Cennet

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Thurgood tarafından oluşturulan Cennet başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,878 kez görüntülenmiş, 115 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Cennet
Konbuyu başlatan Thurgood
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Raphael

DemoKratos

Üye
Yeni Üye
esirleri okumayı öğretme karşılığında serbest bırakan bir din

Açıkladım. Kureyş savaş esirlerinin köleleştirilmesi yasaklanmıştır. Kureyş adına Kuran'a bölüm açılmış, her namazda okutuyorlar. Bu akıl almaz bir torpildir. Allah diye bir şey olsa, Kuran'ı Emevi hanedanı derletmiş olmasa bir kabileye böyle torpil geçmemesi gerekirdi.

Efruz

Üye
Yeni Üye
Öyle bir şey yok. Benim anladığım senin anladığın diye bir şey yok. Kuran Allahça dilinde Uzaylıca dilinde filan yazılmamıştır. Bildiğin bir insan toplumu dili olan Arapça ile yazılmıştır. Ne yazdığı açıktır. Bana göresi sana göresi olmaz. Apaçık harama aylar çıkınca anlaşması olmayan müşrikler muslim olmazlarsa gördüğünüz yerde öldürün yazıyor. Anlaşması olanlar anlaşmaları sona erdiğinde muslim olmazlarsa gördüğünüz yerde öldürün diyor.

Bunun bana göresi sana göresi ona göresi yok. Sana "müslümanlar pisliktir, onları yaşadığınız yerlere sokmayın, müslüman olmayı bırakmazlarsa gördüğünüz yerde öldürün" deseler ne yaparsın?

Bunları biz kafadan atmıyoruz. "İnnemel muşrikune neceseun" Kuran'da bu yazıyor. Müşrikler pisliktir yazıyor. Sana müslümanlar pisliktir dense ne dersin?
o zaman tüm müşrikleri öldürmemiz lazım
niye öldürmüyoruz ki!

Efruz

Üye
Yeni Üye
Açıkladım. Kureyş savaş esirlerinin köleleştirilmesi yasaklanmıştır. Kureyş adına Kuran'a bölüm açılmış, her namazda okutuyorlar. Bu akıl almaz bir torpildir. Allah diye bir şey olsa, Kuran'ı Emevi hanedanı derletmiş olmasa bir kabileye böyle torpil geçmemesi gerekirdi.
peygamberini de azarlıyor bir amaya muamele edişine göre. ve ikazlar ediyor .
kul kelamı olsa niye kendimi azarlattırırım ikaz ettiriririm ki!

DemoKratos

Üye
Yeni Üye
Şimdi bakın Kuran Emevi hanedanı tarafından Arap kabileleri tek otorite altına sokmak ve merkezi Arap yarımadası olan, oradan İran, Hint, Anadolu açılıp ilerlemek isteyen bir imparatorluk kurmak amaçlı derletilmiştir.

Nerelerden derletildi, Hristiyan apokriflerden. Tevrat'tan direk olarak yararlanılmamış, dillerde dolaşan Tevrat hikayelerine kısa atıflar yapılmıştır. İncil deseniz elde doğru düsüst derli toplu bir İncil olmamıştır. O yüzden kaynak, Hristiysn apokriflerdir.

Peki bu ne demek? Her dinde bazı yorum yapan kişiler olur ve bunlar yorumlarını kitapçıklar halinde yayınlarlar. Bunlara Arapçada risale denir. Yani apokrif, mezhep risaleleri demek. Her risale yazan hop hemen bir mezhep kurmuş olmaz. Bu risaleler yazılır, yazılır, sonra bir zaman gelir ya unutulurlar, ya bir mezhep oluşturabilirler. İki kez de yeni bir din oluşturmuşlardır. Yehud dini iki din daha doğurmuştur.

DemoKratos

Üye
Yeni Üye
o zaman tüm müşrikleri öldürmemiz lazım
niye öldürmüyoruz ki!

Doğru söylüyorsun. Tamam artık bundan sonra müşrikleri öldürmeyin diye bir pasaj yok Kuran'da.

Fakat güç yetmiyor. Örneğin Hindistan'a gidip heykellere tapan herkesi öldürebilir misin? Olanaksız. Bu yüzden bu gün Tevbe bölümü diğer tüm Kuran bölümleri gibi havada kalmıştır.

Kuran'ın hiç bir tek tane uygulamaya gelir pasajı, hükmü yoktur. Hepsi çağın çok gerisinde kalmıştır. Şu uygulanabilir diye bir ifade göster, ben sana olamayacağını göstereyim.

Raphael

Üye
Yeni Üye
Hadislere göre bütün kafirlerin kafası kesilmek suretiyle öldürülmesi tamamen zorunlludur.

Efruz

Üye
Yeni Üye
Doğru söylüyorsun. Tamam artık bundan sonra müşrikleri öldürmeyin diye bir pasaj yok Kuran'da.

Fakat güç yetmiyor. Örneğin Hindistan'a gidip heykellere tapan herkesi öldürebilir misin? Olanaksız. Bu yüzden bu gün Tevbe bölümü diğer tüm Kuran bölümleri gibi havada kalmıştır.

Kuran'ın hiç bir tek tane uygulamaya gelir pasajı, hükmü yoktur. Hepsi çağın çok gerisinde kalmıştır. Şu uygulanabilir diye bir ifade göster, ben sana olamayacağını göstereyim.
en basiti peygamberimiz uygulardı. Yeryüzünde bir tek müşrik kalmayacak şekilde öldürülürdü. Hitler gibi olamıyor muyduk . Madem ki , müşrikler öldürülmesi gerekiyor ve pislikler , Hitler gibi soykırım yapar , katlederdik.

DemoKratos

Üye
Yeni Üye
en basiti peygamberimiz uygulardı. Yeryüzünde bir tek müşrik kalmayacak şekilde öldürülürdü. Hitler gibi olamıyor muyduk . Madem ki , müşrikler öldürülmesi gerekiyor ve pislikler , Hitler gibi soykırım yapar , katlederdik.

Ben Muhammed'in yaşadığına inanmıyorum. O da yaratılmış bir efsane kişiliği.

O yüzden tarihi doğru kabul etsek bile kaydı koyuyorum. Doğru kabul edersek dediğim gibi, ültimatomu yeyince öldürülmemek için muslim olmayı kabul etmişler.

Hitler Yahudileri yok edebildi mi, hayır. İslam tarihine bakarsan Yahudi kabilesi Beni Kurayza savaşmadan teslim oldukları halde tüm erkekler öldürülüp çukura dolduruldu yazıyor. Ne onlar yok edebildi ne bunlar.

Ayrıntılara bakarsak İslam tarihine göre çocukların dahi etekleri açılı bakıldı ve ergen olduğuna karar verilenler ölüm çukuruna götürülüp kafası kesildi. Kafa kesme işini Ali bizzat yürüttü, Muhammed gölgeden katliamı izledi. İkindi olunca ara verin, ikindiden sonra esirleri de paylaşalım, kalanın kafalarını ondan sonra kesin dedi. Yalvadılar gözümüzün önünde karılarımızı kızlarımızı paylaşmayın, bizi öldürdükten sonra yapın diye, dinlemediler. Esirler paylaşıldı ve kalanların da kafaları kesilip çukura dolduruldular.

İslam tarihinde yazıyor bunlar.

Son düzenleme:

Efruz

Üye
Yeni Üye
bir hikaye kitabını okumuş olsak , anladığımız farklıdır. Kimimiz hikayeyi yüzeysel okur , kimimiz içeriğine bakar okur.
Dolayısıyla da anladığımız farklıdır.

Efruz

Üye
Yeni Üye
Ben Muhammed'in yaşadığına inanmıyorum. O da yaratılmış bir efsane kişiliği.

O yüzden tarihi doğru kabul etsek bile kaydı koyuyorum. Doğru kabul edersek dediğimi gibi, ültimatomu yeyince öldürülmemek için muslim olmayı kabul etmişler.
HZ. Muhammed'in yaşadığına inanmayan , islamiyeti de bilemez. Çünkü Hz . Muhammed sallallahü aleyhi ve sellam , Kuranı Kerim dışında yaşamamış, ahlakıyla Kuranın anlattığı ahlakı yaşamış ve Kuranı Kerimin Cebrail adlı melekle gönderildiği peygamberidir.

Tartışmamız gereksiz
inanmak , teslim olmak apayrı birşeydir.
sizin dininiz size, benim dinim bana

DemoKratos

Üye
Yeni Üye
bir hikaye kitabını okumuş olsak , anladığımız farklıdır. Kimimiz hikayeyi yüzeysel okur , kimimiz içeriğine bakar okur.
Dolayısıyla da anladığımız farklıdır.

Hiç öyle şey olur mu, Alice tavşan deliğine girince neler gördüğü kişiye göre değişmez, masalda ne gördü yazıyorsa o yazıyordur. Ali Baba kırk haramileri küplere koydu yazıyorsa sen uzay gemisine bindirdi anlamazsın. Öyle anlamak sadece sani bağlar. Masalda küplere koydu yazıyorsa küplere koydu yazıyordur. Açık susam açıl dedi yazıyorsa açıl susam açıl dedi yazıyordur. Sen hayır açıl susam açıl değil görün bize ey tanrı yazıyor diye iddia edersen bu senden başka hiç kimseyi bağlamaz.

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
HZ. Muhammed'in yaşadığına inanmayan , islamiyeti de bilemez. Çünkü Hz . Muhammed sallallahü aleyhi ve sellam , Kuranı Kerim dışında yaşamamış, ahlakıyla Kuranın anlattığı ahlakı yaşamış ve Kuranı Kerimin Cebrail adlı melekle gönderildiği peygamberidir.

Tartışmamız gereksiz
inanmak , teslim olmak apayrı birşeydir.
sizin dininiz size, benim dinim bana

Olur mu canim 40 yasina kadar kurandan bi haber hayatini surmustur. Nasil olurda kuran-i kerim disinda yasamamis olabilir?

DemoKratos

Üye
Yeni Üye
İslam çelişkilerle doludur. Muhammed zaten yaşamadı ama hikayesi de Kuran ile uyumlu değil. Fakir hayat sürdü deniyor, Kuran'a bakınca biz seni fakir bulduk zengin ettik yazıyor.

Zina edene sopa atın yazıyor, Bakıyoruz Muhammed zina edeni taşlattı deniliyor. Hiç birbirini tutmuyor.

DemoKratos

Üye
Yeni Üye
Olur mu canim 40 yasina kadar kurandan bi haber hayatini surmustur. Nasil olurda kuran-i kerim disinda yasamamis olabilir?

Sadece fakir bulduk zengin ettik yazsa gene iyi. Sapkın bulduk doğru yola ilettik de yazıyor üstelik.

Ve vacedeke dallen fehede ve vacede ailen feeğne. Arapça aslı bu. Hani şu her namazda okudukları gayril mağdubi aleyhim veled dallin. Dallin dallen biri tekil biri çoğul. Aynı sözcük. Sapkın, sapkınlar demek. Bizisapkınlardan yapma diye dua öğretiyor, Muhammed'e sapkındın düzelttik diyor!

Efruz

Üye
Yeni Üye
hanefi dini vardır. HZ. İbrahim(a.s) ın dini.
değişen bişey yok Hak dinlerde. Hepsi İslamiyetin emir ve yasakları doğrultusunda, Amentünün inancındaydı. Yani hanefi dinine mensup bir peygamberden bahsediyoruz.

DemoKratos

Üye
Yeni Üye
Bir kere dikkatli okuyan, Kuran'ın ordan burdan derlenmiş olduğunu, tek bir yazarın elinden çıkmadığını hemen anlar. Aklını kullanabiliyor, din baronlarına rehin vermediyse.

Efruz

Üye
Yeni Üye
Sadece fakir bulduk zengin ettik yazsa gene iyi. Sapkın bulduk doğru yola ilettik de yazıyor üstelik.

Ve vacedeke dallen fehede ve vacede ailen feeğne. Arapça aslı bu. Hani şu her namazda okudukları gayril mağdubi aleyhim veled dallin. Dallin dallen biri tekil biri çoğul. Aynı sözcük. Sapkın, sapkınlar demek. Bizisapkınlardan yapma diye dua öğretiyor, Muhammed'e sapkındın düzelttik diyor!
kulağı tersten trutmayı nasıl yapabiliyorsunuz anlamıyorum. Doğru okuyup doğru anlayın!

DemoKratos

Üye
Yeni Üye
hanefi dini vardır. HZ. İbrahim(a.s) ın dini.
değişen bişey yok Hak dinlerde. Hepsi İslamiyetin emir ve yasakları doğrultusunda, Amentünün inancındaydı. Yani hanefi dinine mensup bir peygamberden bahsediyoruz.

Arkadaşım bak bunlar hep efsane. Aslı astarı yok. İbrahim de yaşamadı. Hiç bir peygamber iddiası yaşayan bir kişi üzerine kurulmamıştır. Din adamları sınıfı buna hiç bir zaman izin vermemiştir. Peygamberler daima geçmişe dönük, ölmüş kişiler olarak yaratılmıştır.

Başka türlüsü olamaz, yoksa ellerini sallasalar peygambere çarpardı. Her rüya gören peygamberim diye çıkardı. Tarih bilinci çok önemlidir. Tarih bilimi peygamber diye hiç kimseyi tanımaz. Yoktur.

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
Hanefilik islam dininin bir mezhebidir yahu ortalik iyice karismadan ben uzaklasayim :)

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar