Felsefe Twitter...

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Köşe Yazıları kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan Felsefe Twitter... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 14,980 kez görüntülenmiş, 312 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Köşe Yazıları
Konu Başlığı Felsefe Twitter...
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbisss

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Arkadaş Amerika da azil süreci oluyor Türkiye'de ve dünyada dolar artıyor Çin'de korona oluyor ticaret sekteye uğruyor dolar artıyor

Nedir bu doları bu kadar değerli kılan anlam veremiyorum biraz doları düşürmek gerekiyor diye düşünüyorum

Bence dolar çok gereksiz yere yükseliyor biraz ayar cekilmesi gerekiyor

Böyle

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Hayırlı Sabahlar Dilerim.

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Yanlışm olmasın inanırsınız inanmazsınız size kalmış bir durum hayatımda 1 kere dolar aldım o da 18 yaşımda 5 dolar olmuştu özentimden dolayı almıştım hayatımda bir kere euro aldım oda onlıne managerlık sıtesınde para transferı yapmak ıcın dovız hesabı açtırmak olmuştu commerzbank aracılıgı ıle onun dışında yaşım 37 başka bir şekilde ne dolar nede euro aldım.....

Hadi ben kendimi anlarım paraya tenezzul etmıyorum ama sızler neden böylesınız bazen almamak yerel paraya deger katmak gerekır eğer mıllıyetcı olmak ruhumuzda varsa ta bı.....

Altın alın ıyı bır yatırımdır ama yabancı parayla bu kadar fazla alışveriş yapmayın milli servete milli ekonomiye yazık bizler fazla kazanalım derken ülkemize haksızlık ve yanlış yapıyoruz ama bilerek ama bilmeyerek iyi düşünmek gerekir diye dip not eklemek isterim...

İnsanları kucaklayan biriyim fakat söz konusu ekonomi ise milli duruş sergilemek zorundayım çünkü herkesin bir ekonomi planlaması var bizim ki de böyle Doların ve Euronun bu kadar yukselmesını olumlu bulmuyorum....

ABD de azil süreci oluyor dolar dusmesı dip yapması gerekırken dolar taban yapıp yukselıyor İngiltere Avrupa birliginden çıkıyor EURO dusmesı dip yapması gerekırken taban yapıp yukselıyor bana çok anlamsız bır trend topıc gelıyor ..Benim düşüncem bu şekilde sizi bilemem

Bazen insanlar olarak çok bilinçsizce hareket ediyoruz diye düşünüyorum

HAYIRLI SABAHLAR DİLERİM.

Böyle.

Son düzenleme:

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Evet hayatta parasız birşey olmuyor ama bazen paradan daha deeğerli şeyler de olabiliyor farketmek görebilmek gerekiyor diye düşünmekteyim..Sizleri de anlıyorum ama bazen ekonomide yabancı parada refleks verilmesi gerektiği yerde bu refleksi mutlaka sergilemek gerekiyor diye dip not eklemek isterim.....

Öyle.

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Son olarak

2020 Tokyo olımpıyatlarının ertelenmesı durumu var onumuzde 2 ay bır surec var fakat bu sure zarfı kısa bır zaman bu sure zarfında dunyada çok şey degısmeyecek ınsanlar tokyo da rahat dolaşamayacaklar ve rahat olamayacaklar ve izlenım ve gorsellık acısından da oldukça uygun olmayan sahnelerde olabılır ...

Bana kalırsa olımpıyatlar 2021 e mutlaka ertelenmelıdır dıye dusunmekteyım Bu konuda hıç tereddut etmeye bile gerek yok bu sene olmadı seneye daha saglıklı olur dıye dusunuyorum..Şahsi fikrim.

Böyle..

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Ilk kez olımpıyatlar 2 dunya savasından dolayı ertelenmıştı ve bu yıne tokyoda duzenlenecek olımpıyat olmustu 2020 yılı olimpiyatlarıda tokyoda yapılacak ve bu yılda ozel bır durum var dunya genelını ılgılendıren bır salgın söz konusu bu konuda reçete olmadığı için ilaç çözümü olmadığı için insanların ve dünyanın saglıgını dahada tehlıkeye sokmamak gerekır

2020 Tokyo olımpıyatları mutlaka ertelenmesı gerekıyor dıye dusunuyorum..Tokyonun şanssızlığı başka bir cevap bulamıyorum.

Öyle.

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Bazen hayatta öyle anlar vardır ki Doğru zamanda Doğru yerde olduğunuzda devamında çizginizi bozmadğınızda aslında siz kazanırken devamında size inananlarda sizle birlikte kazanacak olması kadar güzel bir durum yoktur diyebilirim ben bu ilişkiye WİN WİN diyorum...

Hayırlı Geceler.

Böyle..

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Hayırlı Geceler Dilerim..

Böylece..

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Bazen sorunu çözmek için problemli elementleri iyi irdelemek gerekir.

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Bazen insanın hayatında öyle anlar oluyor ki insan hayata bakıp onu yorumlarken aslında eksik parçalar olduğunu farkediyor bu parçada bence benligimiz diyebilirim

Bir benlik öylesi güzel inşa edilmeli ki içerisinde daha az hasar olmalı bu benlik öyle bir güzel olmalı ki yazarken de sunarken yasarkende kişinin kendisini en iyi şekilde yansıtmış olması gerektigidir

Benliğimizi güzel insaa edebilmek için temelde ki harcın iyi karilmasi gerektiğini düşünmekteyim

Böyle

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Eskiden ulaşım aracı olarak faytonlari kullanirdik şimdi ki zamanlarda ise tren otomobil uçak ve gemi kullanıyoruz

Nereden nereye geldik fakat dünyadaki en iyi ulaşım aracı internet oldu saliseler içerisinde bir çok düşünce ve veri insanlığın hizmetine kavusuyor

Bu internet ne kadar güzel bir buluş hayran kalmamak elde değil 🥰💕

Böyle

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Bir yandan fener maçını izledim diğer yandan CNN Türk masasını izledim şuana kadar izlediğim en harika tartışma programiydi düşünce ve fikir bu kadar güzel ifade edilir

zamanımı kendim adıma çift taraflı değerlendirdim

Böyle

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Mesele nedir biliyormusunuz??

Rusya ile önemli bir görüşme öncesi mecliste büyük hakaret oluyor ve sonrasında meclis karışıyor

Bu durum yüce meclisin onurunu yüceliğini ve güvenirliğini de zedelemistir

Bu sadece hakaret konusu değil uluslararası arası mecrada ülkenin küçük dusurulmesine sebep olmuştur

Bu konuda önemli toplantılar öncesinde ülkenin birlik ve beraberliğe oldukça ihtiyaç i vardır

Bu konuda soz konusu hakaret eden zati kişi gerekli cevap lari alması gerekiyor tekrarı bir daha olmasın diye

Rusya konusuna gelince ABD ye nasıl güvenle bakıyor ilişkiler gelissin diyorsak Rusya'ya da eş değerde bakıyoruz diyebilirim

Öyle

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Bugün önemli bir konu daha açmak istiyorum ama sanırım fazla vaktim yok gibi eğer vaktim olursa paylaşmak istiyorum olmazsa ancak haftasonuna nasipse inşallah diyebilirim..

Böyle.

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Cepten bağlanıyorum bugün bir kaç paylaşım yapmak istiyorum yazarken zorluk cekebilirim ama yinede paylaşım yapmak istiyorum

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
CORONA ile ilgili..
Umre den gelen bir onceki kafıleleri ne yazık kı geç kalıp gereklı tetkıklerden geçıremedık sonrakı kafılelerı tetkıklerden gecırdık bu konuda aradan sıyrılan bır oncekı UMRE grubundakı ınsanları UMRE TURIZM şirketleri aracılıgı ıle adres ve bılgılerını bulup bu ınsanları da mutlaka tetkıklerden gecırmek özellikle gerekıyor...

Bu konuda MIT ın yardımına oldukça ıhtıyaç duyacağımız kesın TAŞIYICI grup bır oncekı UMRE grubunda da olabılır aman dıkkat bu konuda RADIKAL adımlar atmamız mutlaka gerekıyor o yuzden UYARMAK ıstedım...UNUTMAYIN ISTERIM....

Böyle.

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Bugün bir kaç yazı karalamak istiyorum az önce biraz yazı karaladım ama biraz daha esas olanları karalamak istiyorum...

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
CNN Türk u Tarafsız bölgeyi izliyorum paradan virüs bulasmiyor diyorlar bende diyorum ki

İlk virüs wuhan da çıkmadı mı??
çıktı
sonrasında bu bölge karantinaya alınmadı mi ?
Alındı
Peki wuhan giriş çıkışa kapatılmadi mi ??
Kapatıldı

Eeee soruyorum arkadaş bu virüs tum dünyaya nasıl yayildi ??
Ben söyleyeyim dünyada ortak kullanılan dolar ve Euro üzerinden oldu çünkü hiçbir ülke bu konuda önlem almadi ve kimse bunu düşünmediği için kolay yayıldı sonrasında insandan insana bulaştı

Virüs un materyalden yada nesneden insana bulaşması için 10 sn ye yeterlidir ABD ajansı kendini kötüler mi hic elbette para da yok der

Para kağıttan olduğu kadar ipektendirde unutmamak gerekir pamuksu bir yapıdır ve virüsün yayılması için en ideal araçtır

Sevgilerimle

Böyle

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Bazen en iyi kazanç Günü en az hasarla kapatabilmektir..

Hayırlı akşamlar dilerim

Böyle.

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Yine yeni bir günün sonuna geldik az vakit kaldı..... Güneşle birlikte Yeni bir gün için sizlere hayırlı mutlu saglıklı huzur gunler dilerim...

Hayırlı Akşamlar Dilerim..

Böyle.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç