Atatürk’e göre memnun ve mesut olan kimse

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Prens Ernak tarafından oluşturulan Atatürk’e göre memnun ve mesut olan kimse başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,877 kez görüntülenmiş, 20 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Atatürk’e göre memnun ve mesut olan kimse
Konbuyu başlatan Prens Ernak
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
Amaç tabii ki bu dünyanın nimetlerinden vazgeçmek değildir. Ancak erdem, mutluluk ve zevk arasında denge kurabilme bilinç ve yeteneği olan nesiller yetiştirmek en büyük hedef olmalıdır.

Einstein’ın (1879-1955) eğitim hakkındaki düşünceleri son kerte anlamlıdır: “Eğitimin amacı, bağımsız olarak hareket eden ve düşünen, buna rağmen en yüksek hayat başarılarını topluma hizmette gören bireyler yetiştirmek olmalıdır!”

Atatürk, 17 Mart 1937 günü Romanya Dışişleri Bakanı Antonescu şerefine Ankara Palas’da verilen bir ziyafette Antonescu ile resmi bir görüşme yapar ve der ki:

“Vaktiyle kitaplar karıştırdım… Hayat hakkında filozofların ne dediklerini anlamak istedim. Bir kısmı her şeyi kara görüyordu: “Mademki hiçiz, sıfıra varacağız, dünyadaki geçici ömür esnasında neşe ve saadete yer bulunmaz!” diyorlardı.

Başka kitaplar okudum, bunları daha akıllı adamlar yazmışlardı. Diyorlardı ki “Madem ki sonu nasıl olsa sıfırdır, bari yaşadığımız müddetçe şen ve şatır olalım!”

Ben kendi karakterim itibariyle ikinci hayat telakkisini tercih ediyorum, fakat şu kayıtlar içinde:

“Herhangi bir şahsın yaşadıkça memnun ve mesut olması için lazım gelen şey, kendisi için değil, kendisinden sonra gelecekler için çalışmaktır! Hayatta tam zevk ve saadet, ancak gelecek nesillerin varlığı, şerefi için çalışmakla bulunabilir…

Bir insan böyle hareket ederken, “benden sonra gelecekler acaba böyle bir ruhla çalıştığımı fark edecekler mi?” diye bile düşünmemelidir! Hatta en mesut olanlar, hizmetlerinin bütün nesillerce meçhul kalmasını tercih edecek karakterde bulunanlardır…”
(Yazı www.ulusal.com.tr’den alıntıdır)

Arkadaşlar, Atatürk seküler biri olmasına rağmen yukarıdaki ifadelerinde olduğu gibi asıl mutluluğun ve mesut olmanın ve zevkin başkaları için de çalışmak olduğunu bulmuştu,hatta Atatürk daha da ileri giderek bireylerden tam mesut olma haline ulaşabilmeleri için "benden sonra gelecekler acaba böyle bir ruhla çalıştığımı fark edecekler mi" diye düşünmemeleri gerektiğini bile belirtmektedir. Ama Atatürk'ün bu doğrularını her seküler/inançsız birey bulabilir mi sizce, bu soruyu sizlere soruyorum, çünkü biliyorsunuz İslamcılar sürekli bizlerin karşısına ahiret inancı olmayanın asla erdemli olamayacağı iddiası ile çıkıyorlar, siz bu konuda ne dersiniz. İnançlı, inançsız fark etmeksizin insanların tabiatlarındaki farklılık mı bireyleri erdemli ya da erdemsiz yapar,yani karekterler tabiatların mı yansımasıdır, yoksa bizler bireylerden erdemli davranışlar alabilmek için onları geçmişteki büyük insanların kurduğu değerler ile örülmüş öğretilerin oluşturduğu bir eğitim süzgecinden mi geçirmeliyiz?

kahin

Kahin
Yeni Üye
16 yıldır ne yazıkkı ülkemiz seküler devletten çıkıp şeriatçı bir zihnin işgali altındadır,
16 yıldır yuvalanan seküler karşıtı zihniyet işi iyice azıtmış atatürk heykellerine saldırmaya
kadar gitmiştir, 16 yıldır yuvalanan şeriatçı zihinler imam hatiplerle desteklenen
bir takım gruplar anıtkabirde atatürke hakaret etmişler daha sonrada atatürk heykellerine
ciddi zararalar vermişlerdir, 16 yılda ülke fiilen zayıflatılmış ordusuyla ve yünanlılara
satılan 16 yıl içerisinde 400 ada ile ülkemiz bir yandan 5 milyon suriyelinin gelişi
fakat savasın bitmesiyle gitmeyişi yüüznden işgal altındadır,

ülke resmen yahudi sizyonızm desteklı 16 yıldır isgal altında olmasına ragmen
ülke bölünmemiş fakat bölüme iç savaş tehlikesiyle karşı karşıya kalmıştır.

bu süre içerisinde ülke toprakları fabrikalar herşey satılmış satılıcak birşey kalmayınca
ekonomi çökmüştür bunun sonucundada ,, ülke sagcılar ve solcular olmak üzere tekrar
eski karanlık günlerine dönmüştür..

12 eylül 1980 yılına ...dogru hızla geri gidiyoruz..

Son düzenleme:

kahin

Kahin
Yeni Üye
halbuki atatürk sağcıları ve solcuları tek vatan tek çatı altında birleştiricek kadar güçlü azimli
ve onurlu bir liderdi,kusursuz vatansever kişiliği ve üstü ndüşünme yeteneği ile
ülkeyi 1918 -1923 arası saray zihniyetınden kurtarmış ve ve şimdi onun sayesinde
serbest laik düzende güçlenen bir takım gruplar 16 yıldır yenıden hortlamıştır.

şimdiki iktidarın asıl amacı laik düzeni yıkarak eski saray zihniyetini geri getirmektir.
bunun için her yolu denediler ülkeyi parsel parsel sattılar 16 yıldır secimlerde
hile yaptılar ve kazandılar, ve sonunda referandumda 400 alamayınca istedıklerı
en önemli hedefte sapmış oldu neydi? o hedef o hedef 400 bulunca şeriatla
yönetilen bir ülke ve ülkeyi laikçilerden temizliyerek orduyu tasfiye edip kendi
şeriatçı mılısleri kurmaktır bunu tekrar deniyecekler .

ama asla başaramıyacaklar, çünkü bu ülkede yaşıyan atatürkçüler ve vatansever
kürtler varoldukça bu ülke asla bölünmüyecek ve bu saray zihniyetinide er geç
suriyelilerle beraber gönderilicektır. o günler çok yakındır.

atatürkün kurduğu düzen her zaman ayakta kalıcaktır, yıkmayı deniyenlerde ne kadar? güçlü olurlarsa olsunlar kaybetmeye mahkum olucaklardır.
son 1 yılda iktidarın oylarınds ciddi düşüşler olmasına ragmen hileyle tekrar
kazanmak istiyeceklerdır. eğer kaybederlerse yüce divan yolu onları beklemektedır.

Son düzenleme:

esekherif

Filozof
Yeni Üye
'amacını, umudunu yitirenler çoğu kez birer canavar kesilirler' der Müslüm Gürses
Sonra dönüp dedim ki , izmirin dağlarında çiçekler açar

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
16 yıldır ne yazıkkı ülkemiz seküler devletten çıkıp şeriatçı bir zihnin işgali altındadır,
16 yıldır yuvalanan seküler karşıtı zihniyet işi iyice azıtmış atatürk heykellerine saldırmaya
kadar gitmiştir, 16 yıldır yuvalanan şeriatçı zihinler imam hatiplerle desteklenen
bir takım gruplar anıtkabirde atatürke hakaret etmişler daha sonrada atatürk heykellerine
ciddi zararalar vermişlerdir, 16 yılda ülke fiilen zayıflatılmış ordusuyla ve yünanlılara
satılan 16 yıl içerisinde 400 ada ile ülkemiz bir yandan 5 milyon suriyelinin gelişi
fakat savasın bitmesiyle gitmeyişi yüüznden işgal altındadır,

ülke resmen yahudi sizyonızm desteklı 16 yıldır isgal altında olmasına ragmen
ülke bölünmemiş fakat bölüme iç savaş tehlikesiyle karşı karşıya kalmıştır.

bu süre içerisinde ülke toprakları fabrikalar herşey satılmış satılıcak birşey kalmayınca
ekonomi çökmüştür bunun sonucundada ,, ülke sagcılar ve solcular olmak üzere tekrar
eski karanlık günlerine dönmüştür..

12 eylül 1980 yılına ...dogru hızla geri gidiyoruz..

Şeriat işaretleri nerede?
Ben de 16 yıldır artan özgürlükler doğrultusunda sekülerizmin artışını izliyorum.

Heykel kıranlar mevzuuna gelince gözlerinizi dört açın ki gerçekleri görebilesiniz.Prokovasyon olduğunu 10 yaşındaki çocukların anladığı olayları şeriatla falan bağdaştıran yetişkinleri gördüğümde şaşırıyorum açıkçası.

Ya olayları okuyan,anlayan gözlerle bakın dünyaya,ya da düşünmeyi bırakın. Boş verin ot gibi yaşayın.

kahin

Kahin
Yeni Üye
Şeriat işaretleri nerede?
Ben de 16 yıldır artan özgürlükler doğrultusunda sekülerizmin artışını izliyorum.

Heykel kıranlar mevzuuna gelince gözlerinizi dört açın ki gerçekleri görebilesiniz.Prokovasyon olduğunu 10 yaşındaki çocukların anladığı olayları şeriatla falan bağdaştıran yetişkinleri gördüğümde şaşırıyorum açıkçası.

Ya olayları okuyan,anlayan gözlerle bakın dünyaya,ya da düşünmeyi bırakın. Boş verin ot gibi yaşayın.

16 yıldır açılan cem evlerinin, şeriat yuvalarının sayısını bilmiyorsun galiba,heykel kıranların
provakasyon olmadığını 10 yaşındaki çocuk bile anlar,

ayrıca heykellerde kırılıyor, hangi dönemde böylesıne atatürke saldırı olmuş bir araştırınız.
şimdiye kadar sag sol bir çok parti gelmiştir.

1993 yılında refah partisi hilesiz bir seçimde % 33 oy almıştır, ardındanda
hatırlatın sivas katliamı olmuş ve bir çok aydınımız içerde aşırı milisçi şeriatçı inanlar yüüznden canlı canlı yakılarak ölmüşlerdir. bunlardamı? yalan.

ayrıca demogoyi yapıyorsun anında anlarım,

ysk lıların tamamı kripto akplidir . şimdide sana bunu ispatlıyacagım iyi bak..

bir yazılımcı remen itiraf etmiş bakınız saat ve dakılar bile yazılmış..

YSK YAZILIM MÜHENDİSİNDEN İTİRAFLAR!

YSK BÎLGÎSAYAR SÎSTEMATÎĞÎNE, SEÇÎM SONUÇLARINI SAYISAL OLARAK DEĞERLENDÎREN SÎSTEM EKÎPMANINA BÎR DEĞÎL BÎN KERE DÎKKAT E...DÎLMEDEN VE SAHTEKARLIĞA HER TÜRLÜ ÖNLEYÎCÎ TEDBÎR ALINMADIĞI TAKDÎRDE SEÇÎMLERDEN MUHALEFET İÇİN SONUÇ BEKLEMEK SAFLIKTIR!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
BTK'da 11 yıl, 4 yıl Tübitak'ta ve devletimizin bir çok alanında yazılım ve programlama ihtiyacını gidermiş biri olarak ve son olarak YSK"nın seçim yazılımı üzerine çalışma yapmış bir sistem mühendisi olarak söylüyorum, çok ciddi bir kumpas var.

-
Saat 18:00 ile 20:45 arası YSK'da bir sürü dalga, dümen, tezgah döndü ve bizi tehdit ettiler. YSK'da çalışan üst memurlar bir bokun içine battıklarını söyleniyorlardı ve bunu bir grup veri merkezindeki yazılımcı ile tehditle, zorbalıkla AA ile birlikte koordinasyonlu ve sistematik şekilde manipule ederek ''Votescrolling'' oy kaydırma işlemi yaptılar.

-
Bu işlem 16 Nisan 2017 akşamı, saat 20:00 ila 20:50 arasında oldu. Televizyonda fark edilmiş olmalı ki, 3.5 Milyon oy farkı 20 dakika içerisinde 1.2 Milyona düştü, bu dakikalarda benim Server Management ile bağlantım kesildi. CHP ve diğer partilerinde YSK Seçim Programında bilerek kesinti yaşandı. Çünkü Fake column'lar row edildi. (sahte Değer), aradaki fark kapatılmaya çalışıldı. Yazılımcılarlar programa ve veri tabanına manuel edit işlemine başladılar matematiksel olarak her şeyi elle değiştirdiler. Aslında bu tezgah haftalar belki de aylar öncesinden hazırlanmıştı, provalar yapılmıştı bile.

-
Size; rahat ve fazlayla "HAYIR" oyunun geldiğini söyleyebilirim. çünkü system Administrative alanındayım ben. Ve oylar Server Database insert aksını takip ediyordum ve sql sorgusu gönderildiği vakit Hayır'ın %9'dan fazla farkla önde olduğunu da söyleyebilirim. Savcıların güçlü uzmanlarla YSK'da sistem loglarına 20:00 ile 20:45 arası baktırması her şeyi çözecektir. Yazdıklarımda yazılımsal bazı terimler var. Yazılımla ilgilenenler zaten anlayacaklardır ne demek istediğimi.
Hosçakalın.
Bu yazımı her yerde engelleyebilirler.
Şahin Güzey paylaşımı..
YSK TEMİZLENMEDEN MUHALEFET NE ALIRSA ALSIN,YAZACAKLARI %49'DUR...AKSİNİ İDİA EDEN BERİ GELSİN.

Son düzenleme:

ls2

Kahin
Onursal Üye
birbirimiz için yaşar birbirimiz için ölürüz. kalp:cool:

bu da bir hazdır, ve doğamızda vardır. yüksek ideallerin veya hayallerin illa bireysel veya bencil olması mı gerekiyor? tabiki gerekmiyor, grup ,ekip,topluluk olmanında bambaşka hazları vardır. askerde tugay buluşmalarında o sinerjiyi hissetmiş ve çok şaşırmıştım. sayıyı bilmiyorum ama yaklaşık 1500 kişi bir alanda toplanıyorsun,uygun adımlar,marşlar,sancak,bayrak felan derken acayip bişi oluyor sanki içinde bambaşka bir ruh doğuyor .. rasyonel düşününce ulan bu ne saçmalık diyorsun ama hissettiğin bambaşka. ee nasıl oluyor..oluyor işte..

bunun psikolojide ve evrimde açıklamaları var ama, amann geç gitsin!

Yüzde yüz Türk ol Cihan SeniNdiR. Atsız.

son satır örnek olarak değerlendirilmelidir:)

Son düzenleme:

kahin

Kahin
Yeni Üye
Yeni Türkiye: Anayasa masal, hak-hukuk hikaye, kanun bahane, yargı sopa, mahkeme tiyatro, hâkim-savcı emir eri, devlet kabile, adalet tarih olmuş..........

esekherif

Filozof
Yeni Üye
16 yıldır açılan cem evlerinin, şeriat yuvalarının sayısını bilmiyorsun galiba,heykel kıranların
provakasyon olmadığını 10 yaşındaki çocuk bile anlar,

ayrıca heykellerde kırılıyor, hangi dönemde böylesıne atatürke saldırı olmuş bir araştırınız.
şimdiye kadar sag sol bir çok parti gelmiştir.

1993 yılında refah partisi hilesiz bir seçimde % 33 oy almıştır, ardındanda
hatırlatın sivas katliamı olmuş ve bir çok aydınımız içerde aşırı milisçi şeriatçı inanlar yüüznden canlı canlı yakılarak ölmüşlerdir. bunlardamı? yalan.

ayrıca demogoyi yapıyorsun anında anlarım,

ysk lıların tamamı kripto akplidir . şimdide sana bunu ispatlıyacagım iyi bak..

bir yazılımcı remen itiraf etmiş bakınız saat ve dakılar bile yazılmış..

YSK YAZILIM MÜHENDİSİNDEN İTİRAFLAR!

YSK BÎLGÎSAYAR SÎSTEMATÎĞÎNE, SEÇÎM SONUÇLARINI SAYISAL OLARAK DEĞERLENDÎREN SÎSTEM EKÎPMANINA BÎR DEĞÎL BÎN KERE DÎKKAT E...DÎLMEDEN VE SAHTEKARLIĞA HER TÜRLÜ ÖNLEYÎCÎ TEDBÎR ALINMADIĞI TAKDÎRDE SEÇÎMLERDEN MUHALEFET İÇİN SONUÇ BEKLEMEK SAFLIKTIR!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
BTK'da 11 yıl, 4 yıl Tübitak'ta ve devletimizin bir çok alanında yazılım ve programlama ihtiyacını gidermiş biri olarak ve son olarak YSK"nın seçim yazılımı üzerine çalışma yapmış bir sistem mühendisi olarak söylüyorum, çok ciddi bir kumpas var.

-
Saat 18:00 ile 20:45 arası YSK'da bir sürü dalga, dümen, tezgah döndü ve bizi tehdit ettiler. YSK'da çalışan üst memurlar bir bokun içine battıklarını söyleniyorlardı ve bunu bir grup veri merkezindeki yazılımcı ile tehditle, zorbalıkla AA ile birlikte koordinasyonlu ve sistematik şekilde manipule ederek ''Votescrolling'' oy kaydırma işlemi yaptılar.

-
Bu işlem 16 Nisan 2017 akşamı, saat 20:00 ila 20:50 arasında oldu. Televizyonda fark edilmiş olmalı ki, 3.5 Milyon oy farkı 20 dakika içerisinde 1.2 Milyona düştü, bu dakikalarda benim Server Management ile bağlantım kesildi. CHP ve diğer partilerinde YSK Seçim Programında bilerek kesinti yaşandı. Çünkü Fake column'lar row edildi. (sahte Değer), aradaki fark kapatılmaya çalışıldı. Yazılımcılarlar programa ve veri tabanına manuel edit işlemine başladılar matematiksel olarak her şeyi elle değiştirdiler. Aslında bu tezgah haftalar belki de aylar öncesinden hazırlanmıştı, provalar yapılmıştı bile.

-
Size; rahat ve fazlayla "HAYIR" oyunun geldiğini söyleyebilirim. çünkü system Administrative alanındayım ben. Ve oylar Server Database insert aksını takip ediyordum ve sql sorgusu gönderildiği vakit Hayır'ın %9'dan fazla farkla önde olduğunu da söyleyebilirim. Savcıların güçlü uzmanlarla YSK'da sistem loglarına 20:00 ile 20:45 arası baktırması her şeyi çözecektir. Yazdıklarımda yazılımsal bazı terimler var. Yazılımla ilgilenenler zaten anlayacaklardır ne demek istediğimi.
Hosçakalın.
Bu yazımı her yerde engelleyebilirler.
Şahin Güzey paylaşımı..
YSK TEMİZLENMEDEN MUHALEFET NE ALIRSA ALSIN,YAZACAKLARI %49'DUR...AKSİNİ İDİA EDEN BERİ GELSİN.

Kesinlikle haklısın dostum. Ben bu seçimlerde Muharrem inceye oy vermiştim. Uçan mürekkep getirmişler Hindistan'dan benim verdiğim oy Tayyip Erdoğana gitmiş. İnanılır gibi değil.

Ocean

Üye
Yeni Üye
Kesinlikle haklısın dostum. Ben bu seçimlerde Muharrem inceye oy vermiştim. Uçan mürekkep getirmişler Hindistan'dan benim verdiğim oy Tayyip Erdoğana gitmiş. İnanılır gibi değil.

reçel tayin erdoğan, şeker gibi adamdır tayyipçiğim.

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
Ben bireylerin erdem ile zevk arasındaki tercihlerinde inançtan/eğitimden çok tabiatın etkili olduğunu düşünüyorum, çünkü toplumlarda inançlı-eğitimli birinin kötülük, inançsız/eğitimsiz birinin de erdemli davranışlar gösterdiğinin örnekleri var,Dediğim gibi tabiatlarımız bence kötülük iyilik denkleminde inançtan/eğitimden çok bizi yönlendiren bir etken. Zaten bu inanış psikoloji biliminde de kendine yer edinmiştir, buna göre bizlerin karakterinin oluşmasında doğuştan getirdiğimiz genetik yapımız ve sonradan öğrendiklerimiz etkili olur, müslümanların yetiştirilmesinde de böyledir, inananları cennet müjdesi ve cehennem korkusu ile yetiştirilmeleri karakterin oluşmasında eğitim boyutunu oluşturur, peki biz seküler insanlar eğitim boyutunda ne yapabiliriz.Eğer karakterimizin oluşmasında sonradan öğrendiklerimiz de etkili oluyorsa erdem-zevk denkleminde erdemin öneminin farkında olan gözü açılmış seküler-laik insanlar ne yapacağız, biz Atatürk gibi erdem-haz denkleminde erdemin öneminin farkında olan büyük insanların ideolojisi ile gençleri yetiştirirsek bizler de erdemli ve idealist bireyler yetiştirme konusunda eğitim sorununu aşmış oluruz.

İslam dini zenginleşmeye bir sınır getirmez, ve varlığının sadece 40 da 1'ini vermesini zorunlu tutar, bundan dolayı müslümanlar, diğer kapitalist insanlar gibi zenginleşebiliyorlar, bence İslam'ın zenginlik fakirlik denkleminde zenginliğe karşı bu toleransı bu konuda müslümanların erdemli olmasını engelleyen bir zaafdır.

kahin

Kahin
Yeni Üye

ben olduğum sürece papazı ve seloyu kimse içerden çıkaramaz.. eyyyytttttt dağılın lannn ben tayo deli tayo.. ülennn... :D:D:D

kahin

Kahin
Yeni Üye
Azizim senin masterchefteki Murat ile bir yakınlığın olabilir mi? Sadece soruyorum.

hayır bruder ben sadece kaynaksız konu başlığı açan bir üyeymişim. :) bunu bugün
öğrendim.. :D

diğer üyelerde kaynaksız konu başlığı açmışlar, ama onlar adminden torpilli.. :D

bende müslüm savar var :) ben torpil kullanmıyorum.. :D

esekherif

Filozof
Yeni Üye
hayır bruder ben sadece kaynaksız konu başlığı açan bir üyeymişim. :) bunu bugün
öğrendim.. :D

diğer üyelerde kaynaksız konu başlığı açmışlar, ama onlar adminden torpilli.. :D

bende müslüm savar var :) ben torpil kullanmıyorum.. :D

Hayırlısı olur da bana haber vermezsen çok ayıp edersin.

ls2

Kahin
Onursal Üye
Ben bireylerin erdem ile zevk arasındaki tercihlerinde inançtan/eğitimden çok tabiatın etkili olduğunu düşünüyorum, çünkü toplumlarda inançlı-eğitimli birinin kötülük, inançsız/eğitimsiz birinin de erdemli davranışlar gösterdiğinin örnekleri var,Dediğim gibi tabiatlarımız bence kötülük iyilik denkleminde inançtan/eğitimden çok bizi yönlendiren bir etken. Zaten bu inanış psikoloji biliminde de kendine yer edinmiştir, buna göre bizlerin karakterinin oluşmasında doğuştan getirdiğimiz genetik yapımız ve sonradan öğrendiklerimiz etkili olur, müslümanların yetiştirilmesinde de böyledir, inananları cennet müjdesi ve cehennem korkusu ile yetiştirilmeleri karakterin oluşmasında eğitim boyutunu oluşturur, peki biz seküler insanlar eğitim boyutunda ne yapabiliriz.Eğer karakterimizin oluşmasında sonradan öğrendiklerimiz de etkili oluyorsa erdem-zevk denkleminde erdemin öneminin farkında olan gözü açılmış seküler-laik insanlar ne yapacağız, biz Atatürk gibi erdem-haz denkleminde erdemin öneminin farkında olan büyük insanların ideolojisi ile gençleri yetiştirirsek bizler de erdemli ve idealist bireyler yetiştirme konusunda eğitim sorununu aşmış oluruz.

İslam dini zenginleşmeye bir sınır getirmez, ve varlığının sadece 40 da 1'ini vermesini zorunlu tutar, bundan dolayı müslümanlar, diğer kapitalist insanlar gibi zenginleşebiliyorlar, bence İslam'ın zenginlik fakirlik denkleminde zenginliğe karşı bu toleransı bu konuda müslümanların erdemli olmasını engelleyen bir zaafdır.

Japonların yüzde 70 şinden fazlasının dini inancı yok dostum. ve adamların ahlakı ortada. insan kültürdür. Toplum olarak ahlakımız çok alt seviyelerde. devlet bunun nedenleri bulup orta vadede çözebilir. ama balık baştan kokar siyasilerimizin hali ortada.

Kuranda 40 ta 1 geçmez. ihiyaçtan fazlasını dağıt diye ayet var, biriktirmeyi,cimriliği,yeren ayetler var. Kurandan İhsan Eliaçık gibi halkçı bir yaklaşım çıkarmak gayet mümkün. hemde eğip bükmeden.

kahin

Kahin
Yeni Üye
tanrıda zaten zenginlerden yanaydı, bu yüzden fakirlere hiç birşey kalmadı..Tanrılar hep üst zümrelerin aracı olmustur. Sukredin derler , sukredin ki size ileride mükafat var. Dünya da en kolay yonetilen ülkeler İslam ulkeleridir. Sorgu yok, sual yok her şeye eyvallah , la Fransa'da bir şeye zam gelsin adamlar hemen sokaklarda. Gerçi muhafazakâr hristiyanlar da aynı , hepsi zengin , maksat fakirler çok kipraşmasin. Zenginlerin tek korktuğu şey , kölelerin uyanmasidir. Din ise en güzel uyku ilacıdır.

ls2

Kahin
Onursal Üye
tanrıda zaten zenginlerden yanaydı, bu yüzden fakirlere hiç birşey kalmadı..Tanrılar hep üst zümrelerin aracı olmustur. Sukredin derler , sukredin ki size ileride mükafat var. Dünya da en kolay yonetilen ülkeler İslam ulkeleridir. Sorgu yok, sual yok her şeye eyvallah , la Fransa'da bir şeye zam gelsin adamlar hemen sokaklarda. Gerçi muhafazakâr hristiyanlar da aynı , hepsi zengin , maksat fakirler çok kipraşmasin. Zenginlerin tek korktuğu şey , kölelerin uyanmasidir. Din ise en güzel uyku ilacıdır.

bu dünya malı öyle birşey ki dostum adamlardan almaya tanrının bile gücü yetmiyor

bakınız enfal 1. (ama vermiyorlar enfali (ganimeti))
ve tanrıda napsın %20 ye düşürüyor enfal payını ve bunuda vermezler diye açıklama yapıyor birde.sonra bakınız enfal 41

sonra bakınız audiye binen şeyhler
rezidansta oturan sözde dindarlar
sonra bakınız sarayda oturanlar özel hurma bahçesi açanlar..

Sonrada utanmadan peygamberin alçak gönüllü/mutevazı hayatından bahsederler..

İMAN TACİRİ VE SİYASAL İSLAMCIDA İMAN ARAMA!!

Son düzenleme:

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
Japonların yüzde 70 şinden fazlasının dini inancı yok dostum. ve adamların ahlakı ortada. insan kültürdür. Toplum olarak ahlakımız çok alt seviyelerde. devlet bunun nedenleri bulup orta vadede çözebilir. ama balık baştan kokar siyasilerimizin hali ortada.

Kuranda 40 ta 1 geçmez. ihiyaçtan fazlasını dağıt diye ayet var, biriktirmeyi,cimriliği,yeren ayetler var. Kurandan İhsan Eliaçık gibi halkçı bir yaklaşım çıkarmak gayet mümkün. hemde eğip bükmeden.

İnsanın, tabiat/genetik ve kültür/eğitimden oluştuğunu psikoloji bilimi söyler. Eğer karakterde tabiat etkili olmasaydı en erdemli olarak müslümanlar yaşardı. Çünkü farz olmasa da ihtiyaçtan fazlasını infak etmesini tavsiye eden bir dinleri var.

İhtiyaçtan fazlasını dağıt anlayışı günümüzün modern hocalarının dinden anladıkları. Doğrudur da bakara 219'da şöyle der: "Yine sana Allah yolunda ne harcayacaklarını soruyorlar. De ki: “İhtiyaçtan arta kalanı." Ama ehli sünnete göre farz olan 40 da 1 dir. Ben de günümüzünün çağdaş alimlerini destekliyorum. ama şu da bir gerçekki çağdaş alimler duygusal yaklaşıyor, müslümanların binlerce yıldır uyguladığı farz olan 40'da biridir. Anlaşılan o ki dinden herkes istediğini çıkarıyor, müslümanlar binlerce yıldır 40'da 1'i dinden anlamışlardır. Ama bence ayetler ve hadisler ve tarihi olaylar birlikte değerlendirilince hiç duygusal yaklaşmadan farz olan bence 40'da 1'dir. ihtiyaç fazlasını dağıtmak sadece tavsiyedir.

Mesela onlardan biri Mehmet Okuyan:

@https://www.youtube.com/watch?v=dBB0725aaqk;

Son düzenleme:

ls2

Kahin
Onursal Üye
40 ta 1 vergi gibi bişi oluyor, o zamanlar şimdiki gibi devletler ve vergi sistemi olması çok zor. ama şimdi herşey vergi. bi de bu boyutu var olayın. ayrıca zekat en az yapılan ibadetmiş. para olunca işin içinde böyle oluo sanırım :)

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç