Aşk mı?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Genel Tartışma Alanı kategorisinde Sartre tarafından oluşturulan Aşk mı? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,974 kez görüntülenmiş, 52 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Genel Tartışma Alanı
Konu Başlığı Aşk mı?
Konbuyu başlatan Sartre
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Objectivity

kahin

Kahin
Yeni Üye
Aşk diye birşey yoktur. Insanların aşk diye adlandırdığı şey sadece geçici bir hevestir. Özünde üreme içgüdüsü yatmaktadır. Ve aşk gerçekten saçma ve beyhude birşeydir.

aşk diye birşey yoksa, ben neden??? uzun yıllardır aşk acısı çekiyorum, :mad: açıklıyabilirmisin?

geçici dediğin 32 yıldır devam ediyor.. geçici oldugundan eminmisin? belkide kalıcıdır.
:mad::mad:

insanların iç güdüsü olmaz aklı ve mantığı olur içgüdü hayvanların yaşayıştaki aklıdır.

en zayıf noktamdan nefret ediyorum.. aşık olmaktan acı çekmekten nefret ediyorum..
ne zaman? bu konu açılsa gülmeyi unutuyorum.

Son düzenleme:

kahin

Kahin
Yeni Üye
aşk acısının bir faydası olduğunu düşünmüyorum, aksine zararı olduğunu düşünüyorum, sanki 100.000 yıl yaşlanmış gibi hissediyorum 32 yıldır.:confused::(:confused::mad:

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
aşk acısının bir faydası olduğunu düşünmüyorum, aksine zararı olduğunu düşünüyorum, sanki 100.000 yıl yaşlanmış gibi hissediyorum 32 yıldır.:confused::(:confused::mad:

Abartma, kimse kimseye 32 yıl aşık kalamaz.
Beyine faydası karşılıklı aşk yaşadığın zaman geçerli, sen platonik yaşadığın için sadece zaman kaybı oluyor ve kendine eziyet ediyorsun.

kahin

Kahin
Yeni Üye
ahhh aşk aşkk hiç biriniz gerçek aşkı bilmiyorsunuz insan aşık olunca aşık olduğu insana tapar,

onunla sex yapma ve üremekmi? ? ona dokunmaya bile kıyamaz , onun için yaşar onun için ölür.
onunla nefes alır onunla nefes verir, siz aşkı ne zannediyorsunuz? aşkı gerçekten
yaşamış olsaydınız , aşkın ne kadar? olagan üstü tanrısal bir gücü oldugunuda anlardınız, bu yüzden aşık olmuyanlar gerçekten çok şanslılar,

sex ve üremek için aşık olmanıza gerek yoktur, aşk bambaşka bir histir, sanki bu evrenden kopan bir histir.

platonıkte olsa aşk mühteşemdir, nefes almak gibidr, uğruna ölüceginiz biri var demektir.

aşk bilnmeyen tanrıyı bile anlatır aslında, mısralardakı kelimeler haykırır ruhuma, sevginin
acısıdır ruhumdaki yara , aşkın anlamıdır, içimdeki yara..

yaşamak için daha büyük neden? olabilrmi? yada ölmek için bu kadar anlamlı cümle
olabilirmi? ölüm bile onları ayıramadı çünkü onların aşkı ölümsüzdü.

sizler gerçekten içmde koptan fırtınaları bilmiyorsunuz aşkın gizemini çözemiyorsunuz sevginin;
kutsallıgını anlamıyorsunuz,

aşkın insan olmanın insanca yaşamanın anahtarı oldugunu hissetmiyorsunuz, kaç kişi? hissediyor ..desem bana aşkınn agmelerini kaç kişi fısıldarki gerçekten.

aşk verilen en büyük armagandır, aşk o kadar güçlüdürki yaşamdan sogutabiilr, aynı
zamanda kalp ve nabız atışın durdurabilir, tekrar atmasını sağlıyabilr.

evet haklısın lefty kendime eziyet ettiğimi görüyorum ama gönlüm bu eziyeti durduramıyor,
aksine acı çekmesini istiyor, sanki ben değil bir başkası kontrol ediyor aklımdakı aşkı ..

çıglık atıyorum ama nafile kimse ?sesimi duymuyor ağlıyorum ama ağladıkça daha çok
yanıyor, ölmek istiyorum ama ölmemek için direniyor, .aklım direndikçe yanıyor kalbim, yandıkça unutamıyor hislerim .. işte aşk bu lefty bazılarının asla anlıyamadıgı bir mevki..

Son düzenleme:

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
ahhh aşk aşkk hiç biriniz gerçek aşkı bilmiyorsunuz insan aşık olunca aşık olduğu insan tapar,

onunla sex yapma ve ürememekmi? ona dokunmaya bile kıyamaz , onun için yaşar onun için ölür.

Senin aşk kavramında ciddi sorun var.
Seni istemeyen bir insana takılıp kalmışsın ve asla ona kavuşamayacağını kabullenemiyorsun. Bunun adı aşk değil, saplantı.

kahin

Kahin
Yeni Üye
Senin aşk kavramında ciddi sorun var.
Seni istemeyen bir insana takılıp kalmışsın ve asla ona kavuşamayacağını kabullenemiyorsun. Bunun adı aşk değil, saplantı.

:confused::(:(:(
tanrım beni neden ?sevmiyorki, onun için ölüyorum içim ölüyor her gün ..
azıcık beni sevseydi ne olurdu? sanki onun için ölmeyi bile göze almıştım.
ama o beni asla sevmedi aslada sevmiyeyecek .. ben kaybettim.
bir kadın beni yendi ben maglup oldum tanrım. ben ilk defa kaybettım.
koskoca tanrılar bile karşımda diz çöktü ama ben bir kadına yenildim.

:confused::(:(:(

Son düzenleme:

kahin

Kahin
Yeni Üye
[MENTION=6517]Lefty[/MENTION] :confused::confused::conf:confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::(:(:(:(:(:(:(:(:(

kahin

Kahin
Yeni Üye
***128542; ***128534; ***128554; ***128549; ***128548; ***128546; ***128545; ***128544;

Ekli dosyalar

• depositphotos_131986014-stock-illustration-vector-illustration-of-skeletons.jpg
    depositphotos_131986014-stock-illustration-vector-illustration-of-skeletons.jpg
    83.7 KB ·
    Görüntüleme: 2
Son düzenleme:

Farkeder mi

Yeni üye
Yeni Üye
yok artık:O aşık olunca diğer kadınlar kalmıyor tek kadın kalıyor(erkek açısından söylüyorum) başka deyişle diğer kadınlara cinsel arzu düşüyor hatta dibe vuruyor diyeyim. bu üreme güdüsüne fayda değil zarar verir. çünkü alternatifleri baskılıyor.

bu kadar aşk karşıtı olmanızın üzerine düşünmüşsünüzdür mutlaka, paylaşabilir misiniz?

kan bağı olana sevgi duymamızın nedeni hakkında bir tahmininiz var mı?

Tabii ki, aşka karşı olma sebebim öncelikle dediğim gibi, içinde mantık bulamamamdır. Aşk insana zaman kaybettirir, zihnini bulandırır/doldurur, başka şeyler düşünmesinin önüne geçer, ben insanlara, özellikle kadınlara karşı çok güvensiz hissettiğim için de aşkı sevmiyor olabilirim(kendi cinsiyetimin bakış acısıyla)
Aşk günümüzde kadınlar tarafından %95 ihtimalle para için bir amaç görüldüğü için de uzak duruyorum/tasvip etmiyorum. Aşk insanların uydurduğu birşeydir.

Alternatifler azalmıyor, tek bir hedefe yöneliyor insan, etrafınızda avlayacak 10 geyik olsa 10'unun peşine düşmektense birini avlamaya çalışırsınız, sevgili dostum. Hayvanlarla insanlar aşk, yani benim bakış açımla, üreme konusunda tıpkı aynı gibidirler.

Kan bağı olana sevgi duyulmasının sebebi insanın kan bağı olanları kendinin bir parçası olarak görmesidir. Bir babanın evladı için ölmesi, onu kendinden çok sevmesi aslında onu çok sevmesi değil, kendinin devamı olan onu çok sevmesidir. Sebebi yine kendisidir aslına bakarsanız.

Ailenizi sevmenizin sebebi o sizin Tanrı'dan sonra ikinci yaratıcınız gibidir. Kardeşler sizle yine aynıdır ve parçanızdır. Bu sebeple onlara birşey olması size olmasından daha kötü hissettirir. Ikinci bir neden ise doğumunuzdan ölüme kadar sürekli bir beraberlik, artık onları istemesenizde, sizlere ne yaparsa yapsınlar benimsemek ve onlarla aynı yolda yürümektir.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Tabii ki, aşka karşı olma sebebim öncelikle dediğim gibi, içinde mantık bulamamamdır. Aşk insana zaman kaybettirir, zihnini bulandırır/doldurur, başka şeyler düşünmesinin önüne geçer, ben insanlara, özellikle kadınlara karşı çok güvensiz hissettiğim için de aşkı sevmiyor olabilirim(kendi cinsiyetimin bakış acısıyla)
Aşk günümüzde kadınlar tarafından %95 ihtimalle para için bir amaç görüldüğü için de uzak duruyorum/tasvip etmiyorum.
Aşk insanların uydurduğu birşeydir.

Alternatifler azalmıyor, tek bir hedefe yöneliyor insan, etrafınızda avlayacak 10 geyik olsa 10'unun peşine düşmektense birini avlamaya çalışırsınız, sevgili dostum. Hayvanlarla insanlar aşk, yani benim bakış açımla, üreme konusunda tıpkı aynı gibidirler.

Kan bağı olana sevgi duyulmasının sebebi insanın kan bağı olanları kendinin bir parçası olarak görmesidir. Bir babanın evladı için ölmesi, onu kendinden çok sevmesi aslında onu çok sevmesi değil, kendinin devamı olan onu çok sevmesidir. Sebebi yine kendisidir aslına bakarsanız.

Ailenizi sevmenizin sebebi o sizin Tanrı'dan sonra ikinci yaratıcınız gibidir. Kardeşler sizle yine aynıdır ve parçanızdır. Bu sebeple onlara birşey olması size olmasından daha kötü hissettirir. Ikinci bir neden ise doğumunuzdan ölüme kadar sürekli bir beraberlik, artık onları istemesenizde, sizlere ne yaparsa yapsınlar benimsemek ve onlarla aynı yolda yürümektir.

Kadınlara ya da erkeklere güvensizlik duymak bana göre doğru değil çünkü genelleme yapmış oluyoruz. Bazı kadınlar ya da erkekler güvenilmez olabilir.

Aşık olmamayı başarabilen var mı ki? Bu kendiliğinden oluşan bir duygu yani hormonlar ne diyorsa o oluyor, kimse size fikrinizi sormuyor.

Doğru insanla yaşanan aşk, sonu yine aşkın bitişi ile sonuçlansa da güzel bir anı olarak hafızalarda kalıyor. Aşk acısının temelinde ise insanın bazı gerçekleri kabullenmekte zorlanması yatıyor. Taraflardan birisi şayet gitmek istiyorsa, yapacak bir şey yoktur.

Kahin'in durumu ise tam bir karmaşa çünkü karşı tarafa dayatma yapıyor ki bu çok büyük haksızlıktır. Her insan, her kendisini sevene ya da ilgi duyana karşılık vermek, duygu beslemek zorunda değildir. "Ben seni seviyorum, sen de beni sev." tavrı çok can sıkıcı bir durum bana göre.

Aşk, karşılıklı yaşanmadıkça zaman kaybıdır fakat her aklımıza esen insana da aşık olamayız ya da olup, aşka küsemeyiz.

[MENTION=6518]Farkeder mi[/MENTION], karamsarlığınızın temelinde bugüne kadar yaptığınız seçimlerin yanlışlığı yatıyor ve doğru insanla, bakış açınız da değişecektir.

“En büyük hatalardan biri, hiçbir şekilde bir geleceği olmayan geçmişi hatırlayarak bugünü berbat etmektir.” Anonim

Farkeder mi

Yeni üye
Yeni Üye
Kadınlara ya da erkeklere güvensizlik duymak bana göre doğru değil çünkü genelleme yapmış oluyoruz. Bazı kadınlar ya da erkekler güvenilmez olabilir.

Aşık olmamayı başarabilen var mı ki? Bu kendiliğinden oluşan bir duygu yani hormonlar ne diyorsa o oluyor, kimse size fikrinizi sormuyor.

Doğru insanla yaşanan aşk, sonu yine aşkın bitişi ile sonuçlansa da güzel bir anı olarak hafızalarda kalıyor. Aşk acısının temelinde ise insanın bazı gerçekleri kabullenmekte zorlanması yatıyor. Taraflardan birisi şayet gitmek istiyorsa, yapacak bir şey yoktur.

Kahin'in durumu ise tam bir karmaşa çünkü karşı tarafa dayatma yapıyor ki bu çok büyük haksızlıktır. Her insan, her kendisini sevene ya da ilgi duyana karşılık vermek, duygu beslemek zorunda değildir. "Ben seni seviyorum, sen de beni sev." tavrı çok can sıkıcı bir durum bana göre.

Aşk, karşılıklı yaşanmadıkça zaman kaybıdır fakat her aklımıza esen insana da aşık olamayız ya da olup, aşka küsemeyiz.

[MENTION=6518]Farkeder mi[/MENTION], karamsarlığınızın temelinde bugüne kadar yaptığınız seçimlerin yanlışlığı yatıyor ve doğru insanla, bakış açınız da değişecektir.

“En büyük hatalardan biri, hiçbir şekilde bir geleceği olmayan geçmişi hatırlayarak bugünü berbat etmektir.” Anonim

[MENTION=6517]Lefty[/MENTION]
Genellememi yanlış bulmuyorum tabi ama şimdiye kadar ne güvenilir insana rastladım ne de güvenilir bir ilişkiye. Ben aşık olmadım olmakta istemem. Çünkü benim beynim bilgiyle, felsefeyle müzikle, bilimle ve sanatla meşgul olmalı. Aşık olan insanları görüp birbirini sebepsizce sevmeleri ve birbirlerine besledikleri geçici ve sahte duygu beni iğrendiriyor. Insan kendine bağlı yaşamalı, mutluluğu da aşkı da kendi içinde, tam içinde aramalıdır. Aksi taktirde insan mutsuzluk kuyusundan çıkamaz. Aşk insana kendini unutturan, kendisini kendisi gibi aşka inammış aciz ve güvenilmez bir varlığa emanet etmektedir. Hatta teslim etmektedir.
Aşık; "al bu benim kalbim, bu da bedenim, bu da zihnim. Al hepsiyle dilediğince oyna. Bu saydıklarımı iyi kullanmak karşımızdaki kişiye, dilediğini yapması için teslim etmektir. O ne isterse onu düşünürsünüz. Çünkü zihninizin gündemi odur. O isterse sizi aldatır size sürekli kendini düşündürür. Ister sevdirir, ister nefret ettirir isterse de mutlu eder(bu ihtimal çoğunlukla %10'un altındadır.) Doğru insanı neden ararız ki, sevgili Lefty? Doğru insan, insanin ta kendisidir, onu aramana gerek yok, olduğu yerde durur, onu sevmek kolaydır. Kendinde kusur yoktur. Siz kusursuzsunuz sevgili Lefty. Kendinizi sevin, daima. Dediğim gibi, doğru kişinin sadece kendim olduğuna inaniyorum(her insan için kendisi) ve kendimi zaten seviyorum. Ben Allah'ın beni mükemmele erdirmek için yarattığına inanırım. Hayatımı bir başka insana adamakla ve sürekli onu düşünmekle değil. Insanların hayatlarının amacını aşk yapmaları bana çok saçma geliyor. Hayatın amacı birine kendini bırakmak mı? Hiç sanmam. Çünkü hayat bu kadar basit olamaz ve bize verilen zaman kendi içselliğimizle bütünleşip kendimizi sevmekle harcanmalıdır. (BU konuda Schopenhauer okunabilir.)

Son söylediğinizle alakalı, geçmişimde böyle bir acı yaşamadım ve bu acıyı da kendime müstehak görmem. Bu sebeple son cümlenize kesinlikle katılıyorum ama bana hitap etmediğini bilmenizi de isterim

Son düzenleme:

kahin

Kahin
Yeni Üye
% 100 yanılıyorsun sevgili farkeder mi? aşk benim yada senin kontrölünde değildir, öyle olsaydı
neden? aşk acısı çekelimki yazdıklarını okudum tamamen saçmalamışsın hemde ciddi anlamda
saçmalamışsın sen hiç aşık olmamışsınki aşkı nasıl? nasıl? sağlıklı şekilde yorumlayabilirsin.
aşka inanmıyorsan aşkı yorumlama bence hata edersin.

aşık olduğun kişinin güvenilir olmasına gerek yokki! sizin mantıgınız bile ters aşk konusunda

aşık olduğunuz karakterin ne oldugu? önemli değil dünyanın en kötü insanıda olsa aşık olduğunuzda o size tanrı yada tanrıça gibi görünücektir. hiç aşık olmamışsınki sen
yaptıgın yorum bunu ispatlarcasına destekliyor. aşka biyolojık yada kimyasal reaksiyon tepkimesi deme şimdi insan üstü bir his oldugu kabak gibi ortada.

sen kafayı yemişsinn aşk insanı tiskindirrimi? yahuu bunu yorumunu ciddiye bile almıyorum,
çünkü çok gülünç ve asıl iğrenç olan bu yorumdu bence.

asıl iğrenç olan aşkın karşılıksız olanıdır 2 tarafın birbirini delicesine severek taptıgı aşk
iğrenç değil mükemmeldir.
gelelim en büyük gerçeğe senin aşkı algılaman yada hissetmemen seninle alakalı bir
durum değildir, bu yüzde naşkın ne olduğunu? asla öğrenemiyeceksin bu konuda şanslısın
çünkü aşık olanlar için dünya çekilmez cehennemden farksız bir yerdir.

karşılıklı aşkta nefret edicek bir durum yokturki sen karşılıksız aşkı anlatıyor gibisin saglıklı ve karşılıklı aşlarda nefret ve kin olmaz sadece güven ve aşk hissi vardır, saygı ve sevginin
temelide vardır.

kin ve nefretin olduğu yerde aşk yoktur zaten, intikam ve şiddet vardır.
aşkın kini farklıdır aşkın intikamıda farklıdır. içindeki kini ve intikamı tanrıya kusarsın
aşık olduğun karaktere değil aşık oldugun karakter senin içn tanrıdan bile
değerlidir. buda karşılıksız aşkarda olucak şeylerdir, ama karşılıklı aşk
çok nadirde olsa gerçekten vardır. değerini biilmek gerekir.

gelelim asıl meseleye aşkı insanlar kontrol etmez tanrı kontrol eder, çünkü aşkı tanrı vermiştir
bu yüzden insanlarla oyuncak gibi oynar tanrı, kimilerine acı verir kimilerinede zevk verir
ama sonuç asla değişmez akıl varsa aşkta vardır acıda vardır . ama özgür irade yoktur.

özgür irade olsaydı aşk beni değil ben aşkı yenmiştim.

Son düzenleme:

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
[MENTION=6517]Lefty[/MENTION]
Genellememi yanlış bulmuyorum tabi ama şimdiye kadar ne güvenilir insana rastladım ne de güvenilir bir ilişkiye. Ben aşık olmadım olmakta istemem. Çünkü benim beynim bilgiyle, felsefeyle müzikle, bilimle ve sanatla meşgul olmalı. Aşık olan insanları görüp birbirini sebepsizce sevmeleri ve birbirlerine besledikleri geçici ve sahte duygu beni iğrendiriyor. Insan kendine bağlı yaşamalı, mutluluğu da aşkı da kendi içinde, tam içinde aramalıdır. Aksi taktirde insan mutsuzluk kuyusundan çıkamaz. Aşk insana kendini unutturan, kendisini kendisi gibi aşka inammış aciz ve güvenilmez bir varlığa emanet etmektedir. Hatta teslim etmektedir.
Aşık; "al bu benim kalbim, bu da bedenim, bu da zihnim. Al hepsiyle dilediğince oyna. Bu saydıklarımı iyi kullanmak karşımızdaki kişiye, dilediğini yapması için teslim etmektir. O ne isterse onu düşünürsünüz. Çünkü zihninizin gündemi odur. O isterse sizi aldatır size sürekli kendini düşündürür. Ister sevdirir, ister nefret ettirir isterse de mutlu eder(bu ihtimal çoğunlukla %10'un altındadır.) Doğru insanı neden ararız ki, sevgili Lefty? [/COLOR]Doğru insan, insanin ta kendisidir, onu aramana gerek yok, olduğu yerde durur, onu sevmek kolaydır. Kendinde kusur yoktur. Siz kusursuzsunuz sevgili Lefty. Kendinizi sevin, daima. Dediğim gibi, doğru kişinin sadece kendim olduğuna inaniyorum(her insan için kendisi) ve kendimi zaten seviyorum. Ben Allah'ın beni mükemmele erdirmek için yarattığına inanırım. Hayatımı bir başka insana adamakla ve sürekli onu düşünmekle değil. Insanların hayatlarının amacını aşk yapmaları bana çok saçma geliyor. Hayatın amacı birine kendini bırakmak mı? Hiç sanmam. Çünkü hayat bu kadar basit olamaz ve bize verilen zaman kendi içselliğimizle bütünleşip kendimizi sevmekle harcanmalıdır. (BU konuda Schopenhauer okunabilir.)

Son söylediğinizle alakalı, geçmişimde böyle bir acı yaşamadım ve bu acıyı da kendime müstehak görmem. Bu sebeple son cümlenize kesinlikle katılıyorum ama bana hitap etmediğini bilmenizi de isterim

Aşktan değil sanki işkenceden bahsediyor gibisiniz ve hiç aşık olmamış birisi gibi değil de, kötü bir tecrübe yaşamış birine benziyorsunuz çünkü insan hissetmediği bir duygu hakkında bu kadar kesin yargılara varamaz. Belki de platonik bir aşk yaşadınız ve kırıldınız.

Hayat amacımız tabii ki aşk olamaz fakat aşık olmak da yaşamı daha zevkli hale getirebiliyor. Sonu olması hiç yaşanmamalı demek değildir, kaldı ki aşk sizi bulduğu an isteseniz de kaçacak yeriniz olmuyor.

Bilim, sanat ya da felsefe ile ilgilenen insanlar da aşık olabiliyor. İnsanı yorduğu konusunda haklısınız fakat güzel tarafları olduğu da asla inkar edilemez.

Hiç aşık olmamış birisi olarak niye bu kadar peşin hükümlü olduğunuza bir anlam veremedim. Doğru kişi aranmakla bulunmaz tabii ki, denk gelmesi gerekiyor.

Ön yargılı olmadan aşka bir şans vermenizi tavsiye ederim, belki dünya gözünüze daha farklı görünmeye başlar ki aşkın mucizesi de budur zaten.

Aşkın bir sürekliliği olmaması şahsen benim açımdan da bir handikap fakat dediğim gibi planlı bir şekilde aşık olamadığımız ve olduğumuz zaman da kaçacak yerimiz olmadığı için, ne yaşanacaksa yaşamak gerekiyor diye düşünüyorum. Aşık olmak kolay değil ve denk gelirse de değerini bilmekte fayda var.

Son düzenleme:

kahin

Kahin
Yeni Üye
platonikte olsa sonuçta aşk acısı çeker insan bu arkadaş bana göre aşkı hiç yaşamamış
aşkı tarif edişi bile anlamsız , farklı birşeyden bahsediyor,
zaten ben hiç aşık olmadım diyor, aynı zamanda aşkın tarifini yapıyor aklısıra kahinimi?
kandırıcak kahin hemen yakalar kahine karşı 2 çelişkili çümleyi aynı anda kullanırsanız
kahin sizi yakalar hemencecik,
ben hiç aşık olmadım ama şimdi sizlere aşkı tarif edicem hemde içimdeki nefreti kusarak
benden başka herkes yemiş bu numarayı.

yorum yapmadan önce; şuna bir karar ver aşık oldunmu? olmadınmı? olduysan
seni eleştiremem yok eğer olmadım diyorsan seni bol bol eleştiricez demektir.

aynı anda çelişkili 2 devrik cümleyle hemen göze batarsın,önce mantığını kullan.
aşkı nasıl? olsa anlatırsın seninle tartışırız ama bu şekilde bir yorum yapmamalısın.

lefty haklı olabiilr, bu arkadaş bana göre tıpkı benim gibi karşılıksız aşkı derinden yaşamış
sonrada isyan bayrağın çekerek aşka düşman olmuştur, ama aramızda bir fark var
ben asla mücadeleden vazgeçmedim, hala deliler gibi aşığım bu yüzden karşılıksızda
osla aşkı falzasıyla hakediyorum, er yada geç lefy bile anlamak zorunda kalıcak.

arkadaşım kusura bakmada banada sen saçma geliyorsun, aşka saçma diyen biri bana
göre saçmalar, aşka saçma diyemezsin buna hakkın yok, aşkı yaşadıysan itiraf etmek
için mükemmel! bir yerdesin , biz tartışabilriiz, ama aşkı gerçekten yaşamadım diyorsan

yorum yapmamalısın konu başlıyla ilgili..

dipnot!

bir konuda lefty e katılmıyorum bana göre hayatın anlamı demiyorum, anlamlarından
biride aşktır diyorum son nokta. .....

Son düzenleme:

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
platonikte olsa sonuçta aşk acısı çeker insan bu arkadaş bana göre aşkı hiç yaşamamış
aşkı tarif edişi bile anlamsız , farklı birşeyden bahsediyor,
zaten ben hiç aşık olmadım diyor, aynı zamanda aşkın tarifini yapıyor aklısıra kahinimi?
kandırıcak kahin hemen yakalar kahine karşı 2 çelişkili çümleyi aynı anda kullanırsanız
kahin sizi yakalar hemencecik,
ben hiç aşık olmadım ama şimdi sizlere aşkı tarif edicem hemde içimdeki nefreti kusarak
benden başka herkes yemiş bu numarayı.

yorum yapmadan önce; şuna bir karar ver aşık oldunmu? olmadınmı? olduysan
seni eleştiremem yok eğer olmadım diyorsan seni bol bol eleştiricez demektir.

aynı anda çelişkili 2 devrik cümleyle hemen göze batarsın,önce mantığını kullan.
aşkı nasıl? olsa anlatırsın seninle tartışırız ama bu şekilde bir yorum yapmamalısın.

lefty haklı olabiilr, bu arkadaş bana göre tıpkı benim gibi karşılıksız aşkı derinden yaşamış
sonrada isyan bayrağın çekerek aşka düşman olmuştur, ama aramızda bir fark var
ben asla mücadeleden vazgeçmedim, hala deliler gibi aşığım bu yüzden karşılıksızda
osla aşkı falzasıyla hakediyorum, er yada geç lefy bile anlamak zorunda kalıcak.

arkadaşım kusura bakmada banada sen saçma geliyorsun, aşka saçma diyen biri bana
göre saçmalar, aşka saçma diyemezsin buna hakkın yok, aşkı yaşadıysan itiraf etmek
için mükemmel! bir yerdesin , biz tartışabilriiz, ama aşkı gerçekten yaşamadım diyorsan

yorum yapmamalısın konu başlıyla ilgili..

dipnot!

bir konuda lefty e katılmıyorum bana göre hayatın anlamı demiyorum, anlamlarından
biride aşktır diyorum son nokta. .....

Ya aşık olup kötü bir darbe almış fakat bazı erkekler bunu gururuna yedirip itiraf edemez ya da senin gibi saplantılı bir aşığa denk gelip, hayatı cehenneme dönmüş ve bu sebeple aşktan nefret ediyor.

Aşık olmayı seçmek ya da seçmemek gibi bir durum olmadığına göre insan ne kadar çabalarsa çabalasın er ya da geç aşık olacaktır.

Aşk-sevgi olmadan ilişkiler çok yüzeysel ve anlamsız bir şekilde ilerler. İnsan duygu beslemediği birisi ile çok uzun süre bir şey yaşayamaz ve her hareketi gözüne batmaya başlar.

Kısacası aşkı hayatın anlamı kabul etmiyorum özellikle bu devirde aşklar çok yüzeysel ve çıkarlara bağlı yaşanıyor. Herkese aşık olan insanlar var ki benim aklımın böyle bir şeyi alması mümkün değil.

Aşka çok fazla anlam yüklemeden dengeli yaşamak gerekiyor.

[MENTION=6633]kahin[/MENTION]
Seni anlamam mümkün değil çünkü ısrarcı aşkları doğru bulmuyorum. Sen kendi kendini kandırıyorsun ve karşı tarafa da eziyet ediyorsun. Keşke peşini bıraksan ve kadıncağız da huzur bulsa.:)

kahin

Kahin
Yeni Üye
bende şunu anlamıyorum, bu karşılıksız aşk evrende geldi imkansız! olasılık olan kahini buldu,
aşık olana kadar aşka inanmıyordum, hatta aşık olanlarla dalga geçiyordum, ama aşık olunca
herşey değişti benim için inanılmaz bir değişim yaşadım artı keski ben ben değilim, lefty
seninde anlamadığın bu anlaman için benim gibi karşılıksız aşkı yaşamak zorundasın
yoksa hiç kimse kahini anlıyamaz..

sana hak veriyorum, çünkü sende karşılıksız aşkın lanetini yaşamamışsın açıkçası
fazlasıyla belli oluyor,, beni anlamanı beklemiyorum, :) niye? ısrar ettiğimi ben bilirim,,
çünkü aşık olan benim lefty, senin aşkın benim aşkıma hiç benzemiyor, senin aşkın
karşılıklı ve mutlu bir aşk benimkisi ise;
mutsuz ve karşılıksız bir aşk. en kötüsüde aşk acısı inanılamz ağır bir acı
öylesine güçlü bir acıki insanı intihar ettirebilir hatta insan bu acıya dayanamaz
yaşıyan bir ölü olur. ben bile güçlü irademe rağmen nerdeyse! intiharın eşiğine
gelmiştim ama aklımın gücüyle artık kurtuldum. ama acısı hala devam ediyor..
:) saygılar lefty yine görüşelim. :)

Son düzenleme:

Farkeder mi

Yeni üye
Yeni Üye
Tekrardan merhaba.

Ben siz güzel ve farklı insanlar ile konuşmaktan çok keyif alıyorum ve kişisel saldırmıyorum. Sizlerden de bunu bekleyerek güzel tartışmamızı sizler gibi insanlarla keyif alarak sürdürmeyi istiyorum.

Öncelikle [MENTION=6633]kahin[/MENTION] sizlerin durumunuzu görünce açıkça söylemeliyim ki, aşktan tiksindim, zira sizler tek taraflı aşkı alçaltmıs, karşılıklı aşkın yüceliğinden bahsetmişsiniz, müsadenizle söyleyeyim ki, karşılıklı her aşk tek kişinin vazgeçmesiyle yine platonik olabilecektır. Sonuç yine hüsran olacaktır. Bence kin ve nefretin çoğunluğu aşktan kaynaklıdır, [MENTION=6633]kahin[/MENTION] . Ben aşkın akıl eksikliğinden kaynaklandığını düşünmekteyim. Çünkü Schopenhauer'in de dediği gibi; "Zayıf akıllar başkalarından beklenti içindedirler."

Özgür irade olsaydı aşkı yeneceğinizden bahsediyorsunuz, bence aşk dediğiniz şeyi yenmek bir saniye sürer, çünkü o TV sosyal medya vs şeylerle daha yaygınlaşarak insanları bir parazit gibi içten yok etmekte. Kurtulmak için tek yapmanız gereken onun bir ilizyon olduğunu bilmektir. Insanlar olmayan şeyi uydurmakta ne kadar da başarılılar. Tıpkı olmayan bir duyguyu birisine olmuş gibi inandırıp o duyguyu yaşatmaları gibi.
[MENTION=6517]Lefty[/MENTION] Ben kesinlikle aşık olmadım. Bunu en samimi duygularımla söylüyorum size. Ben kesin konuşan bir insanım, ailem eşim dostum sözlerimin çok delici olduğunu söylüyorlar çünkü düşündüğümü söylemekten kaçınmam. Benle oturup sohbet etseniz anlarsınız en az ilgim olan bir konuda bile kendimce kesin fikir belirtebilecegimi.

Aşka inanmam ve sahteliğine inanırım çünkü gözlemlerim ve araştırmalarım bana bunu öğretiyor.
Sonu olması yaşanmaması gerektiği anlamına geliyor demem, bu mantıkla hayatı da yaşamamamız gerekir o zaman. Sonunun en kesin olarak bildiğimiz şey odur. Aşk saçmalığına şans vermektense, açar bi felsefe kitabı daha okurum, kim bilir yeni bir fikir edinirim ama aşık olursam(inandığımı belirtmiyorum sizin deyiminizle) acı çekme olasılığım yükselir, zaman kaybederim, aciz olurum, mutluluğu başkasından beklemiş olurum, kendimle mutlu değilim ki, bir başkasından beni mutlu etmesini beklemiş olurum. Gerçekten aşkın tanımı başkasından bizi mutlu etmesini beklemektir.

Saygı ve sevgi ile [MENTION=6517]Lefty[/MENTION] [MENTION=6633]kahin[/MENTION]. Umarım bildirim geliyordur sizlere.

Görüşmek üzere.

Son düzenleme:

Farkeder mi

Yeni üye
Yeni Üye
Ayrıca [MENTION=6633]kahin[/MENTION] sizler gibi acı çekmek için mi aşkı sevmeliyim? Şaka olarak algılamanız dileğiyle. :)

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Tekrardan merhaba.

Öncelikle [MENTION=6633]kahin[/MENTION] sizlerin durumunuzu görünce açıkça söylemeliyim ki, aşktan tiksindim, zira sizler tek taraflı aşkı alçaltmıs, karşılıklı aşkın yüceliğinden bahsetmişsiniz, müsadenizle söyleyeyim ki, karşılıklı her aşk tek kişinin vazgeçmesiyle yine platonik olabilecektır. Sonuç yine hüsran olacaktır. Bence kin ve nefretin çoğunluğu aşktan kaynaklıdır, [MENTION=6633]kahin[/MENTION] . Ben aşkın akıl eksikliğinden kaynaklandığını düşünmekteyim. Çünkü Schopenhauer'in de dediği gibi; "Zayıf akıllar başkalarından beklenti içindedirler."

Özgür irade olsaydı aşkı yeneceğinizden bahsediyorsunuz, bence aşk dediğiniz şeyi yenmek bir saniye sürer, çünkü o TV sosyal medya vs şeylerle daha yaygınlaşarak insanları bir parazit gibi içten yok etmekte. Kurtulmak için tek yapmanız gereken onun bir ilizyon olduğunu bilmektir. Insanlar olmayan şeyi uydurmakta ne kadar da başarılılar. Tıpkı olmayan bir duyguyu birisine olmuş gibi inandırıp o duyguyu yaşatmaları gibi.
[MENTION=6517]Lefty[/MENTION] Ben kesinlikle aşık olmadım. Bunu en samimi duygularımla söylüyorum size. Ben kesin konuşan bir insanım, ailem eşim dostum sözlerimin çok delici olduğunu söylüyorlar çünkü düşündüğümü söylemekten kaçınmam. Benle oturup sohbet etseniz anlarsınız en az ilgim olan bir konuda bile kendimce kesin fikir belirtebilecegimi.

Aşka inanmam ve sahteliğine inanırım çünkü gözlemlerim ve araştırmalarım bana bunu öğretiyor.
Sonu olması yaşanmaması gerektiği anlamına geliyor demem, bu mantıkla hayatı da yaşamamamız gerekir o zaman. Sonunun en kesin olarak bildiğimiz şey odur. Aşk saçmalığına şans vermektense, açar bi felsefe kitabı daha okurum, kim bilir yeni bir fikir edinirim ama aşık olursam(inandığımı belirtmiyorum sizin deyiminizle) acı çekme olasılığım yükselir, zaman kaybederim, aciz olurum, mutluluğu başkasından beklemiş olurum, kendimle mutlu değilim ki, bir başkasından beni mutlu etmesini beklemiş olurum. Gerçekten aşkın tanımı başkasından bizi mutlu etmesini beklemektir.

Saygı ve sevgi ile [MENTION=6517]Lefty[/MENTION] [MENTION=6633]kahin[/MENTION]. Umarım bildirim geliyordur sizlere. Görüşmek üzere.

Aşk; bir hastalık hali gibi kabul edilse bile, aklı başında insanları bir süreliğine esir alıyor sadece yani akıl eksikliği ile alakası yoktur.

Çünkü Schopenhauer'in de dediği gibi; "Zayıf akıllar başkalarından beklenti içindedirler.
Beklenti içine girmek ayrı bir şey, aşık olup sadece o insanın varlığı ile mutlu olmak çok ayrı bir şey yani her aşk, beklenti ile yaşanmıyor. Örneğin [MENTION=6633]kahin[/MENTION] gibi 'sevsin beni yeter, er ya da geç kavuşalım.' diye yıllarca sürünmüyor her insan yani karşılık beklemeden de yaşanabilenler var.

Aşkı hiç yaşamadan sadece gözlem yapmak sizi yanıltıyor. Hissetmediğiniz bir duygu hakkında bu kadar kesin konuşmanız, hatalı görüş sunmanıza sebep oluyor. Bu kadar net olarak yaşayanlar bile konuşamazken, sizinki inanın tahminden öteye gitmiyor. Örneğin; depresyonu hiç yaşamamış birisi ile yaşamış birisinin yorumu aynı olamaz.

Aşk, doğru kişi ile yaşanırsa insanı birçok konuda motive de ediyor. Aşamayacağınız engelleri bile aşabilecek gücü buluyorsunuz. Geçici bir süre hayatımızı felç ediyor diye aşktan kaçamayız. Aşk yoksa zaten bana göre ilişkiler de anlamsızlaşıyor. Tarafların birbirini belli konularda kullandığı bir alışverişe dönüşüyor ama aşk varsa kesinlikle menfaat devreden çıkıyor hatta çoğu konuda ödün vermeye bile başlıyorsunuz.

Sizin çevrenizde gördüğünüz kötü örneklere bağlı korkularınız ve ön yargılarınız oluşmuş belli ki. Bir gün birisi çıkar gelir ve sizi altüst edebilir. Aşk, en çok kendinden kaçanı kovalamayı severmiş, demek ki yakında büyük bir aşk girdabına düşüp;"Aşık da olurum, felsefe de yaparım hatta bilimle de uğraşırım." şarkıları söylemeye başlayacaksınız demektir.:):)

Hayatınızın dengelerini bir süreliğine bozacak ufuktaki aşkınızla, şimdiden mutluluklar dilerim.:)

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar