Umutsuz Bir Aşk ve İntihar

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Düşünen Beyinler kategorisinde Mistik Filozof tarafından oluşturulan Umutsuz Bir Aşk ve İntihar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,574 kez görüntülenmiş, 49 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Düşünen Beyinler
Konu Başlığı Umutsuz Bir Aşk ve İntihar
Konbuyu başlatan Mistik Filozof
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan X
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mistik Filozof

Felsefe.net
Uzaklaştırılmış
Merhaba. Umutsuz bir Aşk hikayesinden ötürü intihar etmek istiyorum. Kızın evini biliyorum ancak bulamıyorum. Okul gidiş dönüş saatlerini biliyorum ancak evinin önünde beklememe rağmen bulamadım. Bir kitap teslim edip intihar edeceğim. Yaratıcı fikirlere ihtiyacım var. Sizce nasıl bulabilirim? Evini biliyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
intihar etmek ve yaratıcılık ;

kimse görmesin bi ormana gidip aç susuz kalın-bakabildiğiniz kadar bakın kendinize, çürüdüğünüz yerde çürürsünüz

sizin mistisizminiz bu mu?

kıza karşı yapılmış bir eylem mi?
hayata karşı mı?
kendi düşüncelerinize karşı sorumsuzluk

size acımasını mı istiyorsunuz? ne istiyorsunuz? birilerinin sizi farketmesi mi? birilerinin size acıması mı?

madem o kadar iradeniz var, gücünüz var bu gerçeği hiçe saymışsınız bunun keyfini çıkarın biraz kırın dökün özgürce bağırın-çağırın biraz hareket edin.. sonra toparlar ya da toparlayamazsanız gider mertçe dürüstçe ölürsünüz

--------------

Merhaba. Umutsuz bir Aşk hikayesinden ötürü intihar etmek istiyorum. Kızın evini biliyorum ancak bulamıyorum. Okul gidiş dönüş saatlerini biliyorum ancak evinin önünde beklememe rağmen bulamadım. Bir kitap teslim edip intihar edeceğim. Yaratıcı fikirlere ihtiyacım var. Sizce nasıl bulabilirim? Evini biliyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

kusura bakmayın ama yazdıklarınızda örtülü hayaller- duygular ve hayatı yanlış tanıma, anlama görüyorum sadece
siz sadece duygularınızı,kimliğinizi, anlamaya ve ifade etmeye çalışıyorsunuz

bir yetişkinden-ebevynden yaşama karşı daha dürüst sorumluluk almış bir yetişkinden ve yaşama umura karşı daha güçlü tutumlu ve bilen birinden yaşam tecrübesi olan birinden dinlemeli ve öğüt almalısınız biraz -
yardım ve destek almalısınız -

kendinize dostlar bulun ve erkek arkadaşlıkları kız arkadaşlıkları ,genel yaşam arkadaşlıkları hakkında bu kadar hızlı fikirler biriktirmeden önce biraz dinleyin/dinlemelisiniz

fikirler ve tecrübeler edinin öncelikle bol bol gözlemleyin -okuyun-dinlenin- düşünün ve okuyun

yaşama karşı sizden daha anlayışlı, tecrübeli ve yaşamca sizden barışık fikirli insanlarla sohbet edin lütfen -hemen atlamayın
gülüp geçtiklerini göreceksiniz-intiharınızı bile umursamayacaklar çoğumuz

sandığınız gibi değil hiç bi şey _Karşı tarafı da kendinize üzersiniz ve saplanırsınız
sandığınız gibi bir duygunuz yok,,
bu yaşam karşı bir çakılma
ve saplanma dahası.

hayat size/bize-hepimize bi şeyler öğretirken olanlar bunlar -hepimizin başına geldi geçti
sanmayın ki anneniz babanız ya da soktaki -diğer- insanlar ve başkaları da bunların aynılarını yaşamadı ve yaşamıyor
sanma ki kardeşin ya da bir başkası da yaşamayacak

dediğimi dinleyin ve rahat uyuyun
öfkelimisin, küçücük müsün, küpküçük müsün, nadir misin,umarsız mısın, canlı mısın-cansız mı? bencil misin ne haltsan onu ifade et ve kurtul. kabul et-rahatla ve kuşkulan-ma
-kendini ifade et.

sahip olsanızda, ele geçirseniz de mutlu olamazsınız-olmayacaksınız ..birlikte -mutlu olamayabilirsin..
deneyime açıksın ve ihtiyacın var- hepinizin var- hepimizin
ne olduğunu görüyoruz. sizden yaşam olarak tecrübeliyiz de bunları söylüyoruz -anlıyor musun
aynı bok çukurunda bir başkası dolaşmasın diye
aynı bok çukurlarında dolaşmayalım/düşmeyelim diye;

yanlış duygulara ya da yanlış bir yaşam bakışına ve anlayışına ve yanlış ve eğreti bir sahip olma anlayışına güdülü ve kasılı olabiliriz hepimiz.
öncelikle bir görün -bunu biraz -sersemletmelisiniz

yeterince yetişkinlik , yaşam gelişkinliği ve olgunluğu -iyi yaşam dinamikleri ve ilişkileri kurmadan incitici ilişkiler zorlayıcı olabilir--
mutsuz olabilirsiniz-bunu istemezsiniz inanın
karşı taraf sahip olsanız da -sözde sizle birlikte olsa da aşk olsa da bunu istemezdiniz inanın-bunu bilerek söylüyoruz

bu ilişkileri sürdüremez -çakılırsınız
büyüdüğünüz sanmayın -bazen- yardım alın-
dışarda insanlar var-bunlar başlarından geçmiş olanlar var
hayatı izleyin ;yardım alın;
çocukça şeyleri büyütmeyin/ çocukça kabul edin

-karşınızda ki de sizin kadar çocuk /çocuk ruhlu muhtemelen serbestçe açıldığınızda -eğer bunu yapabilirseniz- bunu başarabilirseniz gerçekten anlayacak ve paylaşacaktır
her arzunu ve özleminizie-kendi kimliğinizle-gizemlerinizle-değiştirmeden

kadınların ve erkeklerin benzer ve yakın tıpatıp özlemleri ve özellikleri var bunu anlamıyorsunuz öncelikle;
kadın ve erkekler birbirlerine aynı -tıpa tıp- benzerler. Toplum kısıtlamaları vardır. yanlış öğrenmeler-güdülenmeler ve aşammalar -deneyime hazır olmamalar ve kıslatlamalar , diğer suçluluklar vardır. bunlar aşılır zamanla ama
arzu olarak yakındırlar (kadı nerkek) aslında. tatmin olarakta

kim olduğunuzu ve ne olduğunuzu, ne hissettiğinizi, nerde olduğunuzu-durduğunuzu baştan başlayın

yaşamda deneyim peşinde/özgürlük ve ikilenme peşinde olduğunuzdan sözedin-kısıtlanmalar ve özgürlükten sözedin
gerçeklerden
kimseye umut ve vaat veremeceğinizden, kendinizin bile yabancısı ve ne istediğinizi bilmiyor, çakılmış ve umutsuz-mutsuz ikilemli varolşunuzdan kim olduğunuzdan bir sözedin öncelikle

bel bağlamayacağınızdan, umut vaat etmediğinizden, tükürülmüş köhne varlığınızdan, yaşam tiksintinizden-insan nefretinizden-aç çocukluğunuzdan, herşeyden, kara gecelerden, ölümsüz sabahlardan (yan ine varsa-bunlar varsa içinizde) ve sabah u-umutsuzluklarından da
ancak bu sizi mutlu yapar-ikilemsiz yapar-

kendinizden bile korkup kaçındığınızdan gerekiyorsa, kendi küçücük -çocuk- ruhunuzu ve kendi çocukluğunuzu doyurmakla, kendinizi iyileştirmekle, yaralarınızı onarmakla ve hayat karşı direnmekle meşgul olduğunuzdan sözedin
kendinizi büyütmekle yoğun meşgul olduğunuzdan karşı taraf sözedin
ağır duygulardan değil

sanmayın
bu öyle değil
-kendinize güvenmediğinizden yaşamdan ve hayattan korkup kaçtığınızdan sözedin
işiniz kolaylaşacaktır
öyle birini aramıyorsa?
eğer öyle birini aramıyorsa bir gün bunların benzerlerini o yazarken karşılaşabilirsiniz- bunda merak etmeyin
diğer türlü her türlü iyi ya da olumlu tutumlu duygular besler-elinden geleni yapar ya da yardımcı olur-du
ona sahip olmalı değilsin -kimseye- her partner özgürdür
her eş özgürdür-açıktır
sonsuz partner var öncelikle. yaşam partneri ve arkadaş. bunu kafana kazımalısın-
duyguna esirsin. öğrenme esareti.mutluluğu,
. karşı taraf olan aşkına değil

ilişkilerinizi açın anlayacaktır
yaşamınız, çocukluğunuzu-üzgnülükleriniiz kırgınlıklarınız paylaşın
erkek kimliği aldatmacası çok satıyor olabilir piyasada -beş kuruş etmez diyoruz. okumayın diyoruz.
bunlar sizi dost yapar-arkadaş yapar-barış yapar-mutlu yapar -korkmayın geçer
ancak böyle mutlu -umutlu olabilirsin

diğer türlü -bunu yapabilene kadar
yanılanların dönencesine girersin-birlikte dönerler-

hayat uzun ve kısa da bir macera
girin çıkın yaşayın sevişin ona berber olun bunla beraber olun. biraz deneyin-deneyim kazanın- toplayın kaçmayın hemen
ne isterseniz onu yapın ve acele etmeyin hızlanın yavaşlayın dinlenin su için ve yaşayın öldüğünüzde ölürsünüz zaten bu kolay

daha yetişkin bir erkek ya da kadın arkadaşla konuşmak-dertleşmek-olmadı bir psikoterapist- amca dede,
-mahalledeki bakkala canının sıkkın olduğunu söylemek başta-gençken bunları yaşamış

ordan burdan insanlarla yazışmak-dertleşmek,
tutkunlamamak/tutuklanmamak ve takılmamak saplanmamak-bunlar önemli;
duygularınızla yüzleşirseniz bu olur-üstesinden gelemeyebilirsiniz
bağımlılığa yönelmeyen anlayışlar
arkadaşlıktan kaçınmayın
kadınlar ve erkekler dostlar olabilir
sevgili olmaktan öte kesinlikle --birebir- dostlar olabilir

sevgi sanmalar/saplanmalar genelde-bazen yanılgıdır-
yaşınız genç sizi çok iyi anlayanlar anlıyor ve paylaşıyorlar ve okuyorlar
şu anda kendi yaşam tecrübesinde bu saplanmaları-çakılmaları ya da benzer deneyimleri yaşamış bi çok insan sizi okuyor
-çok iyi anlıyor-
okuyup gözlemliyor ve aynı yoldan gitmemeniz için -anlıyor musun- iyi dileklerini sunuyorlar merak etmeyin

öncelikle bağlanmama ve saplanmamaya; aşırı bağımlılık ikilemine özenli ve dürüst tutumlu açık ilişkilerden korkma -herkes dostlar olabilir..
herkesle -tüm insanlarla

yaşam senin;sizin .bizim_benim -onun da,

Son düzenleme:

epoché

Üye
Yeni Üye
Neden kızla konuşmuyorsun? İletişim bozuklukların mı var, sosyal fobik misin? İlaçları/tedavileri var bunların. Problemlerini açık açık yaz ki, yardımcı olmak mümkün olsun.

Kitap teslim etmek nedir ya, böyle bir şey yaparsan en fazla sana acır/güler, kitabı da okumaz ayrıca. Kendi delüzyonların için intihar etmeye de değmez. Önce yaşamsal / psikolojik problemlerini çözmeyi bi dene, psikanaliz kitapları oku, aklını başına al.

Mistik Filozof

Felsefe.net
Uzaklaştırılmış
Neden kızla konuşmuyorsun? İletişim bozuklukların mı var, sosyal fobik misin? İlaçları/tedavileri var bunların. Problemlerini açık açık yaz ki, yardımcı olmak mümkün olsun.

Kitap teslim etmek nedir ya, böyle bir şey yaparsan en fazla sana acır/güler, kitabı da okumaz ayrıca. Kendi delüzyonların için intihar etmeye de değmez. Önce yaşamsal / psikolojik problemlerini çözmeyi bi dene, psikanaliz kitapları oku, aklını başına al.

Evet. Ve artık intihardan başka seçenek göremiyorum.

---------- Mesajlar Birleştirildi at 19:06 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 19:04 ----------

Nihilizmin sonu ya intihardır ya da dünyaya karşı yapılmış sansasyonel bir eylem. Ben intihar ile bir seçenek sunuyorum, tedavim yok, ilerleyen dönemlerde daha tehlikeli biri haline geleceğim. İnandığım şekilde ölmek gibi bir seçenek sunuyorum dünyaya, aksi takdirde intikam almak için savaşacağım. Nihilist bir militanım.

---------- Mesajlar Birleştirildi at 19:09 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 19:06 ----------

intihar etmek ve yaratıcılık ;

kimse görmesin bi ormana gidip aç susuz kalın-bakabildiğiniz kadar bakın kendinize, çürüdüğünüz yerde çürürsünüz

sizin mistisizminiz bu mu?

kıza karşı yapılmış bir eylem mi?
hayata karşı mı?
kendi düşüncelerinize karşı sorumsuzluk

size acımasını mı istiyorsunuz? ne istiyorsunuz? birilerinin sizi farketmesi mi? birilerinin size acıması mı?

madem o kadar iradeniz var, gücünüz var bu gerçeği hiçe saymışsınız bunun keyfini çıkarın biraz kırın dökün özgürce bağırın-çağırın biraz hareket edin.. sonra toparlar ya da toparlayamazsanız gider mertçe dürüstçe ölürsünüz

--------------

Hepsi. Beni unutamamasını istiyorum. Mistisizmde Aşk tanrıdır, Aşk'a ulaşan tanrıya ulaşır, ben de Aşk'ı bulduğum kişi ile birlikte ölmek istiyorum.

Bulma konusunda problemim var, daha çok bunun için açtım konuyu.

Son düzenleme:

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Evet. Ve artık intihardan başka seçenek göremiyorum.
Nihilizmin sonu ya intihardır ya da dünyaya karşı yapılmış sansasyonel bir eylem. Ben intihar ile bir seçenek sunuyorum, tedavim yok, ilerleyen dönemlerde daha tehlikeli biri haline geleceğim. İnandığım şekilde ölmek gibi bir seçenek sunuyorum dünyaya, aksi takdirde intikam almak için savaşacağım. Nihilist bir militanım.
Hepsi. Beni unutamamasını istiyorum. Mistisizmde Aşk tanrıdır, Aşk'a ulaşan tanrıya ulaşır, ben de Aşk'ı bulduğum kişi ile birlikte ölmek istiyorum.

Aşk tanrıdır ifadesi senin kendi algın yok öyle bir şey. Aşk bir makamdır sadece ama ölen kişi o makama ulaşır diye bir kural yoktur ayrıca intihar eden asla ulaşamaz, bedeli çok ağırdır.

Belli ki çok genç yaştasın, bu konularla erken muhattap olmuş ve maalesef doğru anlayamışsın. Öncelikle ilk işin seni seven ailen ve başka insanlar için psikiyatri desteği almak olmalıdır.

Aşk karmaşık bir kavramdır ve insanı başkalaştırır, bazen de yıkıp geçer. Nietzsche gibi büyük bir düşünür bile aşık olduğu kadın sebebi ile darmadağın olmadı mı? Bu durum herkesin başına gelebilir fakat şunu iyi bilmelisin ki hiç bir insan, önünde paspas olan ya da bu kadar aciz davranan bir insanı sevemez. Bu kızcağızı suçlama çünkü hata sende, kendini ifade ediş tarzında sorun var. Sevdiğimiz insan ile yollarımız çakışmıyorsa ne kadar zor olursa olsun uzak kalmayı bilmeliyiz. Geride durman ve güçlü tavrın sonucu düşünceleri değişebileceği gibi önüne çok daha güzel bir aşk da çıkabilir. Hayatının merkezine başka şeyleri ya da insanları koymaya başladığın an her durumda mutsuz olursun.

Aklını başına al ve hayatına sahip çık, insanın önüne ne aşklar çıkıyor, bu kadar saplantılı olmak niye? Yaşın itibari ile yaşamı anlamlandırmakta zorlanıyorsun belli ki fakat kimsenin karşısında bu şekilde ezilip, büzülme. Sen ölsen ne olacak, o başkası ile hayatına devam edecek.

Psikiyatristleri küçümseme, senin farkında olamadığın bu bunalımlı süreci ancak onlar çözebilir ve sen kendini değiştirebilirsen, her şey değişir. Madem mistiklere ilgin var Şems der ki; "Nereden biliyorsun hayatın altının, üstünden daha iyi olmayacağını? Sen değişirsen dünya değişir."

Mistik Filozof

Felsefe.net
Uzaklaştırılmış
Aşk tanrıdır ifadesi senin kendi algın yok öyle bir şey. Aşk bir makamdır sadece ama ölen kişi o makama ulaşır diye bir kural yoktur ayrıca intihar eden asla ulaşamaz, bedeli çok ağırdır.

Belli ki çok genç yaştasın, bu konularla erken muhattap olmuş ve maalesef doğru anlayamışsın. Öncelikle ilk işin seni seven ailen ve başka insanlar için psikiyatri desteği almak olmalıdır.

Aşk karmaşık bir kavramdır ve insanı başkalaştırır, bazen de yıkıp geçer. Nietzsche gibi büyük bir düşünür bile aşık olduğu kadın sebebi ile darmadağın olmadı mı? Bu durum herkesin başına gelebilir fakat şunu iyi bilmelisin ki hiç bir insan, önünde paspas olan ya da bu kadar aciz davranan bir insanı sevemez. Bu kızcağızı suçlama çünkü hata sende, kendini ifade ediş tarzında sorun var. Sevdiğimiz insan ile yollarımız çakışmıyorsa ne kadar zor olursa olsun uzak kalmayı bilmeliyiz. Geride durman ve güçlü tavrın sonucu düşünceleri değişebileceği gibi önüne çok daha güzel bir aşk da çıkabilir. Hayatının merkezine başka şeyleri ya da insanları koymaya başladığın an her durumda mutsuz olursun.

Aklını başına al ve hayatına sahip çık, insanın önüne ne aşklar çıkıyor, bu kadar saplantılı olmak niye? Yaşın itibari ile yaşamı anlamlandırmakta zorlanıyorsun belli ki fakat kimsenin karşısında bu şekilde ezilip, büzülme. Sen ölsen ne olacak, o başkası ile hayatına devam edecek.

Psikiyatristleri küçümseme, senin farkında olamadığın bu bunalımlı süreci ancak onlar çözebilir ve sen kendini değiştirebilirsen, her şey değişir. Madem mistiklere ilgin var Şems der ki; "Nereden biliyorsun hayatın altının, üstünden daha iyi olmayacağını? Sen değişirsen dünya değişir."

Kendi algım değil. İlahi Aşk tanrıdır, Başka bir din veya tanrı yoktur. Ahiret diye bir şey yoktur, Ölüm yok oluştur. İntihar ettiğimde yok olacağım. İlahi Aşk'ı bulduğum kişiyle beraber. Ancak kendisini bulamıyorum, şu an problemim bu. Geri dönüş yolu kalmadı benim için, tek seçeneğim bu. Mistisizm propagandası veya farklı eylemler de yapabilirim ancak bu şekilde bitmesi daha iyi. Nihilistim.

Son düzenleme:

ls2

Kahin
Onursal Üye
Kızı bulamıyosun, bize mi soruyosun. madem evini biliyosun ve aşıksın bulman lazımdı. ben olsam 4 gün kapısında yatar genede bulurdum.

hayal dünyanda kurgulamadın bunları umarım..

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Kendi algım değil. İlahi Aşk tanrıdır, Başka bir din veya tanrı yoktur. Ahiret diye bir şey yoktur, Ölüm yok oluştur. İntihar ettiğimde yok olacağım. İlahi Aşk'ı bulduğum kişiyle beraber. Ancak kendisini bulamıyorum, şu an problemim bu. Geri dönüş yolu kalmadı benim için, tek seçeneğim bu. Mistisizm propagandası veya farklı eylemler de yapabilirim ancak bu şekilde bitmesi daha iyi. Nihilistim.

sen sadece komiksin
başka şeylerde var ama yazmak istemedim
ohoğo sen ne olacağına-olunacağına -hep- karar vermişsin -ol bakalım.
ol da göre -görelim bakalım..

bende ilahi aşk tanrı değil ve ben yok olmayacağım (böyle demek hoşuam gidiyor)
diğerinde olduğumu sanıyorum ya da sanmaya çabalamayı /denerken ve umarken/ öyle olmasına çabalıyorum şimdilik -bu açık
a bi de bunun dışında ölümün ne oluş olduğunu çıkamadım/çıkaramadım
hala varamadım-neyse neydeyim şimdi
bi şeyler yazıyorum ama onlara inanmıyor
yaşama inanıyorum daha çok ve böyle yazmak hoşuma gitti

Mistisizm propagandası veya farklı eylemler de yapabilirim ancak bu şekilde bitmesi daha iyi.
bunu yazman komik çünkü bana çok inandırıcı gelmiyor

nihilistim demen ilginç buna tuhaf bi gülümseme de eşlik ediyor mu
bunu isminmiş gibi söylüyorsun
merhaba, bende, memnun oldum ,olacağım, ne olacağını -kendini- kimini bilmeyenistim şimdilik

---------- Mesajlar Birleştirildi at 08:33 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 08:32 ----------

bende memnunoldumistim
memnunolanist
böyle değiştiriyorum

---------- Mesajlar Birleştirildi at 08:47 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 08:33 ----------

yanınıza bir lale ve ağaçta dikelim mi?
kaç yaşında olduğunu sorabilir miyim?
oldukça ciddi bir karar ve saygın bir yol/çözüm gibi duruyor
hımm tanrı olacaksın ya da ona ulaşacaksın-
bari selam söyleyin bizden de eğer ulaşılıyosa ve ordan bi şey istiyomu sorun
ve bi şeyler yapılıyosa ordan ihmal etmeyin bizi -selam söyleyin
bunu demek istedim siz gidiyorsunuz bizi götüremiyorsunuz ve yanınızda alamıyorsunuz değil mi? bu çok üzücü
,
şiddetsiz bi ölüm tavsiye ediyorum son kararınsa/tahlilde -olabildiğine şiddetsiz sessiz ve hafif
yumşacık bi uyku uyanmama gibi bi şey

--
sen hiç doğmamışsın ki ölesin-nerdeydin sen?

---------- Mesajlar Birleştirildi at 08:56 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 08:47 ----------

evini biliyorsun ve dışarı çıkmıyor ya da çıkma saatleri uyuşmuyor ve bekleyemiyorsun ön-varsayımında
binayı bildiğini düşünerek
artık postacı tulumumu olur kargocu kıyafetimi bi şeyler geçirirsin üstüne bi de kutu alırsın eline bütün kapıları çalarsın tek tek o açmadı mı? pesetmezsin
,madem öleceksin herşeyi yap bunu bi masal dönüştür
-
bulursan bi form doldurur kutuyu teslim alır eder telefonunu felan alırsın
olmadı hayal kurarsın

-sizi nerde büyüttüler canım-cam fanuslarda mı yaşadınız?-

--
bilgisayarla ve telefonla iletişimini kes lütfen-tv de yok ama ve bu sana tek ciddi tavsiyem olacak
oyun oynuyorsan son ver lütfen -oyun dediğim pc game ha! android de .. bak bırak mutlaka bu ciddi -berbat durumdasın- kötü durumdasın yahu

bunu dikkate al -bu iyi bir öneri

evden dışarı çık hava al -bi kaç dost bul- ve toprakla felan haşır neşir ol ve sporla felan zaman geçir
-yaşamak istiyosan bunlara karar ver bence yoksa diğeri iyi duruyor zaten

Son düzenleme:

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Nietszche'nin karşılıksız aşk duyduğu Lou Andreas-Salome aynı zamanda Freud ile de aşk yaşamıştı ve Freud onu tarif ederken şu cümleleri kullanmış;

"Korkunç bir zeka... Onun yanına yaklaşan herkes, varlığının samimiyetinden ve uyumundan çok güçlü bir biçimde etkilenirdi; kadınlara özgü zaafların hiçbirinin hatta insani zaafların bile çoğunun onda bulunmadığını, yaşamı boyunca bunları aşmış olduğunu fark ederdi.”

İnsanlar ikili ilişkide zaaflarını belli ettiği zaman hiçbir cazibesi kalmaz. Sen sana ilgi duymayan bir insanı zorla sahiplenmişsin ve kendince ondan intikam almaya çalışıyorsun. Bir insan birisini sınırsızca sahiplendiği zaman, kendine ters düşen bilgiye ya da bilinmezliğe, beynin otomatik kontrolünde saldırgan ve öfkeli tutum sergiler. Freud yine bu konuda şöyle demiştir; "İnsan beklentileri karşılanmadığında ya da içgüdülerini yadsımak zorunda kaldığında çeşitli yöntemler ile bu durumdan kurtulmalıdır. Beyin ön bölgesine, dopamin ve adrenalin akışı sağlayacak yöntemler bulunmalıdır."

Bu durumda acil olarak doktor tedavisi alman gerekiyor, senin umutsuz dediğin bu durum beyninin sana yarattığı bir mizansen sadece ve çözümü psikiyatrist tedavisinde...

Son düzenleme:

ls2

Kahin
Onursal Üye
bütün mesajları benzer ezberler üzerine. ya ezberden nihilist olmuş (ki böle bişi olmaz) yada bizleri yiyor yada şizofren falan bu arkadaş.hiç sorgulamış kafa yormuş birinin sözleri değil yani yazdıkları..

Mistik Filozof

Felsefe.net
Uzaklaştırılmış
Kızı bulamıyosun, bize mi soruyosun. madem evini biliyosun ve aşıksın bulman lazımdı. ben olsam 4 gün kapısında yatar genede bulurdum.

hayal dünyanda kurgulamadın bunları umarım..

Okulu var, gidiş dönüş saatlerini öğrendim ancak o saatlerde evden çıkmıyor. Yurtta kalma ihtimalini düşündüm. Evinin orada hiçbir şekilde dışarıya çıktığını görmedim. Yaratıcı fikirler lazım bulabilmem için. Kapının önünde dikilmeyle bulamayacağım.

---------- Mesajlar Birleştirildi at 20:59 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 20:56 ----------

sanalmanik' Alıntı:
evini biliyorsun ve dışarı çıkmıyor ya da çıkma saatleri uyuşmuyor ve bekleyemiyorsun ön-varsayımında
binayı bildiğini düşünerek
artık postacı tulumumu olur kargocu kıyafetimi bi şeyler geçirirsin üstüne bi de kutu alırsın eline bütün kapıları çalarsın tek tek o açmadı mı? pesetmezsin
,madem öleceksin herşeyi yap bunu bi masal dönüştür
-
bulursan bi form doldurur kutuyu teslim alır eder telefonunu felan alırsın
olmadı hayal kurarsın

-sizi nerde büyüttüler canım-cam fanuslarda mı yaşadınız?-

--
bilgisayarla ve telefonla iletişimini kes lütfen-tv de yok ama ve bu sana tek ciddi tavsiyem olacak
oyun oynuyorsan son ver lütfen -oyun dediğim pc game ha! android de .. bak bırak mutlaka bu ciddi -berbat durumdasın- kötü durumdasın yahu

bunu dikkate al -bu iyi bir öneri

evden dışarı çık hava al -bi kaç dost bul- ve toprakla felan haşır neşir ol ve sporla felan zaman geçir
-yaşamak istiyosan bunlara karar ver bence yoksa diğeri iyi duruyor zaten

Evet, olabilir. Kitabı paketleyip vermek için şansımı deneyebilirim. Ancak evinin orada hiç görememiş olmak umudumu kırıyor. Kesinlikle bulmalıyım.

ls2

Kahin
Onursal Üye
Sen bu kızı nerde gördünde aşık oldun dostum?

ls2

Kahin
Onursal Üye
Lisede. 9. senedeyim.

aynı okuldayken cesaret edemedin konuşmaya şimdi okullar ayrıldı evini biliyosun ve istesen bulursun ama gene cesaretin yok değil mi?

Senin yaşadıklarını birçok insan yaşıyor genç adam. bu yaşlarda böle olabiliyor bende konuşamamıştım senin yaşlardayken..

Bırak bunalım takılmayı..ve bu bunalımdan kısmen haz aldıgınıda farket :)

aşk tanrıdır felandır feşmandırıda bu ruh haliyle ürettin he :) valla aşk süper bişi bu dünyadaki en güsel şey Tanrısallığı hak ediyor denilebilir:) bir insanı o kadar yüceltiyorsun ki tanrısallaşıyor işte :)

boşver bu da geçer demeyi hiç sevmem. sonuçta şu an bu duygusallığı yaşıyorsun. duygular hakimken bu laf hakaret gibi gelebiliyor..ama doğru laf dostum..

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Kitabın adı nedir ve niye bu kadar önemli bu kitabı teslim etmek?

Bu yaşlarda böyle hissetmen çok doğal yani "o olmazsa başkası da olamaz" gibi hissedebilirsin fakat doğru değildir.

Mistik Filozof

Felsefe.net
Uzaklaştırılmış
Kitabın adı nedir ve niye bu kadar önemli bu kitabı teslim etmek?

Bu yaşlarda böyle hissetmen çok doğal yani "o olmazsa başkası da olamaz" gibi hissedebilirsin fakat doğru değildir.

İlahi Aşk; Tek ve Gerçek Din. Duygusal bağ kurmasını istiyorum, intiharıma şahit olduktan sonra okumasını istiyorum. Hiç değilse kendimi ona ifade edebilmiş olurum, beni anlar.

---------- Mesajlar Birleştirildi at 18:31 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 18:21 ----------

aynı okuldayken cesaret edemedin konuşmaya şimdi okullar ayrıldı evini biliyosun ve istesen bulursun ama gene cesaretin yok değil mi?

Senin yaşadıklarını birçok insan yaşıyor genç adam. bu yaşlarda böle olabiliyor bende konuşamamıştım senin yaşlardayken..

Bırak bunalım takılmayı..ve bu bunalımdan kısmen haz aldıgınıda farket :)

aşk tanrıdır felandır feşmandırıda bu ruh haliyle ürettin he :) valla aşk süper bişi bu dünyadaki en güsel şey Tanrısallığı hak ediyor denilebilir:) bir insanı o kadar yüceltiyorsun ki tanrısallaşıyor işte :)

boşver bu da geçer demeyi hiç sevmem. sonuçta şu an bu duygusallığı yaşıyorsun. duygular hakimken bu laf hakaret gibi gelebiliyor..ama doğru laf dostum..

Evet, hiçbir şey yapamamak zoruma gitti. Ben de bir şeyler yapmak istedim.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
İlahi Aşk; Tek ve Gerçek Din. Duygusal bağ kurmasını istiyorum, intiharıma şahit olduktan sonra okumasını istiyorum. Hiç değilse kendimi ona ifade edebilmiş olurum, beni

Ne intiharı, kendine gel artık. Kimse için bu kadar yaşamını zora sokma ve bunalma. Ayşe olmaz Fatma olur. Karşılıksız aşk yaşamak çok zor olabilir fakat önemli olan seni seveni, senin de sevebilmendir ve bu sevgi asla karşılık almak için olmamalıdır. En güzel yaşların, gez ve hayatını yaşa hatta emin ol ki peşini bırakırsan şayet çok daha iyileri karşına çıkacaktır. Benim sana son kez tavsiyem bir doktor yardımı ile sağlıklı düşünecek hale gelmendir. İnanır mısın bu yollardan herkes geçti ve çoğumuz o kendini paraladığı lise aşkının adını bile hatırlamıyordur.

Celebhol

Yeni üye
Yeni Üye
Merhaba. İntihar etmeye kesin karar vermeden önce, Albert Camus'nün Sisifos Söyleni isimli kitabını okumanızı öneririm. Kitabın ilk cümlesini atıyorum.

"Gerçekten önemli olan bir tek felsefe sorunu vardır: intihar. Yaşamın yaşanmaya değip değmediği konusunda bir yargıya varmak, felsefenin temel sorusuna yanıt vermektir."

Kitap hakkında büyüsünü bozacak bir bilgi vermeyeceğim fakat bariz ki, sadece aşk yüzünden bu karara ulaşmamışsınız. Bahsettiğiniz kişiye ulaşma ve "bir iz bırakma" çabası da, hatta bu başlığı açmanız bile, tamamen kayıtsız olmadığınızı gösteriyor. Belki, bu kitap bir şeyleri tekrar sorgulamanıza yol açacaktır. Polyannacı bir şey değil, veya optimistik. Tam tersine, çok karamsar, neredeyse nihilist bir dünya görüşü içeriyor. Bu yüzden, kendinize yakın bulacağınızı fakat farklı bir açıdan bakmayı da kazandırabileceğini düşünüyorum.

İyi akşamlar dilerim.

Son düzenleme:

ls2

Kahin
Onursal Üye
Evet, hiçbir şey yapamamak zoruma gitti. Ben de bir şeyler yapmak istedim.

İnsan niçin intihar eder; kendini değiştiremediği için.

İntiharla ilgili gerçeği en güçlü ifade eden tespit budur bence. kendimizi değiştiremeyiz bende konuşamamıştım ve emin ol çok insanda konuşamıyor. platonik aşk diye bir realite var dostum herkes konuşabilseydi böyle bir realite olmazdı demi :)

kendini değiştiremez insan hiç beğenmese de hatta nefret etsede değiştiremez. ama madalyonun birde öbür yüzü var dostum kendimizi değiştiremediğimiz için kendimizizdir.

kitap mitap yollamayla kız hiçbişi anlamaz otur mektup yaz bence. sonrada kıza yolla tabiki.) o kadarda cesaretin vardır demi:)

intihar benimde özel ilgi alanlarımdan biridir ama gerçek anlamda intiharı hiç gündemime almadım. çünkü en başta annem babam ve beni sevenleri üzmeye hakkım yok bu çok büyük bencillik olur..ama bir kaçıs bir rahatlama olarak, hayata ve olaylara bir tepki hatta güç olarak ruhumda gezindirdiğim birşeydir..

ihaveanidea

Filozof
Yeni Üye
...çünkü en başta annem babam ve beni sevenleri üzmeye hakkım yok bu çok büyük bencillik olur..

Bu tür cümleleri o kadar çok duyuyorum ki.Meali nedir biliyor musun?

"Bir kızla çıkmak istemiyorum.Ancak istesem karşı komşunun kızı Nihal var,üniversitedeki arkadaşım Fatma var...Ama yok yok istemiyorum ya."

Buradaki ana fikir tam anlamıyla bu.Birilerinin duyguları için yaşamak ve kendi benliğini bastırmak ne kadar sağlıklı?

Anlatmak istediğimden kendi kabuğuna çekilmek ve dış dünyayla bağlantıyı kesmek çıkarılmamalı.Zira bu da sancılı bir durumdur.Bunun altında yatan kibirdir ve kibir insanın yetememesini görmezden gelerek ters psikolojiyle kendini Tanrı/Tanrıça ilan etmesidir.Bu kısa zamanlı rahatlama verse de ilerde nevrotik süreçlerin kapıya dayanması an meselesidir.

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sidebar Kapat/Aç