Gerçek İman !?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde ls2 tarafından oluşturulan Gerçek İman !? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,507 kez görüntülenmiş, 38 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Gerçek İman !?
Konbuyu başlatan ls2
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

ncr628

Felsefe.net
Yeni Üye
Kardeşlik ifadesi aynı plana mensup olmayı anlatır yani ezoterik bir semboldür. Aynı anne babadan olmak gerekmez, örnek vermek gerekirse; Hz. İsa ile Hz. Musa kardeştir denilirse ( böyle bir şey yok ) aynı plana mensup demektir. Planlar tekamül derecesine göre değişir.

Hz. Meryem'in kuzeni Elizabeth, kısır ve çocuk doğuramayacak yaşta olduğu halde bir çocuk doğurmuştur ve bu Vaftizci Yahya'dır yani Hz. İsa'nın sembolik kardeşi olup aynı plana mensup demektir.

Oğlum şaka mısın sen ya.

Hiç bi yerde Hz. İsa ile Hz. Musa kardeştir filan denmiyor.

Harun ile Meryem kardeştir deniyor.
Harun'dan başka sembolik kardeş mi bulamamışlar. :redface:

Kardeşlik ifadesi aynı plana mensup olmayı anlatan ezoterik bi sembolmüş.

Babalık ifadesi hangi planı anlatan sembol peki?:rolleyes:

Biliyorsun, ey Harun'un kız kardeşi dediği Meryeme sonradan ey İmran'ın kızı da diyor çünkü Kuran. :redface:

Bak koçum.
Hem İmran'ın kızı hem de Harun'un kardeşi olan tek Meryem Hz Musa'nın kardeşi olan Meryem'dir. Bu Meryem de Hz İsa'nın validesi olan Meryem değildir.

O halde Kuran Meryemleri karıştırmıştır.

Anladın mı?

Şimdi mümkünse, evet karıştırmış, haklısın ncr628 diyeceksin.
Ben de, haa evet, dürüst adammış Lefty diyeceğim...

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Oğlum şaka mısın sen ya.
Hiç bi yerde Hz. İsa ile Hz. Musa kardeştir filan denmiyor.
Harun ile Meryem kardeştir deniyor.
Harun'dan başka sembolik kardeş mi bulamamışlar. :redface:
Kardeşlik ifadesi aynı plana mensup olmayı anlatan ezoterik bi sembolmüş.
Babalık ifadesi hangi planı anlatan sembol peki?:rolleyes:
Biliyorsun, ey Harun'un kız kardeşi dediği Meryeme sonradan ey İmran'ın kızı da diyor çünkü Kuran. :redface:
Bak koçum.
Hem İmran'ın kızı hem de Harun'un kardeşi olan tek Meryem Hz Musa'nın kardeşi olan Meryem'dir. Bu Meryem de Hz İsa'nın validesi olan Meryem değildir.
O halde Kuran Meryemleri karıştırmıştır.
Anladın mı?

Örnek verdiğimi belirttim yukarıda yani Hz. İsa ve Hz. Musa tabii ki sembolik kardeş değil çünkü aynı plandan gelmiyorlar.
Açıklamasını yaptım, kim neyi kabul eder ya da etmez, beni ilgilendirmez.

ncr628

Felsefe.net
Yeni Üye
Örnek verdiğimi belirttim yukarıda yani Hz. İsa ve Hz. Musa tabii ki sembolik kardeş değil çünkü aynı plandan gelmiyorlar.

Adeta kalite kontrolden geçmiş bu çomar cevabı için tebrik ederim, seni ilgilendirse şaşardım zaten. :redface:

Açıklamasını yapmışmış. :redface:

Sen acaba kendini ciddiye alıyor musun?

Senin ne mal olduğunu, ne tür bir aymaz olduğunu siteye ilk girdiğimde konuları incelerken farketmiştim, aha burda da var bitane demiştim.
Neden biliyor musun?
Çünkü akıl mantık yoksunu, duyarsız, sahtekar dinci kafası her yerde aynıdır, hemen farkettirir kendini o şarlatan.

Adı felsefe olan bu forumda umarım seni ciddiye alan yoktur.

Bi True Blue var görüyorum senin mesajlarına like veriyor sürekli.
Ama heralde yaşı biraz küçük...

Son düzenleme:

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Hakiki iman ancak kalpten gelirse anlamlıdır. İnsanları içlerine sinmeyen ya da akıllarının anlamakta zorlandığı şeylere ikna etmeye çalışmak zaman kaybıdır çünkü anlamaları için uygun şartlar henüz oluşmamıştır.

İnandım demekle olmayacağını herkes bilir fakat bu uğurda feda edebilecekleri sınırlıdır. Eskilerde tasavvuf ehli kişiler bir kuru ekmek ve su ile, taş üstünde yattığı zaman çoğu insan bu fedakarlığı anlayamaz ve çekilen çileyi anlamsız bulurdu oysa bu yolda her şeyden vazgeçmek ancak çok yüce gönüllülerin yapabileceği bir şeydir. Günümüz insanından bu kadarını beklemek hayal olur çünkü çoğu insan maddeye aşıktır, bu uğurda canını bile feda eder.

Her şeyin bir vakti vardır, her insandan aynı olgunluğu beklemek hatadır.

ls2

Kahin
Onursal Üye
Ayet cımbızlaması yapılamaz çünkü her sure bir bütündür ve bazı ayetlerin karşılığı başka bir surede geçer.

tamamen bir kendini kandırma. nisa 24 ' ün hükmünü kaldıran veya tersini söyleyen bir ayet gösterin o vakit. hadi onuda yaptınız kendinizi kandırıp bu ayeti kaldırdınız, yuzyıllarca yapılan tecavüzleri ne yapacaksınız? (şimdiki ahlakımıza göre bu ganimet sistemi felan değil tecavüzdür) (kuran bu ahlaksızlığı bırakın onaylamayı veya meşrulaştırmayı ilahlileştirmiştir)

İnandım demekle olmayacağını herkes bilir fakat bu uğurda feda edebilecekleri sınırlıdır. Eskilerde tasavvuf ehli kişiler bir kuru ekmek ve su ile, taş üstünde yattığı zaman çoğu insan bu fedakarlığı anlayamaz ve çekilen çileyi anlamsız bulurdu oysa bu yolda her şeyden vazgeçmek ancak çok yüce gönüllülerin yapabileceği bir şeydir. Günümüz insanından bu kadarını beklemek hayal olur çünkü çoğu insan maddeye aşıktır, bu uğurda canını bile feda eder.

Eğer bunu yapabilmişlerse gerçek imana en çok yaklaşan kişiler olmuşlardır..

Adeta kalite kontrolden geçmiş bu çomar cevabı için tebrik ederim, seni ilgilendirse şaşardım zaten. :redface:

Açıklamasını yapmışmış. :redface:

Sen acaba kendini ciddiye alıyor musun?

Senin ne mal olduğunu, ne tür bir aymaz olduğunu siteye ilk girdiğimde konuları incelerken farketmiştim, aha burda da var bitane demiştim.
Neden biliyor musun?
Çünkü akıl mantık yoksunu, duyarsız, sahtekar dinci kafası her yerde aynıdır, hemen farkettirir kendini o şarlatan.

Adı felsefe olan bu forumda umarım seni ciddiye alan yoktur.

Bi True Blue var görüyorum senin mesajlarına like veriyor sürekli.
Ama heralde yaşı biraz küçük...

Peki kendi davranışını nasıl yorumluyorsun? kolayca hakaret eylemine girişmişsin. aymazlık,çomarlık sayılmıyor mu bu davranışların?

Son düzenleme:

ncr628

Felsefe.net
Yeni Üye
Hakiki iman ancak kalpten gelirse anlamlıdır. İnsanları içlerine sinmeyen ya da akıllarının anlamakta zorlandığı şeylere ikna etmeye çalışmak zaman kaybıdır çünkü anlamaları için uygun şartlar henüz oluşmamıştır.

Her şeyin bir vakti vardır, her insandan aynı olgunluğu beklemek hatadır.

A olana B demek olgunluk öyle mi. :redface:
Mantık yoksunu olduğunuzu söyleyince de hakaret eden biz oluyoruz.

Söylesene bi.
Senin bu kafayla hukuk nasıl çalışır? Adalet nasıl çalışır?
Gönül gözümüzle bakıp yalanla gerçeği bir tutalım.
Mantığı reddediyoruz, gönül gözümüz var.
Hee tamam.

Kafayı üşütmüşsünüz oğlum siz.
Diyecek bişeyim yok size.
Takılın işte öyle...

---------- Mesajlar Birleştirildi at 17:20 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 17:11 ----------

tamamen bir kendini kandırma. nisa 24 ' ün hükmünü kaldıran veya tersini söyleyen bir ayet gösterin o vakit. hadi onuda yaptınız kendinizi kandırıp bu ayeti kaldırdınız, yuzyıllarca yapılan tecavüzleri ne yapacaksınız? (şimdiki ahlakımıza göre bu ganimet sistemi felan değil tecavüzdür) (kuran bu ahlaksızlığı bırakın onaylamayı veya meşrulaştırmayı ilahlileştirmiştir)

Eğer bunu yapabilmişlerse gerçek imana en çok yaklaşan kişiler olmuşlardır..

Peki kendi davranışını nasıl yorumluyorsun? kolayca hakaret eylemine girişmişsin. aymazlık,çomarlık sayılmıyor mu bu davranışların?

Ne hakareti ya.
Mesajları okumuyormusun?

ncr628

Lefty

Bide üste çıktığını zannediyor.
Birine aymaz demek için daha nasıl bi aymazlık bekliyorsun?

Adamın önüne bi argüman koyuyorsun.
O seninle kafa buluyor.

Bunlara aymaz denir. Kusura bakma.

ls2

Kahin
Onursal Üye
.

Ne hakareti ya.
Mesajları okumuyormusun?

ncr628

Lefty

ne demesini bekliyordunuz, mesela şöyle mi ; aa! İsanın annesinin kardeşinden bile haberi yok bu kuranın! böyle şey olur mu! demek ki Allah yok ! bu kitapta insan sözü!

siz hiç gerçek hayatınızda birini islamın insan sözü olduğuna/dinin yalan olduğuna inandırabildiniz mi? şahsen arkadaşlarımla konuşuyorum. ki biz yıllarca beraber dindardık,namaza gittik oruç tuttuk. olmuyor dostum , belli bir yerden sonra konuşmak istemediklerini anlıyorum ve konuşmuyorum. (beni kırmamak için açıkca konuşmak istemiyoruz demiyorlar)

kendimden örmek vereyim dinden çıkışım ; çelişki ve yanlışlıkları apaçık anlamama rağmen bayağı bir zaman aldı.

ya bak kierkegaard ve kantı örnek verdim bu başlıkta. onlar bile -inançsız yapamayacaklarından olmalı- inanmanın bir yolunu bulmuşlar.

hayatının hiçbir döneminde inançlı olmamış ,bu hissi tatmamış , bu acıyı çekmemiş olanlar gerekli empatiyi kuramıyor. ve aymazlığa düşüyorlar. mesela ateist kişi diyor ki , sen 72 huri verecek diye,sonsuz yaşam verecek diye bu Allah inanıyor,namaz kılıyor,oruç tutuyorsun yalakalık yapıyorsun felan. HAYIR! inanan kişi 72 huri için inanmadi ki.. o zaten inanmıştı. gerçek sandığı için namaz kıldı,oruç tuttu..

ncr628

Felsefe.net
Yeni Üye
ne demesini bekliyordunuz, mesela şöyle mi ; aa! İsanın annesinin kardeşinden bile haberi yok bu kuranın! böyle şey olur mu! demek ki Allah yok ! bu kitapta insan sözü!

siz hiç gerçek hayatınızda birini islamın insan sözü olduğuna/dinin yalan olduğuna inandırabildiniz mi? şahsen arkadaşlarımla konuşuyorum. ki biz yıllarca beraber dindardık,namaza gittik oruç tuttuk. olmuyor dostum , belli bir yerden sonra konuşmak istemediklerini anlıyorum ve konuşmuyorum. (beni kırmamak için açıkca konuşmak istemiyoruz demiyorlar)

kendimden örmek vereyim dinden çıkışım ; çelişki ve yanlışlıkları apaçık anlamama rağmen bayağı bir zaman aldı.

ya bak kierkegaard ve kantı örnek verdim bu başlıkta. onlar bile -inançsız yapamayacaklarından olmalı- inanmanın bir yolunu bulmuşlar.

hayatının hiçbir döneminde inançlı olmamış ,bu hissi tatmamış , bu acıyı çekmemiş olanlar gerekli empatiyi kuramıyor. ve aymazlığa düşüyorlar. mesela ateist kişi diyor ki , sen 72 huri verecek diye,sonsuz yaşam verecek diye bu Allah inanıyor,namaz kılıyor,oruç tutuyorsun yalakalık yapıyorsun felan. HAYIR! inanan kişi 72 huri için inanmadi ki.. o zaten inanmıştı. gerçek sandığı için namaz kıldı,oruç tuttu..

Sayın ls2 benim kimsenin inançlı olmasına itiraz ettiğim yok.
Fakat inandığın şeyi gerçek budur diye dayatırsan okkalı bi osmanlı tokadını yemeyi de göze alacaksın.

Görüyorsunki adamda dürüstlük denen bişeyden eser yok. Mantıklı bi argümanı gözümün içine baka baka görmezden gelmek ve demogoji yapmak onu rahatsız etmiyor. Böyle bi pişkinlik varmı?

Felsefe bilim sohbetleri yapılan bi yerde bu pişkinliği yapamaz.
Yaparsada ağzının payını alır.

Gerçeklerle ilgilenmiyosa kabullenemiyorsa ozaman böyle forumalara girmeyecek, gitsin allah.com.tr'ye. Onun bilgiçlik mastürbasyonu yapıp kafa ütüleyebileceği zümre oralara takılır.

İddia ettiği şeydeki açık çelişkiyi objektif olarak önüne koyuyorsun. Hiç öyle bişey yokmuş gibi demogoji yapıyor üstüne kıyamete kadar anlaşamayız diyor.

Bu saf bi inanç değil aymazlıktır. Hemde muhatabına saygısızlıktır.

Bu bilim namusu nedir bilmez mantık yoksunları, bu akıl düşmanları çoğaldıkça ülkenin ne hale geldiği de ortada değil mi?

Kusuruma bakma fakat meydanı boş bulmuşlar.
Baksana senin mantıklı soruların bile görmezden geliniyor kaçtır.

Bunların hamurunu bilirim...

Son düzenleme:

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
Pihüüüü seviye iyice yerlere düşmüş. Arkadaşlar kardeşler yapmayın şu dünyada (doğru veya yanlış) düşünebilen bir avuç insan kaldık biz de birbirimize böyle davranırsak insanlığın sonu kim bilir nasıl olur. Yapmayın ermeyin kutsal kitapların insanları daha kolay yönlendirmek için kullanışlı bir araç olduğunu anlamadınız mı? Bu kitapların içeriğini tartışmak niye? Bu kitapların içindeki bilgiler size yanlış veya doğru gelsin bu kitapların gücü tarihte bir çok kez kanıtlandı zaten. Yapmayın düşünür kardeşlerim şunun şurasında (en fazla) 60 sene ömrünüz kaldı doğruluğundan hiçbir zaman emin olamayacağınız kullanışsız bilgilerin peşinde ömrünüzü tüketmeyin.

ls2

Kahin
Onursal Üye
Sayın ls2 benim kimsenin inançlı olmasına itiraz ettiğim yok.
Fakat inandığın şeyi gerçek budur diye dayatırsan okkalı bi osmanlı tokadını yemeyi de göze alacaksın.

Görüyorsunki adamda dürüstlük denen bişeyden eser yok. Mantıklı bi argümanı gözümün içine baka baka görmezden gelmek ve demogoji yapmak onu rahatsız etmiyor. Böyle bi pişkinlik varmı?

Felsefe bilim sohbetleri yapılan bi yerde bu pişkinliği yapamaz.
Yaparsada ağzının payını alır.

Gerçeklerle ilgilenmiyosa kabullenemiyorsa ozaman böyle forumalara girmeyecek, gitsin allah.com.tr'ye. Onun bilgiçlik mastürbasyonu yapıp kafa ütüleyebileceği zümre oralara takılır.

İddia ettiği şeydeki açık çelişkiyi objektif olarak önüne koyuyorsun. Hiç öyle bişey yokmuş gibi demogoji yapıyor üstüne kıyamete kadar anlaşamayız diyor.

Bu saf bi inanç değil aymazlıktır. Hemde muhatabına saygısızlıktır.

Bu bilim namusu nedir bilmez mantık yoksunları, bu akıl düşmanları çoğaldıkça ülkenin ne hale geldiği de ortada değil mi?

Kusuruma bakma fakat meydanı boş bulmuşlar.
Baksana senin mantıklı soruların bile görmezden geliniyor kaçtır.

Bunların hamurunu bilirim...

eyvallah.

Bu sitede bir Evrensel -İnsan nickli bir yazar vardı o da sıkışınca; bunlar senin aklını inandırdığın doğrular derdi. ve sizin tüm argümanlarınızı çöpe gönderirdi. (tabiki kendi algısında) Lefty durumuda ona benzemeye başladı. gerçek budur ister inan ister inanma gibi bir söylem bağnazlıktır,şartlanmışlıktır. (zeka ve duygu noksanlığınada işaret olabilir dersem hakaret etmiş olmam umarım)

Bende Evrensel yüzünden gerilirdim. şimdi sizden herşeye rağmen sakin olmanızı istemem çelişik olacak belki ama nacizane tavsiyem yapabiliyorsanız sakin kalın,Lefty olduğu gibi kabullenmeye çalışın. teşekkürler. ha sakin kalamazsanızda sizde kendi açınızdan haklısınız. ne bileyim sitede zaten üç beş kişiyiz kavga çıkmasın istiyorum sanırım :)

Son düzenleme:

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
"Ne gördüğüm hakikati gizlemekten hoşlanırım, ne de bunu açıkça ifade etmekten korkarım. Aydınlık ve karanlık arasındaki, bilim ve cehalet arasındaki savaşa her yerde katıldım. Bundan dolayı her yerde zorlukla karşılaştım ve cehaletin babaları olan resmî akademisyenlerin yanı sıra kalın kafalı çoğunluğun öfkesinde hedef olarak yaşadım."

Giordano Bruno

ls2

Kahin
Onursal Üye
"Ne gördüğüm hakikati gizlemekten hoşlanırım, ne de bunu açıkça ifade etmekten korkarım. Aydınlık ve karanlık arasındaki, bilim ve cehalet arasındaki savaşa her yerde katıldım. Bundan dolayı her yerde zorlukla karşılaştım ve cehaletin babaları olan resmî akademisyenlerin yanı sıra kalın kafalı çoğunluğun öfkesinde hedef olarak yaşadım."

Giordano Bruno

Brunodan daha büyüksünüz, varlığa ve varoluşa dair tüm hakikat avuçlarınızın arasında. maşallah

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Brunodan daha büyüksünüz, varlığa ve varoluşa dair tüm hakikat avuçlarınızın arasında. maşallah

Bruno'dan daha büyüğüm diye bir iddiada bulunmadım, gerçek iman konusuna iyi bir örnek olduğu için sözünü paylaştım çünkü yakılarak öldürüldüğü halde asla inancından-savunduklarından vazgeçmedi ve böyle bir insandan daha büyük olduğumu iddia edecek kadar aklımı yitirmedim fakat sen sataşacak yer aradığın için bu komik cümleleri kuruyorsun.

Zeka ya da duygu düzeyimi ölçecek yetkinliğe de sahip değilsin, o çirkin ifadeyi sana iade ediyorum.

ls2

Kahin
Onursal Üye
Bruno'dan daha büyüğüm diye bir iddiada bulunmadım, gerçek iman konusuna iyi bir örnek olduğu için sözünü paylaştım çünkü yakılarak öldürüldüğü halde asla inancından-savunduklarından vazgeçmedi ve böyle bir insandan daha büyük olduğumu iddia edecek kadar aklımı yitirmedim fakat sen sataşacak yer aradığın için bu komik cümleleri kuruyorsun.

Zeka ya da duygu düzeyimi ölçecek yetkinliğe de sahip değilsin, o çirkin ifadeyi sana iade ediyorum.

Brunodan büyüksünüz dedim çünkü ''gerçek''i bildiginizi söylüyorsunuz.

Bu iddianın büyüklüğünü ve ciddiyetini bilmeniz gerekir. bana göre gerçek budur deseydiniz sorun kalmazdı. böyle bir iddia sahibinin zekasına ve duygularına laf etmem olağan olandır. hakaret olarak algılanması da normal tabiki..ama inanın amacım hakaret değildir. zekanızıda duygu durumunuzuda bilemem,söyleminizden yola çıkıp böyle dedim yani.

İnsanlık bilim die bişi icat etti..kapısı herkese açık..metodu belli..

doğadan kanıt getirin,sonrada yapılandırın bu kadar basit. mu ve atlantisi kabul etmiyor adamlar. sizin etkilendiğiniz adamlar sahaya insinler kanıtlar bulsunlar o vakit! masa başında efsaneleri birleştirip üzerine efsane yazmakla olmuyor bu işler.

şimdi vay bilim şöyle vay bilim böyle demeyin, aynı iddiasına inanmayan insanlara sözde tanrıların atıp tutması gibi atmayın, yaftalamayın, manipüle etmeyin..

nesnel kanıt yoksa biliyorum kelimesini değil inanıyorum kelimesini kullanırız..tanrılar,ruhsal varlıklarda nesnel kanıtı olmayan içerige sahipler. bilmenin değil inanmanın/imanın konusudurlar. hala bu ayrımı yapamamışsanız ben nabayım. ve eğer bu ayrımın yanlış olduğunu düşünüyorsanız buyrun yapılandırın ve bizi ikna edin!

Objectivity

Kahin
Onursal Üye

Brunodan büyüksünüz dedim çünkü ''gerçek''i bildiginizi söylüyorsunuz.

Bu iddianın büyüklüğünü ve ciddiyetini bilmeniz gerekir. bana göre gerçek budur deseydiniz sorun kalmazdı. böyle bir iddia sahibinin zekasına ve duygularına laf etmem olağan olandır. hakaret olarak algılanması da normal tabiki..ama inanın amacım hakaret değildir. zekanızıda duygu durumunuzuda bilemem,söyleminizden yola çıkıp böyle dedim yani.

İnsanlık bilim die bişi icat etti..kapısı herkese açık..metodu belli..

doğadan kanıt getirin,sonrada yapılandırın bu kadar basit. mu ve atlantisi kabul etmiyor adamlar. sizin etkilendiğiniz adamlar sahaya insinler kanıtlar bulsunlar o vakit! masa başında efsaneleri birleştirip üzerine efsane yazmakla olmuyor bu işler.

şimdi vay bilim şöyle vay bilim böyle demeyin, aynı iddiasına inanmayan insanlara sözde tanrıların atıp tutması gibi atmayın, yaftalamayın, manipüle etmeyin..

nesnel kanıt yoksa biliyorum kelimesini değil inanıyorum kelimesini kullanırız..tanrılar,ruhsal varlıklarda nesnel kanıtı olmayan içerige sahipler. bilmenin değil inanmanın/imanın konusudurlar. hala bu ayrımı yapamamışsanız ben nabayım. ve eğer bu ayrımın yanlış olduğunu düşünüyorsanız buyrun yapılandırın ve bizi ikna edin!

Bilimsel konulara bu sitede en fazla yer veren üyelerden birisine, bilim düşmanı muamelesi yapmak cidden çok tuhaf ve bilindiği üzere arkeoloji de bir bilim dalıdır.

Biliyorum dediğime göre bildiklerim var demektir ve inançtan ötedir, bunu anlamak niye bu kadar zor ki? Öznel olabilir fakat benim bildiklerimi başkaları da bildiğine göre çok da öznel sayılmaz. Sizlerin bilmiyor olması da beni hiç ilgilendirmez.

Yeterli araştırma yapılmıyor ve işin kolayına kaçıyorsunuz. Göbekli Tepe bile Atlantis ve Mu kıtalarını doğrulayan bir yapı olduğu halde, ısrarla ve sırf haklı çıkmak adına ortada olanı yok saymaya çalışıyorsunuz. Siz bazı gerçekleri göremiyorsunuz diye her bilim insanı da aynı görüştedir anlamına gelmez. Araştırmalar henüz bitmedi ve bazı bilim insanları kabul ediyor bazısı da etmiyor, olay bu kadar basit yani genelleme yapabileceğiniz bir konu değil.

ls2

Kahin
Onursal Üye
Yeterli araştırma yapılmıyor ve işin kolayına kaçıyorsunuz. Göbekli Tepe bile Atlantis ve Mu kıtalarını doğrulayan bir yapı olduğu halde, ısrarla ve sırf haklı çıkmak adına ortada olanı yok saymaya çalışıyorsunuz.

haklı çıkmak umrumda bile değil. zihnim her türlü düşünceye açık.

göbekli tepe atlantis ve mu yu doğruluyor he! you tubeden birkaç belgeselni izledimdi göbekli tepenin hiç böyle bir bağlantı duymadım. ama onlar bilmiyordur siz biliyonuz kesin. tabi canım gerekli araştırmayı yapmamıştır gafiller..

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
haklı çıkmak umrumda bile değil. zihnim her türlü düşünceye açık.

göbekli tepe atlantis ve mu yu doğruluyor he! you tubeden birkaç belgeselni izledimdi göbekli tepenin hiç böyle bir bağlantı duymadım. ama onlar bilmiyordur siz biliyonuz kesin. tabi canım gerekli araştırmayı yapmamıştır gafiller..

Bu konuları anlamak için, tıpkı bir Puzzle gibi parçaları tek tek birleştirebilmek gerekiyor. Konu hakkında kapsamlı araştırma yapmamış birileri için bu imkansızdır. Senin de ifade ettiğin gibi ülkemizdeki çoğu araştırmacıdan daha fazlasını biliyorum çünkü bu konu benim özel ilgi alanım ve 13 yaşında başladığım bu serüven, 24 yaşlarından itibaren çok büyük hız kazandı.

Göbekli Tepe'nin yapılış tarihi, 12.500 yıl öncesine yani Mu ve Atlantis kıtalarının batış tarihine denk geliyor. Harranlı Sabiiler'in bu bölgede yaşadığı dikkate alınırsa, Mu kolonilerinden birisine ait olma ihtimali çok yüksek fakat Atlantisliler de yapmış olabilir diye emin olmaya çalışıyorlar.

Mabet içindeki sembol, yazı çeşitleri ve heykeller; Mu tabletleri, Sümer yazıtları, Maya ve Mısır piramitleri ile aynı hatta fazlası var.

Araştırmaları Dünya'dan takip etmek gerekiyor çünkü ülkemizdeki gibi alaycı değil tam tersi titizlikle inceliyorlar ve bu konuyu araştıranların çoğu ezoterizm-okültizm-sembolizm konusunda uzmanlar yoksa işin içinden çıkmak mümkün değil. Ben de bu üç konuda uzman sayılırım ve bir mağara duvarına ya da yazıtlara baktığım zaman kimsenin göremediklerini görür, parçaları birleştirebilirim ama tabii ki bunu fala bakarak yapmıyorum; ezoterizm-okültizm-sembolizm sayesinde yapabiliyorum.

Bruno'dan örnek verdim çünkü kendisi bir okültizm üstadıdır. Platon, Sokrates ve Pisagor da öyle.

Tarsus kazısında bile konusunda uzman yabancı arkeolog getirmek zorunda kaldılar çünkü ülkemizdeki araştırmacıların çoğu bu saydığım üç konuyu hiç bilmiyor.

Link ekliyorum, bu konuyu merak edenler inceleyebilir. İngilizce fakat çeviri programları ile rahatça okunabilir. Yazıda geçen Ermenilerin iddialarını dikkate almayın.

Son düzenleme:

ls2

Kahin
Onursal Üye
Kierkegaard için iman, kör bir kuyudur, içinde ne olduğu bilinmeyen. İman, suje ve obje ilişkisinde güven temelinde kurulan bir irtibattır. İnanan o kadar çok güvenmektedir ki iman objesine, tünelin sonundaki ışığı görmeden yola koyulmuştur bile. “İman, Kierkegaard için, doğru karar verildiğine dair kesinlik olmaksızın karanlığa dalmaktır. Onun için, ne gözleri kör eden ışık ne de mucizevi vahiy vardı. O, kurumsallaşmış doğmaların ya da dini yapıların kuyruğuna katılmadan, kendi cesaretinin verdiği güce dayanarak ilerlemek zorundadır. Felsefeyi Yaşamak/Ray Billington.

UpBot

Kahin
Yeni Üye
Konu kaldığı yerden devam edebilir.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç