın stres egzaması olduğunu öğrendim (emin değilim).
Devamında ben "stres mi yapıyor muşum" diye merak ettim ve stresin belirtilerine baktım stres yaptığımı öğrendim.

Şu anda da sürmekte olan kaşıntılarım yaklaşık 6 yıldır sürüyor. Bu süreç içerisinde stresimi tetikleyek veya başlatacak, belirleyici bir olay yaşadığımı hatırlamıyorum.

Tavsiyeleriniz var mıdır?

kahin

Kahin
Yeni Üye
Boğaz, ense, iç dirsek ve üst sırt bölgelerimdeki deri sık sık kaşınıyor ve buna bağlı olarak kararıyor ve dokusu değişiyor.

İnternette küçük bir araştırma yaparak hastalığımın stres egzaması olduğunu öğrendim (emin değilim).
Devamında ben "stres mi yapıyor muşum" diye merak ettim ve stresin belirtilerine baktım stres yaptığımı öğrendim.

Şu anda da sürmekte olan kaşıntılarım yaklaşık 6 yıldır sürüyor. Bu süreç içerisinde stresimi tetikleyek veya başlatacak, belirleyici bir olay yaşadığımı hatırlamıyorum.

bir ormana yerleş ağaçtan küçük bir ev yap, birde yanına 10 tavuk al . 500 metre ilerde
bir dere yatagı olsun .. hergun balık tutmaya git. sakın teknolojk alet kullanma dogal yaşa
biyolojık ssate göre yaşa. (uyku yemek ve eglence)720.. gün sonra tekrar şehre geri dön
yeniden doğmuş gibi hissecieksın.. güven bana :)

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi

Sn. Kahin'e verdiğim tavsiyeleri net olarak hatta çok çok net olarak yineliyorum
Bağırsağı yağsız tutmamak-bırakmamak, hayvansal ürün-içerik tüketmek, hayvansal yağ içeriğini artırmak, GAPS Diyet, -Ketojenik Diyet, Beslenme Mantığı, Paleo Beslenme gibi kavramlar hakkında okuma yapmak, bir öğünde çok yüksek şeker-karbonhidrat abur cubur yada işlenmiş gıda içeriği tüketmemek yada bunu en azından öğünsel yağ-lif-protein dengesi kurulmadan yapmamak , karbonhidrat tüketim mantığını -şeker insülin metabolizmasını incelemek araştırmak, nitelikli yağ kavramı hakkında inceleme yapmak, hayvansal yağlar sevilmiyorsa yağlı tohumlar soğuk pres pres nitelikli bitkisel yağlar gibi kavramları incelemek, sporcu beslenmesi yağ beslenmesi gibi kavramları araştırmak, laktoz-kazein-gluten gibi kavramlar hakkında araştırma yapmak, süt ürünleri tüketimi hakkında araştırma yapmak, bunları-n -bazılarını- önemsemek...

Bu kavramlar zor geliyorsa, önerilmiyorsa, sevilmiyorsa, beğenilmiyorsa alternatif olarak bir dönemliğine-süreliğine Propolis ve Lugol Çözelti kullanımı önerebiliriz..

Son düzenleme:

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
İçinde bulunduğum durum, beni, çok da rahatsız etmiyor: yaklaşık altı yıl boyunca sorunumun ne olduğunu araştırma zahmetine bile girmedim. Sadece yapılması çok basit bir şey varsa yaparım diye sormuştum. Tavsiyeleriniz için teşekkürler.
[MENTION=6633]kahin[/MENTION] ben de hiç insanın olmadığı bir yere gitmek istiyorum ama ne yapacaksın işte para yok.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
İçinde bulunduğum durum, beni, çok da rahatsız etmiyor: yaklaşık altı yıl boyunca sorunumun ne olduğunu araştırma zahmetine bile girmedim. Sadece yapılması çok basit bir şey varsa yaparım diye sormuştum. Tavsiyeleriniz için teşekkürler.
[MENTION=6633]kahin[/MENTION] ben de hiç insanın olmadığı bir yere gitmek istiyorum ama ne yapacaksın işte para yok.

yapılması çok basit...
söylenenlerin yapılması ya da yapılmaması çok basit

Temel sağlık bilgisi gerekiyor ancak yine de basit olan şu. Gerçekten hayvansal içeriği ve gıdayı -dengeli- artırmak ,
öğün başına dengeli mutlaka yağ tüketmek -yağ içeriğinin boş yağ olmaması,
gerçekten karbonhidrat ziyafeti tek başına tıkınmamak -yani örnek tek makarnadan kurulu öğün yememek, tek başına öğün olarak pasta börek yememek, bir kadın günü altı çeşit karbonhidrat içeriğini bir anda öğün olarak tüketmemek
yani uygun yağ-protein-lif dengesi içeren bir öğünde nitelikli ve mümkünse de işlenmemiş karbonhidrat denileni uygun ölçek ve protokolle almak,
süt ürünleri kullanım protokollerini araştırmak yani mümkünse iyi olgunlaşmış ve doğru fermente edilmiş bir kaç süt ürünü hariç kullanmamak ,pastörize süt-peynir gibi içerikleri bir araştırmak,
işlenmiş karbonhidratı en aza indirmek...

dediğim gibi bunlar önemsenmiyorsa -zor ağır sıkıcı vs geliyorsa ise yine en azından yağ uyarısı dikkate alınarak bağırsağı yenileştiren ve belki oradaki mikrobiyaya çeki düzen verebilecek ve vücuttaki -zararlı vs organizma ve enfeksiyonlarla da savaşabilecek Propolis gibi bir ek ürün ve ayrıca yine hem benzer etkileri olan hem ağır metal detoksuna kadar bir çok etkisi-katkısı olan ve zaten hatta modern insanın en az yüzde doksan küsüründe eksikliği ve ek ihtiyacı duyulan mümkünse saf damla iyot tüketmek. bir kaç damla.

bu-bunlar bu tavsiyeler egzamanıza çok iyi gelecek emin olabilirsiniz,
Diğer taraftan üç altı ay aralığı kadar GAPS ya da Keto yapabilirseniz zaten geçer ama bırakınca doğru beslenmezsek geri gelir
İki yıla yakın kadar ketoyla ya da GAPS la sanırım uzun vadede arındırlıabilir ya da beş altı ay yıl arası sonra normal beslenmeye dönerekte rahat yaşanabilir
bilmiyorum denemek lazım

Özetle bir kaç damla propolis, bir kaç damla iyot ve bir miktar zeytinyağı ya da fındık fıstık aralıklı tüketimi -mümkünse kavrulmamış- öneriyorum--z-... Bu kadar basit...,,

Ben teşekkür ederim ve bunların bir çoğu atma Recep değil de tecrübeyle de okumayla da sabit hatta şöyle egzama ve kaşınma denilen geçiyor evet -sonra geri geliyor ..

Son düzenleme:

kahin

Kahin
Yeni Üye
[MENTION=6533]ÜstünKişi[/MENTION] anlıyorum aslında az bir parayla ve biraz cesaretle bunu başarabilirsin :)

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
teşekkür ederim, malesef 10 yılım kaldı.. ölüme hazır değilim, hazır olmak için ne yapmam? gerektiğini bile bilmiyorum.. :confused::(

Bu arada sunulan tavsiyelerle on yıl ya da daha uzun yaşarsınız
bu gerçek
yaşayabilirsiniz de yaşayabilrsiniz de ancak bu dokturluk değil-hekimlik değil...saçmalık... kimse size ömür biçmemeli
on yıldan kısa yaşamak mı istiyorsun?

kahin

Kahin
Yeni Üye
uzmanlık alanım değil, ama tavsiyelerinizi ciddiye alıyorum sevgili sanalmanık :)
sanırım siz doktorsunuz yada biyologsunuz bu konuda uzmansınız açıkça belli oluyor.
işiniz geregi siz saglıkcılara saygı duyuyorum çok zor bir meslektir .. :)
umarım haklısınızdır ,çünkü her gecen gün agrılarım dahada artıyor..
kas gevsetici hap ve antibiyotikler artık fayda etmiyor. kupa çektirmeyi düşünüyorum :)
siz kupa çektirmeyi önerirmisiniz? bir faydası olurmu?

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Çiğ balık olayına gelince bir manipülalatif söylem ya da polemiğe girmek istemiyordum herkesin sağlığı kendini de ilgilendirir ancak ayılar çiğ yerken bunu taptaze yiyor, diğer hayvanlarda yarı canlı... Biz biliyorsunuz balığı marketlerden alıyoruz, insan eli değmiş. bir çok gıdayı insan eli kontamine ediyormuş-tur sanırım. Balık içiyle duruyor, kırmızı et mesela hemen temizlenir... Bunun haricinde gıda kontaminasyonu ve karmaşası karmaşıktır...
Yani ette de şarbon var bazen pişirseniz de gitmiyor, kimi zaman deli dana felan var.
Örneğin belki eksi yirmi otuz derece soğuğa maruz bırakmak ısıya maruz bırakmaktan iyi olabilir-bunlar tartışılabilir gelecek tartışsın da...
Pişirme, yıkama gibi süreçlerin de içeriği ne kadar arındırdığı tam neyden arındırdığı ya da ne ettiği de tartışmalı... Yani oto immün denilen geliştirilmeli olabildiğine ama beslenme felsefesi karmaşık.... Ama özünde pişirme denilen doğaya biraz aykırı bir süreç ve yiyeceği bir tür işlemden geçiriyor ay da dönüştürüyor olmal ıdeğil mi?. Öte yandan yiyecek bir çok yolla işlenebilir. Kurutulmuş et çiğ midir? Marine edilmiş, soslanmış, tuzla baharatla bir sürü antioksidan antiseptik içerikle şunla bunla fermente edilmiş ,dezenfekte edilmiş ya da şoklanmış çiğlik vs vs....
Gıda bir çok şekilde işlenebilir biz pişirirken öldürüyoruz diyoruz-gıdayı boşlaştırıyoruz diyoruz bunu bu çağda şimdi mesnetsiz artsız tartışmayacağız içerik anlaşılmıyor şu an paylaşılmıyor anlıyoruzm.

Mesela füme va, tütsüleme var, dumanla işleme var. Dumanda üçyüz kimyasal var.
Tuzlama var, şu var bu var... Yani içerik saçma konuşulan içerik boş ne desem

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
uzmanlık alanım değil, ama tavsiyelerinizi ciddiye alıyorum sevgili sanalmanık :)
sanırım siz doktorsunuz yada biyologsunuz bu konuda uzmansınız açıkça belli oluyor.
işiniz geregi siz saglıkcılara saygı duyuyorum çok zor bir meslektir .. :)
umarım haklısınızdır ,çünkü her gecen gün agrılarım dahada artıyor..
kas gevsetici hap ve antibiyotikler artık fayda etmiyor. kupa çektirmeyi düşünüyorum :)
siz kupa çektirmeyi önerirmisiniz? bir faydası olurmu?

ben hiçonyokum
ben hastayım
Nasreddin Hoca damdan düşmüş derler. Doktor çağıralım mı demişler yok bana hasta çağırın demiş ,damda düşen olsa olsa daha iyi olur demiş derler...
Hasta ayağınıza geldi...
Ben sadece hastayım.. ilgili hastayım... yaklaşık benzer sorunları olan hasta-kısmen..

Gerçekten ömür bir ağlık sorunuyla boğuşmakla geçti ve geçiyor. Hani yaşam kalitesi derler ya. onu az gün gördük çocukluk -kısmen- hariç .. bir kaç gün ve zamanlar hariç...

Bir de;
Eğer doktor ya da biyolog olsam bu kadar tıp ve sağlık bilgisi için yine ya hasta olmam ya da ilgilendiğim hasta olması gerekirdi...

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Sağlık sorunlarının temelinde hep aynı diyagram var iyi araştırırsak göreceğiz. Çözümü de aynı yaklaşım...

Örneğin...

Bağırsak vücudun ve bağışıklığın kökünü oluşturur. Bağırsakları düzene sokmadan ya da beslenmeyi düzenlemeden herhangi bir hastalıktan korunabilmek ya da herhangi bir hastalığı iyileştirebilmek mümkün değildir.
Hastalıklarıdan korunma ve iyileştirmeye önce bağırsaklarla ve beslenmeyele başlanması gerekiyor.

Siz tutuyorsunuz hastalarınıza antidepresan veriyorsunuz ama hastalarınzıa beslenme vermiyorsunuz.
Hastalarınıza antidepresan yazarsanız modern doktor oluyorsunuz "turşu ye", "tereyağı ye" derseniz çağdışı oluyorsunuz
Bize tamamlayacı alternatif hekim diyorlar ama modern tıp hekimleri gerçek hekim biziz diyorlar
Kusura bakmasınlar gerçek hekim biziz . Modern tıp asıl alternatiftir. Çünkü modern tıbbın önerdiği herşey altmış yetmiş yıllıktır.
İnsanlık tarihinde iki kuşak anca bunlarla ve bu bilgilerle yaşadı ve üçüncü bir kuşağın yaşayıp yaşayamacağı belli bile değil.
asıl modern tıp alternatiftir dağdan gelip bağdakini kovmaya kalkıyorlar...

06:50 ve Sonrası ...

Homeopati, fitoterapi gibi yenicil/alternatif yaklaşımlar var,
altenatif tıp denilen ama kendi asılsal tıp olduğunu öneren ve varsayan bir tıp alanı var...

GAPS - Bağırsak Psikoloji Sendromu

İnsanın Doğuştan Getirmediği ve Sonradan Ortaya Çıkan Nerdeyse Bütün .. Rahatsızlıklarının, Fizik Bedenin Bozulması ve Toksinlenmesi ve Yeme-Beslenme ve Yaşam Biçimine İndirgenerek Sağlığın Yeniden Çözümlenmesi ve Düzenlenmesi

Bağırsak ve Psikoloji Sendromu ya da ilişkisi diyoruz. Temel olarak GAPS dediğimiz bu olgu, bilişsel bozukluk, psikolojik bozukluk ya da nörolojik bozukluk dediğimiz bir çok bozukluğu ve yaşam kalitesini etkileyen başka bir çok sorunu da kapsıyor.
Yani bağırsak ve Psikoloji ilişkisi diyoruz oysa temel olarak bu kavram tüm bağırsak fizyoloji ilişkini de kapsar...

Neredeyse bütün Hastalıklar, fizyolojik hasarlar ve yıkımlar sonucu, öncelikle bağırsakta ya da sindirim sisteminde ve bağırsak dokusunda oluşan hasar, bozulmalar ve emilim sorunları ile ve böylece kansal-kimyasal toksisite ile başlıyor ve yine bağırsak emilim düzenlenmesi ve eski sağlıklı fizyolojik yapının geri kazanılması yoluyla giderilebiliyor. Bağırsak ikinci bir beyindir.

İnsan vücudunu yediklerini ve içine aldığı herşeyi sentezleyen bir makine olarakta düşünebiliriz. Doğal yaşamın doğal içeriği olmayan bir çok madde, örn. antibiyotikler, aşılar, ağır metaller, toksik içerikler, kimyasal ve sentetik içerikler ve alerjenler gibi bir çok şeyin insan vücuduna girmesi fizyoloji de tahribatlar ve travmalar oluşturuyor. Bitki tarımını biliyoruz. Gübrelenmiş ya da ilaçlanmış bir bahçenin yeniden organik olabilmesi için yıllar geçmesi gerekiyor. Radyoaktivite bulaşmış bir alanın temizlenmesi ve tekrar ekimi için onyıllar geçmesi gerekiyor.

Bozulmuş fizyoloji ve bozulan bağırsak yapısı sonucu, şeker (ve aşırı karbonhidrat tüketimi, karbonhidrat ve nişastalar dahil), tahıllar ve diğer yabancı maddeler, işlenmiş süt ürünleri, işlenmiş karbonhidratlar, bitki temelli proteinler, insan vücudunun evrimsel alışıklığının ötesindeki işlenmiş gıda maddeleri ve gıda maddesi koruyucu katkıları gibi gıda ekleri gibi maddelerin sindirimi ve parçalanması daha da zorlaşıyor ve tüm bu ürünler kimyasal genel bir toksisite yıkım oluşturmaya başlıyor. Bu durum neredeyse bütün hastalıkların sebebi ve kökeni olabilir.

Bu yüzden tüm hastalıkların çözümü de yeme-içme, yaşam ve beslenme biçiminde düzenlemeler ve diyetlerle birlikte özellikle sindirim sitemi ve bağırsaktan başlayan genel detoksisite, diyet ve fizyolojik yeniden yapılandırma ile başlamalı ve yapılmalıdır. İnsanlığın ürettiği çoğu kimyasal sentetik ilaçlar olgu baskılayıcı ve gizleyiciler-semptom saklayıcılardır. Bir çoğu giderime ve iyileştirmeye ve sağlığı geri kazanmaya dönük uygulamalar değildir. Bunların çoğu ilaç olarak işlev görmezler ve bu yüzden ilaç olarakta doğal ve işlenmemiş ürünler ve genel gidericiler ve iyileştirciler ve genel sağlık tedbirleri ve uygulamaları kullanılmalıdır.. Hasta insanın fizyolojisi ve genel sağlık düzeni yeniden yapılandırmalıdır ve baştan aşağı bir bütün olarak ele alınmalıdır.

İnsan vücudunun genel sağlıksızlığı ve herhangi sağlıksızlığı beslenme bozukluğu, yanlış beslenme -yiyip içme yeme, yaşam düzensizliği ve bilgisizlik ile birlikte bu olgu bağlamında incelenebilir. Hastalık adlandırmaları çoğu zaman yapaydır. Modern tıp bilimi insan bedenini ,fizyolojiyi ve hastalıkları çoğu zaman yapay ve hatta bilgisiz bir biçimde bölmekte ve ele almaktadır.

Neredeyse bütün sosyal düzensizlikler , fiziksel olarak kötü hissetme olgusu da bu bağlamda incelenerek düzenlenebilir..

Genel olarak istisnai kimi genetik fiziksel ve doğuştan gelen anomaliler hariç çoğu insan sağlıklı bir zihin, beyin ve fizyokimya ile doğar ve bunun bozulması durumunda da doğru yönelim ve yöntemlerle bu oldukça tamir edebilir ve hastalıklar iyileştirebilirler. Ya da bilinen anlamda sağlıklı doğduğu öne sürülen bir metabolizma için sonradan geliştiği öne sürülen bir sağlık sorununda geri dönülemez ve iyileşemez denilen hastalık ise neredeyse yoktur.

-

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
:bende kronikleşmiş boyun fıtığı ve romatizma var ciğerlerim çürümeye başlamış, sırtımdada
kreçlenme var artık..:

bunu -yarı- şaka oalrakta alabiliriz. Biraz önce müzik dinlerken sağda rastladım.
Chiropractic Terapi felan diye bir sürü video var sonra benzer...

kahin

Kahin
Yeni Üye

bunu -yarı- şaka oalrakta alabiliriz. Biraz önce müzik dinlerken sağda rastladım.
Chiropractic Terapi felan diye bir sürü video var sonra benzer...

dostum bu tedavinin kireçlenmeye boyun fıtıgına ve omurilik kreçlenmesine bir faydası olucagını sanmıyorum :)
bildiğin masaj bu.
bana ciddi anlamda kreçlenmeyi ve romatizmayı geçiricek alternatıf tıp olarak ne önerirsin?

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
dostum bu tedavinin kireçlenmeye boyun fıtıgına ve omurilik kreçlenmesine bir faydası olucagını sanmıyorum :)
bildiğin masaj bu.
bana ciddi anlamda kreçlenmeyi ve romatizmayı geçiricek alternatıf tıp olarak ne önerirsin?

Gerçekten çok ciddi anlamda diyetsiz çözüm bilmiyorum ve emin değilim bu yüzden dediklerimi tekrarlamak zorunda kalacağım..
Ketojenik diyetler, inanmayabilirsiniz bu size afaki gelebilir ne faydası olabilir ki diyebilirsiniz ancak sabredebilirseniz iki üç ay sonra çok ciddi bir fark görürsünüz ve bunu anlarsınız. Bu diyet zor geliyorsa GAPS daha karbonhidratlı ve bizim beslenme biçimimize daha yatkın yumuşak bir diyet, Bol bol yeterli karbonhidrat ve şekerli içerik sunuyor...
Yine bu size saçma gelebilir ve diyetle kireçlenmenin felan diyetle ne işi var diyebilirsiniz, bağırsakla ya da beslenmeyle bunların en işi var diyebilirsiniz, ağızdan alınan bir içerikle bunu kolay ve hızlı yoldan çözmek istiyorum diyebilirsiniz ancak beslenmenin felsefesini anlamamız lazım

Dediğim gibi alternatif tıp olarak bir kaç öneri örnek sundum
Propolis kullanımı, İyot çözeltisi kullanımı, sık sık iyi yağ kullanımı, hayvansal içeriğin artırılması
Morina balığı yağı ve hindistan cevizi yağı, çörek otu gibi yağlar deneyin.
Ilık limonlu su -bir bez ya da sünger ile ağrıyan oksidasyon olan bölgelere kompres yapın ya da bekletin..

Sanıyorum ki yaklaşık olarak üç dört aylık ketodan sonra hiç bir kulunç, kas kasılması ve ağrısı kalmayacaktır-bizzat denedim. zor ama

Romatizma ya da romatoit artrit dediğimiz zaten eklem iltihabı
Karbonhidrat tüketimi sınırlandığında , ve ölçeklendiğinde bir süre sonra bu enfeksiyonlar enflamasyonlar tümden yavaş yavaş azalır ve düzelir. Bu size şimdi afaki geliyor olabilir. Ne faydası var ya da olabilir ki diyebilirsiniz. Size saçma gelebilir.. Biraz okuyun lütfen...

Ne bileyim...
Karatay, Ümit Aktaş gibi alternatif bir hekime ya da örneğin bir homeopat-a muayene olmayı düşünmez misiniz? sağlık önemli...

Örneğin bu kitabı

alıp okumak bir kaç gününüz almaz...

Gerçekten -öncelikle- beslenme kültürü gerekiyor..

Romatizma nasıl yokolur diyebilirsiniz- bu size size saçma gelebilir bakın, önerim o ki okuyun, lütfen...

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç