Türk Futbolunda CORONA ve ÖNERİM .....

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Köşe Yazıları kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan Türk Futbolunda CORONA ve ÖNERİM ..... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 980 kez görüntülenmiş, 24 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Köşe Yazıları
Konu Başlığı Türk Futbolunda CORONA ve ÖNERİM .....
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbisss

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Buradan başlayıp diğer konulardaki sorularada cevaplar yazayım :)

Leonardo18

Üye
Yeni Üye
Zahmet etme.

- Bilimsel yönteme saygı
- Doğaya / insana saygı
- Atatürk ve ve arkadaşlarının kurdukları cumhuriyete / kurumlara saygı

Sana bahsettiğim uyarıları önemsemezseniz bugünü bile arayacağınız olaylar meydana gelebilir.

Artık popülistlerle, çakma demokrasilerle uğraşacak halimiz yok + istemiyoruz.

BU kriz bitinceye kadar hükümetin aldığı önlemleri tabi ki destekleriz. BU işte beraberiz.

Krizden sonra AKP / MHP gibi şeyleri duymak / görmek istemiyorum.

Bir tek Nostradamus gibi kehanette bulunmanız eksikti. İllalah artık sizden.

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Siz bu konuda tamamen kör değilsiniz. En azından İrandaki gibi "İlaç bulduk / aşı bulduk" diye yalan haber yaymıyorsunuz.

Ama güçler ayrılığı konusundaki görüşümü ben zaten söyledim.

BU Vİrüse şöyle bakın: Niye kasırgalar oluyor* Niye orman yangını oluyor? Niye aşırı sıcak yaz / karsız geçen kış mevsinleri oluyor?

Şu anda mesele din ve millet sanıyorsunuz.

Oysa ki mesele çok basit:

- Üreyip üreyip maç seyredemessiniz. Çocukları yapıyorsunuz, aç kalıyorlar, sonra gidip AKP'ye oy veriyorlar.

Halbuki sorulması gereken: - Buçocukların niye okulu yok? niye işi yok? bunu soracaksınız. Çoğalıp çoğalıp Putin gibi Tayyip gibi adamları başımıza musallat ediyorsunuz.

Doğa da uyarıyor işte. Dİyor ki: "Ey insanlar. Tavşan gibi üremeyin. Biraz adam olun. Akıllı hareket edin"

Sen daha Budizm / şintoizm derdindesin.

Din sana ait senin inancın. Ben sana "inancın ne?" diye sordum mu? - Sormadım. Ama sen sergiliyorsun. "Bakın bana ben müslümanım / siz de müslüman olun" filan diyorsun.

Bu da ciddiyet değil. Bir tek "kehanetler" kitabın eksikti. Neyle uğraştığımıza bak.

Sana önerim uyarıyı gör ve kendini düzelt. Herkesin hayatı çok zor. İlla Jair Bolsonaro, Tayyip erdoğan gibi adamları seçeceksiniz diye bir şey yok. düzelin biraz.

Aşı çalışmaları devam ediyor bu konuda aşı hiç hazır değil özellikle sıtma aşısı üzerinde duruyorlar fakat gelişmesi gerektiği için bu zaman alacak bunun süresi en erken 6 ayı bulur en geç 1 yıl içerisinde hazır hale gelebilir..Bu zamana kadar kontrollü olmak ve duyarlı olmak altın kurala uymak insanların elinde....İnsanlar ne kadar salgına karşı duyarlı olursa bilim insanları o kadar fazla zaman kazanmış olur....İnsanlar olarak bilim insanlarına zaman kazandırmak durumundayız.....

İran da aşı bulundu konusuna gelince esasında böyle birşey henüz bu aşamada kolay gözükmüyor...Evet sıtmayı biraz değiştirip denemiş olabilirler belki ama yan etkileri ve faydası tartışılır bu konu üzerinde yeni bir aşının gelişmesi denenmesi vss süreçleri dahil edersek en erken 6 ay olması gerekiyor en geç 1 yıl içerisinde virüsün aşısı mutlaka bulunur buna garanti verebilirim....Ama söylediğim üzere bilim insanlarının biraz zamana ihtiyacı var ve bu zamanı kazandırmakta biz insanların 14 altın kurala dikkat etmesiyle mümkün olabiliyor ne yazık ki..

Dünyada güçler ayrılığı tamamiyle gelişmişlik ve ekonomi ile ilgili bir durum gelişen ve değişen her ülke insan gücüne ve yetenegine imkan verdiğinde yarın bu basamaklarda kendilerine yer edinebilirler yeter ki zekanın ve gelişimin öneminin farkına varalım..bu ıkılı oldugunda zaten ekonomi anlamında da kalkınırsınız...

Dünyada tabiatta değişen bir çok unsur var bunlar sadece gözüken ön yüzü diyebilirim aslında bilinmedik ve farkına varmadığımız o kadar çok şey değişiyor ki anlatmak yetmez...Dünyanın değişmesine ön ayak olan sorumlu olan biz insanlarız...

Dünyanın ömrü 7 milyar yıldır..bizler 6 milyarlık yılı tamamladık geriye 1 milyar yıl kaldı BU kocaman buyuk gezegen artık YAŞLI bir gezegen KOCA ÇINAR DÜNYAMIZ bizi milyarlarca yıl oldukça güzel ağırladı ama şunu aklımızda çıkarmamak gerek insanlar nasıl yaşlanıyorsa bu koca gezegen dünyamızda ne yazık ki her geçen gün yaşlanıyor ve yaşlandıkça bazı sorunlar çıkarıyor...

Koca gezegen dunyamızın daha hızlı yaşlanmasınıda ne yazık ki biz insanlar sağlıyoruz ormanlar denızler sular vss bır cok alanı kırletıyor yıkıp yakıyor vss işte durum böyle.....

Senin AKP ile bir takıntın mı var yada alıp veremediğin bir hesap mı var :) anlamıyorsun değil mi mesele hiçbir zaman benim gözümde siyasi olmadı her zaman düşünmemiz gereken insanlar olması gerekir sadece kendi insanımız değil dünyada ki tüm insanları düşünmek gerekiyor..

Ben ulkemde ınsanlafr olurken nasıl üzülüyorsam bugün italyada ölen bugun ispanyada ölen vb insanlar içinde üzülüyorum...Her insanın bir yaşantısı her insanın bir aile bagı ve her insanın yaşam mucadelesi var böyle dönemlerde insanlar olarak bir araya gelmeli ve sorunlar için ortak çözümler üretmeliyiz...Eğer insanlık olarak bunu başarabilirsek ortadaki ayrılıkları bırakırsak gerçektende insanlık için adımlarımızı atarsak çözemeyeceğimiz hiçbir sorun yok....

Ben italyada solunum cihazı eksikliğini gördükçe hergün üzülen biriyim ülkemizde yerli solunum cihazları üretilmeye başlayınca bize yetenden fazla solunum cihazı ürettiğimizde italya için ispanya için abd için de solunum cihazları üreteceğimize inanıyorum çünkü benim gözümde insan oldukça değerli bir canlıdır ama ben sadece insanı değerli tutmuyorum dünyada yaşayan bitki ve hayvanlarıda değerli tutuyorum ve ben her deger sunduğumun arkasında koşulsuz şartsız sevgımın yattıgına ınanıyorum eğer insan severse başaramayacağı hiçbirşey yoktur diye düşünmekteyim..

Halk seçim zamanı hangi kararı alıp kimi başa getirdiyse seçilene ve sonrasında ise halkın taktirine saygı duymak esas olandır ki bu insanların yurttaşlık görevleri arasında da yer alır....

Bir yeri sevmeyebilir bir yere saygı duymayabilirsin bu senin tercihindir ama halkın seçimine ve kararına saygı duymak zorundasın eğer halkın kararına saygı duymuyorsan kusura bakma ama söyleyeceğin herşey gerçekten sadece bir hiçten başka birşey olmaz...Halkı sevmeyen ve halkın kararına saygı duymayan insandan hiçbir fayda gelmez.

Her siyasi lider belli kazanımlar için ulkelerine yönler verirler bazen yanlış yaparlar bazense dogru ama bildiğimiz birşey var eğer ortak cografyadaysak ve hele ki komşuysak ilişkilerimizin daha iyi ve önemli hatta hassas olması gerektiğine inanan biriyim...

Her insan yaşantısı içerisinde dogru ve yanlış yapar önemli olan süreci iyi işletebilmek ve yönetebilmektir o yüzden de derler ki hayat herşeye ragmen devam ediyor diye...

Milletin uçkuruna ben karışamam :) dünyada böyle bir kısıtlama olmasınada oldukça karşıyım.....Bu dünyada hepimize yetecek kadar yer ve masul var önemli olan kalabalığı iyi yönetebilmektir azınlıkları yönetmeyi herkes başarır....Dünyada insanlar hep kolay olsun başıma konsun diyor olmaz bazen zorluklarla bazen güçlüklerle hatta bazen en çetin şartlarda bile mücadele etmesini bilmek ve öğrenmek gerekiyor....Ancak o zaman daha güçlü olursun ancak o zaman daha çok saygı duyulur ve sevilirsin ...

Çok sevdiğim bir söz var söylemek isterim...
Bir insan ne zaman savaşmayı bırakırsa o zaman kaybeder diye....

Bu söz aslında bize herdaim savaşmayı ve mücadele etmeyi öğretiyor hemde son dakikaya kadar o yüzden güzel insan savaşçı olurken asla ama asla mucadele etmeyi unutmuyacağız bunun yanında mutlaka insan oldugumuzu bilip insanlara insancan muamele etmekten asla ödün vermeyeceğiz diyebilirim...olması gereken bu ...

Hayatımda hatta yaşantım boyunca kimseyi inançlarından dolayı asla yargılamadım yada inancın nedir diye sormadım yukarıda ki yazılarda sadece anektod paylaştım büyük resmi gör diye sen yanlış anlamışsın diyebilirim...

Kaldı ki benim için insan ayrımı olmayan şeyler bugun bana inancı olmayanda yazabılır sohbet edebılır bugun bana farklı dın ve ınanclarda olan ınsanlarda yazıp sohbet edebılırım benım ıcın önemlı olan insan olabilmeektir...Her insanın inancı ve dini yaşantısı kendinedir bana bu konuda sorular sorulur yada yardım isteği olursa bildiğim çerçevede sunarım ama soru olmazsa bu konu üzerinden din üzerinden asla ilerlemem....

Her insanın hayatında kendine çeki düzen vermesi gerektiğine inanan biriyim yani hiçbirimiz tam değiliz mutlaka eksik ve hatalı yönlerimiz var o yüzden güzel insan ben insanlara telkin asla vermem benim duruşum çizgim ve süreç içerisinde ki ilerleyişim bellidir bu zamana kadar bu süreci olumlu bir şekilde hayatımda ve yaşantımda hatta sosyal çevrede ilerlettim inşallah rabbim nasip ederse daha iyi bir şekilde ilerlemeyi umut ediyorum....

Kehanetler kitap ı böyle dönemlerde senin OKUMAN içindir okuyup hayatına farklı yorumlar katabilmen içindi fakat bir zorlama yapmadım sana kalmış bir durum ister okursun ister okumazsın sana kalmış bir durum...

Böyle.

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Zahmet etme.

- Bilimsel yönteme saygı
- Doğaya / insana saygı
- Atatürk ve ve arkadaşlarının kurdukları cumhuriyete / kurumlara saygı

Sana bahsettiğim uyarıları önemsemezseniz bugünü bile arayacağınız olaylar meydana gelebilir.

Artık popülistlerle, çakma demokrasilerle uğraşacak halimiz yok + istemiyoruz.

BU kriz bitinceye kadar hükümetin aldığı önlemleri tabi ki destekleriz. BU işte beraberiz.

Krizden sonra AKP / MHP gibi şeyleri duymak / görmek istemiyorum.

Bir tek Nostradamus gibi kehanette bulunmanız eksikti. İllalah artık sizden.

Sen zahmet edip yazdın eee bende birazcık zahmet edip yazayım :)

Yaa şaka gibisin gerçekten de öylesin...

Beni ne kadar tanıdığını bile bilmiyorsun hayatımda kimseden yaşantıma dair öğretiler alan biri değilim benim çizgim ve duruşum bellidir gizlim saklım yoktur...

Siyasi süreçlerden ve yazılardan oldukça uzak duran biriyim yani bu zamana kadar ne isim nede bir parti övmesi filan yaptım yapmamda ..

Real yaşantımda da böyledir...Ben hayatımı yaşayarak deneyimleyerek kazanmaya daha çok değer veren biriyim..

Ben öyle biriyim ki bir derdim yada ihtiyacım olsa bile kimseye gidip kapısını çalıp durumu anlatan biri değilim hayatımda her sorunu kendim çözmeyi deneyen ve büyük oranda da bu konuda oldukça başarılı olan biriyim rabbim utandırmasın inşallah...

Hayatta ki en zorluk nedir biliyormusun insanların yani halkın kararına ve seçimine karşı saygı duymamak oldugudur...

Eğer halkına saygı duymayan insan varsa bence benim için boş bir insandır..tıpkı senin kendi düşüncelerini ifade ettiğin gibi...

Böyle.

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
BÜYÜK GEÇMİŞ OLSUN RÜŞTÜ REÇBER...

Test sonucu pozitif çıktığını öğrendim kendisine büyük geçmiş olsun dileklerimi iletirken tez sürede acil şifalar diliyorum ...

Öyle..

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç