Türk Futbolunda CORONA ve ÖNERİM .....

elbisss

Aktif üye
Kayıtlı Üye

Maglum o dur ki Çin den başlayan ve sonrasında tüm ülkelere yayılan daha sonra Sporcu ve Futbolculara yayılan uzuncana ama kısa sürede ilerleyen bir süreç....

Bu süreçte insanların sağlığı devamında sporcuların sağlığı ve ülke futbolunun prestiji gibi bir çok...
İçeriğin tamamını görüntülemek için lütfen giriş yapınız.

Son düzenleme:

elbisss

Aktif üye
Kayıtlı Üye

Corona virüs, spor dünyasını vurdu! İşte son gelişmeler...
Tüm dünyada salgın hale gelen corona virüs sporu da sert etkiledi. Virüsün Arsenal Teknik Direktörü Arteta'ya, Chelse'nin genç yıldızı...

elbisss

Aktif üye
Kayıtlı Üye
1584304921478.jpeg

Böyle bir Tablo ile ÜLKEMİZ de Karşılaşmak İSTEMİYORUZ............................

elbisss

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Herkesin evinde DİGİTURK yoooookkkkk????

Bu baglamda insanlar MAÇLARI izlemek için kahvanelere Cafelere vs yerlere gidiyor bu bağlamda CORONA yı daha stabil hale getiriyoruz Maçların bu süreçte oynanması doğru değil

LİGLERİN ve Tum spor musabakalarının NISAN...

Son düzenleme:

elbisss

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Türk Futboluna ve Prestijine CORONA ile ilgili gölge düşürmemek gerekiyor...TÜRK FUTBOLUN da henüz görülmüş bir CORONA vakası yokken devamında yerli ve yabancı oyuncularımız sağlıklıyken onları korumak bizlerin hem vazifesi hemde görevidir diyebilirim...

Sağlıklı ve akıllı...

Son düzenleme:

elbisss

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Cepten yazdığım için çok suslu yazamicam gerçi çok da önemi yok

Şunu söylemek istiyorum ki spor müsabakalarıni halen oynatmaniza anlam veremiyorum ben bazen düşünüyorum acaba yanlışlık bende mi var diye yada yanlış şeyler mi paylasiyorum diye anlam veremiyorum

Ben bu zamana kadar Hangi şeyi yanlis soyledim ben bugün spor müsabakalarinin uygun...

elbisss

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Tüm SPOR MÜSABAKALARIN ülkemizde ertelenmesi oldukça değerli ve önemli bir KARAR dı bu KARAR da rol oynayan Başta devlet buyuklerımıze sonrasında ise Federasyonumuza ve devamında ıse tum spor kulup yetkılı ve çalışanlarına bir TEŞEKKÜRÜ borç bildiğim için huzurunuzda hepsine ayrı ayrı

[COLOR=rgb(184, 49...

Leonardo18

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Japonlar 2020 yaz olimpiyatını ertelemiyorlarmış. Nasıl olacağı konusunda fikri olan var mı?

elbisss

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Ben CORONA daha ilerlemek üzereyken buraya not düşmüştüm TOKYO 2020 ertelensin diye eger böyle bir karar alırlarsa çok doğru bir karar almış olacaklarını kesinlikle söyleyebilirim...

Hatta yazılarımda şunuda söylemiştim Tarihte ılk kez 2.dunya savaşından dolayı yıne tokyo da yapılacak olan olımpıyatlar ertelenmıştı bu sefer yıne Tokyo...

elbisss

Aktif üye
Kayıtlı Üye
GEÇMİŞ OLSUN BÜYÜK GALATASARAY AİLESİ.

Çok korktugum sonunda başımıza geldi...Sayın Fatih Terim hocamızın Ve Abdurrahım Albayrak başkanımızın testi pozitif çıktı bu konuda Fatih...

elbisss

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Hayatımda 2 kişiyi çok sevdim ve hayatım bu dünyadan sonlanasıya kadar bu 2 ismi sevmeye daim olacağım inşallah...

Bu iki isim benim için çok değerli o yüzden iki ismi açıklamayacağım ama onlar şunu bilmeliler ki ben daim olduğum sürece sizler hayattayken benden size dair hep sevgimi sonsuz alacaksınız diye dip...

elbisss

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Büyük GEÇMİŞ OLSUN FENERBAHÇE SK ...

Son zamanda yaşanılan CORONA dan dolayı fenerbahçe spor kulubunde 1 oyuncuda ve 1 saglık ekıbınde CORONA testi pozitif çıktığını öğrenmiş durumdayız kendileri isimleri açıklamadığı için bende ismi açıklamama kararı aldım...

Leonardo18

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Benim önerim:

1) Her yerdeki gibi çalışmak zorunda kalan insanlara maaş bağlansın evlerinde otursunlar.
2) Daha çok test yapılsın. Hasta insanlar bulunmaya çalışsın.

Şu anda yarım milyon teşis edilmemiş vakamız olabilir.

3) Şirketlere de para verilsin. Bütün ülkeler bunu yapıyor.

4) Zorunlu sokağa çıkma yasağı tabi ki.

Ezan okuyarak...

elbisss

Aktif üye
Kayıtlı Üye
@Leonardo18
Para bir ülkenin ekonomi değerinin en büyük aracıdır eğer ekonomik olarak zorluk çekilecekse bir müddet parayı gereksiz ve fuzulu harcamamak gerekir...

Ekonomiyi diri ve ayakta tutmak istiyorsak altın stoklamaya devam etmeleyiz gelecekte altın stokuna karşılık bir para rezervimiz olması çok önem arzedecektir...

elbisss

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Dünya Tarihinde olimpiyatlar ilk kez ikinci dünya savaşı sebebi ile ertelenmişti ve ikinci kez dünya olimpiyatları bu sefer salgından dolayı 2021 yılına ertelenmiş...

Leonardo18

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Test sayının artması. 1 ay icinde 1 milyon test (en aşağ) yapılması, karantina önlemlerinin artması. ve fakirlere ve şirketlere para verilmesi gerek.

Kriz şimdi bunlara denk geldi. Tamam. Kriz geçinceye kadar tabi ki önerileri ciddiye alacağız.

Ama kriz sonrasında insanların "ben niye bunlara oy veriyorum?" sorusunu kendilerine sormaları...

Leonardo18

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Erteleyecek tabi.

Mısırın yedi belası gibi hastalık.

ben doğaya ne yaptım? Ben tabiata nasıl davrandım dünyanın kaynaklarını nasıl kullandım? doğa ile ne kadar uyumluyum? demek yerine siz hala şeriat / çip / ezan / düğün peşindesiniz.

elbisss

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Söylediğim üzere insanların hatta tüm 85 milyon insanı testen geçir eğer aradan birini kaçırırsan bu yine 5 kişye bulaştırır ve bu böyle devam eder...

VİRÜSLER için bir kuluçka süresi vardır bu sürenin tam olabilmesi için yani yeniden bir yayılma süreci olmaması için insanların evlerinde izole olması gerekir ve bunun için erken davranıp...

Leonardo18

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Siz bu konuda tamamen kör değilsiniz. En azından İrandaki gibi "İlaç bulduk / aşı bulduk" diye yalan haber yaymıyorsunuz.

Ama güçler ayrılığı konusundaki görüşümü ben zaten söyledim.

BU Vİrüse şöyle bakın: Niye kasırgalar oluyor* Niye orman yangını oluyor? Niye aşırı sıcak yaz / karsız geçen kış mevsinleri oluyor?

Şu anda mesele din ve...

Leonardo18

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Ben Libya'nın petrolünü istemiyorum. Hatta Suriye'de de çıkar arayışında değilim.

O ülkelerin halkını düşünüyorum. Küçücük virüs hepimizi ne hale getirdi. Peki Libyalının / Suriyelinin canı yok mu?

Artı Petrol filan çıkartmayın artık. Doğa "yeter" diyor. Bırak dursun toprağın altında. Güneş Santrali kur. Bu saate Putine Nükleer santral...