Teizimcilerin Beynini Yakan Evrenin En Korkunç Soruları

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde kusursuz agnostik tarafından oluşturulan Teizimcilerin Beynini Yakan Evrenin En Korkunç Soruları başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 421 kez görüntülenmiş, 3 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Teizimcilerin Beynini Yakan Evrenin En Korkunç Soruları
Konbuyu başlatan kusursuz agnostik
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

kusursuz agnostik

Yeni üye
Yeni Üye
uyarı! birazdan görüceğiniz sorular, zihin yakabilir. lütfen,
çocukları uzaklaştırın..
müslüman üyelere, allahın bile korktuğu o meşhur evrenin en korkunç sorusunu tekrar soruyorum.
allah evreni yaratmadan neden canlı varlıklar yaratmıyor?
1: evrensiz yaratmaya ,gücü yetmiyorsa herşeye gücü yetmez.
2 :gücü yetiyorsa, neden evreni yarattı?
?
her halukarda yaratıcı, 2 olasılıga sahip olamaz, mantık hatası olur.herşeye gücü yetiyorsa, evren yaratılmaz bu imkansız! yaratmak yaratıcı bile olsa bir ihtiyaç ve plan meselesidir, bu açıkça metafizik bir mantık hatası olur..

Ekli dosyalar

• 66626868_154753229031392_1315361582967947264_n.jpg
    66626868_154753229031392_1315361582967947264_n.jpg
    50 KB ·
    Görüntüleme: 0

marxvsaynrand

Felsefe.net
Yeni Üye
  1. Evrensiz yaratmaya gücünün yetmediğini nereden çıkardın? O, böyle istedi ve böyle yarattı.
  2. Bu soru ikinci sorunu çürütüyor.
  3. Biz her şeyin bilgisine sahip olamayız, çünkü aklımız sınırlıdır/kusurludur (umarım "kusurlu" kelimesi doğru anlaşılır).
  4. Din olmadan hiç bir ahlak sistemi mümkün olamaz. Sana göre ahlaklı olan bana göre olmaz ve bu kaos demektir; kaos ise hiç bir şeyin anlamının olmaması. Felsefedeki karşılığı nihilizmdir.
  5. BEYNİ YAKAN EN OMG ÇOK ZOR SORULAR YEA!* tarzı konuşan birinin sorduğu sorudan ne beklenir diyeceğim de, benzer bir konu için şu şekilde iç çekmiştim: "Belki..."

kusursuz agnostik

Yeni üye
Yeni Üye
  1. Evrensiz yaratmaya gücünün yetmediğini nereden çıkardın? O, böyle istedi ve böyle yarattı.
  2. Bu soru ikinci sorunu çürütüyor.
  3. Biz her şeyin bilgisine sahip olamayız, çünkü aklımız sınırlıdır/kusurludur (umarım "kusurlu" kelimesi doğru anlaşılır).
  4. Din olmadan hiç bir ahlak sistemi mümkün olamaz. Sana göre ahlaklı olan bana göre olmaz ve bu kaos demektir; kaos ise hiç bir şeyin anlamının olmaması. Felsefedeki karşılığı nihilizmdir.
  5. BEYNİ YAKAN EN OMG ÇOK ZOR SORULAR YEA!* tarzı konuşan birinin sorduğu sorudan ne beklenir diyeceğim de, benzer bir konu için şu şekilde iç çekmiştim: "Belki..."
1: evrensiz yaratmaya gücünün yetmediğini nerden çıkardın? bu mantık hatası olmuş
sonuçta bir evren var ve içindeyiz,
2: sen cevap verdiğinimi? düşünüyorsun? üstelik bana. :)))
3: soruyu anlamadın galiba, bu soru, akıl ve mantık dışıdır, tanrı evrensiz,, canlı yaratabilirmi? yaratabiliyorsa,
herşeye gücü yeter, ama neden yaratamaz ispatlıyalım.
a: canlı varlıklar insan hayvan ve bitki türlerinin var olması için zorunluluktur evren yasaları..
tanrı bile yasalar olmadan hiç birşey yaratamaz, hala anlamadınmı?
tanrı adı her neyse, zaman mekan boyut ve termodinamık yasalar olmadan, tanrı oldugunu ispatlıyamaz...işte sana muhteşem bir ispat daha, zamanla tanışırız evlat....
4: haklısın dinler hem ahlaki sistemleri, hemde ahlaksızlık olgularına icat etmiştir
,gerçekte ise, tanrının varettiği bir sistem değildir, dolayısiyle de açıkça ahlaki değerler
insan icadıdır diyebiliriz, ahlaki değerlerin neden imkansız? olduguna dair bir konu başlıgı açmıştım.
uzunca bir yorumdu bulursan mutlaka oku evlat..
5: evet bu soru senin beynini çok fena yakmış, akıl ve mantığın % 92 uçmuş. farkettinmi?

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar