Açlık?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe.Net Arşiv kategorisinde "ictenlik" tarafından oluşturulan Açlık? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,764 kez görüntülenmiş, 76 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe.Net Arşiv
Konu Başlığı Açlık?
Konbuyu başlatan "ictenlik"
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan odun

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Başlıklar yazıları birbirine yapıştırdığı için burdan yazmak istedim
(mantığın bilim olduğu yerden çözümlenenlerle ilgili olacak söyleyeceklerim

--

"Eğer bitkisel proteinleri yeterince sindiremiyorsak eğer bitkisel yağları da yeterince sindiremeyiz/yakamayız bunu araştırmalısınız"

-başlangıçta-

(zeytinyağı zeytinyağı demekte iyi bir çözüm olmayabilir; Tereyağı ve kazein konusu ise ayrıca irdelenmelidir de ancak koyunun olmadığı yerde keçiye abdurrahman çelebi denmesi ölçütüyle tereyağı şu anda bu ölçekte ara yağ/geçişken bir üst değer yağ olarak belki işlem görebilir. bilmiyorum sanmıyorum ve emin değilim. eğer kazien zararlıysa ve içinde kalıyorsa bu çok ama çok iyi çözümlenmek kaydıyla...)

(diğer yandan zihinsel esneklik ve zihinsel takılmama sanırım en sağlıklı beslenmedir
tüm bunları tartışılan zamanlarda yiten zamanlar ve zihinsel sağlık ve düşüklük cabası
yani beslenmeye hiç takılmamak en iyi olgudur-vücut bir dengedir- kurar yapar bozar ve yıkar ama temel gerçekler tabi ki bilinmeli , araştırılmalı keşfedilmeli ve biz oraya varmadığımız şimdi bu kadar takıntılıyızdır ama ölçek yemeği besin araştırmaıs takılması caba)

---
Eğer bitkisel proteinleri yeterince iyi çözümleyemiyor ve ayrıştıramıyorsak ya da vücut en ufak iflasta ve zorlanma da bu yönde zorlanıyor ve tutarsızlık geliştiriyorsa ve onlar bizi zorluyorsa inanın aynısı bitki temelli yağ yapılar içinde bir benzeri zorluk vardır savı geçerli olmalıdır
O bitkisel temelli yağlarda önceliksiz ve düşük enerjidir savı bir oranda/ölçütte geçerlidir
bu değerlendirilmelidir.

Yağ araştırmaları farklı anlayışlarla çözümlemelerle geliştirilmelidir

Anlıyorum ki ve öyle anlıyorum bunlar ikincil sınıf ve ikincil kategori yağlar olarak belirlenmelidir
tıpkı bitki proteinlerine yapacağımız gibi
Bir proteinin yapı taşı nedir? Bunlar nasıl belirlenir?
Vücuda uygunluğu ya da A ya ve B ye uygunluğu da..
başka bir değerlendirme ölçütü var burda olmalı

A adı preteinse ve B adı proteinse vücut bunu çözüyorsa çözer. Başka bir ölçeklendirme olmalı

Karbonhidratı ise ne yapacağız hiç bilmiyoruz
Genetik eğilimler genotipler var mıdır? Bu yönde farklıklar özellikle kan farklılıkları ve ailesel çekirdek tüketme biçimleri uyumları ve farklılıkları var mıdır? Gerçek ortak bir tolerasyon oranı var mıdır? Dier sistemik oalylarla etkileşimi nedir? Gerçekten zararlı mıdır? ama gerçekten
Beslenme geniş bir yelpaze ve çember

---
İyi çalışan sağlıklı bir metabolizmanın bitkilerden de besin çözeceğini ve iyi uyarlama ile zorlanmayacağını ve sağlıklı yaşam sürdürebileceğini ya da yüksek oranda glukozu bile tolere edebileceğini ve çözümleyebilceğini harcayabileceğini sanırım anladık öyle anlıyorum birincisi
sanırım bu bir enerji çarkı/metabolizması ve başka değişkenler -değişkenlilikler -de- mutlaka var
beslenme tek olgu değil başlı başına ama diğer konuyu araştırmak gündeme getirmek? zor

----
bir ikincisi de fizyolojik hasar zihinsel hasar gibi durumarlda diğer kurtarma -diyet-
protokolu elzemdir.
Kişi dejenaratif yatkınlığını giderene kadar diyete devam etmelidir-zorlanmalıdır

---
Öyle sanıyorum ve anlıyorum ki!
Öncelikle zeytinyağı dahil tüm yağlar da sorgulanmalıdır ve tamam sağlıklıdır iyidir diyelim ancak benim anladığım o ki siz gelecek bilimde ilerde aynı bitki ve süt prtoeinlerine yaptığınızı ve yapıyor olduğunuzu bitki yağlarına da yapacaksınız -yapıyor oalcaksınız çünkü düşük enerji kaynağı/sentezi olarak algılıyoruz-vurguluyoruz...
,

yağ ve proteinlerin de kendi içinde enerji ve farklılık ölçütleri gibi belki başka ölçütler olmalı;

--
Ama net olarak anladım ki; sanırım benim elimde olsa (maddi koşullarım dengelese idi) sadece balık kuzu ve yumurta gibi bir kaç ürünle 3-6 ya da daha fazlası belki 2-3 yıla varan mutlak kesintisiz bir diyeti ve beslenme programını sorgular ve denerdim ki hala da bunu ölçmek istiyorum....

Konuştuklarımın ayakları en azından benim kendi bedenim için üzerine ayakları boşlukta ve havada kalmayacaktı o durumda . ki bu tartışmanın gerisi kendi bedeninde yapılacak özgen deneyimlerde saklıdır-
ki karşı savcılar ve aksi savcılar ve muhtarlarda bunu hesaba katmalı
kendi kesinlerimi oluşturmadan kendi kesinlerimi demeçlemem ama ama algı bu yukarıdaki bunu sözettim
bilim dediğimiz şey ayakları boşlukta ölçütsüz ve dayankasız hava ve civadır öyle olacak anlıyorum
herkes kendinin muhtarı ve ölçütü zaten

tamam yarım bilim var-istenç var;
bir kaç duyarlılıklı insanın ürettiği şeyler var- bilim çemberine? bilmem
bir kaç duyarlılık insan olarak adlandırıyoruz ve adlandıracağız

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Sanirim Hipokrat demis ki
Hastayeken beslenmeyin. Hastayken beslenirseniz hastaligi da beslersiniz.
.

Yine sanirim uzun bir donem aclik oruc ve diyetler de standart saglik protokolleri idi..

Hatta anliyoruz ve goruyoruz ki ozellikle eski Sovyet rejiminin modern dunydan uzaklasmis Tip sistemlerinde egitim alan bi cok uzmanda genel saglik genel hastalik onleme icinde bunu kullaniyor ve oneriyor.
Ozellikle internette yaptigimiz arastirmalarda gorduk ki 3 tunden 10 gune hatta otuz gune varan su oruclari bu suzgecten gecen kimselerce saglik uygulamasi olarak kullanilmakta.
Okumalarimizda gorduk ki 30 gunluk su oruclarinin sorunsuz tutulabildigini bildiriyor ve ozellikle Azeri hekimlerde bu uygulama cok yaygin...

Benim tek aklima takilan ise tek su degilde su ve yag orucu ya da su yag ve protein diyet ve oruclari mi olmali
Ya da baska cozumleyici bilesikler
Sanirim 36 saatlik ya da uc gunluk acliklarda -yaygin olarak- barsak temizligi icin onceden bir miktar magnezyum sulfat benzeri bir madde aliniyor genellikle
Cunku su aliyor olmak zaten minerallerle de olsa vucudu ve sindirim sistemini zaten isletiyor olmak degil midir?

Her neyse sonucta belirli sureli aralikli acliklar ve beslenmeme ya da belirli urunlerle beslenerek yapilan fizyolojik detokslanma ve yenilenmeler bir saglik cozumu olabilir..

---------- Mesajlar Birleştirildi at 07:34 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 06:05 ----------

Oyle anlasiliyor ki diyet ve barsak temizligi gibi modern tibbin biraktigi uygulamalar saglik cozumlerinin parcasi olmalidir.
Beslenme aliskanligini degistiremeyen hastalar icinse siklikla (2-3 gune varan) fasilali aclik ve lavman cozumleri ise onerilebilmeli...

---------- Mesajlar Birleştirildi at 09:50 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 07:34 ----------

Sunnet olmus ve geceden ac birakilmis cocuk icin corba sivisi (muhtemelen karbonhidrat bulamaci) ve bir kucuk ekmek ve sodyum klorur serumu

Karbonhidratli ve karbonhidratsiz ya da ac ve tok enflamasyon iyilesme hizlarina dair arastirma yapilmalidir
Siz buna tip diyebilirsiniz
Buralar ya da hastane denilen yerler toplumda uyutma uyusma ve sozde avutma merkezlerine donusturulmus kontrol ve manipulasyon (merkezleri) sagliyor

Hastanelerden kesinlikle zorunlu olmadikca uzak durulmali...
Burdaki tum personel mandira bekcisi gibi....
Buralar mandira....

Son düzenleme:

meyelan

Filozof
Yeni Üye
Sanirim Hipokrat demis ki
.

Buralar ya da hastane denilen yerler toplumda uyutma uyusma ve sozde avutma merkezlerine donusturulmus kontrol ve manipulasyon (merkezleri) sagliyor

Hastanelerden kesinlikle zorunlu olmadikca uzak durulmali...
Burdaki tum personel mandira bekcisi gibi....
Buralar mandira....

:)) mandıra konusunda itiraz etmeliyim, zira hiç bir hastamın eti sütü yumurtası derisi vs. ekonomiye katkı sağlamamıştır.
fakat beslenme ve sağlık ilişkisinde tek çeşit beslenmenin, sistemi tek yönlü çalışma sebebiyle dinlendirdiğine inanıyorum.Uzun süreli açlık uygulamalarında sistem kendini revize ve kalibre etmek için zaman buluyor.Hatta glisemik indeksiniz bir kaç ataktan sonra stabil bir seyirle size rahatsızlık vermemeye başlıyor.Sürekli ve düzenli yemek yemeye çalışmak israftan başka birşey değildir bence.
Bir hadis i şerifte ;hastaları yedirip içirmeye zorlamayın,zira Allah onları yedirip içirir diyor.Sistem iyileşme sürecinde hasarlı alanlarla meşgulken gıda ile ona ekstra iş çıkarmayın.az tüketip çok üretmeli ..sosyal mesajda vereyim :)

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
:)) mandıra konusunda itiraz etmeliyim,

hastanedeki genel psişik yapı ve kondüsyon ya da bulunulan ortam profili...

yani hapishane diye bi yer var ıslahevi diyorlar-deniyordu eskiden
şimdi akıl hastanesi diye bir yer var-deli hastanesi
akıl ve ruh hastalıkları deniyor-sinir hastalıkları
çok yataklı kapasiteler;
hastanelerin berbat yerler olduğunu söyleyebiliriz

sonuçta sosyal kondüsyon ve gönüllük meslekleri, bu işlevlerini yerine getirmiyor olacaklar
kimyasal çözümlere ve çözümcülerine bağımlı tuhaf bir hap yutma ve yutturma alanına dönüşmüş tuhaf bir iyi hissetirme mekanizması

para çıkarcılığı her türlü zıvana
mandıra az bile kalır kesimhane kanara ya da mezbaha da denilebilir

-hastanede dolaşan bulut başka idi-

yeme daha çok şunla ilgili;
Oral veya ağızal dönem, psikoseksüel gelişim evrelerinin ilkidir. Freud'un öncülük ettiği psikodinamik akımın kişilik gelişim kuramıdır. Psikodinamik kurama göre, kişi doğumda hazzıyla birlikte doğar. Haz alımının yolunda gitmesi ya da gitmemesi her dönemde saplanmaya yol açar ve bu da kişiliğinde izler bırakır.

İnsan yaşamının ilk yılını kapsar. Bu evrede "id"in hakimiyeti vardır. Bireyin haz kaynağı ağızdır. Bu nedenle bebekler her şeyi ağızlarına alarak tanımaya çalışırlar. Yeterli doyuma ulaşmayan veya aşırı doyum alan bireyler oral evrede saplanır (oral fiksasyon) ki bu durum gelecek yaşamda oburluk, sigara tiryakiliği, küfürbazlık, bağımlı kişilik yapısı gibi sonuçlar doğurabilir.

oral haz -oral kesintilenme -(oral haz kesintilenmesi ve baskısı ya da) genel oral fiskasyon/oral saplantı ya da oral bağımlılık kuramları daha farklı /geniş araştırılabilir ve kuramlanabilir sanırım
bunun dışında çocuk kalma-bebek kalma (ya da -bağımlı bırakılma/kılınma) olguları da var kökünde sanırım

daha sonrası metabolik bağımlılık/sendrom ve travmalanma -korku empozu;
sağlık tehdidi
gene güvenlik tehditleri;

yemeye bağımlı kılınıyoruz sonuçta; ama insan gelişimi bütün yemeyi de (yeme olgusunu da) bölemiyoruz.
çoğu (yeme alışkanlığı) koşullandırma refkeleksleri;

hastaneler ise berbattan birazcık daha berbat sadece

---------- Mesajlar Birleştirildi at 12:21 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 12:18 ----------

"yeme mide değil de ağız ile ile ilişkili?
peki doyma nere?

---------- Mesajlar Birleştirildi at 12:26 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 12:21 ----------

oral doyum için yiyoruz nokta-doyuş
doyma psişik bir kuramdır/kavram

psişik/psikogenetik haz için tüketiyoruz

haz için yemek yiyoruz!
sonra açlık oluyor-sonra açlık başgösteriyor/başlıyor-

---------- Mesajlar Birleştirildi at 12:31 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 12:26 ----------

oral doyum için yiyoruz diyorum ya da psiko...

---------- Mesajlar Birleştirildi at 12:45 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 12:31 ----------

biz genelde (Türk halkı denen toplum için konuşuyorum) yeme içme olmadan toplanamayız bile.
Ramazan bitsin
eğlenemeyiz , sohbet edemeyiz, gezemeyiz-
yeme yerlerinde bulşuşuruz ya da yeme etkinliklerinde
birlikte yeme törenleri
yemek yoksa bi yerde buluşamayız -eğlenemeyiz- yaylaya kıra bayıra gidemeyiz
zamanı ve yeri bile paylaşamayız o zaman
demek ki buralara hep yemek için gidiyoruz
demek ki bu işleri hep yemek için yapıyoruz
bu faaliyetler yeme içmenin nerdeyse yan ürünü
akşam yemeğini sayıklıyoruz
birincil yemek için para kazanıyoruz
düşük gelirli bir ailenin bütçesinin birincil yumağı yeme giderleri
akşama kadar tıkınıyoruz
sabahtan başlıyoruz
biz yeme makineleriyiz
"oralismus"
oral histeria

ağızdaki sinir hücrelerini yakmalıyız .. onlar sünnet edilmeli
ama oral yatkınlığın doğası ve diğer bağımlılanma protokolü araştırılmalı...

açlık genelde mahrum bırakma mahrumluk kıtlık krizlenme ve alıkonulmaya maruz kalma gibi anlamlar çağrıştırır...

açlığı oluşturan şey ilginçtir mahrum bırakmaktır-krize maruz kalmakatır-kıtlık endişesi ya da doğal kıtlık ve alıkonulma krizi

ilginçtir sanki besinsiz bir ada da taşlarla yalnız bırakılmışız

açlık duygumuz şartlı refleks/şartlı koşullanma;
---
ve diğer duygu koşullamaları-fizyoloji koşullamaları ve diğer travmalar içeriyor!

---------- Mesajlar Birleştirildi at 12:50 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 12:45 ----------

Oral tatmin icin yiyoruz. Oral tatmin icin yiyoruz. Nokta

---------- Mesajlar Birleştirildi at 12:54 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 12:50 ----------

Inegin onune verilen kepek yali bile aksam restorani ya da haz morfin. Butun gun ot yayilirken haz aliyor mu sizce?
Insan dogasini arastirmali
Bilgi cozumlemekten yada bilgiden korkmak ve bilgilestirmeye girisememek tuhaf cozumleme

---------- Mesajlar Birleştirildi at 12:59 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 12:54 ----------

“Haz morfin” ya da “haz morfinlesmesi” ya da haz bagimliligi
Insanin yeme icme kurami gayet hazci ya da hedon ve hedonist
Haz uyusturmasi
Yeme icme nerde?
Her turlu post travma .agizal bagimlilik bunlardan biri.sadece biri...

---------- Mesajlar Birleştirildi at 13:02 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 12:59 ----------

Insanlarin agiz olmadan 2-3 ay beslenmesini tavsiye ederdim. Tukruk enzimleri ilave edilebilir eger isse?
Yapay aclik!!!

---------- Mesajlar Birleştirildi at 13:03 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 13:02 ----------

Aclik ya da oruc basta oral bagimlilikla savasiyor.acligin kendiyle degil yada metabol sendromla ve metabol aclikla degil
Metabol yoksunluk nerde?
Agizal yoksunluk
Nokta!!!!

---------- Mesajlar Birleştirildi at 13:12 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 13:03 ----------

Metabolizma ilginc bir deyim sanirim “meta” bol ve bizlerde meta bol istiz

Biz duyusal aclikla savasiyoruz carpisiyoruz fizyolojik ya da metabolik degil
Acligi olusturan seyin kendi duyusal yanlis ve bizim beslenme ya da yasam bicimimiz
Aclik olmayan bir olgudur insan eliyle yaratiliyor

Aclik yok cunku kitlik yok .yoksunluk ve yoksunlanma yok ya da yoksa?

Kitligi kaldirin
Her turlu kitliga maruz kalma tehdidi

Yarin yiyeceginizin devamindan endise etmezseniz yada yeteri kadar varsa? Bol varsa? Yeme metasi bolsa?

Yag depolamak ya da vucuda yag depolatmakta sonucta kitlik esirgenmesi ve kitlik savunmasi degil mi?

Her turden kitliga maruz kalanlar aclik uretiyor

---------- Mesajlar Birleştirildi at 13:19 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 13:12 ----------

En basit felsefi turevde diyalekt ve ters cevirmede obezite sudur kitliga karsi hazirlik ve yigma fikri iceriyor
Yada bizi biri zorla besliyor
Hayvanlari semirtiriz

Tam aksine gereginden fazla yemek vucuda kitlik savumasi yaptirmiyor mu? Metabolik hazirlik....

---------- Mesajlar Birleştirildi at 13:32 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 13:19 ----------

insanın besili semiz ve semirtilmiş olması ne anlam taşır?/ifade eder?
insan neden besleniyor- semirmek için mi?

-
açlık ve yeme üzerine söylenen -neredeyse- her şey manipülatiftir.
türk anneleri ellerinde kaşıklarla tarif edilir...

altı ay -sekiz ay direkt ağızdan beslenen ve ilişiği kesilen çocuk kendi ellerini kullanmaya başlayarak ilerleyebilirdi kaç yaşında çocukların ağzına tıkıyoruz? burda neler oluyor?

oyuncak bebek mi besliyorsunuz?

oral mesafe kısalıyor; direkt beslenme ve direkt güdülnme-bağımlılık ekseni (daralması)

yemek zaten dolaptan ya da masadan ya da tabaktan -kolayca- temin edilebiliyor
anne mahrumiyeti

bi de şimdi maketler çıktı bozuk 1 liralarla
hemencecik yemek -sahte yemek- temin edilebiliyor
bu annelerin itibarını düşürüyor sanırım

M

Mantıksız2022

Ziyaretçi
Aidin Salih yaşasaydı nobeli o kazanmalıydı bu durumda.
Bence Aidin Salih'in tedavileri yetersiz ve yanlış. Beş günden fazla aç kalmakta çok tehlikeli. Su orucu gibi ağır şeyler vereceğine paleo verseymiş ya.
Gerçek tıp kitabının pdf sinin tamamını okumuştum ve kitabın insanlara yardımcı olmak maksatlı olmadığına inanıyorum.
Basit tedaviler varken böyle zahmetli şeylere gerek yok.

T

TENTEN

Ziyaretçi

Bu adam bitkisel kaynaklar ile besleniyor.
61 yaşında 30 yaşlarında gibi görüyor.
Gençlerin çoğu bu adamın yaptıklarını yapamaz zaten.
Bilime düşman olanlar iyice düşünsünler. :)

M

Mantıksız2022

Ziyaretçi

Tıp bilimi dediğin şeyin toplumun %5 lik diliminin hizmetinde olduğunu anlamıyor musun. Florası sağlıklı insanların(zenginlerin, yöneticilerin, okumuş eğitimli insanların)
dişleri bile çürümüyor. Aynı şey aslanda, kaplanda, taş devri insanlarında da var. Onlarında diş çürüğü sorunu yok, bilime göre böyle.
Bir çalışmada ortaya çıkmıştı bu, zenginlerin mikrobiyomunun daha sağlıklı olduğu bulundu yazıyordu.

T

TENTEN

Ziyaretçi
Tıp bilimi dediğin şeyin toplumun %5 lik diliminin hizmetinde olduğunu anlamıyor musun. Florası sağlıklı insanların(zenginlerin, yöneticilerin, okumuş eğitimli insanların)
dişleri bile çürümüyor. Aynı şey aslanda, kaplanda, taş devri insanlarında da var. Onlarında diş çürüğü sorunu yok, bilime göre böyle.
Bir çalışmada ortaya çıkmıştı bu, zenginlerin mikrobiyomunun daha sağlıklı olduğu bulundu yazıyordu.
Aslan dişi çürürse kırılırsa açlıktan enfeksiyon vb sebeplerden ölür ondan yok.
100 yıl öncesine kadar insanlarda basit hastalıklardan ölüyorlardı.
Bilimsel gelişme doğal ayıklanmaya engel olduğu için arızalı hastalıklı insanlar çoğaldı.
Konuyu açan bilimi hatalı kullananları suçlamak yerine direk bilim çöp diyor.
Bilimi çöp yapan hatalı kullananlardır.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Bu adam etsel kaynaklarla besleniyor ve
55 yaşında ve kaç yaşında görünüyor bilmiyorum bana ne
Bilgiye düşman olanlar iyice düşünsünler

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Bence Aidin Salih'in tedavileri yetersiz ve yanlış. Beş günden fazla aç kalmakta çok tehlikeli. Su orucu gibi ağır şeyler vereceğine paleo verseymiş ya.
Gerçek tıp kitabının pdf sinin tamamını okumuştum ve kitabın insanlara yardımcı olmak maksatlı olmadığına inanıyorum.
Basit tedaviler varken böyle zahmetli şeylere gerek yok.

Bu gönderiyi/başlığı açtığımda keto bilgim metabolizma ve sağlık bilgim yetersizdi ve carnivore beslenme bilgim hiç yoktu

20 ya da 40 gün aç kalanları duydum bu konu da spekülasyon yapamam ama Zsofia Clemens'in bu konudaki özdeyişlerine katılıyorum.
Oruç tutma doğru (insan) diyeti ye!

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi

Bu adam ağırlıklı olarak %80-90 yağsal/etsel kaynaklarla besleniyor
61 yaşında kaş yaşında ve kaç yaşında görünüyorsa görünüyor
Eski bitki beslenmesini facia olarak görüyor
Bu denilen beslenmeyle 50 yaşından sonra antrenmansız sırıkla atlama yapıyordu
Bu denilen beslenmeyle çakılmadan saatlerce pedal basıyor
Bilgi düşmanlığını bırakın

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi

Düşman olan bilim ya da bilimi örgütleyen.. İnsan düşmanı ,sağlık düşmanı ya da köle ahlakı ve köle bilimi

Bu adam 40 lı yaşların onunda sağlık sorunları deneyimleyen bir doktor (osteopati -omurulik cerrahi uzmanı) ve aynı zamanda sporcu.
Tam bu dönemde tesadüf bir sporcunun zero carb beslenme adında bir kitabını buluyor. Bunu deniyor ve kısa sürede kendini o kadar iyi hissediyor o kadar ciddi bir performans artışı yakalıyor ki doktorluk olayını yapamaz hale geliyor. Bir hastanede çalışıyor ve omuriliği yamulmuş insanlar cerrahi için geliyor onlara diyet öneriyor ve hastaları ameliyat etmiyor, hastalarla kavga etmeye başlıyor.
Kendi deyimiyle şunu demiş
Et ye adamım iyi olacaksın!
Hastane onu kovmuş
Tıbbi lisansını iptal etmişler
Lisansı geri almak için 1 yıllık bir hukuk mücadelesi gerekmiş
Bugün gitgide büyüyen bir hayran takipçi kitle grubu var ve bu diyeti yayıyor
Bitki yiyenler ona umarım ölürsün diyorlar
Günde 3 le 4 kilo arası çok yağlı biftek ve biraz da yumurta yiyor. 6 yıllık tüm beslenme biçimi bu.
Beslenmeyi beslenme felsefesi ve tavsiyesini şöyle özetler
Acıkınca ye! (et ye anlamında) susayınca iç (su)

Bilgi düşmanlığını bırakın!

Kıçı başı dağılmış çok vegan gördük. Bunu başaranlar sporla fiziksel aktiviteyle özel beslenmeyle özel proteinlerle bu işi sürdürüyorlar olan garibana oluyor..

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Katılıyorum

Bilgiye düşman olanlar/edilenler iyice düşünsünler

Otoriteler size hazır bilgi vermiyor, kitaplarınız ve eğitiminiz bilgi soslu propaganda aracı

Sizin mevcut bilgi bilim sisteminiz dezenformasyon ve propaganda aracıdır, kontrol altında tutulmanızı sağlar . Bilim ve otoriteler dostunuz değil. Bu öğretiler sisteme sadık kullar yetiştirir ve sistem lejyoneri üretmenin en kolay yolu budur. Din bilim savunucuları ve lejyonerler, devşirilmiş sadık sistem kulları.
Hazır askersiniz sistemi bekler korur savunursunuz; özgür bilgiye ya da onu yayana nerede görseniz saldırırsınız-fişlersiniz, doğru/yanlış elimine edersiniz.
. Bu A da din olur B de bilim olur. Aynı değirmene su taşıyorsunuz.
Bilim savunucuları dincilerle tamamen aynı işlevi gösterir ve sadece sınıf tabanı farklıdır.

Et karşıtı yapılan kara propaganda tıpkı komünizm karşıtlığı/düşmanlığı gibi bunlar bilimle ilgili değil hala farkında değilsin
Oku öğren araştır ve gözle derim. Resmi bilgi çöp özgür bilgi topla derim...

Et üzerine bilim yapamazsın çok dikkatli yapmazsan aforoz edilirsin

ve yine bilgiye düşman olanlar iyice düşünsünler

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi

Aşağıdaki hesap beslenme biliminin ne halde olduğuna bir örnek

Makalelerini sözde en prestijli beslenme ve tıp dergileri almıyor ve yayınlayamıyor- nasıl gevelediklerini bu hesapta ifşa ediyor

Sadece 7 bin küsür takipçisi var.

Tip 1 diyabeti insülinsiz yönettiler ve bunu 10 yıl kadar önce yayınladılar 2019 da Fransız başka bir ekip aynı şeyi daha önce başkalarının yaptığını ve literatürde olduğunu bile bilmeksizin tekrar başararak ilk kez kendileri yapmış gibi tekrar yayınladılar

-Bir diyetle- -başka bir müdahale olmaksızın- en uzun beyin tümörü sağkalımına sahip bir de hasta örnekleri var ve kişi hala yaşıyor ve genel olarak sizin gibilerin bilim dediği dezenformasyon/progapanda programına maruz kalmış sözde bilim ilgilileri ve insanlarından aldıkları genel tepki şuymuş.
Onu öldüreceksin!

Duymuyorsunuz, bunu tartışmıyorsunuz, sadece saldırıyorsunuz, dinlemiyorsunuz, bilgi almıyorsunuz, üç soruya üst üste cevap veren bir tartışma sürdürdüğünüz görülmedi, ilgili kaynakları incelemiyor karalıyor ve dediğim gibi görmezden gelip hala sadece sadece saldırıyorsunuz
ya da gak guk cek cuk üst üste genelmeme ve yargılar yığınları oluşturup kaçıyorsunuz
Temel olarak sizinle iletişim kurulmuyor çünkü propaganda mağdurusunuz (dindarsınız; bilimci dindarlar ) özgür bilgi tartışmıyorsunuz. Arkasında iktidar yoksa bilgi size anlam ifade etmiyor çünkü özgür bağımsız bilgi toplayamAzsınız.

Bunları resmi bilgi/bilim kaynaklarınız yayınlamayacak şimdi tartışıyorsanız ilgili kaynakları takip edin onlar hakkında önyargısız açık bilgi alın/toplayın ve hayatınızda bir kez lütfedip özgür iktidardışı bilgi toplama cüreti gösterin ondan sonra tartışalım

Bir bilgi düşmanı bana bilim düşmanı diyemez, özgürlük düşmanları iyice düşünsün derim

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi

Anlamadığınız ya da bilmediğiniz şu. Et hakkında bilgi bilim yapmak/yaymak oldukça ototire karşıtlığı ve bunu göze alma gerektiriyor.

Sınıf düşürülmesi, lisans iptali, kişi hakkında yapılacak karalama ve para ve güç ile kişiyle uğraşılması yıldırma vb. çünkü açık sistem karşıtlığıdır. Bir akademisyen düşünün geveleyen sosyal politika yazmak yerine toplumsal sınıflar ortadan kaldırılmalı, yönetici sınıfı ortadan kaldırılmalı desin. Bu mümkün mü?

Et sistemi olgusal olarak tehdit eder, komünizm vb gibi

Neden nasıl?

Tamamı (neredeyse) tamamen et yiyen toplum sınıfsız toplum gibi olurdu, zengin fakir düşmüş acuze hasta gibi ayrımlar kul sınıflar üretemezdin, yemek eşit olurdu ve et sınıf atlamadır.

Bunun bilimle ilgisi yok

Şu an insan için 'et bilgisi' doğasından kopmuş kedi-köpeğin geçmişini araştırması öğrenmesi gibi çünkü şu an kiraz, karpuz ve erik seviyorlar ama temelde ataları oldukça et yerdi..

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Aslan dişi çürürse kırılırsa açlıktan enfeksiyon vb sebeplerden ölür ondan yok.
100 yıl öncesine kadar insanlarda basit hastalıklardan ölüyorlardı.
Bilimsel gelişme doğal ayıklanmaya engel olduğu için arızalı hastalıklı insanlar çoğaldı.
Konuyu açan bilimi hatalı kullananları suçlamak yerine direk bilim çöp diyor.
Anlamadığınız ya da bilmediğiniz şu. Et hakkında bilgi bilim yapmak/yaymak oldukça ototire karşıtlığı ve bunu göze alma gerektiriyor.

Sınıf düşürülmesi, lisans iptali, kişi hakkında yapılacak karalama ve para ve güç ile kişiyle uğraşılması yıldırma vb. çünkü açık sistem karşıtlığıdır. Bir akademisyen düşünün geveleyen sosyal politika yazmak yerine toplumsal sınıflar ortadan kaldırılmalı, yönetici sınıfı ortadan kaldırılmalı desin. Bu mümkün mü?

Et sistemi olgusal olarak tehdit eder, komünizm vb gibi

Neden nasıl?

Tamamı (neredeyse) tamamen et yiyen toplum sınıfsız toplum gibi olurdu, zengin fakir düşmüş acuze hasta gibi ayrımlar kul sınıflar üretemezdin
Bunun bilimle ilgisi yok

Şu an insan için 'et bilgisi' doğasından kopmuş kedi-köpeğin geçmişini araştırması öğrenmesi gibi çünkü şu an kiraz, karpuz ve erik seviyorlar

T

TENTEN

Ziyaretçi
Benim tek bildiğim yöntem kalori ksıtlaması :)
Sadece et ye yada yada bitki ye saçmalıklarına gülüyorum .
İnsan köpek değilki c vitamini üretsin.
İnek değil ki b12 üreten bakterilere sahip olsun. :)

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi

Mevcut bilgi/bilim sisteminin sana vermediği öğretmediği şey . Özgürlük..

Bu bilim ve bilgi sisteminin ya da müfredatın içermediği.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Et/et yağı üzerine bilim çalışmak yasak. Neredeyse kavramsal olarak sosyal bilimlerde özgürlük kavramını temel/esas/hedef alma gibi düşün ve mevcut bilim insanlarına (din insanları gibi düşün) yasaklanmıştır. Yasağı dinsel bir yasak gibi düşün. Bu yazılı olmayabilir, otoriter bir yasaktır ve herkes bunun farkındadır.

Bu yüzden sahiplerinin sözünden çıkmayan uysal kölecikler ot bilimi yazarlar ve ödüllerini/aferinlerini alırlar.

T

TENTEN

Ziyaretçi
Mevcut bilgi/bilim sisteminin sana vermediği öğretmediği şey . Özgürlük..

Bu bilim ve bilgi sisteminin ya da müfredatın içermediği.
Ben dayatma görüyorum.
Yaşadığın ortam buna uygunmu düşünen yok .:)
Ürün satmaya çalışanların yaptığı reklam için tuttukları üyelere benziyorlar.
Şu diyeti yaptım şu hastalığıma iyi geldi mesajları.
Ölçme yoksa bilim yoktur. :)

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç