Alttaki üyeye soru sor

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Forum Oyunları kategorisinde Painfully tarafından oluşturulan Alttaki üyeye soru sor başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,856 kez görüntülenmiş, 53 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Forum Oyunları
Konu Başlığı Alttaki üyeye soru sor
Konbuyu başlatan Painfully
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Mertce

Sindella

Yeni üye
Yeni Üye
NASA'nın iş ilanı geldi aklıma ve çok iyi bir uzay araştırmacısı olmak isterdim. :)

En büyük hedefin nedir?

122813.jpg

,tjLCgvc520WAh5Tt5XdC3Q.jpg

Hedefim büyük bir topluluğa önderlik etmek. Hayalimse yeni bir dünya yaratmak.

Sorum: Ölümsüzlük hayatı daha anlamsız yapmaz mıydı?
Tüm dostların ölüyor bir gün ve sen yaşıyorsun. Uğraşıp tüm dünyayı ele geçirsen bile ne anlamı var ki? Sıkılacaksın bir süre sonra. Bazen ölümsüğe sahip olan insanların göze batmadan aramızda yaşadıklarını düşünüyorum.

Son düzenleme:

Kulleteyn

Felsefe.net
Yeni Üye
Soru eğer ölümsüzlüğün hayatı anlamsız yapması ise, katılıyorum. Ölüm meselesi yüzünden genetik sürüklenme diye birşey var diyebiliriz. Cinsel seçilim dahi temelinde "ölüm var olm üreyemde ben geberince soyum yürüsün" diye düşünür.

Ölümsüz olan sadece ben isem, hayatı daha anlamlı yapardı. :D Yepyeni bir tanrısı olurdu insanlığın. Hem de elle tutulan, gözle görünen.

Sual: Bence bir insanı değiştirmek, ona yapılacak en büyük kötülüktür. Değişimin güzel tarafı, onu kendi başına deneyimleyip, öncesinde ve sonrasında edindiğimiz tecrübelerdir. Ne düşünüyorsunuz bu konuda ?

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
Bir insanı ve herhangi bir şeyi değiştirmek kötülük yapmak değildir. Çünkü; değişim bir tepkidir.

Açıklamak gerekirse; bir insan bir olaya dahil olur ve o olayı deneyimler bunun sonucunda o kişi düşüncelerini değiştirir. İşte kişinin o olay sonıcunda düşüncelerini değiştirmesi, o olayın neden olduğu bir sonuçtur.

Bu değişim sadece tek bir olayla sınırlandırılamaz; insanın deneyimlediği her şeye verdiği tepki, değişimin bir parçasıdır.

Soru:

Şu anki bilgilerinle, mağarada yaşayan insanların devrine gittin; ne yaparsın? Hedeflerin ne olur?
Not: Geleceğe geri dönemiyorsun.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Soru eğer ölümsüzlüğün hayatı anlamsız yapması ise, katılıyorum. Ölüm meselesi yüzünden genetik sürüklenme diye birşey var diyebiliriz. Cinsel seçilim dahi temelinde "ölüm var olm üreyemde ben geberince soyum yürüsün" diye düşünür.

Ölümsüz olan sadece ben isem, hayatı daha anlamlı yapardı. :D Yepyeni bir tanrısı olurdu insanlığın. Hem de elle tutulan, gözle görünen.

Sual: Bence bir insanı değiştirmek, ona yapılacak en büyük kötülüktür. Değişimin güzel tarafı, onu kendi başına deneyimleyip, öncesinde ve sonrasında edindiğimiz tecrübelerdir. Ne düşünüyorsunuz bu konuda ?

Bir insan kendi istemedikçe zaten değişmez, sadece rol yapar. Farkındalıkla gelen değişim hem kalıcı olur hem de iyi yönde gelişim sağlar.

Buda öğretileri arasında "Hiçbir şeye bağlanmamalısın; çünkü sevileni kaybetmek acı verir. Ne sevdiği, ne de sevmediği olmayanın zincirleri yoktur." diye bir ifade vardır.
Sence mümkün müdür böyle bir şey?

esekherif

Filozof
Yeni Üye
Buda muda bilmem şu an Şanzelize meydan da yeşil yelek giyip mehter çalıyorum.

Avrupa baharı olur mu? Olursa nasıl olur ?

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Bir insanı ve herhangi bir şeyi değiştirmek kötülük yapmak değildir. Çünkü; değişim bir tepkidir.

Açıklamak gerekirse; bir insan bir olaya dahil olur ve o olayı deneyimler bunun sonucunda o kişi düşüncelerini değiştirir. İşte kişinin o olay sonıcunda düşüncelerini değiştirmesi, o olayın neden olduğu bir sonuçtur.

Bu değişim sadece tek bir olayla sınırlandırılamaz; insanın deneyimlediği her şeye verdiği tepki, değişimin bir parçasıdır.

Soru:
Şu anki bilgilerinle, mağarada yaşayan insanların devrine gittin; ne yaparsın? Hedeflerin ne olur?
Not: Geleceğe geri dönemiyorsun.

Aynı anda yazmışız soruyu galiba, bu sebeple ben yanıt vereyim.

Çok zorlanır ve sıkılırdım çünkü o insanlara bugünkü teknolojiyi anlatabilmek için önce dil ve temel bilim dersleri gerekir ki bende o sabır pek kalmadı.

Oradan kurtulmak ve yeniden medeniyete kavuşmak ilk hedefim olurdu fakat geleceğe dönemiyorsam da yapacak bir şey yok, uğraşacağımı hiç sanmıyorum çünkü tek başıma başarmam imkansız.

Ne anlattığımı anlamayan birileri mutlaka bende bir tuhaflık olduğunu düşünüp, ortadan kaldırmaya çalışacaktır. İnsanların değişime alışmasının ne kadar zor olduğunu bildiğim için hayatta kalma hevesim de kalmazdı. Hayvan hakları savunucusu olarak avlanamayacağıma göre, otla beslenip çok da uzun süre yaşayabileceğime ihtimal vermiyorum.

"Allah kimseyi gördüğünden geri koymasın." diye bir söz vardır ve çok doğru bence.

Bu çağda insanlara laf anlatmak bu kadar zorken mağara devrini düşünmek bile istemiyorum.

ABD’li bir misyoner yerli kabileler tarafından öldürülmüştü, mağara devrindekilerin de farklı birini hoş karşılayacaklarına pek ihtimal vermiyorum.

ABD’li bir misyoner, Hindistan’ın modern hayattan izole olan Andaman ve Nicobar Adaları’nda yaşayan yerli kabileler tarafından ok ve yay ile öldürüldü.

Kaynak:

Buda muda bilmem şu an Şanzelize meydan da yeşil yelek giyip mehter çalıyorum.

Avrupa baharı olur mu? Olursa nasıl olur ?

Bana göre mümkün değil çünkü onlar kendilerince çok ileri bir çağda yaşadıklarını düşünüyorlar yani dört mevsimi bir etmişler ve ona da pırlanta mevsimi adını vermişler. Olacağını düşünen varsa yine de görüşünü yazsın bana imkansız görünüyor.

• Soru: Eleştirdiğin ama gizlice de yapmaya heves ettiğin bir şey var mı?

kahin

Kahin
Yeni Üye
ölümsüzlük, dışındaki herşey çok anlamsız geliyor, inanın bana şu an evrenin en zengin insanı olsam.bile
ölümlü olduğum için bu hakimiyeti en fazla 50 yıl kullanırdım, böyle yaşamaktanda sonsuza dek fakir yaşamayı tercih ederdim :) bu yüzden neden varolduk? bu soruya net bir cevap verilemediği
için neden? burda olduğumuzu açıklamakta mantıksız olmaya başlıyor.
benim için en değerli şey ölümsüzlüktür.

benim lügatımda ve mantığımda sonsuza dek yok olup gitmekte mantıksız,
aklım ve mantıgımın bir gün sonsuza dek yok olucaksa o zaman özgür iradenınde bir
anlamı kalmıyor dogal olarak, varolmakta anlamsızlaşıyor bir an.. tanrıda dahil... :)

Son düzenleme:

kahin

Kahin
Yeni Üye
bu forumdaki benim dışımdaki herkesin ölümsüzlük kavramını anlıyamadığını düşünüyorum,
ölümsüzlük evrenin içinde gerçekleşmez önce bunu anlamanız gerekiyor, sonrasını ben hallederim. :)

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
bu forumdaki benim dışımdaki herkesin ölümsüzlük kavramını anlıyamadığını düşünüyorum,
ölümsüzlük evrenin içinde gerçekleşmez önce bunu anlamanız gerekiyor, sonrasını ben hallederim. :)

• Soru: Eleştirdiğin ama gizlice de yapmaya heves ettiğin bir şey var mı?

@kahin Soruya cevap yaz lütfen, sorduğum soru ile bu yazdıklarının alakası var mı?

Ay

Meraklı Üye
Yeni Üye
Tövbe ve iman ederseniz yeniden dogabilirsiniz.

Uzağın da uzağı var mıdır?

esekherif

Filozof
Yeni Üye
Uzak nedir? Kendinin bile ücrasında yaşayan eşek için.

Geçmiş yıllara yanarken ısınıyor musunuz?

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Uzak nedir? Kendinin bile ücrasında yaşayan eşek için.

Geçmiş yıllara yanarken ısınıyor musunuz?

Geçmiş yıllara değil de, o yaşlarda bu düşünce yapısında olmamaya bazen içerliyorum. Şimdiki aklım olsaydı bazı şeyler çok farklı olabilirdi. Bu durum beni ısıtıyor mu yoksa ürpetiyor mu, emin olamadım.:)

• Soru: Hayat bir tecrübeler bütünü madem, en önemli tavsiyen nedir?

sakal

Kahin
Yeni Üye
Sakın kimseyi kınama, kınadığın başına gelmedikçe ölmezsin..

Yarın öleceğini bilsen yapmak istediğin son şey ne olurdu..

ls2

Kahin
Onursal Üye
Birini kınardım. böylece kınadığım şey yarın başıma gelmeyeceğine göre ölmezdim:p (Espridir umarım yanlış anlamazsın Sakal, sorunu tekrarlayım bölmüş olmayım)
*
Yarın öleceğini bilsen yapmak istediğin son şey ne olurdu..

Son düzenleme:

Ay

Meraklı Üye
Yeni Üye
Hiçbir şey yapmazdım herhalde. öylece oturur ölümü beklerdim.

Düşünerek var edilen şeyler, düşünerek yok edilmiyor

Neden?

Son düzenleme:

kahin

Kahin
Yeni Üye
benim tanrım agnostik, dinimde aşktır.. saygılarımla ...

Son düzenleme:

ls2

Kahin
Onursal Üye
benim tanrım agnostik, dinimde aşktır.. saygılarımla ...

ağabey sayfa düzeni öyle işlemiyor.biraz dikkat lütfen.

Hiçbir şey yapmazdım herhalde. öylece oturur ölümü beklerdim.

Düşünerek var edilen şeyler, düşünerek yok edilmiyor

Neden?

çünkü batıl inançlı ve hayal gücü yüksek canlılarız.

**

sizi son zamanlarda en çok etkileyen film hangisi?

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar