Cennet

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Thurgood tarafından oluşturulan Cennet başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,880 kez görüntülenmiş, 115 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Cennet
Konbuyu başlatan Thurgood
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Raphael

Efruz

Üye
Yeni Üye
İslam çelişkilerle doludur. Muhammed zaten yaşamadı ama hikayesi de Kuran ile uyumlu değil. Fakir hayat sürdü deniyor, Kuran'a bakınca biz seni fakir bulduk zengin ettik yazıyor.

Zina edene sopa atın yazıyor, Bakıyoruz Muhammed zina edeni taşlattı deniliyor. Hiç birbirini tutmuyor.
hangi meali okuyorsunuz çok merak ettim

DemoKratos

Üye
Yeni Üye
kulağı tersten trutmayı nasıl yapabiliyorsunuz anlamıyorum. Doğru okuyup doğru anlayın!

Son derece doğru anlıyorum, çünkü ters anlaşılacak hiç bir durum yok. Apaçık, kesin, hiç şüphesiz vacede dallen fehede, vacedeke ailen feeğne. Apaçık Arapça. Uzaylıca değil Allahça değil anlamasak! Bildiğin insan dillerinden normal bir dil.

DemoKratos

Üye
Yeni Üye
hangi meali okuyorsunuz çok merak ettim

Hiç bir meale güvenmem. Hepsi ayrı telden çalar. Kendim açar okurum. İnternet çok zengin kaynak. Her sözcüğün tüm anlamlarına, gramere, her bilgiye çok rahat ulaşırsın, bir tıkın ucunda. Bilgi hiç bu kadar kolay ulaşılır olmadı hiç bir zaman.

Efruz

Üye
Yeni Üye
Arkadaşım bak bunlar hep efsane. Aslı astarı yok. İbrahim de yaşamadı. Hiç bir peygamber iddiası yaşayan bir kişi üzerine kurulmamıştır. Din adamları sınıfı buna hiç bir zaman izin vermemiştir. Peygamberler daima geçmişe dönük, ölmüş kişiler olarak yaratılmıştır.

Başka türlüsü olamaz, yoksa ellerini sallasalar peygambere çarpardı. Her rüya gören peygamberim diye çıkardı. Tarih bilinci çok önemlidir. Tarih bilimi peygamber diye hiç kimseyi tanımaz. Yoktur.
size inanın teslim olun diyen yok. Ben peygamberlerine, meleklerine, kitaplarına, ahiret gününe, hayr ve şerrin Allahtan geldiğine, öldükten sonra dirilmeye hepsine inanıyorum .
gözümle görmüş gibi inanıyorum .

aklımda , mantığımda böyle bir imanı doğruluyor.

hadi diyelimki, sizin dediğiniz olsun . kaybedecek neyim var ? islamiyet bana dünya hayatında güzelce yaşamayı emrettiği için kaybedecek hiçbir şeyim yok.
ya hakikaten varsa ; inanmayanın hgem dünyada hem de ahirette kaybedeceği çok şey var.

DemoKratos

Üye
Yeni Üye
Hayır ne hangi meali yahu? Hangi mealde Kuran'da zina edeni taşlayın yazıyor diyecek? Kimse, hiç kimse bunu diyemez. Mecburen sopalayın yazdığını söyleyecekler, seve seve ya da sevmeye sevmeye.

Peki aç hadisi, taşlattı yazıyor. Bu ne yahu? Kuran'da sopalayın yazıyor, hadiste taşlattı yazıyor. Bu Kuran'a Muhammed uymadıysa kim uyacak?

Efruz

Üye
Yeni Üye
Hiç bir meale güvenmem. Hepsi ayrı telden çalar. Kendim açar okurum. İnternet çok zengin kaynak. Her sözcüğün tüm anlamlarına, gramere, her bilgiye çok rahat ulaşırsın, bir tıkın ucunda. Bilgi hiç bu kadar kolay ulaşılır olmadı hiç bir zaman.
belli oluyor !

DemoKratos

Üye
Yeni Üye
kaybedecek neyim var ? islamiyet bana dünya hayatında güzelce yaşamayı emrettiği için kaybedecek hiçbir şeyim yok.

Kaybedecek çok şeyin var. Ömrün kandırılmış, aldatılmış, sömürülmüş, kullanılmış olarak sonlanacak. Gerçek namına bir şeyden hiç haberin olmamış, uyutularak ölüme sürüklenmiş olacaksın.

Üstelik İslam sana güzelce yaşamanı değil, malınla canınla din allahın olana kadar savaşmanı emrediyor. Sen ise savaşmayıp yatıyor, cennet hayalleri ile avunuyorsun. Halbuki Kuran'da allah yolunda savaşmadan cennete girivereceğinizi mi sandınız yazıyor. Kuran okumuyorsunuz. Hayalinizde bir Kuran canlandırıyorsunuz, Kuran ile zerre alakası yok.

Efruz

Üye
Yeni Üye
Kaybedecek çok şeyin var. Ömrün kandırılmış, aldatılmış, sömürülmüş, kullanılmış olarak sonlanacak. Gerçek namına bir şeyden hiç haberin olmamış, uyutularak ölüme sürüklenmiş olacaksın.

Üstelik İslam sana güzelce yaşamanı değil, malınla canınla din allahın olana kadar savaşmanı emrediyor. Sen ise savaşmayıp yatıyor, cennet hayalleri ile avunuyorsun. Halbuki Kuran'da allah yolunda savaşmadan cennete girivereceğinizi mi sandınız yazıyor. Kuran okumuyorsunuz. Hayalinizde bir Kuran canlandırıyorsunuz, Kuran ile zerre alakası yok.
bunlar sizin anladığınız
oysa bana özgürlük nedir diye sorsalar , alnımı secdeye koyduğum an dır derim.
Bu ne müthiş bir özgürlüktür.
din Allahın olana kadar ... adalet, hoşgörü, güzel ahlak ........ne güzeldir bu savaş...

Raphael

Üye
Yeni Üye
Gerçeği arayan insanın mutlaka bir pri veya şeyhi olmalıdır. Normal insan kutsal metinleri kendi kendine anlayamaz.

DemoKratos

Üye
Yeni Üye
özgürlük nedir diye sorsalar , alnımı secdeye koyduğum an dır derim.

Bu o kadar saçma ki fakat sen göremezsin. Bunun aşırı saçma olduğunu sadece dışarıdan bakan görebilir.

Köleliğin insana olanı veya hayali uydurulmuş bir varlığa olanı fark etmez. Kölelik köleliktir ve özgürlüğe, insan onuruna aykırıdır.

Hatta hayalinden uydurduğun bir varlığa köle olduğunu zannetmek daha kötüdür. Çünkü bu şeyi sen zihninden yarattığın için bu sen yok etmedikçe yok olmaz ve kendini hiç azat etmezsin. Bu varlığı sürekli var zanneder, vehmedersin. Bunun ne kadar korkunç bir kölelik olduğunu zihnin idrak etmez. Bunu ancak seni dışarıdan gözlenmeyen farkeder.

İnsana köle olsaydın azat umudun olurdu. Bir gün hür olurum diye bir hayalin bari olurdu. Öbüründe o da yok! Ölene kadar kölesin. Bu insanlık onurunu yerle bir eder, mahveder. Bu en korkunç insanlığın bitişidir.

Efruz

Üye
Yeni Üye
Bu o kadar saçma ki fakat sen göremezsin. Bunun aşırı saçma olduğunu sadece dışarıdan bakan görebilir.

Köleliğin insana olanı veya hayali uydurulmuş bir varlığa olanı fark etmez. Kölelik köleliktir ve özgürlüğe, insan onuruna aykırıdır.

Hatta hayalinden uydurduğun bir varlığa köle olduğunu zannetmek daha kötüdür. Çünkü bu şeyi sen zihninden yarattığın için bu sen yok etmedikçe yok olmaz ve kendini hiç azat etmezsin. Bu varlığı sürekli var zanneder, vehmedersin. Bunun ne kadar korkunç bir kölelik olduğunu zihnin idrak etmez. Bunu ancak seni dışarıdan gözlenmeyen farkeder.

İnsana köle olsaydın azat umudun olurdu. Bir gün hür olurum diye bir hayalin bari olurdu. Öbüründe o da yok! Ölene kadar kölesin. Bu insanlık onurunu yerle bir eder, mahveder. Bu en korkunç insanlığın bitişidir.
Gerçek yüzünüzü bir video gayet güzel gösterdi
Ve benim son yazımdır bir daha da yazmam !

Raphael

Üye
Yeni Üye
İslam mantık dinidir ve olaya sadece komonist ve vatan haini çalışan kitleler açısından bakmaz. İslam dini patronları da düşünür.

Düşünün ki fabrikanız var ve birilerini çalıştırma ihtiyacınız var. Niye mesela Suriyeli kaçak işçilere ayda 500 TL verilsin ki? Bunun böyle olması gerektiğini düşünmek patronun kul hakkını yemek demektir. Bunun yerine tek seferde 20 - 25 köle satın almak daha mantıklıdır çünkü bunu böyle yapmazsanız sizin fabrikanız Suriyeli işçilere ücret ödediğiniz için daha masraflı olacaktır. Bu masraflar ürün fiyatlarına yansıyacaktır ve bu yüzden siz fabrikayı kapatım aç kalmak zorunda kalırsınız. Sizce İslam dini böyle bir haksızlığa müsade eder mi?

odun

Filozof
FS - KT. Yöneticisi
Dunya kadar yer benim olsun, kosklerde oturayım, sayısız hurim olsun, hizmetcilerim olsun, sıcak soğuk görmeyeyim,
Bunları kişisel kabiliyetin varsa, bu dünyada yapabilirsin.:D

tuvalete gitmeyeyim, uyumayayim..
İşte bunları hiçbir yerde yapamazsın. Yapabilirsin diyenler, başkalarının yalancılığını yapacaktır.

yiyim, iceyim, seviseyim, egleneyim birde rahatsızlık verecek kimseyi görmeyeyim.
Bunların olup olmaması da bir bakıma yine senin elinde. Hem de bu dünyada.

Hakikaten böyle bir yer var mı?
Bu dünyada zannettiğinden fazlasını yapma imkanın var, dolayısıyla "Aman da cennette şunlar...şunlar var" diye iddia edenlerin hiçbirisi orayı görüp gelmemiştir. Yani hepsi masal, masallara inanmak istiyorsan...sen bilirsin.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar