Umutsuz Bir Aşk ve İntihar

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Düşünen Beyinler kategorisinde Mistik Filozof tarafından oluşturulan Umutsuz Bir Aşk ve İntihar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,577 kez görüntülenmiş, 49 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Düşünen Beyinler
Konu Başlığı Umutsuz Bir Aşk ve İntihar
Konbuyu başlatan Mistik Filozof
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan X
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mistik Filozof

Felsefe.net
Uzaklaştırılmış
Okuluna gitmeye karar verdim. Bakalım okula silahla gidebilecek miyim?

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Okuluna gitmeye karar verdim. Bakalım okula silahla gidebilecek miyim?

hocam yazdığın şey son tahlilde bi tür adli vaka çağrıştırıyor
biz-bizler dost olabiliriz ama nihayetinde insanız
duyarsızlık çeşitleri bizi yedi bitirdi ve anlamama çeşitleri
ve tepkisizlik
ilgisizlikte
sizin için ne yapabiliriz
hoş hissettirmiyor bu yazdıklarınız
kendinizden başkasına zarar vermeyi düşünüyor musunuz?

öfkeniz kime ve nedir? neye?
-
bir okula silahla girmeyi bildiriyorsanız ki burası açık sosyal bir alan olarak düşünülmeli?
???
--
başka bir sebep var başka bir sebep olduğunu düşünüyoruz
anne intiharı anne öfkesi,küçümsenme
kardeş çekemezliği çatışması ya da çelişmesi ve kardeş öfkesi
anne baba öfkesi ya da kişilikleri mekanikleri, çatışma mekanikleri- ilişki mekanikleri
ya da okul içi ilişki çatışmaları-hoşlanılmayan insanlar ilişkiler
kız kardeş öfkesi başka bi şey -saplantılılık vb.- de olduğunu düşünüyoruz
bunu sorgulamak bana ve bize düşmeyecek ancak başka bir etki tepki dinamiği (ya da kişi ya da durum etkisi mekaniği vb.) altındasınız
çatışmalı bir mekanik-başka bir çatışmalı mekanik kişi ya da durum
ya da başka sorunlar-okul sorunları
-çatışmacı kişilik ve kişi-durum mekaniği ile başedememe ya da sayılmama ya da aşamama ve varolmak istememe ya da sürdürmeme
öyle sanıyorum ya da öyle hissediyorum
zaten yaşamdan hoşnutsuzluk ya da aşamama intihar ders verme düşünceleri burada buluşmuş/çatışmış gibi
yetişkin cinsel ilgi/enerji karmaşası ya da başka cinsel ya da yaşamsal sapmalar ve aşamamalar ve zor yaşarlık; ve başka, bi şey, vb. mekanik altındasınız
öyle sanıyorum
her neyse ve bunlardan bazıları değilse de
herşeyi konuşabiliriz
ya da aşabiliriz ve deneyebiliriz
eğer isterseniz
eğer istersen

-inan bende zor yaşadım-çok mu çok zor yaşadım
her sabahı atlattım hala da atlatıyoruz
deli çalışamaz içine sıyrık-kapalı günlerim oldu
sosyal sorunlarım var ve oldu
belirtilen sorunlarım var ve oldu
sosyal ilişkilerim yaşam ilişkilerim ya da aile ve iş ilişkilerim hiç mükemmel sayılmaz

düşmek için çatılarda gezdiğim oldu-intihar düşüncesine yaklaştığım yada yaşamı çekemediğim ve atlatamadığım zamanlar ve gerçeksiz ya da yapamayacak hissettiğim zamanlarım oldu
herkes gibi ve senin gibi saplantılılıklarım olmuştur
ben sana yaşa demiyorum ben çöz diyorum ben sana üstesinden gel diyorum her neyse barışıklık için
kötü bi son çizmissin aileni (ya da bir kişiyi) hedef alıyor ve küçük düşürecek öyle anlıyorum -bunu dememeli miydim bilmiyorum
her neyse burdaki çatışma ve dinamik bayağı karmaşık ve ben öyle anlıyorum

bağımsız intiharda olabilir ancak çoğu zaman intihar topluma suç yükler
başarısızlık suçu
-yetersizilik suçu ve ilgisizlik duyarsızlık göz yumma belirtir suçu
ya da suçu kişilere ve topluma yükler

bağımsız intiharda olabilir ancak çoğu zaman
toplum ya da başkaları üzerine suçluluk vicdan azabı ya da çatışma çekişme küçük düşürme hisleri intiharın çoğu zaman hedef alacağı biçim

intiharın ilk oluşturacağı tepki ailenizin yargılanması ya da yadırganmasıdır burdan ters gidelim

okul sıranız yakın çevreniz oraya bir bomba düşmüş gibi olacak
sessiz bir bomba
travmatik
ve kaotik oldukça

insanlar yaşamı kutsar ve ne kadar bilinçlisin bilmeyeceğim bu konuda ama bu senin kararın
diyebileceklerim bunlar

diyebilmek isteyip diyemediğim şey,yapmak isteyip yapamadığın bi şey var mı? çok istediğin bi kaç şey
gitar çalmayı öğrenmek ten tutta ağrı dağına tırmanmak gibi ya d akomuşunun camını çerçevesini indirmek bir kez olsun ağız-burun kavga etmek ya da başka bi şey

ve sormak istedii nbi şey varsa sor lütfen açık cevap
ve seks hiç bi şey değildir
ve yaşama enerjini çatışmalayan başka bir durum (çatışma dinamiği altta yatan) olduğunu düşünüyorum bunun öncesinde-

yani aşkından ölmüş olmayicaksın başka bi sebepten muhtemelen
burdan öyle okunuyor
bi aşk öyküsü gibi gözükmüyor-özür dilerim
bu bir aşk değil yaşam çaresizliği bunu itiraf edebilirim
aşk iki taraflıdır bunu öyle kılın görüşelim

Mistik Filozof

Felsefe.net
Uzaklaştırılmış
hocam yazdığın şey son tahlilde bi tür adli vaka çağrıştırıyor
biz-bizler dost olabiliriz ama nihayetinde insanız
duyarsızlık çeşitleri bizi yedi bitirdi ve anlamama çeşitleri
ve tepkisizlik
ilgisizlikte
sizin için ne yapabiliriz
hoş hissettirmiyor bu yazdıklarınız
kendinizden başkasına zarar vermeyi düşünüyor musunuz?

öfkeniz kime ve nedir? neye?
-
bir okula silahla girmeyi bildiriyorsanız ki burası açık sosyal bir alan olarak düşünülmeli?
???
--

Varlığımın yegane gayesi onun aşkıydı, ona ulaşmaktı. O gayeyi gerçekleştiremedim, başarısızlık intihar demek oldu. Ondan ayrı yaşamak istemiyorum, böyle sessiz kalmak istemiyorum, sarsıcı bir son istiyorum. Ve bu konuda çok kararlıyım, hayata dair inanacak, yaşayacak, sevebilecek hiçbir şey yok. Tek gayem oydu.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Senin yasinda bi kuzenim var. Nerdeyse hic iletisimimiz olmayan. Dugun bayram seyran selamlastigimiz naber nasilsindan ibaret

Belkide bundan hu kadar yanlis bir bag kurdum ve cok yazdim yada kendimce yanlis bag kurdum ve yanilgili bi parallestirme ile sacmaladim ve ben yazdiklarim icin ozur dilerim ancak

Her neyse bir yerden sonra onu aklima getirdin ve ben sanirim onu kisilestirip bunlari yazdim
daha dostane ve onemseyen ilgileyen bir yazim aslinda ben sunmak isterdim ve iletisim

Hayat nasil gidiyor

---------- Mesajlar Birleştirildi at 23:17 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 23:12 ----------

Senin baban yada annen sopalik ama varsa kuzenlerin felan onlarda biraz soplaik
Ama bu toplum sopalik oncelikle

---------- Mesajlar Birleştirildi at 23:23 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 23:17 ----------

Yaratici fikir
Hic araci olucak yardim alicak dostun arkadasin yok mu

Mistik Filozof

Felsefe.net
Uzaklaştırılmış
Senin yasinda bi kuzenim var. Nerdeyse hic iletisimimiz olmayan. Dugun bayram seyran selamlastigimiz naber nasilsindan ibaret

Belkide bundan hu kadar yanlis bir bag kurdum ve cok yazdim yada kendimce yanlis bag kurdum ve yanilgili bi parallestirme ile sacmaladim ve ben yazdiklarim icin ozur dilerim ancak

Her neyse bir yerden sonra onu aklima getirdin ve ben sanirim onu kisilestirip bunlari yazdim
daha dostane ve onemseyen ilgileyen bir yazim aslinda ben sunmak isterdim ve iletisim

Hayat nasil gidiyor

---------- Mesajlar Birleştirildi at 23:17 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 23:12 ----------

Senin baban yada annen sopalik ama varsa kuzenlerin felan onlarda biraz soplaik
Ama bu toplum sopalik oncelikle

Güzel analizler yazıyorsunuz. İntihar konusu açtığımda pek çok iyi niyetli yorum gördüm. Ancak ben geri dönüşü olmayan bir yoldayım. Umarım başarılı olurum, inandığım gibi ölürüm. Bazen ölmek, yaşamaktan daha anlamlı olabiliyor. Ben de onurumla ölmenin, onursuzca yaşamaktan daha anlamlı olduğu bir noktadayım.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Yaratici fikir2
Bu yorum ve yardimlasma icin intihar fikrini tam boyle ve bu kadar acik sunmaksizin bura yerine forumtr felan kullanmak

---------- Mesajlar Birleştirildi at 23:30 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 23:27 ----------

Gnoxis e git hocam ora iyidir
Orda biraz takil uc bes mesaj yaz
Iyi dostlar edinirsin

---------- Mesajlar Birleştirildi at 23:31 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 23:30 ----------

Acik konusabilirsin gnoxis te ora tam senin yerin.

Mistik Filozof

Felsefe.net
Uzaklaştırılmış
Nasıl bulacağım konusunda fikirler lazımdı. Okuluna gideceğim. Soru cevaplandı aslında.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Internet forumlari hocam google da cikiyor
Senin yasinda gencler var orda bu saatte takipci olur
Gnoxiste iyi anlasirsin saniyorum ama baslik acmaktan ziyade yorum gir ve biraz takil once bi kac gun
Benim tavsiyem tabi sen bilirsin
Gnoxiste cok daha ozgur ve cesitli konusabilirsin saniyorum
Biraz yorum oku oku seni anlayacaklardir paylasacaklardir
Senden beterlerini bulacaksin merak etme
Ve farkli tavsiyeler yardimlar alabilirsin saniyorum
Yaratici cozumler ozellikle kizlardan

---------- Mesajlar Birleştirildi at 23:51 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 23:45 ----------

Burasi rahip okulu gibi babalik. ruhban okulu gibi sikma burda kendini

Son düzenleme:

Mistik Filozof

Felsefe.net
Uzaklaştırılmış
Gnoxiste iyi anlasirsin saniyorum ama baslik acmaktan ziyade yorum gir ve biraz takil once bi kac gun

---------- Mesajlar Birleştirildi at 23:51 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 23:45 ----------

Bakacağım.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye

O bahsettiğin site 13 yaş ile 20 arası gençlerden oluşuyor ve yaşları itibariyle henüz pek bir sey bilmiyorlar. Burası ruhban okulu derken ne demek istiyorsun? Sıkıcı diye ifade ettiğin bu sitede neredeyse 24 saat zaman geçiriyorsun ve sadece kendinin anlayacağı paylaşımlarda bulunup, genele hitap etmiyorsun ve sonra da geçip burası için "rahiplik okulu" diyorsun ya pes artık...

---------- Mesajlar Birleştirildi at 08:16 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 07:59 ----------

Biz Mistik Filozof'un sorunu önemsiyor ve akılcı çözümler sunmaya çalışıyoruz, sen ise sanalmanik bizim site genelinde yaptığımız paylaşımlarımızı küçümseyerek siteyi de ruhban okuluna benzetiyorsun, pes cidden pes...

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
O bahsettiğin site 13 yaş ile 20 arası gençlerden oluşuyor ve yaşları itibariyle henüz pek bir sey bilmiyorlar. Burası ruhban okulu derken ne demek istiyorsun? Sıkıcı diye ifade ettiğin bu sitede neredeyse 24 saat zaman geçiriyorsun ve sadece kendinin anlayacağı paylaşımlarda bulunup, genele hitap etmiyorsun ve sonra da geçip burası için "rahiplik okulu" diyorsun ya pes artık...

---------- ----------

Biz Mistik Filozof'un sorunu önemsiyor ve akılcı çözümler sunmaya çalışıyoruz, sen ise sanalmanik bizim site genelinde yaptığımız paylaşımlarımızı küçümseyerek siteyi de ruhban okuluna benzetiyorsun, pes cidden pes...

sen beni anlamıyorsun ama pes değil-pes değil

rehabet okulu tamam rahiplik okulu değil

buranın keşiş okulu gibi olmasını erkek nüfusuna oranla kadın-kız karşı cins nüfusu -yaş cinsiyet barındırmaması- gibi oluş vurgusundan başlatarak başka bir noktaya çektim/taşıdım

ama tabi o dediğimi de düşünmüyor değilim başka vurgularla da olsa-yakın

---------- Mesajlar Birleştirildi at 06:04 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 05:46 ----------

ayrıca buraya sıkıcı demiş miyim arkadaşa burda sıkılma demişim
çünkü gecenin ikisi ve yazan yok
yaşıt yok ya da ağır kavramsal anlatımlar
ama tartışma boş kalmış; forumu; ve kendisi gece yarısı 02:00 küsür burdaydı-tartışma boştu

-
ama oraya giderse oraya göre nazaran sıkıcı olacak
tır
eğer giderse

---
şaka bi yana digital

genele hitap etmeme (genel /özel hitapederlik -özelite denklemi -çözümlenecek)

ne yazim ben bunlara digital bu kadar şeyi niye yazıyorsun ve araya niye -bu tip ithamlar vurgu ve cevaplama hakkı sıkıştırıyorsun

sadece kendine özel paylaşımlarda bulunma_kendinin anlayacağı
itiraf edeyim ben bile anlamıyorum bazen)
-kendinin anlayacağı paylaşımlarla sınırlılık -öyleyse öyledir

site genelinde yaptığımız paylaşımları küçümseme
digital ben dürüst biriyim

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
sen beni anlamıyorsun ama pes değil-pes değil

rehabet okulu tamam rahiplik okulu değil

buranın keşiş okulu gibi olmasını erkek nüfusuna oranla kadın-kız karşı cins nüfusu -yaş cinsiyet barındırmaması- gibi oluş vurgusundan başlatarak başka bir noktaya çektim/taşıdım

ama tabi o dediğimi de düşünmüyor değilim başka vurgularla da olsa-yakın

---------- Mesajlar Birleştirildi at 06:04 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 05:46 ----------

ayrıca buraya sıkıcı demiş miyim arkadaşa burda sıkılma demişim
çünkü gecenin ikisi ve yazan yok
yaşıt yok ya da ağır kavramsal anlatımlar
ama tartışma boş kalmış; forumu; ve kendisi gece yarısı 02:00 küsür burdaydı-tartışma boştu

-
ama oraya giderse oraya göre nazaran sıkıcı olacak
tır
eğer giderse

---
şaka bi yana digital

genele hitap etmeme (genel /özel hitapederlik -özelite denklemi -çözümlenecek)

ne yazim ben bunlara digital bu kadar şeyi niye yazıyorsun ve araya niye -bu tip ithamlar vur8gu ve cevaplama hakkı sıkıştırıyorsun

sadece kendine özel paylaşımlarda bulunma_kendinin anlayacağı
itiraf edeyim ben bile anlamıyorum bazen)
-kendinin anlayacağı paylaşımlarla sınırlılık -öyleyse öyledir

site genelinde yaptığımız paylaşımları küçümseme
digital ben dürüst biriyim

İşte tüm mesele de bu zaten resmin tamamını göremiyorsun. Kendi yaş grubundan bir sürü arkadaşı vardır fakat onların ona vereceği cevaplar da kendi düşüncesine yakın olacaktır muhtemelen ayrıca zaten örnek aldığı ve kitabını hediye etmeye çalıştığı "çocuk" da kendini 20 yaşında filozof ilan etmiş Murat Uz diye birisi yani rehberi kendi yaşıtı olduğu için kafası bu kadar karışmış zaten...Kötü Sözlük ve Antoloji sitesinde yorumlar var.

Bilgi paylaşanın cinsiyeti seni neden ilgilendiriyor? Kaç bayan kaç erkek üye var, bunun ne önemi olabilir ki?

Ben de dürüst biriyim ama dürüst olmak sınırsızlık demek değildir, kişi nerede nasıl davranması gerektiğinin dengelerini kurabilmelidir. Başkaları ile ortak bir alan paylaşıyorşak sınırsız davranamayız.
Felsefi düşüncede sınır yoktur fakat sen düşünce üretmiyorsun ki kendin bile anlamadığın cümleleri sıralayıp duruyorsun.

Son düzenleme:

Maimonides

Felsefe.net
Yeni Üye
fırıldak gibi dönüyon celep bundan sonra adın fırfır celep olsun:D

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
paylaştığım forumun ya da tavsiye ettiğim alanın > Yaşam > İnsan Psikoloji bölümünden iki fotograf

denden1.png

denden.png

---------- Mesajlar Birleştirildi at 12:40 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 12:21 ----------

orda uygun kitle olduğunu ve kendi gibi olanlarla bağ kurması gerektiğini söyledim digital

---------- Mesajlar Birleştirildi at 12:45 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 12:40 ----------

Bilgi paylaşanın cinsiyeti seni neden ilgilendiriyor? Kaç bayan kaç erkek üye var, bunun ne önemi olabilir ki?

bak bunun/bunların önemi var- bu bize bi şey anlatıyor

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Hep beraber? Hiç birimiz?
Her biri –hiç biri
Hepsi - hiç’i
Hiç birini istemiyorum –hiçbir şeyi istemiyorum
Ne oldu? Bugün neler yaptın
Hiiç
Günün nasıl geçti
hiç

---------- Mesajlar Birleştirildi at 14:22 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 13:42 ----------

Evet ne anlatıyormuş?

bunu sen bulmalısın
bir diğerine gelince de
ayağın kırılırsa topal olursun- maruz kalma ışığı altında;-
bunun gibi otorite nefretinin sizin anlayışınıza indirgeyemeyeceğemizi sandığımız başka anlatımlar var burda
şimdilik üzgünüm

---------- Mesajlar Birleştirildi at 15:08 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 14:22 ----------

yıkmakta bir güçtür. yıkamadığı otoriteyi hiçliyor/yıkıyor ya da yadsıyor kişi
-zorluyor ya da döğüşüyor kendi yöntemince;
yönetimini teslim etmekten evla gördüğü bu yol kutsanmalı mı?

-
teslim alınmış otoriteleriniz ya da (,kendinize,) otoritesizliğiniz-le siz ,kendinize, onu yadsıyorsunuz

baskılanmış ya da hiçlenmiş kişilik yumakları
yok'lamakla -varlığınızı hiçliyor ve hiçliyor bir ilüzyonu
ve bu bir yan özgüven kuşanması mı ona göre

ve kişi size gücünü gösteriyor -var yığınlarında
varlığını hiçletmiyorsa, hürlüğüne leke sürdürtmeyen sürünceme de

kendi çözümünü mü kuşanmış şimdilik

toplumunuza ve kimliğinize karşı gücünü -erdemini- dayatıyor sessizce de olsa
püsküren kinler ve öfkelerle bağdaş kurmuş oturumlar tısırdıyor

dininize ve inançlarınıza ölümlerinize ve kalımlarınıza meydan okunduğunda tek koruduğunuz kendi özdeğerlerinizdir
kişileri yaşatarak ya da durumları bağdaş kurdurarak oturttuğunuz cümleler ve çözümler özlemsiz

deli ozanın çağraşı duyarsız mı?

yaşatmaya girişerken yaşattığınız kendi vicdanınızdır, kendi soluk sesleriniz ve kendi özdeğerleriniz ya da ölümsüze yatırılmış-bandırılmış değerlerinizdir
sizin özdeğerlenize karşı cinayet işleyenler ,savaş açanlar hükümsüzdür
ve kale duvarlarınızı yumruklarken çürüyen elleri hiç tutar
ve onları yıkanlar hükümsüz olacaklar

sizin özdeğerlerinizi kendi vicdanında kuşanmamışları ve kendi akakıllarında yıkanları ve ve değerlerinizi bir çöp gibi savurup bir çırpıda boğanları ve öldürenleri ne kadar yargılayacak ya da yadsıyacak sınız

özgen inancın gücü
aşk burda bir öykü-yü masal'a karaşık hümanizma-yı ala mı?
aşk aşktır

bir savaşçı yetiştirirsiniz onu yaşatarak öfkenizi kuşanın buyrun yaşayın_ yaşatın
siz mi karar veriyorsunuz buna ama ne dediğimi anlamıyorsunuz

kimsenin öfkesiyle oyalanmam-ölümüyle debelenmem

yıkmakta bir güçtür. yıkamadığı otoriteyi (dingince kuramadığı kendini) hiçliyor kişi -kendini ve olmayan varını ya da yol göremediği erini_zorla yaşatmıyor

varlayamadığı kendi nerde ey insanlık!,
taşlarınızdan kan mı akar?
varlayamadığı kendi nerde ey insanlık
oan savaş derken vereceğiniz bilgi ve doğrultma kaldıracı ve onu doğru kaldıracak ve doğrulatacak hür doğrultaç ve esen kılınç nerde

-
çocukların saatlerini kurun ve istediğniz zaman söylesinler_ çağlasınlar ve size göre gülsünler _eğlensinler ..çalsınlar ve oynasınlar
oyuncak çocuklar kurulduğunda siz ne isterseniz onu oynar ve yaparlar,
annellerinin kuramadığı çocuklar isyan adlı oyuncağı yapmakta

yaşama karşı mücadele açıklığı görmeyen bu insanlar ve bilinç erikliği görmeyen bu insanlar özgüven kuşanmalarında ,kamplarında, toplumunuz onları yetiştirebilir mi şimdilik
ölümcünün ölümüne kalımcının kalımına girişmiyoruz karışmıyoruz bizler şimdilik

ezginmiş ve incinmiş yürekler ya da kemikler ve etler bile iyileşebilirdi oysa umudun erdemi mi görlemleriniz ve söyledikleriniz;

ezginmişlerden toplumunuz zeytinyağı kılmaya karar vermeden önce çekirdekte ve posada hala birleşme yolu istemi ve bun kılan değer görenlerden misiniz?

o halde siz yolunuzda ilerleyin ve kutsayın;

deli ozanın kutsal söylevi

bana sevginizin olan yerlerinden/yerlerden gösterin /bayım/ bende kanayım
değer verme biçimleriniz üzerine aforizmalar üzüm taneleri gibi salkımlarda bakışmakta;

-anlaya/nlara/paylaşanlara ithaf olunur-

deger verme bicimlerinizin yap-sallığı
anaç mı? esenç mi?
güvenç mi? özenç mi? özlenç mi?
-
değer verme biçimlerimiz? sorgudadır?

Son düzenleme:

ls2

Kahin
Onursal Üye
Bu tür cümleleri o kadar çok duyuyorum ki.Meali nedir biliyor musun?

"Bir kızla çıkmak istemiyorum.Ancak istesem karşı komşunun kızı Nihal var,üniversitedeki arkadaşım Fatma var...Ama yok yok istemiyorum ya."

Buradaki ana fikir tam anlamıyla bu.Birilerinin duyguları için yaşamak ve kendi benliğini bastırmak ne kadar sağlıklı?

Birilerinin duygularını onları sevdiğim için yani onlara karşı sevgi duygum olduğu için önemsiyorum. sonuç temelde gene kendi duygularım var. birilerinin duyguları için kendi benliğini bastırmak değil bu.

kastınız sizi seven kız arkadaşınızı üzmemek için onunla beraber olmaya devam etmek galiba. böyle bişide yoktur o ilişkide kısa sürede biter çünkü kişi istede istemesede ilişkiye motive olamaz zorlamaylada bir yere kadar gider.

anne baba kardeş sevgisi ise başka dostum. ikisini karıştırmışsın.

bu başlıkta kapatılmalı bence. mistik filozof silahtan milahtan bahsetmeye başlamış. şimdi bişiler söylücem olmucak. bu eleman yasaklansa iyi olur..

intihar teşviki veya intihar övgüsü suçtur bu arkadaş suç işlemeyede başlamış..işin boyutu değişti bana göre..bu tiplere ve söylemlerine izin verilmemeli..

Mistik Filozof

Felsefe.net
Uzaklaştırılmış
Birilerinin duygularını onları sevdiğim için yani onlara karşı sevgi duygum olduğu için önemsiyorum. sonuç temelde gene kendi duygularım var. birilerinin duyguları için kendi benliğini bastırmak değil bu.

kastınız sizi seven kız arkadaşınızı üzmemek için onunla beraber olmaya devam etmek galiba. böyle bişide yoktur o ilişkide kısa sürede biter çünkü kişi istede istemesede ilişkiye motive olamaz zorlamaylada bir yere kadar gider.

anne baba kardeş sevgisi ise başka dostum. ikisini karıştırmışsın.

bu başlıkta kapatılmalı bence. mistik filozof silahtan milahtan bahsetmeye başlamış. şimdi bişiler söylücem olmucak. bu eleman yasaklansa iyi olur..

intihar teşviki veya intihar övgüsü suçtur bu arkadaş suç işlemeyede başlamış..işin boyutu değişti bana göre..bu tiplere ve söylemlerine izin verilmemeli..

Suç falan değildir. Kişinin kendi rızasıyla hayatını sonlandırmasıdır. İntihar eden birinin de senin saçma sapan suç tanımlamaların umrunda olmaz, haddinizi aşmayın. Beni yasaklayınca ne olacak? Kinim artacak. Bir şeyleri yasaklamayla, susturmayla, yok etmeyle bir işe yaramayacağınızı, felsefe adındaki bir forumda yasaklama, susturma, ortadan kaldırma gibi şeylerin felsefeye aykırı olduğunu belirtmek isterim. İntihar konusunda felsefe yapılıyor şu anda. Biz eğer felsefeciysek, bir bilim adamı soğukkanlılığıyla her şeyi sorgulamayız. Sizi bilmem ama ben felsefe öğrencisi, mistik bir filozofum. Hobi olsun diye felsefeyle uğraşan biri değilim. Felsefeye, düşünceye ket vurulamaz, felsefe adlı bir forumda bu hiç yapılamaz. Felsefe her şeyi düşünür, konuşur, sorgular, çözüm varsa çözüm sunar. Amaç bu. Aksi takdirde, benim söz söyleme hakkıma saldırdığınızda benim kararım değişmeyecektir, aksine daha fazla nefret edeceğim. Bu da benim açımdan iyi sonuçlar doğurmayacaktır, her şeye karışma hakkınızın olduğunu sanmayı bırakın. Benim konum ve intiharım üzerinden böyle cahilce, hoşgörüsüzce tutumları, kendinden olmayanı yok etme çabasını hoş karşılayamam. Senin bilinç düzeyin düşük olabilir, intihar eden birini görünce korkuya kapılabilirsin, tabuların zarar görebilir, bu umrumda değildir. Kişiliğime, söz söyleme hakkıma saldırma hakkın yok. Haddini bil. Her yerde kendinden olmayanı yok etmeye, susturmaya çalışan cahil, aptal insan artıklarını görmekten sıkıldım.

Son düzenleme:

ls2

Kahin
Onursal Üye
Suç falan değildir. Kişinin kendi rızasıyla hayatını sonlandırmasıdır. İntihar eden birinin de senin saçma sapan suç tanımlamaların umrunda olmaz, haddinizi aşmayın. Beni yasaklayınca ne olacak? Kinim artacak. Bir şeyleri yasaklamayla, susturmayla, yok etmeyle bir işe yaramayacağınızı, felsefe adındaki bir forumda yasaklama, susturma, ortadan kaldırma gibi şeylerin felsefeye aykırı olduğunu belirtmek isterim. İntihar konusunda felsefe yapılıyor şu anda. Biz eğer felsefeciysek, bir bilim adamı soğukkanlılığıyla her şeyi sorgulamayız. Sizi bilmem ama ben felsefe öğrencisi, mistik bir filozofum. Hobi olsun diye felsefeyle uğraşan biri değilim. Felsefeye, düşünceye ket vurulamaz, felsefe adlı bir forumda bu hiç yapılamaz.

bakınız burada intihar felsefesini bende yaptım yapılmasındada bir mahsur yok. ancak siz silah alıp okula gitmekten bahsediyorsunuz. bu felsefe değil eylemdir. bir felsefeci eline silah alıp okula gidip şow yaparak intihar etmez ve başkalarının hayatını tehlikeye atmaz.

felsefesini yapar ve sessizce intiharını gerçekleştirir.

yani açık biçimde bu söylemleriniz felsefe değildir..

Mistik Filozof

Felsefe.net
Uzaklaştırılmış
bakınız burada intihar felsefesini bende yaptım yapılmasındada bir mahsur yok. ancak siz silah alıp okula gitmekten bahsediyorsunuz. bu felsefe değil eylemdir. bir felsefeci eline silah alıp okula gidip şow yaparak intihar etmez ve başkalarının hayatını tehlikeye atmaz.

felsefesini yapar ve sessizce intiharını gerçekleştirir.

yani açık biçimde bu söylemleriniz felsefe değildir..

Evinde bulamadığım için, okulda bulmak istiyorum. Ve burada intihar edecek kişi benim. Eğer tek başıma ölmek isteseydim, tek başıma ölürdüm. Ancak Aşk intiharı olduğu için, kitap teslim etmem gerekiyor ve yanında intihar etmem gerekiyor. Bu tepkisel bir eylemdir, intihardır. Bir terör veya saldırı eylemi değildir. Suç unsuru teşkil edemez zira kendi rızamla hayatıma son vermiş bulunacağım, ortada yargılanacak, suçlanacak biri olmayacak. Sadece, ses getiren bir intihar şekli olacaktır. Facebook canlı yayınında intihar eden genç bir suç unsuru ifade etmez, en fazla ses getiren bir intihara kalkışmış olur. Benim durumum da bu.

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar