Cennet Ve Cehennem Varmı?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Genel Tartışma Alanı kategorisinde AndroNova tarafından oluşturulan Cennet Ve Cehennem Varmı? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 37,674 kez görüntülenmiş, 260 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Genel Tartışma Alanı
Konu Başlığı Cennet Ve Cehennem Varmı?
Konbuyu başlatan AndroNova
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan AlperCADIROGLU

efefel

Üye
Yeni Üye
Bildiklerinizden vazgeçerek.
Size göre vardır, bana göre de vardır. Size göre ödükten sonra, bana göre ise zaten bu dünyada. Siz kendinizi ölecek zannediyorsunuz, ben ise zaten ölü olduğunuzu söylüyorum. Siz %50 şans veriyorsunuz bende şansa gerek yok alenen ortada buyrun bakın diyorum. Ama ölü olduğunuz kabul etmediğinizden, işi inanca ve şansa vuruyorsunuz. Bu evrenin göreceli herşeyine vurabilirsiniz, bakmamakta ısrar ettiğiniz sürece...
Ben herşey olabilir diyorum ve herşeye şüpheyle bakıyorum.

Preatorian

Meraklı Üye
Yeni Üye
kendinizede şüpheyle bakıyormusunuz? Zihninize şüphe ile bakıyormusunuz? Bedeninize şüphe ile bakıyormusunuz?

efefel

Üye
Yeni Üye
kendinizede şüpheyle bakıyormusunuz? Zihninize şüphe ile bakıyormusunuz? Bedeninize şüphe ile bakıyormusunuz?
Evet
Ben şu anda mutlak gerçeğe ulaşabilmiş değilim.Böyle bir gerçeğin varlığınada şüpheyle bakıyorum.Böyle bir gerçeğin varlığına şüpheyle bakan zihnimede şüpheyle bakıyorum,şüpheyle baktığım zihnimi içinde barındıran bedenimede öyle...

Preatorian

Meraklı Üye
Yeni Üye
Evet
Ben şu anda mutlak gerçeğe ulaşabilmiş değilim.Böyle bir gerçeğin varlığınada şüpheyle bakıyorum.Böyle bir gerçeğin varlığına şüpheyle bakan zihnimede şüpheyle bakıyorum,şüpheyle baktığım zihnimi içinde barındıran bedenimede öyle...

Zihinden ve bedenden şüphe duyuyorsanız, zihnin ve bedenin algıladıklarından şüphe2(şüphe*şüphe) mi duyuyorsunuz?

efefel

Üye
Yeni Üye
o zaman olasılıklardan nasıl emin oluyorsunuz?
Hiçbirşeyden emin olmadığım için herşeyin olma ihtimali,örneğin Cennet Cehennem'in varolma ihtimali %50,olmama ihtimali de aynı tabi.
İlk baktığım herhangi bir şeyin doğru yanlış ihtimali eşittir.

Preatorian

Meraklı Üye
Yeni Üye
Hiçbirşeyden emin olmadığım için herşeyin olma ihtimali,örneğin Cennet Cehennem'in varolma ihtimali %50,olmama ihtimali de aynı tabi.
İlk baktığım herhangi bir şeyin doğru yanlış ihtimali eşittir.

size göre öyledir. olasılık bilmeseydiniz yine aynı şeyleri söylermiydiniz acaba?

glsezinrs

Kahin
Yeni Üye
" Tekkede,medresede.manastırda,kilisede,
Bir cennet cehennem kaygısıdır sürüp gitmede.
Oysa yüce varlığın sırlarına eren kişi
Bunların tohumunu uğratmaz düşüncesine."
Ö.Hayyam

Sunar

Üye
Yeni Üye
Dikkat ederseniz dinler hep biribirlerinden yararlanmıştır. Öncesi Hitit, Sümer efsanelerine dayanır.

sumo0s

Felsefe.net
Yeni Üye
Bu konunn tartışıldığına inanamıyorum gerçekten feLfesede sevmediğim tek sey budur işte DİN eleştireyeye kapaLıdır arkadaşLar

efefel

Üye
Yeni Üye
Bu konunn tartışıldığına inanamıyorum gerçekten feLfesede sevmediğim tek sey budur işte DİN eleştireyeye kapaLıdır arkadaşLar
burda yapılan dini eleştirmek değil,dinin önesürdüğü bilgilerin doğru olup olmadığını düşünmek.
bilinen şey eleştirilir
biz daha dinin doğru olup olmadığını bile bilmiyoruz
en azından yanlızca ben
izin verinde tartışalım lütfen

Aksiyom

Düşünür Üye
Yeni Üye
burda yapılan dini eleştirmek değil,dinin önesürdüğü bilgilerin doğru olup olmadığını düşünmek.
bilinen şey eleştirilir
biz daha dinin doğru olup olmadığını bile bilmiyoruz
en azından yanlızca ben
izin verinde tartışalım lütfen

Çokluğun varolduğu ortam rölatiftir. Bu yüzden -sözümona- doğrularınızı bulmanız hiçte zor olmayacak. 'Dinin öne sürdüğü', oldukça komik söyleminizle birlikte; 'dinin doğru olup olmadığı' tartışmasında sizlere kolaylıklar diliyorum(!)

efefel

Üye
Yeni Üye

Çokluğun varolduğu ortam rölatiftir. Bu yüzden -sözümona- doğrularınızı bulmanız hiçte zor olmayacak. 'Dinin öne sürdüğü', oldukça komik söyleminizle birlikte; 'dinin doğru olup olmadığı' tartışmasında sizlere kolaylıklar diliyorum(!)
siz doğru olanı biliyor gibisiniz,keşke bende biliyor olsaydım.
herkez duygularını yaşar ve duygularımızı tatmin etmek için burdayız.
komik bulduğunuz söylemimi belirtmenizi beklerim.

F

Fetâ

Ziyaretçi
Bu konunun tartışması mı olur? Ben olduğuna inanırım,sen inanmazsın.Hepsi budur kardeşim...
İnanç konusu olan bir şeyi tartışmak beyhude bir uğraşıdır.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar