Dünyalar Barışı

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Nejdet Evren tarafından oluşturulan Dünyalar Barışı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 9,271 kez görüntülenmiş, 80 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Dünyalar Barışı
Konbuyu başlatan Nejdet Evren
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

sakal

Kahin
Yeni Üye
Içsel barışını içine çeke çeke dolaşsın herekez.ben bavularımı topluyorum .o yüzden mesela
hamsi 10 tl
palamut 25 tl
sardalya 10 tl
bizim buralarda. 1kg sardalya almayı düşümüyorum...

beğenmedim..

içimden geçeni de yazmadan edemiyecem..balığı yerken kılçıkları boğazına takılsın dedim kendi kendime,çocukların ölümünü seyrede seyrede ye! afiyet olsun..

karamel

Meraklı Üye
Yeni Üye
üzüldüm. çocuk ölümlerini seyretmek veya mutlu olmak herşeyden önce bir anne olarak beni yıkar.olayın merkezinde bulunan, atıfta bulunduğum kişi siz deildiniz.
Olsun..

sakal

Kahin
Yeni Üye
merkezde olana saygımdan dolayı tepki gösterdim zaten,bana olsa güler geçerdim..

karamel

Meraklı Üye
Yeni Üye
Tekrarlıyorum.çocuk ölümlerine her canlı her anne gibi üzülüyorum.konun merkezinde de artık kimse yok.derdimi anlatamamışım..

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Arkadaşlar barış üzerine konuşurken ortamı bu kadar gerecek ne var şahsen anlayamadım. Umutsuz olabiliriz, çaresiz olabiliriz fakat tamamen sessiz kalmak yerine düşüncelerimizi paylaşmaya çalışıyoruz. [MENTION=89]Nejdet Evren[/MENTION] in yazdıklarında alınmanızı gerektirecek hiç bir cümle yok [MENTION=4498]karamel[/MENTION] bu sebeple bir yanlış anlaşılma olduğunu düşünüyorum. Yazılanların hepsini okudum, herkes kendince tepkilerini açıklıkla dile getirmiş fakat burada kişiler hedef alınmıyor, fikirler tartışılıyor. Bu detayı görmenizi diler ve tartışmaya konuları kişiselleştirmeden devam edebilmemizi dilerim.

Çocukların duygusuz olarak yetiştirildikleri ülkeler olduğu çok doğru, savaşmaktan başka seçeneği olmayan çocukların olduğu ülkeler var. Çocuk olmanın ne olduğunu bile bilmeden ölüyorlar. Böyle olmamalı fakat bunun sorumluları bu gerçekten rahatsız olmadığı için bizler de konuşmaktan öte gidemiyoruz. Olsun en azından düşüncelerimizi dile getirip, sessiz kalmamaya çabalıyoruz. Benim de umudum çoğu zaman kırılıyor fakat hepimiz umudumuzu yitirdiğimiz an Nejdet Evren'in dediği gibi savaş isteyenlere pasif olarak da olsa hizmet etmiş olacağız. Bu sebeple barış için mücadaleye konuşmaktan öte gidemesek de devam etmekten başka çaremiz yok. [MENTION=4498]karamel[/MENTION] çocuklarınızın geleceği için sizin,bizim hiç karamsarlığa düşmemeniz gerekiyor yoksa onlara bırakacak güzel bir gelecek şansımız hiç kalmayacak...

karamel

Meraklı Üye
Yeni Üye
[MENTION=4324]dijital[/MENTION] , teşekkür ederim.

karamel

Meraklı Üye
Yeni Üye
[MENTION=3591]sakal[/MENTION], özrünü kabul ettim.

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
sakal arkadaş, yazdıklarını yürekten hissedebiliyorum ve haksız sayılmazsın da; ve fakat umutsuzluk konusundaki yaklaşımını benimsemedim; tüm itirazım buna dairdi ve şunu bilmeni isterim ki, alıntıladığın pasajımda da umutsuzluk yok, tersine eleştiri var. umutsuzluğun savaş isteyenlere yarayacağına dair bir eleştiri...dediğim gibi kılçık batırmak kolay olanı -ve fakat bundan nasıl bir keyif alınır işte ben bunu hiç anlamış değilim- zor olan ise o kılçıkları çıkarabilmekte...

karamel

Meraklı Üye
Yeni Üye
Kılçık batırmaktan falan da keyif alan bir yapım yok.Düşündüğünüz ve size aslında çok normal gelen, elinizin altında olan şeyler yazarken birer canavar oluyor bu gün bunu anladım.( yine yanlış anlaşılmasın, kendim için söyledim).

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
teşekkür ediyorum.
../
eylem teoriden daha kısa sürede etkisini gösterir ve fakat en iyi edim/eylem sağlam bir teori üzerinde inşa edilendir.

karamel

Meraklı Üye
Yeni Üye
Barış dalı güzeldir. Ben de ılıman olmak çok istiyorum.Yaptığım şeyin zaten arkasında bu konu da da durmadım.Ama teorim çürük ya da zayıf deildi. Sadece ispatlayacak arguman eksiğim vardı.Birde sizin otoriter kendinizi kabul ettirmiş durumunuz,beni kekeme yaptırdı.Aslında daha iyi bir zaman da daha detaylı tekrar dönmek istiyorum..
teşekkürler.

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
Nobel Baris Odulu almis birini terorun icine, yeni bir teror cikartmak icin gonderen zihniyetten baris beklenemez.

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
barış adına çığlık atan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum ve karamel arkadaş, teori ile ilgili önerim/karşı-eleştirim sakal arkadaş içindi; ancak tezinizi somuta indirgeyerek eleştirilerinizi akratmanızı dilerim.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
/düşündüm/yazdıklarım suya/çünkü sildim ya da yayınlamadım çünkü düşündüm sadece
barış için bi şey yapmak- yapmaklı bir durum

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
haklısın salt düşünmek yetmiyor dost...

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Umutsuzluk çaresizlikten geliyor sanırım çünkü ne kadar barış için çabalayan varsa bir o kadar da savaş çıkartmak isteyen var çünkü bu insanlar çıkarlarına uymayan bir dünyada yaşamak istemiyorlar. Dünyayı kendi istedikleri yönde şekillendirmedikçe de durmayacaklar. Çok garip gelebilir size fakat dünya nüfusunu azaltmak için savaşları doğru bulan insanlar var ve bu insanların bir çoğu lider konumunda kilit isimler bu sebeple barış çabaları dediğiniz gibi ütopya olarak kalacak fakat çabalayan her insan en azından kendi insani sorumluluğunu yerine getirmiş olarak bir gün bu dünyadan ayrılacaktır. Bu sebeple her çaba değerlidir.

Birilerinin savaş çanlarını çalmaya başladığı şu günlerde bırakın dünyayı ülkemizde bile barış tamamen bir hayal artık...

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
o zaman, hiç olmazsa hayallerimizi canlı tutarak savaşların tümüne hayır demeliyiz...

flzf

Filozof
Yeni Üye
Dünya barışı diyince savaşlardan açlıktan yoksulluktan ölümlerden zulümlerden zevk alan tanrı yada tanrı gurupları aklıma geliyor. Sanki birileri tepeden bütün bu kötülükleri izleyip zevk alıyor ve bilerek devam ettiriyor gibi.
Sizcede garip değilmi el birliği ile gezegenimizi ve evrenimizi cennete çevirmek dururken neden insanlar birbirini türlü türlü bahaneler ile öldürür ki üstün bir varlığa muhtaç olmak içinmi yaratıldık.
Eğer öğle birşey varsa ve bizi izliyorsan sen yada sizler(tanrı yada tanrılar) bizlerden daha aciz daha ucuz varlıklarsınız.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Dünya barışı diyince savaşlardan açlıktan yoksulluktan ölümlerden zulümlerden zevk alan tanrı yada tanrı gurupları aklıma geliyor. Sanki birileri tepeden bütün bu kötülükleri izleyip zevk alıyor ve bilerek devam ettiriyor gibi.
Sizcede garip değilmi el birliği ile gezegenimizi ve evrenimizi cennete çevirmek dururken neden insanlar birbirini türlü türlü bahaneler ile öldürür ki üstün bir varlığa muhtaç olmak içinmi yaratıldık.
Eğer öğle birşey varsa ve bizi izliyorsan sen yada sizler(tanrı yada tanrılar) bizlerden daha aciz daha ucuz varlıklarsınız.

Nedeni algilayan icin cok basit.

Henuz zihni yetileri insanlasamamis insanogluyuz.

Insani degil,m hayvani zihin tasiyoruz.

Ayrica buradaki "hayvani" hayvana yakisandir.

Insanogluna yakisan ise insdanidir.

Maalesef dogum ile insan olunmuyor, insan olmak icin algi bilgi farkindalik ve bilinc gerekli.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar