Yokluğunu Farkettiğiniz üye ?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Forum Oyunları kategorisinde Painfully tarafından oluşturulan Yokluğunu Farkettiğiniz üye ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,552 kez görüntülenmiş, 16 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Forum Oyunları
Konu Başlığı Yokluğunu Farkettiğiniz üye ?
Konbuyu başlatan Painfully
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan kLara

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
@epoché başka bir sitede ortaya çıkmış ve gözünüz aydın [MENTION=4865]true blue[/MENTION]...
Kendisini hasretle andığınızı bildiğim için müjdeyi vermek istedim, dilerim buraya da gelir ve bu kadar zamandır hangi projelere imza attığı konusunda bizleri bilgilendirir. Cennet tutkusunu aşabilmiş midir ki? Şahsen çok merak ediyorum. Bir natüralist olarak cennet kapısında yakalandığı günü, dün gibi hatırlıyorum, huriler cazip gelmişti galiba...

Hayat işte, hiç beklemediğiniz nikler bir anda ortaya çıkıyor ve bu tesadüfle açıklanabilir mi, emin değilim.

Son düzenleme:

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
@epoché başka bir sitede ortaya çıkmış ve gözünüz aydın [MENTION=4865]true blue[/MENTION]...
Kendisini hasretle andığınızı bildiğim için müjdeyi vermek istedim, dilerim buraya da gelir ve bu kadar zamandır hangi projelere imza attığı konusunda bizleri bilgilendirir. Cennet tutkusunu aşabilmiş midir ki? Şahsen çok merak ediyorum. Bir natüralist olarak cennet kapısında yakalandığı günü, dün gibi hatırlıyorum, huriler cazip geldi galiba...

Hayat işte, hiç beklemediğiniz nikler bir anda ortaya çıkıyor ve bu tesadüfle açıklanabilir mi, emin değilim.

Gerçekten bilgili bir arkadaş olduğu fikrindeyim, hangi sitede ortaya çıktı ise belki buraya da geri gelir.:)

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
Dilerim gelir, o dönem benim karşımda çok stratejik hatalar yaptığı için bir süre ortadan kaybolup, kendini toparlamayı seçti diye tahmin ediyorum. :)

Kendisine bu vesile ile hodri meydan [MENTION=6111]epoché[/MENTION] diyorum, zamanla korkularını aşmıştır belki...

Belki de ezoterizmin felsefeyi de kapsadığı gerçeği ile karşılaştığı için biraz geri planda kalarak dinlenmek istemiş olabilir.:)

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Son düzenleme:

kahin

Kahin
Yeni Üye
tek rakibim olarak gördüğüm, evrensel insanın ölmemesini çok isterdim, onunla tartışmamız yarım kalmıştı.
dipnot!
farklı bir forumda bu forumda değil, yanlış anlaşılmasın. yıl 2007-2014 arası. 7 yıl hergün tartıştık. onun yerini doldurabilicek bir insanın yaşamadığını düşünüyorum.

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Burda ortaya çıkmış olmasın... Epoche olmayan epochenin (Super Moderator olarak) yazdığı bir forumda, üyelik tarihi 22-10-2014

Kaldı ki epochenin Thetoyman olabileceğini düşünüyorum..
http://www.felsefe.net/members/thetoyman.html

bunu ve diğer şeyleri daha önce ifade etmiştim zaten. (ve bir reddiye -o zaman- almamıştık demeli miyim?)

Bana bu forumdaki geçmiş bir kaç üyeyi hatırlatıyorsunuz. thetoyman vardı. toy çocuk .sanırım üç beş yıla filozof ya da felsefe profesoru olmuştu,,

thetoyman 17 diydi hocam yanlış hatırlamıyor ve yanlış bilmiyorsam
ve onu da yanlış bilmiyor ve hissetmiyorsam ikincil bir nickle gelip burada iyi bir ders verdiğinde/çektiğinde 23 bile yoktu....

http://www.felsefe.net/148929-post9.html

epoche bu forumda felsefe yok diyerek-el sallayarak gitti... Belki siz-sizler epochelerin olduğu yere-yerlere (felsefe olan bi yerlere) gidersiniz artık..

Esoterizmden sözediliyor. Bana pay değil ama arkadaşın sıkı bir sağlam bir Zen-Budizm tabanı var ve (gerçek) altyapı-sı/tabanı bu idi...

Son düzenleme:

kahin

Kahin
Yeni Üye
ezoterik semboller ve inisiyatik öğretim bana göre ,yarı teoloji bilmini kullanan fakat pragmatik düşünce yapısı itibariyle bağdaştırıabilceğimiz bir takım iannışlar olduğunu düşünüyorum, bana göre ezoterik sembollarin mitolojık kahramanlardan yada dinsel bir takım , adet ve törelerden bir farkı yoktur, sırrıda yoktur, sembol inancı daha çok eski mısır döneminde ortaya çıkan ezoterik iannışların tanrı ianncıyla bağdaşması sonucunda ortaya çıkmıştır.
bu konuyu genişletebiliriiz fakat sonuç bağlamında ortay net bir somut bir fikrin oluşması içn yeterli olucağını düşünmüyorum, bir insanın ezoterik sırlarının olması mantıklımıdır?
örnegın kurandakı poligromların ayetlerideki gizemli şifreler olduğunu ve bu yolla ,geleceği yada geçmişten haber verdiğini iddia etmek çılgınlık değilmidir?
aynı şekilde bağdaştıralım ezoretik olarak bir paranın kimin? bastıgını yada üzerindeki bir takım
sembolerin eski mısra veya antik yünanlılara ait olması neyi ?değiştirirki.sonuçta ezoterikte olsa ,mitolojıkte olsa dinselde olsa insan icadı olduklarını bilmemiz gerekmezmi?peki bu işin sırrı nerde? tartışılırmı?
ezoterizmi biraz daha irdeliyelim:
Ezoterizm, bir konudaki derin bilgilerin ve sırların ehil olmayanlardan gizlenerek, bir üstad tarafından sadece ehil olanlara inisiyasyon yoluyla öğretilmesidir. Ezoterizm bir din veya bir inanç sistemi değildir.

hahahaha :D inisinasyon haaa yani ermişi birinin aklına giren her bilgi ezoterizimde
inisiyasyon
oluyor. :D o zaman cübbelinin aklına her girende onu ermiş oldugunu
ben allahı gördüm onunla konuştum diyen bir delinin hafiz olmasıyla eşdeger oluyor. öyle değilmi? :D
içsel ve ruhani düşünce yapısı ile ben tanrı bile olabilirim bu mümkün :) insanları kandırabiliririm peygamber olduğumu iddia edebilirim, şimdi diyeceksinizki bana
2018 yılındayız biraz zor yedirirsin iyide şimdide insanların zaaflarını kullanara onları
korkutabilirim . bu mümkün. :)
çok basit bir örnek vericem. recep tayyıb erdogan sıradan bir insan fakat korku ve içsel psıkoljıyı çok iyi kullanıyor . akplilerin çoğunlugu onu mehdi olarak görüyor . kurtarıcı olarak görüyor. allahın özel yarattıgı bir kahraman olarak görüyor demekki!!!!!
hala 1400 yıl öncekı cahiliye sona ermemiş haksızmıyım? :D
dinler o kadar çok zarar vermişsi insanlığa hala , 1400 geçmesine rağmen cahiliye dönemindeyiz aksini iddia eden varsa hodri meydan diyorum. buyursun gelsin tartışalım. :)

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Ezoteri-zm (batıncılık) bilginin saklanmasına (gizlenmesine ve sembolleştirilemesine) dair bir ihtiyacın adıdır/sonucudur...
Nasıl bugün felsefe, matematik, fizik, hava durumu analizini herkes anlayamıyorsa....

Batıncılık, hakçılık, hakikatçilik karşıtı ve gizlicilik-içselcilik gibi....

Son düzenleme:

ls2

Kahin
Onursal Üye
@epoche ;ağdalı dili ile beynimizi yakıyordu, önce etkilensenizde sonra dediklerininin özünü kavrayınca beynimi boşa zorlamışım diyordum. Necdet Evren abimizin dilinden bir tık ötesi bana uymuyor. (ki onun dili bile çoğu zaman yorucu)

kahin

Kahin
Yeni Üye
son yazdığım ileti gözükmüyor. :)

kahin

Kahin
Yeni Üye
Ezoteri-zm (batıncılık) bilginin saklanmasına (gizlenmesine ve sembolleştirilemesine) dair bir ihtiyacın adıdır/sonucudur...
Nasıl bugün felsefe, matematik, fizik, hava durumu analizini herkes anlayamıyorsa....

Batıncılık, hakçılık, hakikatçilik karşıtı ve gizlicilik-içselcilik gibi....

bana göre modern toplumdaki her insan dediklerini rahatlıkla anlıyabiliyor. sadece analiz yapmıyor o kadar yeterli alt yapı yok biyolojık alt yapı yok türkiyede ama amerikada veya almanyada oldukça fazla sayıda var çünkü devlet çok güçlü başkanı senato yönetiyor . bizde ise başkanı yöneticek güçte bir güç yok. eğer modern toplumda bir takım felsefe terimlerini ögreticek alt yapı oluşmuş olsaydı atıyorum
100 yıl önce türkiyede felsefe alt yapısı hazır olsaydı şimdi çok farklı olurdu peki? biz ne yaptık alt yapıyı felfese ve arge yerine imam hatipler açtık üniversitede laborant yetiştiricegımıze hafiz ve hoca yetiştirdik bu alt yapıyla olmaz

T

Togepi

Ziyaretçi
[MENTION=6533]ÜstünKişi[/MENTION], varlığı bir dert ama yokluğu da yara.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
@epoche ;ağdalı dili ile beynimizi yakıyordu, önce etkilensenizde sonra dediklerininin özünü kavrayınca beynimi boşa zorlamışım diyordum. Necdet Evren abimizin dilinden bir tık ötesi bana uymuyor. (ki onun dili bile çoğu zaman yorucu)

Cin Ali yapsam bana çok yetenekli ressam der misin?

tekrar şöyle soralım o zaman

Cin Ali yapsam (ve bu dil düzeyinde, sembolik ifade düzeyinde bir insanı-adamı yeterince iyi karşılıyor ve bunu açık ve net ifade ediyor ve bunu karmaşıklaştırmaya gerek yok desem) bana çok yetenekli ya da etkili bir ressam der misin?
Ekstremi ya da dildeki evrilmeyi üretmeyi zorunlu kılan koşullar var

Örneğin Tıp terminoloji üretiyor ve Latince taban kullanıyor buna gerek var mı?

Öte yandan; aldırma dünya gelip geçer, her şey fani akar-döner, herşey olacağına varır, varlık ölçülemez tanımlanıp tanıtlanamaz, soyulamaz/ açılamaz ve neyse odur, olduğu gibidir, öte beri götürülemez ve olmadığına evriltilemez de devriltilemez de, ben gibi kavramların hepsi tüm kavramlar gibi yapaydır, yapay ve görece ayrımlardır-tanımlardır/tanıtlardır (ontolojik geçişmeler ve katmanlardır her şey bundan ibarettir ve tüm bunlar üzerine konuşmak bom-boştur, boş iştir) desek ve tüm felsefe tarihi bunda, buna sığıyor desek bizi kesiyor mu?

bu arada "Nejdet" değil miydi?

Son düzenleme:

ls2

Kahin
Onursal Üye
Cin Ali yapsam bana çok yetenekli ressam der misin?

tekrar şöyle soralım o zaman

Cin Ali yapsam (ve bu dil düzeyinde, sembolik ifade düzeyinde bir insanı-adamı yeterince iyi karşılıyor ve bunu açık ve net ifade ediyor ve bunu karmaşıklaştırmaya gerek yok desem) bana çok yetenekli ya da etkili bir ressam der misin?
Ekstremi ya da dildeki evrilmeyi üretmeyi zorunlu kılan koşullar var

Örneğin Tıp terminoloji üretiyor ve Latince taban kullanıyor buna gerek var mı?

Öte yandan; aldırma dünya gelip geçer, her şey fani akar-döner, herşey olacağına varır, varlık ölçülemez tanımlanıp tanıtlanamaz, soyulamaz/ açılamaz ve neyse odur, olduğu gibidir, öte beri götürülemez ve olmadığına evriltilemez de devriltilemez de, ben gibi kavramların hepsi tüm kavramlar gibi yapaydır, yapay ve görece ayrımlardır-tanımlardır/tanıtlardır (ontolojik geçişmeler ve katmanlardır her şey bundan ibarettir ve tüm bunlar üzerine konuşmak bom-boştur, boş iştir) desek ve tüm felsefe tarihi bunda, buna sığıyor desek bizi kesiyor mu?

bu arada "Nejdet" değil miydi?

ben bana uymuyor dedim. bu ağdalı dille yazılmış şeyleri okumak zorunda kaldığım zamanlardan(dersler) kalan bir şeyde olabilir bendeki. ben anlamak ve anlayışımı yükseltmek istiyorum. kavramlarla boğuşmak istemiyorum. benim zihnim bunu reddediyor.veya böyle çalışıyor deyim. eğer mesleğim gereği zorunlu olsam elbette gerekli terminolojiyi öğrenirdim. varoluşu,dünyayı ve insanları anlamak için ise bu dile ihtiyacım yok.

Nejdet evet,dikkat etmemişim..valla belkide 6 yıldır bunu kaçırmış olabilirim, şu an kontrol etmeden beynim onayladı ama evet Nejdet. peki bu ayrıntıyı neden yazdınız bir gıcıklık var gibi:O

Ay

Meraklı Üye
Yeni Üye
[MENTION=6639]kLara[/MENTION]ağğ kalp.

kLara

Yeni üye
Yeni Üye
kalp kalp [MENTION=6572]Ay[/MENTION] ;d

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç